Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добрият автомобил е тежкият автомобил!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Тука искрено ме развесели.При положение че кучето е 30 пъти по-леко,редно е да има повече поражения...Ама ,,тежката'' кола става на гъз май...А ако гушнеш кравата,най-вероятно гушкаш и букета...
    Бях гледал едно предаване с разни краш тестове.Някъде през 80-те се развива действието, засилват кола в пощенска кутия /от ония дето ги има по американските филми, пред дворовете-кутийка на колче/, та като я нацели колата, и кутията се забива директно в купето .Казват че не е хубаво да се оставят нависоко тежки предмети /да речеме куфарче зад задната седалка, понеже при удар ти се забива директно в главата и пак доло горе смърт .Общо взето, важното е да стискаме палци, че да оцелеем .

    Коментар


    • #47
      До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

      Е то въпроса май опира до кинетична енергия и площ... щото те и куршуми и снаряди, са малки в сравнение с хората/танковете.

      И ако се замислим, може да имаме много здрава и тежка кола, танк да речем. Кучета ще си ги газим, както и всякви купъри и смартове, и всичко ще бъде прекрасно, докато не срещнем с достатъчната скорост, достатъчно здравата стена.
      И все пак, според мен, масата на колата е по-важна от пасивната и безопасност.... а най-добре и двете.

      П.с. Винаги съм си мислил, че перфекната форма за кола е супер здрав ромб с добра вътрешна пасивна защита...само малко не съм измислил проблема с челноте удари в стена
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • #48
        До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

        Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
        Е то въпроса май опира до кинетична енергия и площ... щото те и куршуми и снаряди, са малки в сравнение с хората/танковете.

        И ако се замислим, може да имаме много здрава и тежка кола, танк да речем. Кучета ще си ги газим, както и всякви купъри и смартове, и всичко ще бъде прекрасно, докато не срещнем с достатъчната скорост, достатъчно здравата стена.
        И все пак, според мен, масата на колата е по-важна от пасивната и безопасност.... а най-добре и двете.

        П.с. Винаги съм си мислил, че перфекната форма за кола е супер здрав ромб с добра вътрешна пасивна защита...само малко не съм измислил проблема с челноте удари в стена
        Малка задачка-закачка(може и да не отговаряш веднага,че си лягам):
        Два автомобила с маса 1500 кг се сбъскват челно,като и двата се движат с колосалната скорост от 50 км/ч.С колко километра в час трябва да блъснеш куче,за да се получи същата енергия на удара?И предполагаемите поражения по автомобила и водача...
        П.П:Краш-тестовете в клипчетата не са фронтален удар,площа на удара е колкото голямо куче...само че кучето не е от ламарина,така че сравнението с куршума и човека е неуместно...
        Последно редактирано от бат'Марто; 23-11-09, 23:25. Причина: допълнение
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #49
          До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

          ЪЪъ 500км/ч?
          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

          Коментар


          • #50
            До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
            За крава или кон(200-300 кг)въобще дума не става...

            Коня е на Дон Кихот,Росинант ма тая крава 200-300 килограма не се сещам на кой беше
            Последно редактирано от BENZBOSS; 24-11-09, 07:17.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Много готин спор се е заформил.Еърбеци,деформируеми зони,F1...Със сигурност повече от пишещите тук са виждали какви щети нанася 50 килограмово куче върху 1500 килограмова кола...За крава или кон(200-300 кг)въобще дума не става...
              30-35 кг куче имаше неблагоразумието да се срещне с моя форд фокус при около 40 км в час. Нямах време да натисна спирачката дори. Ударих го и след това чух "туп туп" докато минавах през него. Последствието е леко деформирана пластмасова броня и едно умряло куче.
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #52
                До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

                Този спор е доста стар. Обикновено накрая се стига до един и същи извод. Ако се блъскаш в статично препядствие, като стена, дърво и т.н., по-добре е да си в съвременна лека кола, с деформируеми зони и т.н., понеже поемаш цялата енергия на удъра, малката маса, деформируемите зони и т.н. са предимство. При челен сблъсък обаче е доста по-добре да си в по-тежката машина, тъй като енергията от удъра се поема от по-леката, която всъщност бива отхвърлена назад, т.е. претоварването в нея, въпреки цялата пасивна безопастност е кошмарно, докато тежката машина продължава напред, намалявайки доста по-плавно скороста. Отделен е фактът, че при удър с друга кола, колкото си по-високо, толкова по-добре. Изтръпвал съм, когато ме е засичал Опел Тигра, а слепоочието на водача му се е разминавало на сантиметри с долния ръб на металната ми броня... ясно е, че и с 30 км/ч да го ударя, той е труп, въпреки че щетите по колите ще са само одраскана броня, счупен прозорец и евентуално леко изкривена врата.
                Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 24-11-09, 10:41.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #53
                  До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Коня е на Дон Кихот,Росинант ма тая крава 200-300 килограма не се сещам на кой беше
                  Не говорим за ,,Сиво Искърко говедо''Или за крави-монтафонкиИначе има родопски породи,които тежат горе долу толкова,и дават мляко по-малко от овцете...нарочно занижих теглото.Идеята ми беше че ако нацепиш въпросния добитък с подходяща скорост,гушкаш букетчето...
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #54
                    До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

                    С жигула сьм скачал на прасе,в последния момент се вьрти кьм тебе и с твьрдата си тиква прави калник,броня,фар,решетка...............на салата.Свиня сьм удрял около Ропотамо по тьмно,бях с Бус Фолксваген,много корава машина и бронята само на 4 болта.Удрял сьм куче с Голф 1................горкия Голф

                    Разминавал сьм се около Приморско с магаре в тьмницата,там си плюх в пазвата 3 дни след това.С Голфа бях

                    Виждал сьм удьр на Алфа Ромео 155 тспарк в стадо от 9 овце на магистралата кьм Варна,малко преди разклона за летището.Избягали и си пасат в лявата лента.Бяхме 2 коли - Кадетче и Темпра,скорост около 160,Алфата ни надмина и след няма и половин километьр минаваме през кьрвава баня - грьбнак тук,глава там,2 крака ..................Алфата до предния прозорец като отрязана с нож,Ниськ мотор и мека предница и на шофьора нищо му нямаше.

                    А сега загадка - какво е това което е шибнали Мерчо на тая снимка.Не е манекенка,нещо по-дьлгокрако е.А да ви видим.

                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

                      Прилича на удар със скачащ елен
                      SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                      0878299791

                      Коментар


                      • #56
                        До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

                        топло.............
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          топло.............
                          Кошута или нещо от този род ,което живее в тези гори.
                          0887 526 564/ 0897 933 755 /

                          Коментар


                          • #58
                            До: Добрият автомобил е тежкият автомобил!

                            Лявото огледало,дясното и мерника го няма,тавана смазан.................ЛОС,опитал се е да мине под него и малко не му е достигнало.Ако беше Смарт щеше да успее...................ма казах,че спирам по темата
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X