Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кръстовище - предимство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кръстовище - предимство

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]716298[/ATTACH]
    Козек, я ся си задай въпроса като хората. Светофарите не работят, демек караме на знаци (хоризонтална маркировка не съм чертал, слава богу вертикалната е в строя).
    Това е ясно,по-интересно ще е ако нЕма знаци!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • От: Кръстовище - предимство

      ....
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Кръстовище - предимство

        Първо минава А. И не защото е А После В и чак тогава Б. Важно е да се молят да не тръгнат светофарите в този момент.

        Коментар


        • От: Кръстовище - предимство

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          В първата скица нямаше знаци. Това е ново положение.

          1. В ще си трае, защото е на път без предимство.
          2. А е с предимство, защото Б е в локално платно.
          3. Също като 2.
          Ако това е така, смятам въпросът в пост 258 за решен.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Кръстовище - предимство

            Хъм, ама А е на път с предимство само ако продължи направо. Завие ли, вече не е на път с предимство .
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Кръстовище - предимство

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Хъм, ама А е на път с предимство само ако продължи направо. Завие ли, вече не е на път с предимство .
              Б и В това от къде да го научат? Първият път, който пресичат се предполага да е с предимство, нали?

              Коментар


              • От: Кръстовище - предимство

                „А“ и по 3, и по 5 да тръгне - все ще е с десен мигач. За „Б“ това еднозначно значи да кара преди него.
                Всъщност, първата ситуация е най-проблемна, защото ако „А“ прави десен завой (а той и за престрояването ще трябва да е с десен мигач) - с „В“ минават едновременно.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Кръстовище - предимство

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Б и В това от къде да го научат? Първият път, който пресичат се предполага да е с предимство, нали?
                  Б и В го научават от своевременно подадения светлинен сигнал от А (т. нар. мигач), а А би следвало да знае, че при пресичане на равнозначни пътища дясностоящият е с предимство.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Кръстовище - предимство

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Хъм, ама А е на път с предимство само ако продължи направо. Завие ли, вече не е на път с предимство .
                    А не е завършил маневрата и ще е с предимство до приключването й. Впрочем, това В не го интересува, а Б си мълчи в локалното.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • От: Кръстовище - предимство

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Б и В го научават от своевременно подадения светлинен сигнал от А (т. нар. мигач), а А би следвало да знае, че при пресичане на равнозначни пътища дясностоящият е с предимство.
                      Така е.

                      Остава да има разумно обяснение за знака поне пресечка по-рано пред В и напълно излишния пред Б.

                      Коментар


                      • От: Кръстовище - предимство

                        Започват да се натрупват недостатъчно изяснени от правилника положения и май отива на хвърляне на боб.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • От: Кръстовище - предимство

                          На мен ми беше интересно при работещи светофари кво става, ама Козека я постави задачката така, само със знаци. Иначе, хвърляме боб всеки ден.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Кръстовище - предимство

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Абе, ей... ДЪЩЕРЯ МИ има утре изпит по рисуване, не аз. Ако светофарите не работят, ако има мъгла, кой накъде се престроява и накъде има намерение да продължи (davs, да речем че аз те разбрах, дано и другите са успели). Аре, сега наново:
                            [ATTACH=CONFIG]716298[/ATTACH]
                            Козек, я ся си задай въпроса като хората. Светофарите не работят, демек караме на знаци (хоризонтална маркировка не съм чертал, слава богу вертикалната е в строя). Мен ме интересува следното:
                            1. Ако А се движи по 3, завива ли или не? Респективно, В може ли да го натресе с чиста съвест или да си трае?
                            2. Ако А драсне надясно по 5, кой е с предимство, А или Б?
                            3. ОК, да речем че В го няма. А-3 и Б-4 как да се разберат или направо да слизат с щанга в ръка?
                            Ае, ся- питай ти.
                            1. "А" не завива и е с предимство пред "В".
                            2. Според мен "Б" е с предимството на дясностоящия.
                            3. Според мен "Б"-4 е с предимството на дясностоящия.

                            Представи си, че "А" го няма. Кой трябва да мине пръв - "Б" или "В"?

                            ПП 2. и 3. са доста дискусионни.
                            Последно редактирано от Kozzzec; 03-06-14, 21:42. Причина: ПП

                            Коментар


                            • От: Кръстовище - предимство

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              3. Според мен "Б"-4 е с предимството на дясностоящия.

                              Представи си, че "А" го няма. Кой трябва да мине пръв - "Б" или "В"?
                              Само не разбрах кой е дясностоящ и на кого?
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Кръстовище - предимство

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Само не разбрах кой е дясностоящ и на кого?
                                "Б" спрямо "А". Правилото за дясностоящия важи и при престрояване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X