Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

    Възможно ли е - без гасене на двигателя и без спане?

    Началото на лятото малка група 3 АТВ ще се изправим пред това предизвикателство.
    около 650км под 10% асфалт
    Маршрута е София-Бухово-Копривщица-Хисаря-Казанлък-Котел-н.Емине
    Ще караме главно по южната част на Стара Планина защото там имам повече тракове за АТВ главно от състезанията на РШЕ.

    Ето снимка на маршрута



    Успордно с нас ще пътува бус със асистенция и гориво и 2-3 каси с РедБул
    Ще оборудваме машините специално за целта - допълнителни фарове,демфери...
    а ние вече тренираме за издържливост.
    Обмисляме каква храна да носим,протеини,течности...

    Ако имате идеи ще са ни от полза
    Последно редактирано от Краси Грудев; 18-01-09, 17:39.

  • #2
    До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

    Според ме не, но това не значи, че не трябва да се опита.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

      малко трудно но не невъзможно въпроса е дали машината ще издържи?
      иначе трябва да се внимава много в тъмното ако има проблеми биха станали по тъмно аз лично бих се замислил дали да не тръгна късен след обяд за да си свеж през ноща.

      на мен отдавна ми се върти в главата някаква дву три дневна разходка със спане на чувал там където замръкнеш
      Николай Гогов 0898676912

      НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

      Коментар


      • #4
        До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

        Няма невъзможни неща.
        Ние сме правили Велико Търново-Елена-Бузлуджа-Емине за 1ден,без никакви проблеми.
        На обратно също,въпреки че валеше дъжд.

        Коментар


        • #5
          До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

          Първоначално публикуван от АНТИМ Преглед на мнение
          малко трудно но не невъзможно въпроса е дали машината ще издържи?
          иначе трябва да се внимава много в тъмното ако има проблеми биха станали по тъмно аз лично бих се замислил дали да не тръгна късен след обяд за да си свеж през ноща.

          на мен отдавна ми се върти в главата някаква дву три дневна разходка със спане на чувал там където замръкнеш
          Да
          има вариант за тръгване и привечер защото първата част ни е по позната и е 100% сигурна
          от Бузлуджа на там миналата година брахме ядове с паднали дървета

          Коментар


          • #6
            До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

            Чак без гасене на двигателя...незнам. Мен ако питаш го зарежете тоя ред бул и се земете най-обикновенна вода и някакво протеиново питие. Според мен ще прегладнеете освен ако не смятате да спирате някъде да ядете. Малко е опасно толкова дълъг маршрут, пробвайте с някаква по къса дистанция като начало. А и една друга тема ме подсеща че е много възможно да ви заминат ремъците.
            Ти с 450тката ли ще си? Ако карате така както мислите нон-стоп на половината път така ще са ти ръцете ,че няма да можеш да се почешеш по главата.
            It's not the Ride, It's the RIDER

            Коментар


            • #7
              До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

              Според мен предварителната нагласа е най-важна.Как си психически настроен за този преход,е и физическата сила и опита са си от значение но ако тръгнеш само да покакажеш че си голям мъж,по добре си стои вкъщи.Поздрави на всички който ще участват в тва начинание.

              Коментар


              • #8
                До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                Доста кока ще отиде. Гледайте поне да е качествена.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                  Ако ги направите 2х330км. е доста по разумно и изпълнимо, иначе Евала за начинанието звучи доста хард, все пак тука не е рали като на Дакар а си е Балкан и няма един с един километър които да си приличат вярно че трасето сте го карали и горе долу ви е познато като цяло. Краси ти с коя машина ще си че малката е доста ненадеждна за такова изпълнение. А и успех ако решите да го направите наистина, на мен лично сигурно ще ми се откачат ръцете още преди да стигна средата.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                    Забрави за редбулите, и се запаси с водица с някакви соли. Най-добре питай който и да е бегач на дълги разстояния какво да носиш. За храна - мисля че някаква протеинова гняс ще ти стигне, ако е течна ще губиш по-малко време.

                    Оборудвай си машините с читаво осветление, задължително го комбинирай с читав фар за каска за да можеш да си светиш където гледаш без да се налага да пускаш кормилото. Гледай по възможност да са ксенони, по-малко ток ще теглят. За каската хубавите модели са с акумулатор който се носи на кръста ако не ме лъже паметта, може да ти дотрябва резервен такъв.

                    Останалото е издръжливост и късмет.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                      Май си търсите белята,ние мислим да ходим от Бузлуджа до Емине за два дена,което е 300км ,а вие за за един 650.Пробваите, ама не виждам смисъл от това начинание.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                        Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
                        Възможно ли е - без гасене на двигателя и без спане?...
                        Мисля че в момента във България няма състезател които да издържи тази дестинация.
                        Ако обаче се подберът по равни и скоростни пътища ще има по голям шанс за завършване. До момента съм бил на много преходи с по 100+ км. на ден и едвам едвам ги минаваме за 10-12ч.
                        ATV-тата трябва да приличат като тези на Дакар, със всичко на тях (части, инструмент, бензин, храна и др.).

                        Трябва обаче да се опита, може пък и някои да излезе железен. Таина ли е групата до момента?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                          Браво,начинанието заслужава адмираций.Пълните торбите с протеинови барове и вода,джоб лукчета за захар/сила/.Всичко е възможно,смо не си поставяйте някакви времеви цели.А колокото до проста аритметика/стига да не се заигравате в дерета,и без кунтузии/трябва да е по-малко от 24 часа.Тръгвате вечер 20/21 часа и деня ви минава в непознато но на светло.Да не забравите да укрепите глезени и колена с ластични бинтове и малко финалгон.Безаварийна и успех!

                          п.п:ако има още места в редиците на четата,с радост бих станал "четник"
                          Няма невъзможни неща!Или техниката е слаба,или парите са малко...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                            Христов трябва да направи едно състезание "Бузлуджа-Емине Iron Men"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                              Много смело , ама и рисковано ! Какво пьк може и да се получи . Освен асистенция с бус , ако се уговорите по места ваши колеги да ви сьпровождат щафетно - нещо като олимпийския огьн . Абе -- успех ей го кьде е , една педя на картата

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X