Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прогонване на змии от дома

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Прогонване на змии от дома

    Гледай под опашката... Ако стърчи нещо е мъжки, ако не, не е
    Ако му намериш змия ще е много доволен, иначе го научи да пасе треве. лошото е, че трябв да му косиш за зимата
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • До: Прогонване на змии от дома

      Първоначално публикуван от Детелина 74 Преглед на мнение
      Нощно животинче е. Ако се почувстват застрашени се свиват на кълбо, като по този начин се защитават от потенциални врагове чрез своите бодли. Могат да плуват, да се катерят по стени и да бягат. За жилище може да им послужи някоя изоставена дупка, но също така си строят сами квартира. Обикновено дупката, която си изравят, се намира на 20 см в земята.Хранят се със дъждовни червеи,бръмбари,жаби,птичи яйца,също обичат плодове.
      Преди малко прочетох почти същото тук, но там не пише как евентуално се опитомява, кой вид е моя, мъжки ли е и т.н. а мен това ме интересува
      LZ1PER

      Коментар


      • До: Прогонване на змии от дома

        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
        Да де, то това и аз го прочетох тук, но там не пише как евентуално се опитомява, кой вид е моя, мъжки ли е и т.н. а мен това ме интересува
        Тук пише как се опитомяват и как се разпознават... Четете колега, ако не има търсачка
        или каишка
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • До: Прогонване на змии от дома

          Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
          Тук пише как се опитомяват и как се разпознават... Четете колега, ако не има търсачка
          или каишка
          Всички до тук съм прочел!
          Ако можеш ми кажи къв вид е, ако не недей спами, нищо, че сме в спама
          LZ1PER

          Коментар


          • До: Прогонване на змии от дома

            Не знам как!
            Преди години имахме,т.т. намерихме диви зайчета в гората и ги донесохме у дома,но...... изкараха два или три дена и умряха,та на въпроса как се опитомяват таралежите,ами те не са ли диви животни,а и мисля,че няма как да свикнат в затворено пространство,защото не са като да речем някое друго,морско свинче/или друго/,а и надали ще оживее/не го пожелавам на животинчето/,а и трябва да му се набавят,намерят и такива храни,които обичат да ядат.
            Та то си е свикнало в гората и явно там е и неговият дом за живеене.

            Коментар


            • До: Прогонване на змии от дома

              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
              Всички до тук съм прочел!
              Ако можеш ми кажи къв вид е, ако не недей спами, нищо, че сме в спама
              Ама колега, дайте снимки на въпросното животно в близък план, и по възможност от долу... така как ще се определи полът?
              А иначе имаше спорове за видовете таралежи. Били кучешки и свински... Едните яли месо,другите не... това може и сам да го проверите
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • До: Прогонване на змии от дома

                Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                Ама колега, дайте снимки на въпросното животно в близък план, и по възможност от долу... така как ще се определи полът?
                А иначе имаше спорове за видовете таралежи. Били кучешки и свински... Едните яли месо,другите не... това може и сам да го проверите
                Нарочно ми лазиш по нервичките-нали?
                Това го пише малко по-назад по страниците. Питам СВИНСКИ ли е, или е КУЧЕШКИ, да знам дали да му давам пържоли или моркови



                п.п. чакам ‎Стария-той ще каже нещо полезно!
                LZ1PER

                Коментар


                • До: Прогонване на змии от дома

                  Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                  Всички до тук съм прочел!
                  Ако можеш ми кажи къв вид е, ако не недей спами, нищо, че сме в спама
                  Не се притеснявай за нищо .Той ще си намери храна из двора.При мене от как се засели в двора сам от някъдеизчезнаха краставите жаби и плужеците бяха сведени до санитарния минимум.Само отвреме на време дакелът го открива скрит на невероятни места и трябва да го спасявам своевременноИ да добавя в България живее един единствен вид таралежи не говорете глупости за свински и кучешки да ви се смеят хората.Всички таралежи са от един вид не ми се търси из книгите да го пиша на латински.
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • До: Прогонване на змии от дома

                    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                    Не се притеснявай за нищо .Той ще си намери храна из двора.При мене от как се засели в двора сам от някъдеизчезнаха краставите жаби и плужеците бяха сведени до санитарния минимум.Само отвреме на време дакелът го открива скрит на невероятни места и трябва да го спасявам своевременно
                    Ето те, къде се мота до сега
                    Да му търся ли дружка? ами ако не е от неговия вид, да не умешам популацията
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • До: Прогонване на змии от дома

                      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                      Нарочно ми лазиш по нервичките-нали?
                      Това го пише малко по-назад по страниците. Питам СВИНСКИ ли е, или е КУЧЕШКИ, да знам дали да му давам пържоли или моркови



                      п.п. чакам ‎Стария-той ще каже нещо полезно!
                      Не се нервирай. Не това ми е целта. Ама ето и стария ти каза същото/ само че с други думи/.
                      Това е животно, което само си намира храната.Ти няма да го държиш вътре в къщата (предполагам де) че да го храниш. Ако имаш достатъчно гадинки из двора, то ще си намери какво да яде.


                      ПП: А за полът мисля нее толкова от значение. А на децата им кажи някакъв пол и да си го кръщават
                      Където Бирата, Там и Аз...

                      Коментар


                      • До: Прогонване на змии от дома

                        Я...някой дигнал кокалите на любимата ми тема....после аз съм бил спамер Как е Ежко Бежко ?

                        Коментар


                        • До: Прогонване на змии от дома

                          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                          Ето те, къде се мота до сега
                          Да му търся ли дружка? ами ако не е от неговия вид, да не умешам популацията
                          Таралежите са страшни саможивци.Остави го и май е по добре да не го храниш или да му оставяш храна-.Всяко животно много бързо свиква с безплатния обяд и спира да си изпълнява задълженията.По добре да дебне плужеците и поповите прасета вместо да похърква преял до розитеНали знаеш че таралежа е най едрия представител на разред насекомоядни в България.Остави го той ще се справи
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • До: Прогонване на змии от дома

                            Колеги, а не прочетохте ли тук, че "Таралежите, които се срещат на територоята на България са вид защитен от Закона за биологичното разнообразие"? Това е все едно да си вземеш от гората елен и да си го пасеш в двора. Имайте малко приличие и върнете на горките животни свободата.
                            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                            Коментар


                            • До: Прогонване на змии от дома

                              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                              Колеги, а не прочетохте ли тук, че "Таралежите, които се срещат на територоята на България са вид защитен от Закона за биологичното разнообразие"? Това е все едно да си вземеш от гората елен и да си го пасеш в двора. Имайте малко приличие и върнете на горките животни свободата.
                              Е той го е взел за да му осигури място за размножаване и да запази биологичният му вид. Виж че му търси партньор/ка... А и е за временно ползване..
                              Където Бирата, Там и Аз...

                              Коментар


                              • До: Прогонване на змии от дома

                                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                                Колеги, а не прочетохте ли тук, че "Таралежите, които се срещат на територоята на България са вид защитен от Закона за биологичното разнообразие"? Това е все едно да си вземеш от гората елен и да си го пасеш в двора. Имайте малко приличие и върнете на горките животни свободата.
                                Добре.
                                Само че, както се беше излегнал на пътя, надали щеше да оцелее повече от още 5 мин. Смятам, че съм му спасил живота.....
                                А и там само пише, че са защитени, но не пише, да не се пускат по дворове!!!
                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X