Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде да видим кой колко знае...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хайде да видим кой колко знае...

    Моля по същество. Поне най-простия и очевиден вариант за изчистим. Енергоспестяващи лампи, пожари и др. алтернативни варианти предлагам да изключим, че ще станат 100 страници.
    Иначе се прави вътрешна замазка с нещо от типа на теракол. Дава известна пожаро-устойчивост. Лятото си правих сам , излиза под 200 лева на стая (малка). Ефектът е повече от осезателен. Давайки сметки за ток от порядъка на 70 лв. на стая - инвестицията се избива за една зима.
    Последно редактирано от ikirov; 04-11-11, 18:48.

    Коментар


    • #32
      От: Хайде да видим кой колко знае...

      За какви стиропори и тем подобни въобще става въпрос!?
      Най-правилната изолация са двойните стени, с въздух между тях.
      Това, което се причинява на сградите, аз го видях тук за пръв път
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: Хайде да видим кой колко знае...

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        За какви стиропори и тем подобни въобще става въпрос!?
        Най-правилната изолация са двойните стени, с въздух между тях.
        Това, което се причинява на сградите, аз го видях тук за пръв път
        Може да си прав, но темата е по съвсем друг повод.

        Коментар


        • #34
          От: Хайде да видим кой колко знае...

          Тук се бъркат два термина екологично и енергийно ефективно. Отдавна даже има закони и наредби за енергийната ефективност на сгради, а скоро ще стане и факт задължителният енергиен мониторинг, ама това не е екология. Абосолютно съм съгласен, че думата екологично трябва да се използва с доста внимание и май колегата lucene не разбира цялостния и смисъл. За съжаление всички технологии за повишаване на енергийната ефективност и при сградите и при колите, действат само локално, с неясен дългосрочен ефект са и не се взема предвид цялостния въглероден отпечатък, които за съжаление е върху цялата планета. А това е за което трябва да мислим, като казваме екологично. Иначе е лесно в Европа и Америка да караме коли с намалени CO емисии и апартаменти със XPS изолации и да гледаме колко сме еко от сметките за ток и бензин. Ама ако например цяла Русия реши да санира панелките или да смени Ладите с Тойоти, и айде заминаха 10% от запаса на нефт на земята, и ще се отделят толкова CO емисии, че ще бъдем изправени пред еко катастрофа.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #35
            От: Хайде да видим кой колко знае...

            За пореден път моля по същество! Грамотни хора сме, разбираме от цифри.

            Коментар


            • #36
              От: Хайде да видим кой колко знае...

              Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
              За пореден път моля по същество! Грамотни хора сме, разбираме от цифри.
              Дали ?

              Да внеса яснота в нивото на изпитване :

              Първоначално публикуван от Dobril Dossev
              (lucene)..даваш за пример 2 капки/литър, приемаме(а те не са) че 2 те капки са 1микролитър че да тие полесно.
              та твоите 2 капки/литър, са 10-6 айде за домашно като инженер и с помощта на http://bg.wikipedia.org/wiki/Концентрация да изчислим

              2-те капки/литър колко пъти са по-концентриран разтвор от 0.0000000000002% Признавам задачата е сложна
              Горната задача още не е решена от Знайко за по-сложни взаимовръзки решете сами.

              P.S
              "Хайде да си разказваме уроци да видим кой по-умен" - явно не е фолклор
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #37
                От: Хайде да видим кой колко знае...

                Нека оставим за после, виж мнение 1. Говорим за друго. Иначе няма да постигнем нищо.

                Коментар


                • #38
                  От: Хайде да видим кой колко знае...

                  Първоначално публикуван от lucene Преглед на мнение
                  За пореден път моля по същество! Грамотни хора сме, разбираме от цифри.
                  Ами дай по същество де! Твърдиш, че с няколко кила стиропор щяло да има 30% икономия от отопление. Дай ми сметка как си стигнал до това твърдение за да ме убедиш!
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хайде да видим кой колко знае...

                    Дадох линк. Калориметър нямам. И да имам - пак ще кажете, че не важи. Практическите ми наблюдения доказват тезата. Друго не знам какво. Потърсете вие.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хайде да видим кой колко знае...

                      Изолации отвътре са правят на помещения, които трябва бързо да се стоплят или охладят. Жилищните сгради се изолират отвън. Използва се самата сграда като акумулатор на енергия, което в дългасрочен план пести енергия. Освен това, когато изолацията е отвътре, зимно време точката на замръзване е в самата стена, докато при изолация отвън точката на замръзване е в изолацията. В нета има достатачно много по въпроса. А и доколкото си спомням дори къщитe от дървени трупи така се строят - плътната част на свтола се слага навърте. Lucene, не знам какво искаш да постигнеш, но в този форум голяма част от хората са технически грамотни и разумни. Когато се появи някои поучаващ, който на всичкото отгоре говори някакви общи приказки с опити за расъждение, колегите се поизнервят и то с основание. В другата тема ти беше загубил още от момента, в който стана ясно, че Фред е достатъчно добър специалист, който с достатъчно желание споделя своите познания - тук това много се цени. Така ще стане и в тази. Най-добронамерено те съветвам да не се заяждаш с колегите и да не ги дразниш, ако не можеш да ги обориш с логически/научни аргументи. Нещо, което до сега не видяхме.
                      Последно редактирано от NovemberCharlie; 04-11-11, 19:48.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хайде да видим кой колко знае...

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        . Нещо, което до сега не видяхме.
                        Няма и да видите. Типичен хейтър. Не е ли ясно?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хайде да видим кой колко знае...

                          Единствено против имам когато се появи някой, ръсещ квалификации без да познава опонента си. Знаеш кои хора визирам. Затова стигнахме до тук. Лично нямам против когото и да било!
                          Няма ли кой да ми докаже, че изолацията е съсипване на природата и разход на ресурси с отрицателен ефект?
                          Отивам да пия биричка, то се е видяло!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хайде да видим кой колко знае...

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            ..Въпросът е, че сметката нещо ми иде доста съмнителна. От едната страна на кантара е конкретна сума в размер на няколко хиляди лева, колкото би струвала една външна изолация, но от другата страна на кантара няма нищо конкретно и съществено, което би оправдало този разход. Във всички случаи твоите твърдения за едни 30% икономия са безкрайно съмнителни и по-скоро ми приличат на нещо, на което някои казват wishful thinking ...
                            Ми как да имаш несъмнителна сметка, като началните условия са +/- 80% пък ще доказваме 30% ефективност.
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хайде да видим кой колко знае...

                              Всъщност ние сме еко ориентирани. Изрязани са доста предприятия до основи и те вече не замърсяват. Ако направят цените на тока космически и на горивата също, така ще се намали използването на автомобили и всякакви електроуреди. Може и тецовете да спрем, че да не бълват замърсяване. И това е екология.
                              Аз предпочитам да тънем в сажди като Китай, но да вървим нагоре. На фона на тия заводи, битовото замърсяване е една плюнка, която може и да не се засяга.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хайде да видим кой колко знае...

                                Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                                Ми как да имаш несъмнителна сметка, като началните условия са +/- 80% пък ще доказваме 30% ефективност.
                                Имате нелеката задача да доказвате отрицателна ефективност!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X