Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Имайте предвид, че уредите в тунел не отчитат скоростта коректно, особено акот тунела е по-дълъг. Остава последната отчетена при видимост на сателитите. Та ако сте влезли с подходяща скорост, Гармина може и да не изпищи при реалното й превишение.

    Коментар


    • До: Спид камери

      Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
      Видях, че си отбелязал камерата на Траянови врата и си пропуснал
      засадата след тунела...
      Въпросът е:
      Кое е по-важно, камерата, която наблюдава влизащите в тунела
      или засадата за излизащите, защото не е необичайно да се влезе с 80 и да се излезе със 100-110 (което прави 30 км/ч)?
      Според мен, в случая засадата е по-важна - по-ефективна е (специално там мисля че стоят почти денонощно)
      Камерата сигурно ли е че е за скорост, а не само наблюдателна ?

      Коментар


      • До: Спид камери

        мисля, че съм отбелязал, че е наблюдателна....

        Коментар


        • До: Спид камери

          Първоначално публикуван от gr_kanev Преглед на мнение
          Според мен, в случая засадата е по-важна - по-ефективна е (специално там мисля че стоят почти денонощно)
          Камерата сигурно ли е че е за скорост, а не само наблюдателна ?
          От страна на Пазарджик има "Стационарен пост на КАТ", който може да мери и двете посоки. От страна на София рядко, но се случва, се появява патрулка от Ихтиман и върши същото. Така че тунела и двете посоки е "на течение".

          Не знам там да има спийд камера. Ако някой не знае то те излеждат както на прикачената снимка и засега само така.

          Повече може да прочетете на
          http://pirat.snimka.bg/automobiles/k...6.14689048.big
          или
          http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=166967
          откъдето е и снимката.

          По мои данни, посочената на картата в горните линкове официална информация е вярната, а всичко друго са фантазии и измишльотини.
          Прикачени файлове
          Garmin nuvi 765

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнение
            Та ако сте влезли с подходяща скорост, Гармина може и да не изпищи при реалното й превишение.
            Обикновено си гледам скоростомера на колата, щото данните от Garmin-а
            са ми на друг екран, на който не съм сигурен, че се изписват
            предупрежденията. Освен това си мисля, че Garmin-а е доста неточен по отношение на измерването на скорости.

            Коментар


            • До: Спид камери

              Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
              Освен това си мисля, че Garmin-а е доста неточен по отношение на измерването на скорости.
              Бъркаш, точността на Гармина е +/- 2км/ч. Известно е, че производителите на коли залагат по-високи показания на скоростомера от реална скорост (понякога до около 10 % разлика).
              Светът на Владо

              Коментар


              • До: Спид камери

                Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                нова версия v.52_6 на кирилица.
                възможно е да съм пропуснал някои корекции, които сте дали. ако е така, ви моля да ме инфо.....
                ТАЗИ КОЯТО Е ПОД №135 МЕЖДИ КАРЛОВО И БАНЯ МОЖЕ ДАСЕ МАХНЕ .МИНАВАМ ПО 2 ПАТИ НА ДЕН , НО НЯМА ЗАСАДА
                БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЛОЖЕНИЯ ТРУД

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                  Освен това си мисля, че Garmin-а е доста неточен по отношение на измерването на скорости.
                  Не го подценявай толкова. Скоростта се мери доста добре, стига да виждаш достатъчно спътници. Пробвал съм го с радар. Височината е проблем.
                  Garmin nuvi 765

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                    Бъркаш, точността на Гармина е +/- 2км/ч. Известно е, че производителите на коли залагат по-високи показания на скоростомера от реална скорост (понякога до около 10 % разлика).
                    съгласен съм за десетте процента. Но да дава отклонения в рамките на 40-60 км/ч ми се струва доста ненормално, без да знам колко процента са. А ако се вярва на скоростомерите на тунела на Люлин в София,
                    Разликата между скоростомера на таблото и скоростомера на колата е 3-4 км.

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                      съгласен съм за десетте процента. Но да дава отклонения в рамките на 40-60 км/ч ми се струва доста ненормално, без да знам колко процента са. А ако се вярва на скоростомерите на тунела на Люлин в София,
                      Разликата между скоростомера на таблото и скоростомера на колата е 3-4 км.
                      40-60 разлика е доста, явно или е бил лош сигнала или е повреден скоростомера. Засичал съм на различни автомобили разликата е различна. На Астра примерно - скоростомера показва 60, а гпс-а 51 км/ч. Голф - скоростомера - 60, а ГПС - 59 км/ч. (при скорост над 100км/ч дава около 6-8 % разлика, същото съм забелязал и при Ауди) Така че генерален извод не може да се направи.
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        прав си, забелязал съм го че до 80 км/ч са еднакви. След това започват разликите. Например при максимума 220 км/ч показвани от колата,
                        Garmin-а показва 179 км/ч. Скоростта не е пикова.
                        При 140 км/ч, Garmin-а показва около 120 км/ч.
                        А и радарите мисля, че са настроени според автомобилите, а не според GPS-а...

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          колеги нали знаете че разлика оказва и размерат на автомобилните гуми-дали мпс-то е със точния размер гуми определен от марката производител

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Първоначално публикуван от darkstar_ Преглед на мнение
                            прав си, забелязал съм го че до 80 км/ч са еднакви. След това започват разликите. Например при максимума 220 км/ч показвани от колата,
                            Garmin-а показва 179 км/ч. Скоростта не е пикова.
                            При 140 км/ч, Garmin-а показва около 120 км/ч.
                            А и радарите мисля, че са настроени според автомобилите, а не според GPS-а...
                            Радара засича реалната скорост на движение, тоест близка до показанието на ГПС-а.
                            Светът на Владо

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Първоначално публикуван от spens_82 Преглед на мнение
                              колеги нали знаете че разлика оказва и размерат на автомобилните гуми-дали мпс-то е със точния размер гуми определен от марката производител
                              Знаем и в случая говорим за стандартен вариант, в който размера на гумите и всички агрегати са си фабрични.
                              Светът на Владо

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                                40-60 разлика е доста, явно или е бил лош сигнала или е повреден скоростомера. Засичал съм на различни автомобили разликата е различна. На Астра примерно - скоростомера показва 60, а гпс-а 51 км/ч. Голф - скоростомера - 60, а ГПС - 59 км/ч. (при скорост над 100км/ч дава около 6-8 % разлика, същото съм забелязал и при Ауди) Така че генерален извод не може да се направи.
                                моят дълъг опит с френски автомобили - Рено Еспейс - до 100км/ч - отклоненение 3-5 км/по-малко показва/, Рено Симбъл - същото! със стандартни гуми!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X