Обява
Свий
Няма добавени обяви.
АТV за селскостопанска дейност?!
Свий
X
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
Това мразя в компютрите, не можеш да закачиш към съобщението бутилка, като за седлото и да праснеш коня по задника да я отнесе към адресата...
Ама може и да се измисли в бъдеще някаква форма на "дигитална почерпка", примерно да бръкнеш с пръст в юесби порта и леко и приятно да те друсне ток... или нещо подобно?!
Момци, много съм ви задължен, стана ми ясно за какво става въпрос, дано да стане ясно и на тези дето се опитват да ми продават АТVта!!
Коментар
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
Ако си чел внимателно става въпрос за овощна градина.Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнениеВие правите ли разлика между селскостопанство и градинарство?
Не вярвам да прави Вълчо дълбока оран между олошките
Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
Селска фурна аспух нема. Пак същият.
В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки
Коментар
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
Все ми се струва, че ще оре на върба в сряда, Вълка с ATV ?!
Аз видях там само едно кирливо плугче за средно-дълбока оран и то най-вероятно с голям зор ще тръгне в силно песъчлива почва.
Волк, бе я пий още едно уиски и иди да ореш някъде дъбока оран на по-меко и влажно !
Коментар
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
Май нещо си ме разбрал грешно Гоблин. Брут Форса го ползвам за удоволствие и съм очарован от мощността му, 100000% съм сигурен, че ще се справя отлично и в работни условия, но за оран не става, както и всички други АТВ-та от този тип. Или дори и да направи нещо като оран, повярвайте няма да е за дълго. Аз съм орал и затова го твърдя.
В неделя си отварях вариатора за да видя какво е положението, защото направих 1450 мили. Трябва да ви кажа че не е мръднал ремъка. Имам познати с Полариси които се оплакват, че като ги поозорят малко и въртят по продължително гуми им се пали ремъка на ватиатора
. Което го намирам за странно. А представяте ли си да забие плуг дори и с един лемеж на 20 см. в почвата /което не е дълбока оран/.
От всички линкове които сте цитирали само един прилича на оран: http://www.buytack.com/products-ranch/ke/543.htm . Всичко друго е прикачен инвентар за лека обработка на почвата СЛЕД оран /дисковане, разровкане, набраздяване и т.н./, което на бавна предавка със сигурност няма да натовари АТВ-то над допустимото.
Гоблин, имам една идея
. Ако сложите двойни гуми на Брут Форс-а доста ще намалите боксуването в пясъка /ако ви е проблем разбира се/. Е ще се натоварват повече лагерите на носачите, но пък хубавото е, че ги има в наличност при Жоро в София /няма да се чакат от щатите/
Коментар
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
[quote=Volk;219743]И сега е ред на "цървула с гайдата.."
Хубави неща видях, но отново не виждам плуг на АТV!
А днес от близнаците чух, че хората ги ползвали и за такива нужди!
Оре ли АТV -то или не?!
Да де ама ти казах че дълбока оран на крива нива нема начин да стане. По скоро да чешеш землята за кеф Никога не съм орал... ниви де ама съм карал джипка на разорано и се съмнявам АТВто да извади такива яки буци и то в права линия
И аз смятам като Фюрера че е малко странно за такъв тип копане Ще се получи нещо като със слабите резачки за дърва дето дигат само шум за няколко дни и после ремонт.Нито да я правиш нито да я хвърлиш на боклука
Коментар
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
Аз си казах от самото начало, "не разбирам от оран". Поста ми беше с идея "Ето за какво става атв-то, вижте дали има някаква полезна информация в това". За буксуването - оправя се и с големи гуми с по-дълбок грайфер, и въобще - не ни е наболял проблем. И така си работи идеално - мацката от снимката като се метне на предния багажник (точно му е товароподемността като за нея) и работата заспива
Издъних се на Тюринг теста
Коментар
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
Предо около час писах точно по тази тема в агро форум в този точно форум. Потърсете и прочетете. Уж сте сериозни хора, пък говорите/пишете/ глупости. АТВ-то е за удоволствие. За оран си требе трактор. Както се казва в един стар виц: Козата си иска пръч. Земята си иска трактор. Точка по въпроса. То може ида му се сложи отзад /На АТВ-то де/плуг, ама и в двигателя може да се сложи H2SO4/сярна киселина/. Що не слагате?
Айде със здраве.Последно редактирано от Кольо; 03-10-07, 01:18.Има ли желание-има и начин!
Коментар
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
Мислч че АТВто ще стане за оран и за селскостопанство,ама за оранжерий,лично имам оранжерий и знам че ще стане,защото имаме три реколти в годината,от там съответно три оранета и три фрезованета.Така че ако е за оранжерий става според мен.Виждал съм колко усилие трябва на мотокултиватра за тези обработки.SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...
Коментар
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
Видяхте ли бе серсеми, какво казва човекътПървоначално публикуван от Кольо Преглед на мнениеПредо около час писах точно по тази тема в агро форум в този точно форум. Потърсете и прочетете. Уж сте сериозни хора, пък говорите/пишете/ глупости. АТВ-то е за удоволствие. За оран си требе трактор. Както се казва в един стар виц: Козата си иска пръч. Земята си иска трактор. Точка по въпроса. То може ида му се сложи отзад /На АТВ-то де/плуг, ама и в двигателя може да се сложи H2SO4/сярна киселина/. Що не слагате?
Айде със здраве.

Гоблин, я поне направи услуга на вълка. Кандърдисай мадамата да му седне отпред, та да може човекът да оре дълбока оран !
Тогава не се съмнявам, че ще стане !
Коментар
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
Ако му седне отпред, дълбоката оран ще е в нейната нива...Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнениеГоблин, я поне направи услуга на вълка. Кандърдисай мадамата да му седне отпред, та да може човекът да оре дълбока оран !
Тогава не се съмнявам, че ще стане !
Издъних се на Тюринг теста
Коментар
-
До: АТV за селскостопанска дейност?!
Глей са, грайферите си ги гледай, щом са ти интересни, ние ще гледаме други неща.Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
ГРАЙФЕРИТЕ КАЗАХ


.Има ли желание-има и начин!
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.

Коментар