Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловци - нещастници!!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ловци - нещастници!!!

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Винаги най-весело е когато дадена тема са коментира от хора, които обикновено хал хабер си нямат от нея (не, че и аз не съм в тази група понякога)! Казано най-просто и кратко: Не се ли полагат грижи за дивеча, а именно: подхранването му целогодишно, чрез засаждането на ловни ниви, построяването и зареждането на хранилки, солници и прочее ХАМАЛОГИЯ и отстрелването на вредния такъв (вълци, чакали, лисици, подивели кучета и т.н.) - дивеч няма! Животните се въртят в тези райони, където могат да намерят храна и липсват естествени врагове, а ловните полета са със строго фиксиран брой и граници! Ловна дружинка, която я мързи да извършва гореспоменатите дейности яде месо само от магазина! Отстрела на животното е само крайната фаза на един дълъг и трудоемък процес, какъвто е съвременния лов (не визирам лова от чакало, който е на принципа: плащаш - стреляш на гюме)! Спокойно може да се каже, че ловците сами са отгледали животните по които стрелят. Всички дейности свързани с грижите по дивеча се финансират от самите авджии, а труда им е безвъзмезден. Тъпанари има на всякъде и те са много повече в града от колкото в гората...
    Единственото вярно и адекватно мнение досега,вкл. и самата тема.П.С.Домашната котка е одомашена преди много,много години и няма никаква работа в гората.И тя много добре се справя с полезния дивеч и си вреден хищник,който трябва да се отстрелва.В нашия квартал имаше една ''възлюбена''котка която изпояде пилетата и зайчетата на комшиите.Е познайте какво и се случи ...от първия път.А пък онези мили старци ако бяха си я гледали и хранили нямаше да ходи из гората.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #62
      От: Ловци - нещастници!!!

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      Единственото вярно и адекватно мнение досега,вкл. и самата тема.П.С.Домашната котка е одомашена преди много,много години и няма никаква работа в гората.И тя много добре се справя с полезния дивеч и си вреден хищник,който трябва да се отстрелва.В нашия квартал имаше една ''възлюбена''котка която изпояде пилетата и зайчетата на комшиите.Е познайте какво и се случи ...от първия път.А пък онези мили старци ако бяха си я гледали и хранили нямаше да ходи из гората.
      А пък тази,сигурно е удавила някой и друг глиган,та за това са я отстреляли!!!

      Примера ти е неуместен! Нямам нищо против ловците и ловуването,но в случая, това си е келешка постъпка!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #63
        От: Ловци - нещастници!!!

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Единственото вярно и адекватно мнение досега,вкл. и самата тема.П.С.Домашната котка е одомашена преди много,много години и няма никаква работа в гората.И тя много добре се справя с полезния дивеч и си вреден хищник,който трябва да се отстрелва.В нашия квартал имаше една ''възлюбена''котка която изпояде пилетата и зайчетата на комшиите.Е познайте какво и се случи ...от първия път.А пък онези мили старци ако бяха си я гледали и хранили нямаше да ходи из гората.
        Темата наистина се отнесе и съжалявам за моя принос.
        Колега, моя котак (тоя от аватара), яде само хубави храни и не се лишава, но това не му пречи да ходи из полето и да лови мишки и къртици.
        Явно е, че е глупаво да се дърляме тука за или против лова.
        Против идиотите съм.
        Не съм много набожен, ама мисля че и Бащицата беше казал, че да убиваш това което няма да ядеш, е грях.
        Това за котките.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #64
          От: Ловци - нещастници!!!

          Айде пак се почна. Кротвайте да не ви кротна аз.

          Коментар


          • #65
            От: Ловци - нещастници!!!

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            .
            Ловът, както и риболова, трябва да се забранят!!!!! .
            Извинявай, Пенчо, но като един пишман-риболовец ще се съглася за риболова само ако кажеш, че си виждал как някой е изловил рибките от аквариума на съседското хлапе, щото не могъл да хване нищо на излета
            Вярно, че могат да се направят доста поразии и в риболова, но като хванеш нещо, което не е трябвало - можеш да го пуснеш. Гръмнеш ли котарака - и да го пуснеш, файда няма.

            По темата - не е било излишно да му се предизвика една проверка на "героя" чрез съответното обаждане. Все можеше да излезе нещо, дето да му държи топло дълго време.

            Коментар


            • #66
              От: Ловци - нещастници!!!

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Единственото вярно и адекватно мнение досега,вкл. и самата тема.П.С.Домашната котка е одомашена преди много,много години и няма никаква работа в гората.И тя много добре се справя с полезния дивеч и си вреден хищник,който трябва да се отстрелва.В нашия квартал имаше една ''възлюбена''котка която изпояде пилетата и зайчетата на комшиите.Е познайте какво и се случи ...от първия път.А пък онези мили старци ако бяха си я гледали и хранили нямаше да ходи из гората.
              Сега трябва ли всички хора по селата да кажат на котките си да не ходят в гората щото ти си решил, че нямат място там? Да им размахат пръст и да ги гледат междувременно хем страшно, хем укорително? Тц, тц, тц....

              Коментар


              • #67
                От: Ловци - нещастници!!!

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Извинявай, Пенчо, но като един пишман-риболовец ще се съглася за риболова само ако кажеш, че си виждал как някой е изловил рибките от аквариума на съседското хлапе, щото не могъл да хване нищо на излета
                Вярно, че могат да се направят доста поразии и в риболова, но като хванеш нещо, което не е трябвало - можеш да го пуснеш. Гръмнеш ли котарака - и да го пуснеш, файда няма.

                По темата - не е било излишно да му се предизвика една проверка на "героя" чрез съответното обаждане. Все можеше да излезе нещо, дето да му държи топло дълго време.
                Моите наблюдения от над 40 години са различни. Казвам наблюдения, защото нито рибарствам нито ловувам. Познавам обаче доста практикуващи.
                Рибарите пълнят кофи и живарници с маломерна риба, дето не става за нищо, и после поне половината е умряла и се хвърля.
                За авджиите - поне 3 пъти съм хапвал мечешко - редно ли е?

                Коментар


                • #68
                  От: Ловци - нещастници!!!

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Извинявай, Пенчо, но като един пишман-риболовец ще се съглася за риболова само ако кажеш, че си виждал как някой е изловил рибките от аквариума на съседското хлапе, щото не могъл да хване нищо на излета
                  Вярно, че могат да се направят доста поразии и в риболова, но като хванеш нещо, което не е трябвало - можеш да го пуснеш. Гръмнеш ли котарака - и да го пуснеш, файда няма.

                  По темата - не е било излишно да му се предизвика една проверка на "героя" чрез съответното обаждане. Все можеше да излезе нещо, дето да му държи топло дълго време.
                  А може...ако си го "гръмнал" с фотоапарат, т.е. ако се спортува фотолов.
                  Спорт подходящ за такива като мен, изпитващи сериозни затруднения да убият живо същество.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ловци - нещастници!!!

                    Колеги, бях писал преди време на руски, а сега на български - спорът във форума е като олимпиада за умствени изостанали...накрая пак няма победители.. Естествено, прочетено от друг форум
                    П.П. Има месари и ловци. Има добри и възпитани хора и лоши. Не можем да се сделаме адекватно всеки по свой образ и подобие.
                    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ловци - нещастници!!!

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Моите наблюдения от над 40 години са различни. Казвам наблюдения, защото нито рибарствам нито ловувам. Познавам обаче доста практикуващи.
                      Рибарите пълнят кофи и живарници с маломерна риба, дето не става за нищо, и после поне половината е умряла и се хвърля.
                      За авджиите - поне 3 пъти съм хапвал мечешко - редно ли е?
                      Пак малко извън темата - леко съм скептичен относно размера на поразиите, които могат да направят риболовците с няколко пръчки, дори и да прибират маломерна риба. Основните поразии идват от бита ни, който се влива в реките или от бракониерския промишлен риболов. И с животните така. За мечките - не ми е кеф да ги срещам на живо и ловец няма да стана, освен по принуда. Какво им е на англичаните, като си нямат

                      И пак за котарака - сещам се за поне десет животинки, които нанасят повече вреди на популацията от дивеч и ми се вижда крайно малоумно котките да са "вреден дивеч" в гората. Тя за това е гора - оцеляват по-пригодните към условията, освен в случаите, когато ние се намесим.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ловци - нещастници!!!

                        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                        А може...ако си го "гръмнал" с фотоапарат, т.е. ако се спортува фотолов.
                        Спорт подходящ за такива като мен, изпитващи сериозни затруднения да убият живо същество.
                        Фотоапарат ли? Мислиш ли, че болшенството от "авджиите" знаят как се използва? 80% от тях не могат да убият диво животно дори то да си завре опашкатаа в носа им. Ама пусто его....трябва да се самозадоволява. И понеже не може да убие диво ще посегне на питомното


                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        .А пък онези мили старци ако бяха си я гледали и хранили нямаше да ходи из гората.
                        За тази котка гората е била задния и двор, „колега”
                        И дори да е била гладна и освирепяла колко ли глигана може да изяде според теб? Не, тя дошла да ти се гали в краката а ти си я гръмнал - за кеф!


                        Следващите линкове ги оставям без коментар, защото ще си изпрося бан!

                        http://news.ibox.bg/news/id_967465758


                        http://nmedia.blog.bg/novini/2010/05...jivotno.541017
                        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                        0894328706

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ловци - нещастници!!!

                          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                          Сега трябва ли всички хора по селата да кажат на котките си да не ходят в гората щото ти си решил, че нямат място там? Да им размахат пръст и да ги гледат междувременно хем страшно, хем укорително? Тц, тц, тц....
                          Ние в селата знаем колко са репродуктивни котките и ги слагаме в чували,а пък лично аз който смея да твърдя че съм достатъчно образован и знаееки че котката е най-здравия заразоносител сред домашните твари не отглеждам такава.Просто ще бъде в антагонизъм с децата ми ,зайците,гълъбите,скумруците,жената(стига един представител от семейство котки),отделно че ловното ми куче го тренирам с малки котета.Така съм си избрал ,така живея и като видя котка в къра на 5 км от населено място ще я освиткам,но даже няма да си играя да я провесвам.Само да не видя и някой дето ми се прави на мъж пред клавиатурата,ама той най -смирено ще ме поздрави и ще проведе някой банален разговор и ще ми пожелае наслука.И после пак ще отиде на клавиатурата......П.С.Не визирам тебе ,разбира се .!
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ловци - нещастници!!!

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Основните поразии идват от бита ни, който се влива в реките или от бракониерския промишлен риболов. И с животните така. За мечките - не ми е кеф да ги срещам на живо и ловец няма да стана, освен по принуда. Какво им е на англичаните, като си нямат

                            .
                            Там където ходя в последните 15г. нагоре няма население. 1500м.н.в. в Родопите. Всичкото е от там надоло.Има елен, сръндак, чакал, мечка. За пилета да не говорим. Предпочитам да ги гледам и снимам.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ловци - нещастници!!!

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              Ние в селата...............
                              Явно и котките са ви селски........
                              Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                              0894328706

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ловци - нещастници!!!

                                Айде стига толкова.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X