Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
    Според мен, в случая засадата е по-важна - по-ефективна е (специално там мисля че стоят почти денонощно)
    Камерата сигурно ли е че е за скорост, а не само наблюдателна ?
    От страна на Пазарджик има "Стационарен пост на КАТ", който може да мери и двете посоки. От страна на София рядко, но се случва, се появява патрулка от Ихтиман и върши същото. Така че тунела и двете посоки е "на течение".

    Не знам там да има спийд камера. Ако някой не знае то те излеждат както на прикачената снимка и засега само така.

    Повече може да прочетете на
    http://pirat.snimka.bg/automobiles/k...6.14689048.big
    или
    http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=166967
    откъдето е и снимката.

    По мои данни, посочената на картата в горните линкове официална информация е вярната, а всичко друго са фантазии и измишльотини.
    Прикачени файлове
    Garmin nuvi 765

    Коментар


    • До: Спид камери

      Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнение
      Та ако сте влезли с подходяща скорост, Гармина може и да не изпищи при реалното й превишение.
      Обикновено си гледам скоростомера на колата, щото данните от Garmin-а
      са ми на друг екран, на който не съм сигурен, че се изписват
      предупрежденията. Освен това си мисля, че Garmin-а е доста неточен по отношение на измерването на скорости.

      Коментар


      • До: Спид камери

        Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
        Освен това си мисля, че Garmin-а е доста неточен по отношение на измерването на скорости.
        Бъркаш, точността на Гармина е +/- 2км/ч. Известно е, че производителите на коли залагат по-високи показания на скоростомера от реална скорост (понякога до около 10 % разлика).
        Светът на Владо

        Коментар


        • До: Спид камери

          Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
          нова версия v.52_6 на кирилица.
          възможно е да съм пропуснал някои корекции, които сте дали. ако е така, ви моля да ме инфо.....
          ТАЗИ КОЯТО Е ПОД №135 МЕЖДИ КАРЛОВО И БАНЯ МОЖЕ ДАСЕ МАХНЕ .МИНАВАМ ПО 2 ПАТИ НА ДЕН , НО НЯМА ЗАСАДА
          БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЛОЖЕНИЯ ТРУД

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
            Освен това си мисля, че Garmin-а е доста неточен по отношение на измерването на скорости.
            Не го подценявай толкова. Скоростта се мери доста добре, стига да виждаш достатъчно спътници. Пробвал съм го с радар. Височината е проблем.
            Garmin nuvi 765

            Коментар


            • До: Спид камери

              Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
              Бъркаш, точността на Гармина е +/- 2км/ч. Известно е, че производителите на коли залагат по-високи показания на скоростомера от реална скорост (понякога до около 10 % разлика).
              съгласен съм за десетте процента. Но да дава отклонения в рамките на 40-60 км/ч ми се струва доста ненормално, без да знам колко процента са. А ако се вярва на скоростомерите на тунела на Люлин в София,
              Разликата между скоростомера на таблото и скоростомера на колата е 3-4 км.

              Коментар


              • До: Спид камери

                Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                съгласен съм за десетте процента. Но да дава отклонения в рамките на 40-60 км/ч ми се струва доста ненормално, без да знам колко процента са. А ако се вярва на скоростомерите на тунела на Люлин в София,
                Разликата между скоростомера на таблото и скоростомера на колата е 3-4 км.
                40-60 разлика е доста, явно или е бил лош сигнала или е повреден скоростомера. Засичал съм на различни автомобили разликата е различна. На Астра примерно - скоростомера показва 60, а гпс-а 51 км/ч. Голф - скоростомера - 60, а ГПС - 59 км/ч. (при скорост над 100км/ч дава около 6-8 % разлика, същото съм забелязал и при Ауди) Така че генерален извод не може да се направи.
                Светът на Владо

                Коментар


                • До: Спид камери

                  прав си, забелязал съм го че до 80 км/ч са еднакви. След това започват разликите. Например при максимума 220 км/ч показвани от колата,
                  Garmin-а показва 179 км/ч. Скоростта не е пикова.
                  При 140 км/ч, Garmin-а показва около 120 км/ч.
                  А и радарите мисля, че са настроени според автомобилите, а не според GPS-а...

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    колеги нали знаете че разлика оказва и размерат на автомобилните гуми-дали мпс-то е със точния размер гуми определен от марката производител

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                      прав си, забелязал съм го че до 80 км/ч са еднакви. След това започват разликите. Например при максимума 220 км/ч показвани от колата,
                      Garmin-а показва 179 км/ч. Скоростта не е пикова.
                      При 140 км/ч, Garmin-а показва около 120 км/ч.
                      А и радарите мисля, че са настроени според автомобилите, а не според GPS-а...
                      Радара засича реалната скорост на движение, тоест близка до показанието на ГПС-а.
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        Първоначално публикуван от spens_82 Преглед на мнение
                        колеги нали знаете че разлика оказва и размерат на автомобилните гуми-дали мпс-то е със точния размер гуми определен от марката производител
                        Знаем и в случая говорим за стандартен вариант, в който размера на гумите и всички агрегати са си фабрични.
                        Светът на Владо

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                          40-60 разлика е доста, явно или е бил лош сигнала или е повреден скоростомера. Засичал съм на различни автомобили разликата е различна. На Астра примерно - скоростомера показва 60, а гпс-а 51 км/ч. Голф - скоростомера - 60, а ГПС - 59 км/ч. (при скорост над 100км/ч дава около 6-8 % разлика, същото съм забелязал и при Ауди) Така че генерален извод не може да се направи.
                          моят дълъг опит с френски автомобили - Рено Еспейс - до 100км/ч - отклоненение 3-5 км/по-малко показва/, Рено Симбъл - същото! със стандартни гуми!!!

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнение
                            Имайте предвид, че уредите в тунел не отчитат скоростта коректно, особено акот тунела е по-дълъг. Остава последната отчетена при видимост на сателитите. Та ако сте влезли с подходяща скорост, Гармина може и да не изпищи при реалното й превишение.
                            точно това ме разколеба да вкарам засадата след тунела, но ще го направя
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Първоначално публикуван от marinkey Преглед на мнение
                              ТАЗИ КОЯТО Е ПОД №135 МЕЖДИ КАРЛОВО И БАНЯ МОЖЕ ДАСЕ МАХНЕ .МИНАВАМ ПО 2 ПАТИ НА ДЕН , НО НЯМА ЗАСАДА
                              БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЛОЖЕНИЯ ТРУД
                              мерси, поправено
                              последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                Първоначално публикуван от vtolev Преглед на мнение
                                Нали знаеш, че само с ядене не става.

                                Правилно си постъпил. Дай, моля те, по-прецизно описание на #016. Не мога да се ориентирам за посоката и доколко са верни координатите.
                                обяснението е тотално объркано и все забравям да го поправя в xsl файла(вече го сторих). в gpx файла отдавна съм го коригирал. вярното е Варна, кръстовището на Полиграфията - това е red light камера. посоката е към Аспарухово , а не Аксаково.... координатите са ок. проверил съм ги в мапсорс
                                последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X