Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

    Ами май настана време да се обзвеждаме, интересно ми е друго търсих из нета но не срещнах никъде конзоли на коити да се нареди комплекта и да се хваща към рамката явно всичко е самоделки както нещото като спойлер отпред да защитава техниката. Явно всичко което се предлага като афтърмаркет е за захват към кормилото. Специално гледах за КТМ-а и имаше едно много добро изпълнение на италианката Липорети даже беше с него на последния Дакар.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #47
      До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
      Ами май настана време да се обзвеждаме, интересно ми е друго търсих из нета но не срещнах никъде конзоли на коити да се нареди комплекта и да се хваща към рамката явно всичко е самоделки както нещото като спойлер отпред да защитава техниката. Явно всичко което се предлага като афтърмаркет е за захват към кормилото. Специално гледах за КТМ-а и имаше едно много добро изпълнение на италианката Липорети даже беше с него на последния Дакар.
      До колкото знам КТМ имат готов кит със стойки, Боевски си купи уредите от там !
      За спойлера е свободно съчинение и всеки си го прави според кормилото и хода му на завиване, височината на пилота и т.н.
      Спойлера служи най-вече за да предпазва от кал, прах и удари уредите.
      За нас и нашия случай преценихме, че е по-добре уредите да не са на кормилото, но тепърва разработваме концепцията с Близнаците

      Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 04-02-10, 08:43.

      Коментар


      • #48
        До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

        Както бях обещал, в началото на март ще организираме с Петър Ценков курс за запознаване с навигацията по пътна книга !
        Засега има проявен интерес от ТритеПера, Зорница, Гълъбин Колев, Павел Викторов, а моят състезател Цвети Иванчев вече почти го оборудвахме с уреди
        Идеята е да преминем етап от "Балкан Оффроуд Маратон 2009" в частта между София и Благоевград - около 180 км. и ако не успееем да вземем разстоянието да преспим в Сепарева Баня ( да топнем кокалите в минерална вода при Чинела )
        Избрал съм тази част, че се предполага, че няма да има сняг по високото
        Предполагам, че на курса ще присъстват и доста "стари кучета" с опит като Пламен Йоцов и Събин Коларов и ще можете да обмените опит
        Подробности към края на февруари...
        Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 04-02-10, 09:17.

        Коментар


        • #49
          До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

          Да, звучи съвсем добре тази организация.

          И понеже точно в тази част от Маратона се случи нещастието с Илко, бих предложил /ако времето позволява/ на мястото на катастрофата да поставим паметна плоча - например един 2 метров железен православен кръст. Плочката може да е иноксова - с лазерно изрязани букви. Аз ще ги подготвя.
          Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
          Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
          www.dakarbg.bg
          www.rallyraid.bg

          Коментар


          • #50
            До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

            След доста ровене и питане насам натам цялата работа да се окомплектова КТМ-а излиза около 2300лв. + - 100лв. , трип, роудбука, планка+стойка за рамката, кабели и бутони за контрол на кормилото, предна маска с фар и още една камара дреболии, и малко направи си сам и може да се докара във следния вид, почна ли да го правя ще обясня тука кое, как и колко, хубавото в случая че почти всико е афтърмаркет и да се пригажда впоследствие от един вид във друг няма да отнема кой знае какво време.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Tpunep; 04-02-10, 11:16.
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #51
              До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
              След доста ровене и питане насам натам цялата работа да се окомплектова КТМ-а излиза около 2300лв. + - 100лв. , трип, роудбука, планка+стойка за рамката, кабели и бутони за контрол на кормилото, предна маска с фар и още една камара дреболии, и малко направи си сам и може да се докара във следния вид, почна ли да го правя ще обясня тука кое, как и колко, хубавото в случая че почти всико е афтърмаркет и да се пригажда впоследствие от един вид във друг няма да отнема кой знае какво време.
              Не забравяй и допълнителен резервоар, ще ти трябва почти навсякъде
              По правилниците на UEM зона за зареждане трябва да има на всеки 80-100 км., а по FIM за маратонските състезания е 250 км.
              Практиката показва обаче, че е по-добре да си независим и да си имаш една автономия 200-250 километра, за да ти е мирна главата
              Махачек имаше на Раптора си 40 литра общо в допълнителен резервоа под седалката, а ауспуха му беше изнесен на нерф бара...

              Коментар


              • #52
                До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                Toзи мотор е подготвен за състезание тип "ЛюМан"





                А тези са от LeTouquet:



                Коментар


                • #53
                  До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                  Пацо нали си говорихме за закрепването на уредите! Е този вариант най ми допада и е доста практичен!



                  Коментар


                  • #54
                    До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                    Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                    Пацо нали си говорихме за закрепването на уредите! Е този вариант най ми допада и е доста практичен!



                    Доста прибрано и семпло седи така. Когато уредите са на кормилото не се ли завива по-трудно?

                    ПП Всъщност колко тежки са всички уреди?
                    Последно редактирано от Стефан Слабов; 10-02-10, 13:53.
                    0887 246718

                    Коментар


                    • #55
                      До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                      Първоначално публикуван от BEAST1 Преглед на мнение
                      Доста прибрано и семпло седи така. Когато уредите са на кормилото не се ли завива по-трудно?

                      ПП Всъщност колко тежки са всички уреди?
                      Това не са навигационни уреди, Десо вероятно има впредвид мястото и закрепването само...
                      Уредите са около 2 килограма със стойките барабар

                      Коментар


                      • #56
                        До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                        Прегледаите тук
                        http://www.makan.gr/index.php?page=s...emid=1&lang=el
                        __KTM__

                        Коментар


                        • #57
                          До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                          Резервоара няма кво да го мисля, има малко по голям афтърмаркет от каталога на КТМ даже и за мойта машина и с него около 200+км. не са проблем и една петичка по стария изпитан способ от КФХ-а и работАтА заспива откъм гориво, почнах стойките ама спрех че вече без уредите няма как.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #58
                            До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                            Резервоара няма кво да го мисля, има малко по голям афтърмаркет от каталога на КТМ даже..........................
                            Абе Пацо, ти за къде се стягаш бе
                            Eвгени Филчев
                            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                            Коментар


                            • #59
                              До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                              Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                              Абе Пацо, ти за къде се стягаш бе
                              A бе Ние така да се каже вече сме дърти Кочове, да се въртим у кръг не си е работа, сигурно ако живеехме в древен Рим некой щеше да се изкреска нещо подобно "Ендурото умре, да живеят Маратоните" щото нещата май натам са тръгнали, а единственно там имаше некакъв адвенчър, не че и другите формати не са хубави ама нема душа за там, а ми се кара. А бе не се опитвай да ме разбереш щото и Аз не знам кво искам.
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар


                              • #60
                                До: GPS, Роуд бук, маркировка или ориентиране по звезди!

                                И така, датата за курс по навигация по пътна книга е определена !
                                Тръгване на 6 март от село Рударци в 10.00 ч. от единствения там хотел
                                Село Рударци се намира на 4 км. от село Драгичево, в ляво от главния път София-Перник
                                За вечерта ще се нощува в Сепарева Баня, Чинела ще ни домакинства и осигури преференциални цени за нощувки !
                                За по-възрастните ще има и минерални извори за топлене на кокалите
                                Маршрута, който ще преминем е около 100 км. и ако остане време ще продължим до Благоевград !
                                Пътните книги са на руло от "Балкан Оффроуд Маратон 2009"
                                Групата ще бъде от мотористи и АТВ-исти, като сутринта преди тръгване ще има теоретична подготовка докато си пием кафето

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X