Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Първоначално публикуван от houser Преглед на мнение
    А ако не се копират папките от къде ще намери пътя , от който да извика дадения глас ?

    Не съм сугурен , но си бял сложил speed cams v52_4 _wav
    с папките с всичко както съм показал на прикачения фаил в по-горния ми пост , и всичко си бачка. По пътя на логиката , едно нещо да за бъде пуснато в действие , то трябва да бъде прочетено от някъде , така нареченият път.

    Не споря, не се заяждам, просто разъждавам.
    Значи, колега, достатъчно е да копираш в устройството файловете с раширение gpi. Всичко е там и звукът включително. Останалите файлове ти трябват за Poiloader, ако решиш да правиш корекции, за да можеш да си генерираш нови gpi-файлове.
    Последно редактирано от lapostolov68; 31-08-09, 20:38.

    Коментар


    • До: Спид камери

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Споко, колега, Гармин са я измислили тая подробност.
      Устройството чете само файл с разширение .poi

      Другите неща, дето са из онези папки, са, за да можеш да ги видиш в МапСорса, да ги поредактираш, да им смениш гласа, да сложиж друг звук, ако трябва..

      Макар, че най-добре да не пипаш нищо - крайния продукт е отличен!!!

      Може би една микроскопична забележчица - преди записа на .wav с гласа на Гергана би трябвало да се остави един мъъъъъъничък интервал или пауза, защото , когато казва " .. полиция ", леко гълта един полузвук от " п " - то, ама това да му е кусура

      аз днес, като тествах, и си го накарах девойчето да го повтори това достатъчно пъти..

      Адмирации към създателите и поддръжниците на това толкова малко и просто файлче..
      Ама те хората са казали
      "Съединението прави силата"

      колкото повече усилия се обединят, толкова по-подробна информация ще ползваме

      Благодаря!!!
      За това с интервала не съм се сетил, но ще го пробвам.

      Коментар


      • До: Спид камери

        VANK - благодарско! Инсталирах го и утре ще го тествам по пътищата ...
        HOUSER - радара ми отчита кога има полиция в засада и ако Нувито ми бипка само за камери, синхрона ще е пълен и ще ми спести много време и трепететно оглеждане насам натам ....

        Коментар


        • До: Спид камери

          Пробвах последните файлове, също и тези с mp3, но няма глас.. с mobile XT

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
            Има гласово извести еза светофар във версия 52_3.
            Мерси колега свалих файла,но как да добавя към последната версия bg speedcams v52-5_wav самото озвучение така че да се чува в уреда??
            Оpel cars,Yamaha fzs 600 fazer Nuvi GPS and ZoRaKi 914 AuTo

            Коментар


            • До: Спид камери

              Работи прекрасно на нюви 255W, благодаря на хората направили това да стане възможно .
              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

              Коментар


              • До: Спид камери

                Качих "bg speedcams v52-5_wav" на Garmin Mobile XT на Symbian телефон. Ще тествам и ще кажа резултата. Някой спомена, че MP3 версията на ХТ не работи, затова пробвам WAV.
                Светът на Владо

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Здравейте,
                  Прикачвам "Латинизираната" версия на Bg speedcams 52_5 wav. Позволил съм си да направя следните промени от лични съображения:
                  1. Иконката за камерите на сфетофар (RL) е модифицирана малко.
                  2. Добавен е глас за RL камери.
                  3. Променена е иконата за стационарните камери. Гласът указва ограничението.
                  4. Променена е дистанцията за започване на предупреждението. Преди според мен започваше доста от далеч и малко дразнеше.
                  5. Ако някой желае мога да побликувам и оригиналната база данни с gpx файлове на Латиница.
                  Бих искал да споделя и още нещо. В неделя и понедвлник пътувах по маршрута Варна - София и обратно, като нарочно тествах версия 52_4. Впечатлението ми е, че има някои полицейски засади, които не са верни по отношение на пределната скорост. Това се касае особено за Ловешка област, така че бих помолил колегите от там да ги преразгледат. Аз направих някои бележки и ще ги побликувам след време.
                  Очаквам мнения за файла. Благодаря.
                  Прикачени файлове
                  [FONT=Comic Sans MS]Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. :)[/FONT]

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    Първоначално публикуван от Goshob Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    Прикачвам "Латинизираната" версия на Bg speedcams 52_5 wav.
                    Колега благодаря ти, за старанието и труда , който си положил за изграждането на тази версия. Искам да те попитам понеже спрямо размера също твоята версия е доста над тези, които съм ползвал аз до сега. И честно да си кажа, те само ме предупреждаваха за ограничения, иначе за камери дори не съм виждал как работи навигация за камери в България, възможно е, което малко ме съмнява когато съм карал в София да не съм попадал на камери и за това, но пак казвам съмнява ме. Ползвал съм до сега версии - bgspeedcams 049bg.gpi и bgspeed cams 051 dopalneni.gpi . Записвам ги на едно и също място, като трия предишната при замяната на нова. Възможно ли е аз нещо да бъркам при записването на навито си, или просто тези версии не са били с това предназначение за камери? Досегашните, които съм използвал просто ми подават звуков сигнал за ограничение и ако надмина ограничението светват червено цифрите с ограничението на дисплея. Но не съм наясно сега с тази версия дали всичко ще е наред, както си го описал? Благодаря ти предварително за помощта и прощавай за глуповатите ми въпроси!

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Първоначално публикуван от malkiq82 Преглед на мнение
                      Мерси колега свалих файла,но как да добавя към последната версия bg speedcams v52-5_wav самото озвучение така че да се чува в уреда??
                      Значи от gpx файловете, които навярно пазиш трябва да напавиш нови gpi файлове с POI Loader. Просто преди това в папката на компа си за red light постави wav файла red light, като той трябва да има същото име като иконката и gpx файла.

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Споко, колега, Гармин са я измислили тая подробност.

                        "Съединението прави силата"

                        колкото повече усилия се обединят, толкова по-подробна информация ще ползваме

                        Благодаря!!!
                        То за това ли ми е убъркано и говори на английски , после само на български , или само титка , че чак дразни.

                        Значи сега ще пробвам само с .gpi файла.

                        Благодаря за съвета.
                        Последно редактирано от houser; 01-09-09, 17:18.

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Луковит
                          Камера1
                          N43 12 11.7 E24 09 51.4
                          светофар
                          .
                          Останалите две камерки са на кръстовища без светофари и с градско ограничение (като за там 40 км/ч)
                          Камера3
                          N43 12 31.2 E24 09 46.3
                          Камера2
                          N43 12 35.9 E24 09 47.0

                          Между селата Гривица и Тотлебен -
                          Засада
                          N43 25 13.9 E24 48 53.9

                          Ограничение - 60 км/ч
                          Между селата Горна Студена и Масларево -
                          Засада
                          N43 24 41.2 E25 23 58.5

                          Ограничение - 90 км/ч
                          Русе
                          Камерка-наблюдателна
                          (стои на един стълб за обявления и афиши, улицата там е еднопосочна и
                          има излаз откъм реката). Няма светофар, няма и ограничение (т.е. 50 км/ч).
                          N43 51 08.9 E25 57 03.7
                          Камерката наблюдава улицата, което ме навежда на мисълта, че не е частна.
                          Има и една камерка на влизане в четвъртия тунел от София на А2, на която й нямам координати, ако някой минава скоро оттам - нека ги вземе, ограничението е 80 км/ч
                          (като на всички тунели)
                          Всички камерки са от тип Red Light. Засадите са си засади...
                          Все пак, ако има минаващи по-често по пътя Плевен-Русе -
                          нека кажат заслужава ли си да бъдат добавени!
                          И накрая, извинете, че координатите не са в десетичен формат....

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Първоначално публикуван от Plam86 Преглед на мнение
                            Колега благодаря ти, за старанието и труда , който си положил за изграждането на тази версия. Искам да те попитам понеже спрямо размера също твоята версия е доста над тези, които съм ползвал аз до сега...
                            Колега,
                            Благодаря за интереса. Аз по принцип съм противник на категоризирането на въпросите като "глупави" и "умни". В тези форуми всеки знае по нещо и го споделя с другите, така че да няма нужда всеки един да преоткрива колелото. За тези неща писани ръководства няма, поне аз не съм виждал, така че пътят проба - грешка е май най-верният.
                            По отношение на побликуваните файлове. Ако разлистиш няколко страници назад из темата (те ще ти отговорят на доста въпроси) ще видиш, че колегата vtolev подхвърли една идея за визуализиране и озвучаване на базата от точките с ограничения на скоростта, полицейски засади и др. Доста хора се включиха и достигнахме до това, което се предлага в момента. Моята навигация е без Кирилица и се налага да си преработвам файловете за нея, а щом го направя, защо пък да не го предложа и на други колеги за ползване.
                            Технологията на инсталация е лесна - поставяш gpi файла във фолдер garmin\poi на Нувито и готово. Аз лично предпочитам да не държа прекалено много gpi файлове, особено на стари версии за едно и също нещо, така че ти препоръчвам, ако решиш да използваш предлаганата версия да махнеш другите (златно правило е човек да си прави backup на работещите нещица )
                            Ами това е. Успех и ако има още нещо, питай.
                            [FONT=Comic Sans MS]Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. :)[/FONT]

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                              Луковит
                              Камера1
                              N43 12 11.7 E24 09 51.4
                              светофар
                              .
                              Останалите две камерки са на кръстовища без светофари и с градско ограничение (като за там 40 км/ч)
                              Камера3
                              N43 12 31.2 E24 09 46.3
                              Камера2
                              N43 12 35.9 E24 09 47.0

                              Между селата Гривица и Тотлебен -
                              Засада
                              N43 25 13.9 E24 48 53.9

                              Ограничение - 60 км/ч
                              Между селата Горна Студена и Масларево -
                              Засада
                              N43 24 41.2 E25 23 58.5

                              Ограничение - 90 км/ч
                              Русе
                              Камерка-наблюдателна
                              (стои на един стълб за обявления и афиши, улицата там е еднопосочна и
                              има излаз откъм реката). Няма светофар, няма и ограничение (т.е. 50 км/ч).
                              N43 51 08.9 E25 57 03.7
                              Камерката наблюдава улицата, което ме навежда на мисълта, че не е частна.
                              Има и една камерка на влизане в четвъртия тунел от София на А2, на която й нямам координати, ако някой минава скоро оттам - нека ги вземе, ограничението е 80 км/ч
                              (като на всички тунели)
                              Всички камерки са от тип Red Light. Засадите са си засади...
                              Все пак, ако има минаващи по-често по пътя Плевен-Русе -
                              нека кажат заслужава ли си да бъдат добавени!
                              И накрая, извинете, че координатите не са в десетичен формат....
                              Абсолютно си заслужава!
                              ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                              lre-bulgaria.org

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                Първоначално публикуван от Goshob Преглед на мнение
                                Ами това е. Успех и ако има още нещо, питай.
                                Възползвам се веднага от възможността да питам. Идеята ми е следната, аз винаги трия старите неща, преди да сложа нови в навито си. Но мисълта ми е следната, в папката Poi където днес сложих твоята версия трябва ли да правя нещо друго или тя ще си тръгне сама? Защото чета, че трябвало някакви файлове да се вкарат за да изговаря ? Възможно ли е ако нямам този файл само да ми ги показва без да го изговаря, притеснен съм защото явно до сега използваните от мен спийд версии са ми показвали само ограниченията без камерите. И се чудя дали е от самите версии или със твоята версия нещата ще си дойдат на място? Все пак, когато почнах да ползвам предишните спийд версии не ми показваше ограниченията, което ме навежда на мисълта, че явно все пак нещо от тях работи като опция, но дали всичко ? Благодаря отново!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X