Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

    Значи колеги тая работа я виждам парадоксално - като "Спринт-Маратон"

    Спринт - понеже трябва да се бърза все пак. Маратон - поради разстоянието.

    Та организацията ще ви е от съществена важност, и ще трябва да взаимства от двата спорта.

    Така на прима виста, и от гледната точка на неразбиращия ето няколко идеи във въздуха:

    - Разделете маршрута на етапи. Това ясно. Направете началото на всеки етап на място достъпно с кола. Пуснете два екипа с коли, които да ви чакат на всеки етап с гориво, евентуално някакви части, нещо гуми с джанти ала бала. Някаква по-стабилна храна за желаещите.
    Докато единият екип ви чака на следващия етап, вторият екип вече кара към по-следващия. Така минавате само с две коли, а покривате всички етапи.

    - Дайте всички тежки оборудвания на екипите които ще ви чакат. Няма смисъл да мъкнете примерно бойни фарове, фарове за каски с акумулатори, и прочее оборудване през деня. Накрая всеки грам в повече ще ви тежи. За сметка на това при добра координация - ще си ги вземете от екипа преди падането на нощта.

    - Пуснете зад вас втора група която да събира закъсалите. Дайте си някакъв максимум време което можете да си позволите да загубите при повреда. Ако повредата не може да се отстрани в този срок - закъсалият го събира втората група.

    Така хем не губите време, хем се организирате читаво, хем имате някакъв шанс да успеете без да влизате в ексцесии. Успех.
    Последно редактирано от Goblin; 19-01-09, 02:55.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

      Всичко според мен зависи от райдъра, АТВ-то поне с фарове може да го окичиш здраво.С мотора 300 км на ден не са проблем -10-12 часа,но в тъмницата без Баха кит си е руска рулетка.
      Желая ви успех!
      offroad фен
      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

      Коментар


      • #33
        До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

        Най-големия проблем ще са падналите дървета през зимата,ако се налага рязане спукана ни е работата.
        Дано до началото на лятото вече някой да е минавал и да е проправил пътя

        Коментар


        • #34
          До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

          Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
          Възможно ли е - без гасене на двигателя и без спане?
          Началото на лятото малка група 3 АТВ ще се изправим пред това предизвикателство.
          А с какви АТВ-та ще е експеримента ?!? Приемате ли желаещи да пробват силите си ?

          Коментар


          • #35
            До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

            Не съм правил прехода но мисля че е напълно невъзможно да се измине тази дистанция на един дъх поради ниската средна скорост която ще доведе до 40-50 часа безсъние. Нощното каране уморява много повече заради повишената трудност на окото да фокусира в рязката промяна тъмно/светло което води до намаляване на концентрацията та чак и до моментна загуба на ориентация. С две думи би трябвало да се избегне. В Дакар потеглят на изгрев не на залез. Подготовката за издръжливост за такова начинание трябва да започне много по рано и незнам кой в България би могъл да ви даде някаква информация от какво трябва тя да се състои. Състезателите който шофират 40+ часа им се прелива готова кръв и взимат много силни стимуланти, ефедрина пред тях е като чешмяна вода. Начинания от сорта на Айрон Ман не се печелят от най добрата физика а от най коравата психика. За 50 зор часа ти трябва бая сериозна мотивация. Колкото до въпроса дали АТВ-то ще издържи е като за шанса да видиш жираф на Витошка, точно 50/50, или ще го видиш или не. Също така техниката на каране на такава дистанция е коренно различна, всичко трябва да става по възможно най икономичния начин, а добиването на такава техника изисква доста опит от състезания за издръжливост.
            Последно редактирано от Jam; 19-01-09, 12:07.

            Коментар


            • #36
              До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

              Първоначално публикуван от valter vachkov 1 Преглед на мнение
              А с какви АТВ-та ще е експеримента ?!? Приемате ли желаещи да пробват силите си ?
              Аз мисля да съм с 700тката. По сигурна ми е!

              Но нека не успамваме темата със спорове кое АТВ е по-подходящо.


              А ако тръгнем вечер със сигурност няма да спим 36-40 часа (освен ако не спим през деня преди тръгването,което е малко трудно) - и може да не спим 2 вечери
              Докато при тръгване сутрин има шанс за 20 - 24 часа да стигнем и така хващаме само 1 нощ,дори и да караме 36-40 часа, пак ловим само 1 нощ

              Коментар


              • #37
                До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                Познавам този маршрут отлично ! От Беклемето до Емине съм го минавал над 20 пъти и в двете посоки.
                Смея да твърдя, че ако ползвате стандартния трак, който е предимно по билото ще видите много зор да го вземете на един дъх. С една почивка го виждам, но на един дъх без спане ...
                По цялото протежение има завързани участъци на места с много шибана навигация, а през нощта е още по-неприятно ! Освен на места да съкратите билния маршрут, иначе няма да стане на 100%.
                В началото на лятото плюс всичко останало и времето е много променливо. Имах случай, когато търсих веднъж група вечерта в дъжд и мъгла. Тогава и 10 комплекта "Baja кит" да имаш закачени, все е тая. Аналогията е такава, че все едно си в ада. Пътят не се вижда, зумираш трака на 5 м и караш само по него слепешката.
                Успехът на такава акция е свързан с много фактори, които често не зависят от вас, но предизвикателството си е предизвикателство и винаги си заслужава човек да опита !

                ПП. Сега видях проекто-трака и гледам, че в голяма част от него се отклонявате по Средна Гора, кето е добре. Там и след Дъскотна (преди Емине) има гладки, билни пътища, по които можете да карате и със 120. Работата при това положение е на кантар ... , но за всеки случай, като пристигнете в Стара Загора, защото гледам, че трасето минава и през града ни, ще ви запазим един хубав хотел с масжи всякакви и обещаваме да не казваме на никого !
                Искрено желая успех на начинанието, Краси ! Такива неща ме кефят много !
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #38
                  До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                  Първоначално публикуван от valter vachkov 1 Преглед на мнение
                  АПриемате ли желаещи да пробват силите си ?
                  Опасно е да поведа голяма група на този тест.

                  Като разберем дали е възможно и какво е необходимо за изпитанието и имам 100% сигуран трак,вече може да тръгнем по голяма група

                  Коментар


                  • #39
                    До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                    Краси , на най завързаните места ако получиш подкрепа от местни момчета които познават пътя -- особенно през нощния етап , ще имате шанс . Да Ви съпровождат поетапно . Освен ,че ще стане по-изпълнима целта --- ще има и сплотяващ ефект -- нещо за което и ти си радетел .

                    Коментар


                    • #40
                      До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                      Току-що говорихме с Краси и решихме да включим в експеримента и мотори, но МАЛКА ГРУПА
                      Веднага сондирах с Кокера, Данчо и Жасмин предложението и те прегърнаха идеята от раз и с ентусиазъм !
                      Най-вероятно моторите ще сме: Кокера, Брейчев, Данчо, Жасмин, Деведжиев и аз.
                      Ще има после обширен доказателствен снимков материал, обещавам !
                      Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 19-01-09, 13:36.
                      Ендурото и сексът не са шега работа !
                      -------------
                      Животът се измерва с броят на издишванията !

                      http://sixdayscrazyjob.com
                      http://crazy-job.com

                      Коментар


                      • #41
                        До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                        Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                        Току-що говорихме с Краси и решихме да включим в експеримента и мотори, но МАЛКА ГУПА
                        Веднага сондирах с Кокера, Данчо и Жасмин предложението и те прегърнаха идеята от раз и с ентусиазъм !
                        Най-вероятно моторите ще сме: Кокера, Брейчев, Данчо, Жасмин, Деведжиев и аз.
                        Ще има после обширен доказателствен снимков материал, обещавам !
                        В такъв състав - направо даваи снимките

                        Коментар


                        • #42
                          До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                          Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                          Току-що говорихме с Краси и решихме да включим в експеримента и мотори, но МАЛКА ГУПА
                          Веднага сондирах с Кокера, Данчо и Жасмин предложението и те прегърнаха идеята от раз и с ентусиазъм !
                          Най-вероятно моторите ще сме: Кокера, Брейчев, Данчо, Жасмин, Деведжиев и аз.
                          Ще има после обширен доказателствен снимков материал, обещавам !
                          Опа, и аз съм там щом има мотори! Точно се чудих дали да се включа, ама нещо с АТВ-тата не става стиковката.Те са бързи на места където мотора е по бавен и обратното.
                          offroad фен
                          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                          Коментар


                          • #43
                            До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                            При голяма група и особено АТВ-та и мотоциклети неминуемо ще има забавяне, а кога на Хаджиев ще му остава време за снимки, нещо не се връзва.

                            Без почивки, поне няколко пъти по 30 мин. и 4-5 часа за сън начинанието ми се струва невъзможно.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #44
                              До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                              Последно и Гълъбин е вътре и затваряме списъка !!!
                              Повече хора ще е вече мъчение, а ние сме свикнали да караме в постоянно темпо без спиране стотици километри, така че, достатъчно участници са вече !
                              Няма страшно за снимките, аз имам над 2000 само от тоя маршрут, ако искате да почвам веднага ?!
                              Винаги остава време за снимане. Тоя спре, онзи падне на друг му се ... припишка.
                              ... та като написах "на друг му се ...", че се сетих за нещо важно !
                              Ей, пичове, трябва да обмислим още съпорта !
                              Имам някои идеи още ...
                              Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 19-01-09, 13:46.
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • #45
                                До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                                Първоначално публикуван от bate Emo 61 Преглед на мнение
                                Краси , на най завързаните места ако получиш подкрепа от местни момчета които познават пътя -- особенно през нощния етап , ще имате шанс . Да Ви съпровождат поетапно . Освен ,че ще стане по-изпълнима целта...

                                Сто процента съгласен. Многократно си увеличавате шансовете така.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X