Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

    Колеги ако искате да си ползвате телефоните като навигация ги поставете в режим офлайн защото тогава телефона не търси гсм клетка и разхода на енергия пада а ако искате да ползвате и телефон(гсм) то тогава спрете поне 3дж-то за да не дърпа и той
    аз имам 5800 нокия и работи супер
    само че аз съм с 5.00.50 вече
    Последно редактирано от TeneresHell; 02-04-10, 08:26.
    Богат е този който е мъдър. Бъдете богати.

    Коментар


    • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

      Първоначално публикуван от vanko kz Преглед на мнение
      Сега след като се оправих с генератора се оказа че не мога да сменя Remote GPS за да се свърже със вградения приемник.Не ми дава опция за промяна като натисна Enable започва да сканира за блутут и нищо не става.
      Колега отвори нотпад и сложи генерирания код отиди на SAVE AS
      напиши sw.unl и после отдолу има падащо меню дай на all или all files и тогава натисни бутона save и така файла трябва да се е получил
      тогава когато отключиш програмара отиди на tools->settings->system->remote gps и трябва да стане
      Богат е този който е мъдър. Бъдете богати.

      Коментар


      • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

        Здравейте приятели. Аз съм пълен новобранец с Джи Пи Ес устроиствата. Някак си успях да се преборя с моя телефон. Телефона ми е НОКИА-5230. Тъй като в комплекта нямаше кабел за връзка с компютър, направих инсталацията с картриидър. Преборих се и с кеи генератора. В крайна сметка задвижих вградения Джи Пи Ес и картата тръгна.Версията е 5.00.50я60.9 . Само дето не е детайлна. От къде да си намеря детайлна карта ??? Трябва ли да махна старата карта и да инсталирам нова или има ъпдейт ???
        0888 61 88 57
        goro78@mail.bg

        Коментар


        • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

          Здравейте, от две седмици имам навигация на НОКИА 5800-мобилеХТ.Всичко работи нормално,но не мога да се оправя с "траковете"-записвам ги но на екрана се показват много хилаво(мн. тънки линии с точки),независимо че мога да ги оцветявам,бели;сини....Въпросът ми е какво може да се направи и как, включително ако трябва някак да прехвърля информация на компютъра, да я обработя с подходяща(коя) програма и пак да я вкарам в телефона?
          БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

          Коментар


          • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

            Хора, кажете, колко време се инсталира ХТ на телефона? Щото аз сега инсталирам на една Нокия, и вече половин час ми се пише "Инсталирам"!

            Коментар


            • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

              5 минути

              Коментар


              • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                При мен има проблем качих програмката тръгва,но не мога да си кача карта дори и базовата не можах да кача и не мога да си го обясня 4 ден се боря с това начинание.

                Коментар


                • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                  Може ли някое друго мнение по едно проблемче
                  Инсталира се всичко без проблем всичко бачка но телефона не може да се върже със спътниците(сателитите). Знам че му трябва GPRS активен за да се позиционира, направих го и това, оператора прати настройките и въпреки това пак неще да се върже телефона!
                  Нокиа N97 (Също така от гармин сетингс е настроен да се ползва вградения Assisted Gps а не bluetooth-a)
                  Ако някой се сеща каде е проблема да сподели

                  Коментар


                  • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                    Колко време го чака да се свърже? Първия път трябва да се чака поне 10-15 минути.

                    Коментар


                    • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                      Еми 15 мин не сме го чакали ама не сам съгласен с това, че трябва да се чака толкова време защото на моето HTC HD2 без GPRS настройки ми се закачи на 30-тата секунда първия път

                      Коментар


                      • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                        Първоначално публикуван от Nuclear Преглед на мнение
                        Еми 15 мин не сме го чакали ама не сам съгласен с това, че трябва да се чака толкова време защото на моето HTC HD2 без GPRS настройки ми се закачи на 30-тата секунда първия път
                        Чака се само Първия път при първа инсталация.След това всичко си е ок.

                        Коментар


                        • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                          Аз го инсталирах на Нокия 5800. 2 дена се блъсках, прочетох няколко инструкции за инсталиране и т.н. ама на края прочетох супервнимателно и работата стана. Имам свежи впечатления, ако някой има проблем (и съм минал през него) - ще отговоря.
                          Последно ми остана да намеря актуална карта, защото тази, която предлагат е от 2008-ма. Някой има ли идея от къде да сваля или, ако има само платени - от къде се взема специално за XT?
                          Suzuki GSXR
                          VW Touareg
                          Mitsubishi Pajero II

                          Коментар


                          • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                            Четох, инсталирах, не става - пак четох и преинсталирах - нееееееееееее - и така 3 дни, но накрая стана - ураааааааааааааа - даже и аз съм можел - благодаря на всички писали по темата - както обикновено - с питане, писане и блъскане - става всичко - просто трябва, като те налегне отчаянието, да си седнеш пак на гъза и да опиташ отново! Пак благодаря на всички - без вас нямаше да се оправя!
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • До: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                              Здравейте.Искам да споделя своя опит в изработката на векторни
                              карти.Идеята дойде от това , че когато започнах да ползвам моя
                              Garmin-XT,моят град (Ивайловград,обл.Хасково) изглеждаше като
                              сив многоъгълник с две преминаващи оттам жълти линии.Та така:
                              Направих карта на града(70/100 от улиците), експортирах я като
                              ".IMG"файл,изкарах картата от Гармина и ги обединих в един
                              общ ".IMG"файл,който върнах в папка Garmin на телефона.При това
                              зададох моята карта да е прозрачна,за да не закрива всичко под
                              нея.Сега по новите улици ми е позволено "рутиране", по
                              "старите" също, но не и по двете заедно(грешка при изчисляване
                              на маршрута). За мен и това е добре,като се има в предвид,че
                              използвах само безплатни програми.
                              Сега за програмите:mapedit; OziExplorer; GIMP2 или подобна;
                              cGPSMapper-Personal; GMapTool.
                              Процедурата:с включен да записва следи(тракове)GPS,преминах
                              през повечето улици на града.След това се запаметяват следите,
                              натиска се " експорт GPX" и Гармина се изключва.После файла
                              който се намира в папка GPX се прехвърля на компютъра.Отваря
                              се с mapedit и увеличавайки мащаба запълваме целия прозорец
                              с очертанията на улиците.Отбелязваме си координатите на 5 бр.
                              (или повече)важни точки,разположени на голямо разстояние една
                              от друга(например кръстовища) , като сложим курсора в/у тях
                              и четем долу-1:N41 31,134 E26 07,167 2:N.............
                              От Google Земя си записваме една картинка на същото место.
                              Тук идва OziExplorer-отваряме картинката и я калиброваме,
                              използвайки записаните по рано координати-внимаваме за изток-
                              запад-север..........Запазваме картинката като OziExplorer.map
                              Сега вече имаме файл ,който можем да използваме в mapedit и
                              е по нагледен от чертите на GPX-а,освен това ще се виждат и
                              тези улици които не сме преминали(записали като следи,които
                              можем винаги да добавим).Може да се използват и по-точните
                              топографски карти , но те са от преди 20-30 години.
                              Самото чертане и ползване на програмата mapedit е описано в
                              руския сайт Геопейтинг-ру.Само не забравяйте да поставяте
                              "възли" , там където се пресичат лините(улиците) и след това
                              да ги свържете- десен бутон на мишката-conect to....node.Преди
                              "експортирането" в .IMG ,поставете и отметка на "позволете
                              автоматично рутиране"-това е в file/map propetis/cGPSMapper.
                              Последният трябва да е предварително инсталиран на компа.
                              С програмата GMapTool се обединява вашата с някоя готова
                              карта.
                              Със GIMP2 се прави предварителна обработка на растерната карта
                              -например избледняване или сливане на две полупрозрачни карти,
                              преди Ozi-то.
                              Ами това е. Успех на желаещите да опитат!Прилагам и два файла:

                              Този .МР може да се ползва свободно.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition, Ver. 5.00.10

                                А някой качвал ли е XT на новите модели сони ериксон със симбиан? примерно Sony Ericsson Vivaz.
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X