Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде да видим кой колко знае...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хайде да видим кой колко знае...

    Бре пич, не ми прави икономически обосновки на термоизолациите, нито ме просвещавай за еквивалентите на слоевете изолация къмто "класическите" материали! - `Щот съм дюлгерин...
    Настоящият разговор, сам по себеси е безсмислен, смешен и излишен (ма сме в спама де), но все-пак, тръгна от една сериозна тема, която се въртеше около екологични въпроси и в частност - баланса на фундаменталнато (за съществуването ни изобщо) потребление на ресурс. Ресурс от всякакво естество и под всякаква форма.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Хайде да видим кой колко знае...

      Единственото екологично нещо в стиропора за изолация на къща е че мишките могат да си направят една хубава екологична ниша в него,като част от цялата екологична система от паяци,врабчета и всякакви гадини.Тъй като съм традиционалист ,ще изчакам 50-100 години да видя дългосрочния резултат(щото краткосрочния съм го видял) и тогава ще се опаковам с разни серсемлъци от рода на полистироли и др.Иначе като си запаля парното и при мене е 30 гр. и при санираните е 30 гр.Иначе съм на тухла и половина единичка от ръчните,със запълнена фуга,неизмазана,още не съм съдил никоя топлофикация.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #18
        От: Хайде да видим кой колко знае...

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Бре пич, не ми прави икономически обосновки на термоизолациите, нито ме просвещавай за еквивалентите на слоевете изолация къмто "класическите" материали! - `Щот съм дюлгерин...
        Настоящият разговор, сам по себеси е безсмислен, смешен и излишен ...
        Кой каквото сам си направи...
        Направи ми екологична, щом искаш.
        Ама ти си над фактите, нали?
        Докажи, че вредите са повече от ползите, както твърдеше. И ще измиеш част от резила.
        Всъщност не съм и очаквал да имаш чест да си признаеш. Лепене на квалификации е по-лесно!
        Последно редактирано от ikirov; 04-11-11, 09:06.

        Коментар


        • #19
          От: Хайде да видим кой колко знае...

          Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
          Кой каквото сам си направи...
          Направи ми екологична, щом искаш.
          Ама ти си над фактите, нали?
          Докажи, че вредите са повече от ползите, както твърдеше. И ще измиеш част от резила.
          Всъщност не съм и очаквал да имаш чест да си признаеш. Лепене на квалификации е по-лесно!
          Пич вземи успокой топката малко. Твой проблем е да представяш чисто икономическите си избори като екологични, проблем на другите е дали ще кълват на този вид лицемерие или не.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #20
            От: Хайде да видим кой колко знае...

            Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
            Ами няколко килограма стиропор ти спестяват едно 30-тина процента от отоплението. Ако се топлиш на газ - ще изгориш много повече въглеводород като разлика от икономия само за една зима.
            А за 10 години? А лятото от климатика???
            На първо място, в другата тема хората са ти казали, че като от едната страна сложиш очакваната икономия на енергия (и съответен екофект) от използването било на топлоизолация, било на разните му там слънчеви панели, а от другата - разходите на енергия по производството и експлоатацията им, сметката изобщо не е сигурно, че ще излезе такава, каквато ти си я представяш.

            Евронапъните за биогорива с цел опазване на околната среда са нелош пример за това. Като неочакван страничен ефект от засиленото търсене на биогорива се стигна до масирано изсичане на тропически гори, за да се освободи място за маслодайни култури, с всички произтичащи от това последствия за екологията. Т.е. може и да спестиш нещичко от по-малки емисии при използването на такива горива, но в глобалния еко-баланс нещата хич не изглеждат така розови ...

            На второ място, намирам за доста безотговорно да се изхвърляш с твърдения на едро от рода "спестяват едно 30-тина процента от отоплението". Това нещо можеш да го кажеш само в случай, че си достатъчно компетентен и си направил конкретна сметка, която ще е валидна само за даден конкретен обект. Иначе, някъде може и да спестиш нещо, но на друго място - изобщо не е сигурно. Как точно стиропорът ще ми спести 30% от сметката за отопление, като в по-голямата част от жилището ми (а и не само в моето) по-голямата част от стените е заета от прозорци и балконски врати? Т.е. топлоизолацията на стените ще има много по-нисък ефект, отколкото би имало от подмяната на дограмата.
            За пестенето от климатика през лятото също така не съм сигурен. Защото питах хора, които са си сложили топлоизолация, и те ми казаха, че след топлоизолирането май са взели повече да използват климатика през лятото ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Хайде да видим кой колко знае...

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ...
              Евронапъните за биогорива с цел опазване на околната среда са нелош пример за това. Като неочакван страничен ефект от засиленото търсене на биогорива се стигна до масирано изсичане на тропически гори, за да се освободи място за маслодайни култури, с всички произтичащи от това последствия за екологията. Т.е. може и да спестиш нещичко от по-малки емисии при използването на такива горива, но в глобалния еко-баланс нещата хич не изглеждат така розови ...
              ...
              За пестенето от климатика през лятото също така не съм сигурен. Защото питах хора, които са си сложили топлоизолация, и те ми казаха, че след топлоизолирането май са взели повече да използват климатика през лятото ...
              Подхващаш други теми от виШото, пък ние още се въртим в първи клас.
              Наистина, процентите икономия зависят от много неща. Посоката на уравнението обаче е твърдо положителна. Няма точен процент, зависи от 100 неща.
              Иначе как изолация ще товари повече климатика - идея си нямам, според мен няма начин. Дай идея.



              Първоначално публикуван от Goblin
              Пич вземи успокой топката малко. Твой проблем е да представяш чисто икономическите си избори като екологични, проблем на другите е дали ще кълват на този вид лицемерие или не.
              От целокупния форум няма ли да се намери някой да каже къде греша? Ама не с общи приказки.
              Санирането е поредица от мероприятия, които целят да се спре деградацията на жилищния фонд. Голяма част от старите панели са в критично състояние. Обновяването им трябва да започне веднага: направа на външна изолация на сградата, смяна на дограмата, на ВиК, и др. Изолираната стена има ефект на акумулираща печка - спира топлината и я връща обратно в жилището.
              Практически мащабно саниране все още не е възможно, защото има много нерешени проблеми, свързани със законодателството, етажната собственост, кредитирането, собствеността на земята под блоковете, и др.
              За сега всеки се спасява поединично, като санира само своя апартамент. Според законите на енергийната ефективност изолацията на отделни жилища е с ниска степен на полезност. Експертите препоръчват да се обновява целия блок. Тогава всеки апартамент пести 70% от разходите за отопление (пести енергия), а при опаковане само на собственото жилище икономията е едва 30%.
              Според експертите от Агенцията за енергийна ефективност външната изолация само на един апартамент създава чувствителни температурни разлики между опакованата и неопакованата част на фасадата, които са вредни за конструкцията на сградата. Освен това бетонните плочи се явяват като термомостове, по които студът прониква в жилището, а топлината излиза навън. За това се препоръчва при изолиране на външните стени на апартамента, опаковката да захване и 50 см от стените на съседите.
              За външна изолация на апартамента има няколко варианта. Първият е да се направи опаковка със стиропор или неопор (стиропор обработен с графит за по-добра изолация – спестява се 50% от разхода на енегия). Вторият е с минерална вата. Третият е с екструдиран пенополистирол (напр. с “Изипан”).
              От прозорците се губи около 70% от топлината в жилищата
              http://www.1001line.com/kniga_222/%D...%B4%D0%B8.html
              Последно редактирано от ikirov; 04-11-11, 17:02.

              Коментар


              • #22
                От: Хайде да видим кой колко знае...

                Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                ...От целокупния форум няма ли да се намери някой да каже къде греша? Ама не с общи приказки.
                Всъщност, не толкова грешиш, колкото лицемерничиш именно с общи приказки! Което, само по себеси е грешка от гледна точка собственото ти реноме (в настоящата среда).
                През цялото време говориш за ефекта на термоизолацията относно стойността на отоплението, като в същото време целенасочено игнорираш аргументите и коментарите по същността на темата (същността, според контекста - не според заглавието).
                За да е удовлетворено самолюбието ти: Да, в изолирано помещение, разходите за отопление (със съответните условности в подробностите) като най-общо положение, са по-ниски отколкото в обратния случай.
                Остава да разберем - Ще имаш ли желанието да говориш по собствената ти тема, или няма смисъл да се ангажираме повече с нея...
                Последно редактирано от davc; 04-11-11, 17:10.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Хайде да видим кой колко знае...

                  Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                  ... Иначе как изолация ще товари повече климатика - идея си нямам, според мен няма начин. Дай идея.
                  ...
                  Какво ще кажеш за това, дето ТИ си го написал?

                  ... Изолираната стена има ефект на акумулираща печка - спира топлината и я връща обратно в жилището. ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хайде да видим кой колко знае...

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Всъщност, не толкова грешиш, колкото лицемерничиш именно с общи приказки! Което, само по себеси е грешка от гледна точка собственото ти реноме (в настоящата среда).
                    През цялото време говориш за ефекта на термоизолацията относно стойността на отоплението, като в същото време целенасочено игнорираш аргументите и коментарите по същността на темата (същността, според контекста - не според заглавието).
                    Постнах цитат и линк, кажи с кое не си съгласен.
                    И ако може вече по същество!

                    Имаш нелеката задача да доказваш, че ефектът от изолацията е обратен. Т.е. прахосва повече въглеводороди, транспорт, труд. В сравнение с въглеводородите, изразходвани за отопление без изолация.

                    Засега количествено мога да ги сравня само по цена. Някой ако има друга идея да дава акъл.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хайде да видим кой колко знае...

                      Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                      ...

                      От целокупния форум няма ли да се намери някой да каже къде греша? Ама не с общи приказки...
                      Що се отнася до мен - грешиш наричайки решението с изолацията "екологично". Екологично е в местен мащаб, да речем до ниво окръг. Нататък влизаш в екологични отпечатъци, колко мазут е изгорил кораба който е докарал нефта до Китай, колко ток е изгорил завода им за стиропор, колко мазут е заминал после за да го докарат до теб, колко рибки са получили нервно разстройство по пътя, и т.н, и колко време ще трябва да икономисваш за да компенсираш този отпечатък.

                      И понеже не съм екологичен фашист, избягвам да казвам "това е екологично", понеже тая мръсна дума е прекалено мащабна, а аз не съм светец и гледам непосредствения интерес на непосредственото ми близко и далечно обкръжение, без да ме боли при кой психиатър ще трябва да отиде стадото моруни пред които контейнеровоз е прегазил любимото им водорасло. Предпочитам да съм мръсник пред лицемер.

                      Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                      ...Иначе как изолация ще товари повече климатика - идея си нямам, според мен няма начин. Дай идея...
                      Не е повече товарене, а по-дълго време работа. Поради изолацията конструкцията се охлажда по-бавно. Говорим за по-масивни конструкции. Без изолация блока пак ще се нагорещи, и то повече, но ще изстива по-бързо. Външната изолация пречи на охлаждането, както и на загряването, когато слънцето започне да напича конструкцията

                      Пак има кяр, понеже климатикът работи по-дълго но, на теория - на по-малка мощност. През лятото. А ако се топлиш с него зимата става съвсем благо, тогава работи по-кратко, и на по-малка мощност. И предвид че отоплението струва по-скъпо от охлаждането - сметката излиза.

                      На моите ширини ако горещините свършат примерно на 1ви септември и навън стане приятно време без жеги, вътре в блока е жега и сме на климатик още поне 10 дена. 48 етажа туловище е, като се нажежи лятото и грее като напечена тухла дни наред. И не е нито изключение, нито е най-лошото. В предишната сграда която беше някаква по-стара и по-смотана конструкция, като свършеха жегите сградата отдаваше топлина плътно 20 дена. Беше далеч по-малка, но някаква смотана предвоенна конструкция. Нажежаваше се като пещ.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хайде да видим кой колко знае...

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Какво ще кажеш за това, дето ТИ си го написал?
                        За акумулиращата печка:
                        Изолацията представлява термично съпротивление към околната среда. Препятстващ нежелателния топлообмен.
                        Да, самите стени събират топлина или хлад, ако изолацията е външна. С други думи изолиращият ефект не се губи. Стените просто притъпяват резките скокове в температурата.
                        Има вариант и за вътрешна изолация, ако толкова ви притеснява.
                        Първоначално публикуван от Goblin
                        Не е повече товарене, а по-дълго време работа. Поради изолацията конструкцията се охлажда по-бавно. Говорим за по-масивни конструкции. Без изолация блока пак ще се нагорещи, и то повече, но ще изстива по-бързо. Външната изолация пречи на охлаждането, както и на загряването, когато слънцето започне да напича конструкцията

                        Пак има кяр, понеже климатикът работи по-дълго но, на теория - на по-малка мощност. През лятото. А ако се топлиш с него зимата става съвсем благо, тогава работи по-кратко, и на по-малка мощност. И предвид че отоплението струва по-скъпо от охлаждането - сметката излиза.

                        На моите ширини ако горещините свършат примерно на 1ви септември и навън стане приятно време без жеги, вътре в блока е жега и сме на климатик още поне 10 дена. 48 етажа туловище е, като се нажежи лятото и грее като напечена тухла дни наред. И не е нито изключение, нито е най-лошото. В предишната сграда която беше някаква по-стара и по-смотана конструкция отдаваше като свършеха жегите сградата отдаваше топлина плътно 20 дена. Беше далеч по-малка, но някаква смотана предвоенна конструкция. Нажежаваше се като пещ.
                        Дай да уточним в коя посока говорим. Процесите са същите при охлаждане или топлене.
                        Ако искаш да се стоплиш от външната температура (ако вън е топло, а вътре-студено) - отваряш прозореца.
                        Ако искаш да се охладиш в летните нощи - пак същото. Ако вън е хладно, а вътре-жега.
                        Дай поне посоката да уточним.
                        Аз визирам варианта, ако вътре е студено, а навън е още по-студено. Процес на топлене.
                        Лятото с климатика е същото. Вътре топло, вън още по-топло.
                        Изолацията спира проникване на топло отвън навътре в жегите, както и изтичане на топло навън през зимата.
                        Освен това стиропор се произвежда в почти всяка държава. Цената му поне тук е символична, което е косвена връзка с транспортните разходи, труд и суровини.
                        Не съм вярвал, че ще ми се налага да обяснявам такива неща!
                        Изчезвам за 2 чАса.
                        Последно редактирано от ikirov; 04-11-11, 17:27.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хайде да видим кой колко знае...

                          Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                          ... Има вариант и за вътрешна изолация, ако толкова ви притеснява.
                          За притесняване - нищо не ме притеснява. Въпросът е, че сметката нещо ми иде доста съмнителна. От едната страна на кантара е конкретна сума в размер на няколко хиляди лева, колкото би струвала една външна изолация, но от другата страна на кантара няма нищо конкретно и съществено, което би оправдало този разход. Във всички случаи твоите твърдения за едни 30% икономия са безкрайно съмнителни и по-скоро ми приличат на нещо, на което някои казват wishful thinking ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хайде да видим кой колко знае...

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            За притесняване - нищо не ме притеснява. Въпросът е, че сметката нещо ми иде доста съмнителна. От едната страна на кантара е конкретна сума в размер на няколко хиляди лева, колкото би струвала една външна изолация, но от другата страна на кантара няма нищо конкретно и съществено, което би оправдало този разход. Във всички случаи твоите твърдения за едни 30% икономия са безкрайно съмнителни и по-скоро ми приличат на нещо, на което някои казват wishful thinking ...
                            Правим вътрешна изолация ако външната ти е скъпа. И?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хайде да видим кой колко знае...

                              Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                              Правим вътрешна изолация ако външната ти е скъпа. И?
                              Любимият ти стиропор вътре в стаите? Какво става с него при евентуален пожар?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хайде да видим кой колко знае...

                                Тука има нещо, което не е както трябва. Това е като ония сметки с крушките. Те щото лампите много ток горели и трябвало да се заменят с енергоспестяващи. Ако всичко беше толкова розово, хората щяха да си слагат слънчеви панели вместо керемиди, щяха да си садят вятърни елгенератори вместо овошки, щяха да живеят в къщи от стиропор...или екологично чисти кашони, щяха да карат електромобили...или поне такива с хибридно задвижване...ама не го правят. Защо? Защо всеки от нас не си сади картофи на село, както ни заръча боко тиквата? Той е виден еколог!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X