Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

    Първоначално публикуван от Николен ATV Преглед на мнение
    Христов трябва да направи едно състезание "Бузлуджа-Емине Iron Men"
    Ще бъде нещо като българска версия на Дакар и според мен ще има доста почитатели такъв вид състезание.
    Дано Христов да го прочете и да се заеме с нещата.
    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

    Коментар


    • #17
      До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

      Идеята е много добра Дано стане реалност. Наистина е нещо като Дакар и лично аз съм почитател на такъв тип състезания. Не се съмнявам толкова в пилотите, отколкото в машините дали ще издържат на това постоянно натоварване. Според мен трябва да се пригодят за всички, или ако не е за всички то поне повечето, екстремни условия в които биха попаднали. Не е малък риска които поемате. И все пак...няма невъзможни неща
      M.Minassian

      Коментар


      • #18
        До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

        Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
        Ще бъде нещо като българска версия на Дакар и според мен ще има доста почитатели такъв вид състезание.
        Дано Христов да го прочете и да се заеме с нещата.
        Вече сме предвидили подобно състезание и е в календара на БФАС за 2009
        Ще направим "Балкан Дакар" през септември от 18 до 23-ти
        Ще участват АТВ, мотоциклети, джипове и ако се появят желаещи с камиони
        Ще се изминат около 3-4000 километра в три държави България, Македония и финал на Бяло Море в Солун ! На ден ще се изминават между 400 и 800 километра, като само първият ден ще е кратък и ще се стартира от Ботевград
        Състезанието се казва "Балкан Оффроуд Маратон" и в края на месеца ще публикувам тема

        Коментар


        • #19
          До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

          Придържайте се към темата!

          Коментар


          • #20
            До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

            Колеги, нека ви напомня - става въпрос за ПРЕХОД !

            Не за състезание, не за Дакар.

            Моля не се отплесвайте от темата. Ако някой реши да го превърне в състезание - отворете нова тема.

            Личното ми мнение обаче е че вкара ли се състезателен елемент в такъв преход - ще стане прекалено опасно. 24 часовите състезания се правят на затворени участъци, с техническа асистенция и дежурни медицински екипи. Не се разгръщат върху 650км по чукарите.

            ПС. С Десо сме писали едновременно, и пуснах поста преди да прочета поста на Тодор. Ще чакам с нетърпение темата за това състезание.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

              Първоначално публикуван от kerkelov Преглед на мнение
              Ще бъде нещо като българска версия на Дакар и според мен ще има доста почитатели такъв вид състезание.
              Дано Христов да го прочете и да се заеме с нещата.
              Интересно е като вариант но си мисля че точно такъв тип организация си е мам.......та много дълго трасе дори и да няма злополуки гаранция ще има аварирали кой ще ги събира, затова може би варианта на Краси е най-добър без да се ангажират хора за организация а да си го направят на своя глава все пак 650км. не са малко ако се приеме че ще го изминат примерно за 48часа това прави по 13.5км. на час което не е чак толкова невъзможно при положение че не спират за ремонти, зареждане, почивка и храна или ако си изминат километрите примерно за 5 часа за 4-ри и да имат час фрий, проблема е дали ще имат тая издръжливост и да влезнат в матрицата.

              п.п. Не видях че сте си пуснали постовете преди това
              Последно редактирано от Tpunep; 18-01-09, 20:55.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #22
                До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                Че не е Дакар - не е, че не е състезание - не е, че е тежко - тежко е. Немисля че с малка подготовка може да се вземе тази дестинация и то без да се спира. На 6-дневката където е само рали се протриваш зверски и се дехидратираш, та тук незнам. Много зависи какво трасе ще се направи и кои сезон ще се кара! Абе всичко има значение при подобен преход. А пък каква подготовка за машината трябва, никои не се усеща.

                Коментар


                • #23
                  До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                  Трoян-Беклемето-Добрила-Сопот-Калофер-с.Тъжа-вр.Ботев-Априлци-Черни Осам-Троян...около 250км около 10-12часа е прехода със почивки поне 3 по 30мин това е наи сериозният преход които сме правили ....та незнам 650км са си 650км и то без спиране ....добре като замисъл с интерес ще следя изпалненито на това трудно изпитание....успех
                  Последно редактирано от Timoto; 18-01-09, 21:52.
                  KFX 700
                  MEBELIX ATV-TEAM
                  0878114344

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                    Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                    Че не е Дакар - не е, че не е състезание - не е, че е тежко - тежко е. Немисля че с малка подготовка може да се вземе тази дестинация и то без да се спира. На 6-дневката където е само рали се протриваш зверски и се дехидратираш, та тук незнам. Много зависи какво трасе ще се направи и кои сезон ще се кара! Абе всичко има значение при подобен преход. А пък каква подготовка за машината трябва, никои не се усеща.
                    Тук има и един сериозен фактор, не е състезание и стреса и напрежението е нула

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                      Интересен замисъл, обаче.. Не знам... 650км ако карате със средна скорост 30км/ч са си 21ч преход, и то каране нонстоп без спиране... Като сложим и почивки за зареждане, хранене, някоя авария и т.н., става доста. Да не забравяме, че имате и нощно каране. Според мен ако тръгнете привечер, както сте го намислили, въпреки познатия терен, на сутринта още ще сте капнали от напрежение и умора, заради карането на тъмно Ако някой от вас е шофирал 24 часа нонстоп кола, знае за какво става въпрос.. И в колата си стоиш на топло, меко, не друса, слушаш си музика, а тук става въпрос за оффроуд
                      Така че усилието ще е наистина нечовешко, и тук не става въпрос за кеф, защото кефа ще отмине още преди половината път. Това си е много сериозно предизвикателство, и за да успеете, маршрута трябва да е лек офроуд, и доста предварителна физическа подготовка. Успех!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                        По-минатата година на Enduro-Cross Country 2007 последните два дни карах с Болярите в група - минавахме по 200-240 км за половин ден с бая спирания

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                          Друго, което си мисля - ако тръгнете привечер, вероятно няма да успеете за 24ч, и при това положение ще имате 2 нощни карания
                          Затова може би е по-добре да тръгнете около или малко след обяд. При това положение за през нощта ще сте относително свежи, и после ще имате цял ден още, за да стигнете.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                            ако се стигне до осъществяване на тази идея ще е добре 2 3 дена преди това да започнете приемането на аминокиселини и соли с минерали ,протеините са просто хранителна добавка а не заместител на основното ядене така ,че те за основно не стават ,може да се носят готови за употреба като добавка към храната

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                              Чудесно е това като замисъл.
                              Тази година ми се събраха доста "нощни " преходи - в напълно непознати местности - мисля че трябва да си направим една работна среща за подбор на правилна тактика, тракове, оборудване, части....
                              В този смисъл ще се радвам да се присъединя към "каращите"
                              Нека Краси да каже кога и къде....
                              За сега само бих предложил прехода наистина да е от Ком - не от средата-Бухово...И ако се включат 2-3 спанета /по 8-10 часа/ ще бъде съвсем реално. И на Дакар има по 12 часа почивка....е и карането е 500 км, но терена е друг...
                              Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                              Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                              www.dakarbg.bg
                              www.rallyraid.bg

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ком-Емине NON STOP-Възможно ли е?

                                Я няма да ги обезкоражавате Краси както каза един колега по напрет допитайте се до бегачи и колоездачи те поглъщат някакви бози които не тежат но са с изключително високо съдаржание на хранителни съставки.
                                а като дойдете ши ва чакам на Черквата с запалено барбекю
                                Око за око и светът ще ослепее

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X