Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде да видим кой колко знае...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Хайде да видим кой колко знае...

    Пич, аре спри се! За моя апартамант искат по 40 лв. на квадрат, за да го изолират. Общата площа на изолацията е 60 кв.м. т.е искат ми 2400 лв. Годишно за отопление плащам около 750 лв. Т.е ако спестявам 30% (което силно ме съмнява, но в момента нямам време да сматам топлопроводности, пък и ме мързи) ще ми трябват 10 години да си изплатя изолация. Това е груба сметка, защото не слагам лихви, увеличане/намаляване на цени на енертгия и т.н.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #62
      От: Хайде да видим кой колко знае...

      Напомням, че търсите отрицателен баланс!

      Коментар


      • #63
        От: Хайде да видим кой колко знае...

        Мдаа, файда нанайси. Искаш ли да ти кажа какво е пример за отрицателен баланс - Тойота ПриМус. Горяла малко. Ама докато я произведят от никела за акумулаторите, докато я закарат на другия край на света с кораб и е*ах тая икономия на С2О.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #64
          От: Хайде да видим кой колко знае...

          Абе няма ли да има поне един грамотен опит?
          Само при опит да имам различно мнение от всеобщото неинформирано - в другата тема - бях посрещнат от ураганен огън. В тил и фронт.
          Като стане въпрос за нещо конкретно в тази тема - няма никой!
          Че и двама модератори започнаха с нападките oще преди да са написали нещо в подкрепа на davc.
          Лесно се любят момите. Трудно се трупат снопИте!
          Последно редактирано от ikirov; 05-11-11, 11:31.

          Коментар


          • #65
            От: Хайде да видим кой колко знае...

            Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
            Абе няма ли да има поне един грамотен опит?
            Само при опит да имам различно мнение в другата тема - бях посрещнат от ураганен огън. В тил и фронт.
            Като стане въпрос за нещо конкретно в тази тема - няма никой!
            Че и двама модератори започнаха с квалификациите oще преди да са написали нещо в подкрепа на davc.
            Лесно се любят момите. Трудно се трупат снопИте!
            Какъв опит казах още преди няколко поста че трябва да се направи изследване за дълъг период(10 год) и да се дибавят и всички фактори, икономически, социални, глобални, хидрометеорологични условия и т.н. и т.н.
            Ти какви моми, снопи, какви изолации на международни космически станции взе да слагаш.
            Не е екологическо и икономическо изгодно да слагаш излолация при положение че ще почнеш да "печелиш" от това след 10-15 год.
            За този период ще се измислят нов вид технологии и материали, които ще покажат и докажат че досегашното е с отрицателна ефективност.
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #66
              От: Хайде да видим кой колко знае...

              Зацикляме. Направи си вътрешна изолация и няма да са 15 г.
              Освен това и 15 да са - пак има положителен ефект. За разлика от твърденията, причинили тази тема.
              Не знам вече как да го обясня!

              Коментар


              • #67
                От: Хайде да видим кой колко знае...

                Нещо не ми се чете всичко ама колкото до изолацията - ето ви моите 5ст. При нея някак си има оптимална дебелина. Под ...найсе мм. няма смисъл да се слага заради стойността труда по монтажа, а над ...найсе см. няма смисъл защото изолационният ефект от всеки следващ сантиметър дебелина намалява постепенно до нула. Виж колко е оптимално всеки си решава според портфейла. Ама аз така или иначе не съм схванал още същината на спора и само си чеша пръстите.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #68
                  От: Хайде да видим кой колко знае...

                  Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                  Зацикляме. Направи си вътрешна изолация и няма да са 15 г.
                  Освен това и 15 да са - пак има положителен ефект. За разлика от твърденията, причинили тази тема.
                  Не знам вече как да го обясня!
                  И аз вече няма как да ти го обясня че не е ефективно. Имаш дълъг период,през този период всико старее(срок на годност, амортизация,и т.н) необходима е някаква поддръжка която пак струва пари.
                  Като дръпнеш чертата накрая няма далавера в близките години.
                  за 15 години ти казах дотогава нови материали, технологи и т.н, които със сигурност ще оборят сегашните начини и методии за изолиране.
                  и пак аза последно не е само изолацията фактора който е необходим за да се получи положителен екологичен и икономически ефект.

                  п.п Изолацията в моя дом е вътре и отвън, положителния ефект е че съм си я правил сам по съответните правила използвайки качествени материали. В случая спестих едни 5-6 хил, което е положителното, нищо друго. При цени от 40 лв/м2 нямаше никога да се хвана да слагам такива неща.
                  Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                  Dacia Duster 4WD

                  Коментар


                  • #69
                    От: Хайде да видим кой колко знае...

                    Същината е, че половината форумно войнство се включи да защитава един похват. Да се пише и дават квалификации на база на вътрешната ти вяра и компетентност. Включи се и един супер-модератор, каквото и да означава това!
                    Трогателно!
                    Засега без успех.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Хайде да видим кой колко знае...

                      Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                      Зацикляме. Направи си вътрешна изолация и няма да са 15 г.
                      Я па ти?
                      Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                      Освен това и 15 да са - пак има положителен ефект. За разлика от твърденията, причинили тази тема.
                      Не знам вече как да го обясня!
                      Ти продължаваш да не разбираш. Има положителен ефект (и то след 10-15-20 години) само за тоя дето плаща сметките. За природата - божа работа, най-вероятно не.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Хайде да видим кой колко знае...

                        Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                        Същината е, че половината форумно войнство се включи да защитава един похват. Да се пише и дават квалификации на база на вътрешната ти вяра и компетентност.
                        Трогателно!
                        Засега без успех.
                        Твоите квалификация на база на какво са?
                        Личен опит, квалификация, компетентност, изолация ли си слагал, колко, и т.н.
                        Тук във форума всеки изказва мнение и дава квалификации на база личен опит, а не на база, че чул от някой дето познавал един дето където негов роднина май си бил сложил изолация на бараката си и почнал да е на кяр от това след 30 дена.
                        Трогателно!
                        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                        Dacia Duster 4WD

                        Коментар


                        • #72
                          От: Хайде да видим кой колко знае...

                          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                          Я па ти?
                          ...
                          Вече нямам думи!
                          Вземете да прочетете темата, че ми стана безинтересно.
                          Няма ли един да разбра за какво говорим?
                          Не бях се сетил, че може да ме затрупате с безсмислени мнения.
                          Ще отговарям само на грамотните такива.
                          Последно редактирано от ikirov; 05-11-11, 12:21.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Хайде да видим кой колко знае...

                            Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                            Имаше изследване, че PVC е канцерогенно при леенето и евентуално при консумацията, а в такива чаши пием кафе.
                            Да не бъркаш пластмасата?
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Хайде да видим кой колко знае...

                              Казвам в смисъл, че половината от химикалите край нас били канцерогенни. Нещо като лъжливото овчарче се получава.
                              Я, какъв хубав подпис си си сложил! Говоря сериозно!
                              Последно редактирано от ikirov; 05-11-11, 15:10.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Хайде да видим кой колко знае...

                                Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                                Същината е, че половината форумно войнство се включи да защитава един похват. Да се пише и дават квалификации на база на вътрешната ти вяра и компетентност. Включи се и един супер-модератор, каквото и да означава това!
                                Трогателно!
                                Засега без успех.

                                Много накратко:

                                - В този форум право да се държи с другите както Айнщай се е държал с играещите в пясъка дечица има единствено Айнщайн.

                                - Презрителният ти стил на общуване с всеки който не е съгласен с теб може да ти издейства известна доза мозъчно мастурбационен адреналин, но гледай да е повече за единица време, предвид че времето през което ще можеш да си го позволиш ще е обратно пропорционално на запенването ти в тази и/или други теми.

                                - На пускането на теми с изрична цел заяждане и/или подбиване на този или онзи участник тук се гледа с лошо око. Тази тема пусна с надеждата да осмееш потребителя davc.

                                Нещо не хвана дикиш. В другата тема черно на бяло го нарече лъжец, разбира се без да цитираш в какво точно е излъгал, разчитайки че няма кой да гледа назад в 15 страници тема и да проверява. На такива пък подходи с какво добро око гледаме - идея нямаш.

                                - Супермодератор не означава абсолютно нищо за тези които могат да запазят поведението си в някакви що годе прилични рамки когато водят дискусия. За пропадналите на изпита по реторика в неделен курс по йезуитство обаче, модове и супермодове са тези които напомнят елементарни правила на общуване. До време.

                                Сега ти давам златна възможност да замълчиш заключвайки тази ода на егоманията. В каква посока ще тръгнеш от тук насетне в този форум зависи от теб. За сега.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X