Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    Към колегата Спарки ,казах ти че не внимаваш ,а сигурно го знаеш ,високата ефективност на алтернатора с постоянни магнити (каквито са и всички съвременни ветрогенератори ) се крие в използването на неодимови магнити ,още нещо за което можете да спорите но това си е ваша работа.Предвид индуцирането на много повече енергия при по ниска скорост на ротора и т.н. да не се правя на много умен като някои обхванати от логорея колеги.
    Да ползват дадена конструкция с определен вид магнити, за да докарат ефективност при някакви условия (в случая ниски обороти според думите ти), това просто значи развитие на технология. До преди известно количество години нямахме технологията за производство на такива магнити, каквито можем да произвеждаме днес. И да, тоя генератор при дадените условия може да е по-ефективен от друг. Нали точно за това говорим - развитие на технологии. И в това няма някаква черна магия или нещо такова, а и генератора сам по себе си не индуцира енергия. Нещо трябва да го завърти. Та енергията, влязла в генератора като механична (въртене) излиза като електрическа. И излизащата винаги е по-малко от влизащата. Технологиите могат само да ни помогнат да намалим разликата между влизащото и излизащото, но нищо повече.

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    По повод недалновидната част от поста ти ,пак ме бъркаш с някой ,който не съм ,аз ръководих СМР- Вертикална планировка и на двете места ,както и някои железарски дейности на едното ,така че сме от една страна на барикадата но ти не осъзнаваш нещо. Ако ти дават нещо трябва да го вземеш ,поне аз съм принуден да разсъждавам така днес ,някой ден и на теб може да ти се налижи да отговаряш за работата ,сигурността и финансите на някакъв брой хора и може да разбереш какво ти казвам днес. Та истината е че днес хората ни дават едни пари а ние не правим проекти по които да ги вземем и мнозина стоят гладни или бягат оттук затова.
    Хората дават едни пари за строеж на нещо, което после други хора ще изплащат чрез сметките си за ток. Живеейки в държавата, в която живеем, аз към тоя момент предпочитам всичкия ми ток да е от АЕЦ, и да е по-евтин съответно. При това значително по-евтин.

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    Аз не съм политик и никога няма да бъда и това защо Германия има една или друга политика е тайна и за мен но знам че над 30% от електроенергията там се добива от алтернативни източници
    Не 30, а 20%.

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    , след 2020 трябва да са 50%
    Пак тсъ. Към 2020-та не 50, а 35%. И 80% към 2050-та. Засега вървят по график, наистина, но докога - не е сигурно.

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    пък тока им е само два пъти по скъп отколкото тук.
    Именно! Сигурно нямаш против от утре и тока и бензина тук да станат "само" 2 пъти по-скъпи? Щото аз съм против, при това много против. Или всъщност не съм против, ако заедно с това приходите ми скочат двойно. Просто някои държави могат да си позволят това, което прави Германия, а други (ние например) не можем. И същите тия зелени германци, дето се отказаха от атомната енергетика, са доста добър клиент на френските АЕЦ.

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    Според мен можеш да го сметнеш предвид процента от ВЕИ в нашата енергетика.В Швеция е още по голям процента а цената на тока по малка така че нещата не са както ги казваш май това са широко прокламираните по телевизията и всички масмедии интереси на енергийната мафия яхнала АЕЦ и ТЕЦ -ове и т.н дето им развалят рахатлъка.
    Тук няма никаква илюзия или нещо такова, а просто политика. Поинтересувай се на каква цена НЕК изкупува електричеството от вятърните и слънчеви паркове, и я сравни с цената на същото от традиционните (АЕЦ, ТЕЦ, ВЕЦ) източници.

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    Пък има и друг момент каквото сееш това ще жънеш ,ако искаш да развиваш някаква индустрия ,трябва да си създадеш кадри и след време кадрите ще решат всичко.
    Кадри за какво? ЕС дава пари за инвестиция във вятърен парк, купуват се съоръжения от Германия, понякога дори втора ръка, и тук остава да храним собственика на вярътния парк, плащайки по-скъп ток. Ако беше инвестиция в производство на съоръжения, дето после ще изнасяме - ОК, ама хавата далеч не е тая.

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    За електролизера прекалено много неща трябва да се измерят в крайна сметка,аз мислех да взема за ден два само модулатора ,ти искаш и продукцията и режима на работа (в случая ламбда симулатор май трябва да има) ,а може би и друго ,всичко сигурно се променя ако е дизел пък и , ако е с включени фарове ,радио и т.н.Трябва да си взема отпуска за да стане тая работа (абсурд),иначе нали не си мислиш че имам някаква далавера от това и че мога да цакам едни пари за една система ,само за да я измериш и после да си я задържа ползвана за себе си на таратайката на жена ми ще я избивам пет години.
    В темата преди да бъде преместена ,ако се сещаш се включих само и единствено ,с желанието да си спретна такава система сам и с грешната представа ,че между вас има хора с някакъв опит и ще споделят нещо.
    А, вече бием отбой значи.

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    Водя се от това че най много клиенти на фирмата продавач,са бакшишите а те се отварят един друг и едвали са тъпаци.
    О да, те са цвета на нацията. Мозъчния тръст демек. Леко е смешно, не мислиш ли?

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    В други форуми и до днес се спори за ползата ,както от пропанбутана така и от метана ,но не и сред бакшишите те са съвсем наясно за какво иде реч.
    То няма какво толкова да се спори. Въпрос на прости сметки. Вкарваш толкова пари, и с тях изминаваш толкова километри. Ако караш по 2 километра дневно, инвестицията може и да не си струва. Ако караш по 100км дневно, нещата придобиват по-друго значение.

    А в случая спора е дали бълбукатора реализира някаква икономия въобще, дори да махнем началната инвестиция. Разбирай дали с инсталиран бълбукатор колата харчи по-малко кинти на километър. А за това никой не е дал достоверни доказателства.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

      С инсталиран бълбукатор, колата със сигурност ръждясва по-бързо - емперично доказано! За останалото - не знам..?!!! За моя V8 колко голям трябва да е бълбукатора (егаси името), че да падна на 15 градско..?!!

      Коментар


      • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        С инсталиран бълбукатор, колата със сигурност ръждясва по-бързо - емперично доказано! За останалото - не знам..?!!! За моя V8 колко голям трябва да е бълбукатора (егаси името), че да падна на 15 градско..?!!
        Ще трябва да демонтираш задните седалки.

        Ма чакай ся! Ти V8-ака за икономии ли го взе?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ще трябва да демонтираш задните седалки.

          Ма чакай ся! Ти V8-ака за икономии ли го взе?
          Не, но защо да не се възползвам от научно-техническия напредък..?!! А като махна седалките, пантограф ще му трябва ли на покрива..?!!

          Коментар


          • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Не, но защо да не се възползвам от научно-техническия напредък..?!! А като махна седалките, пантограф ще му трябва ли на покрива..?!!
            Ако сложиш пантограф и се включиш към трамвайните или тролейбусните жици, тогава икономията ти е гарантирана. Даже и бълбукатор няма да ти трябва, макар че без него ще изглеждаш демоде. Все пак трябва да сме фиешън. Ако направиш корпуса му прозрачен и монтираш разноцветни диоди, направо ще удариш в земята всие американски тунинг маниаци.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ако сложиш пантограф и се включиш към трамвайните или тролейбусните жици, тогава икономията ти е гарантирана. Даже и бълбукатор няма да ти трябва, макар че без него ще изглеждаш демоде. Все пак трябва да сме фиешън. Ако направиш корпуса му прозрачен и монтираш разноцветни диоди, направо ще удариш в земята всие американски тунинг маниаци.
              Само остана да измисля как да му туря едни "педесятки" за да стига контактната мрежа... После трябва да електрифицираме и гората!

              Коментар


              • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Само остана да измисля как да му туря едни "педесятки" за да стига контактната мрежа... После трябва да електрифицираме и гората!
                МАни! Педерастите от ЧЕЗ тутакси ще изкат да им плащаме такса мощност, и ще вдигнат цената на тока. А аз вкъщи се топля на ток. Значи първо ще се фалира, а после ще се мре от студ.


                ...това ако не си изкопая една землянка в гората, и да се отоплявам с наличния около нея мат'рял.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

                  Здравейте колеги,брауновият газ няма общо с това за което пишем в този форум.Това е ННО генератор за който се учи в началното у-ще.Справка Уикито. Той e един от най*-големите български и световни химици на всички времена. Погрешно се смята за откривател на т. н. браунов газ ( Уилиям Родес го открива и патентова през 1962г. ) но, доразработва технологията на цялата физико*химия на имплодиращото горене на брауновия газ със съпътстващото го отделяне на свободна енергия от физически вакуум и многобройните уникални свойства на този процес, и се бори за по широко разпостранение на браунинг газа и комерсиализацията му. Създаденият от него генератор използва водата като гориво.[източник? (Поискан преди 152 дни)] Като разделя молекулата на водата и после пак й позволява да се събере генераторът създава енергия, която може да изпари дори волфрам. Достижимите температури са над 6000 градуса, каквато e температурата на повърхността на Слънцето. Няма друг контролируем процес на Земята, който да достига подобни температури.
                  Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                  Коментар


                  • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

                    Първоначално публикуван от margarit5 Преглед на мнение
                    Достижимите температури са над 6000 градуса, каквато e температурата на повърхността на Слънцето. Няма друг контролируем процес на Земята, който да достига подобни температури.
                    Айде стига вече с вицовете. Като си погаля котката в сухо време, тя изпуска искри с температура 18000 градуса. Само не ми казвай, че не е контролиран процесът. Можем да го контролираме и аз, и котката.
                    Отделно че Уикипедия си има много ясна схема за справяне с такива ментета. Не случайно пише, че източникът е поискан преди половин година.

                    Коментар


                    • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

                      Като си погаля котката в сухо време, тя изпуска искри с температура 18000 градуса. Само не ми казвай, че не е контролиран процесът. Можем да го контролираме и аз, и котката. Този виц се разказва вече повече от 30 години.http://www.youtube.com/watch?v=fHBuNn7q-Okл Въпроса е каква е ползата от искрите на котката освен,че на нея и е неприятно сигурно.
                      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                      Коментар


                      • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

                        Първоначално публикуван от margarit5 Преглед на мнение
                        Като разделя молекулата на водата...
                        ...използвайки електричество, част от него наистина разделя молекулата на водата, а част от него топли водата в бълбукатора, тоест не върши това, което трябва...

                        Първоначално публикуван от margarit5 Преглед на мнение
                        ...и после пак й позволява да се събере...
                        ...тя отдава поетата енергия по време на разделянето, ама само тая дето реално е разделила молекули. Оная, дето е стоплила водата си стои във водата, под формата на топлина. Тоест, това, което отдава получената "магическа" смес е по-малко от това, което си похарчил за производството и. Тая част от математиката наистина се учи в училище - още в първи клас.

                        Първоначално публикуван от margarit5 Преглед на мнение
                        ...генераторът създава енергия...
                        ...и един мармот завива шоколада в станиол. Физиката се учи малце по-късно, ама пак в училище, още преди дипломата за основно образование.

                        Първоначално публикуван от margarit5 Преглед на мнение
                        Няма друг контролируем процес на Земята, който да достига подобни температури.
                        Това в кое Wiki го прочете?

                        Ясене, дай да се хванем да правим бълбукатори. То се видя че с другото няма да забогатеем, пък балъците явно скоро няма да се свършат. Поне ще можем да ги омаяме по-качествено, а не с тия плоски изявления, дето някой полуграмотен си е изсмукал от пръстите пък незнайно още колко други са ги копи-пейстнали. Нашето поне ще бъде "ориЖинал", със все ръководството за експлоатация, а не бледо копие, преведено от развален английски. Ще му набухаме и много шарени жици и поне 5 процесора, дето да правят "специалните" импулси. И шарени дисплейчета, дето да показват на шофера колко е спестил, та да не се занимава със сложни сметки. Ще ощастливим хем сума народ, хем собствените си джобове, при това трайно. Току виж някой ден и в Wiki-то напишат за нас, да се гордеят внуците.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

                          Четеш ,както дявола евангелието.Точно преди основното съм го правил този опит в епруветката но му казваха гърмящ газ.А тук съвсем не става дума за това.Бъдете здрави.Успехи на всички.
                          Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                          Коментар


                          • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

                            Първоначално публикуван от margarit5 Преглед на мнение
                            Четеш ,както дявола евангелието.Точно преди основното съм го правил този опит в епруветката но му казваха гърмящ газ.А тук съвсем не става дума за това.Бъдете здрави.Успехи на всички.
                            И какво стана в епруветката? Напълни се със отделената
                            Първоначално публикуван от margarit5 Преглед на мнение
                            свободна енергия от физически вакуум
                            ?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Пак браунови бълбукатори - тоя път в заваръчното дело, дискусия

                              ...и едно малко изкривено торсионно поле.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X