Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

    Дрън-дрън. Айде стига.

    Тъкмо приучих докторите във Форума да не спорят по докторски и почнаха програмистите.

    Коментар


    • #77
      От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Дрън-дрън. Айде стига.

      Тъкмо приучих докторите във Форума да не спорят по докторски и почнаха програмистите.
      Не ме обиждай на "програмист"...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #78
        От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

        Той и Спарки не е. Но критиката към вас е съвсем уместна.

        Коментар


        • #79
          От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

          За СПарки не знам, но на мене ми е обидно да ме наричат така...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #80
            От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

            Комшийката ми се зачела в тая тема и преди малко ми звъна да ме попита, дали най-после се разбра на кой му е по-голем, и как да се свърже с него.

            Коментар


            • #81
              От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

              Аре де Ванка, нямаш ли ми телефона, че питаш директно в темата.....
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #82
                От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                Комшийката ми се зачела в тая тема и преди малко ми звъна да ме попита, дали най-после се разбра на кой му е по-голем, и как да се свърже с него.
                Не си дефинирал свойството "по-голЕм" за кой атрибут се отнася. Компютъра, монитора, мишката? Като програмист, за друго не се сещам.

                ПП: Явно доста хора ги е "срам" да са програмисти. Да намериш такъв към момента си е чиста проба приключение с неизвестен край.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ПП: Явно доста хора ги е "срам" да са програмисти.
                  Съгласен !
                  Особено ако не отъждествяваме "програмиста" с човек, който стенографира... В този случай в парламентарната зала са най-коравите хардкор програмисти, бойците, които винаги са в сянка, имайки на идея какъв "код" са принудени да пишат....
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

                    Дали числата са цели, рационални или пък ща да не са ирационални - отговора е прост и ясен и се подразбира от специалността на колегата, задал въпроса. Басирам се, че става дума за цели, последователни числа и че ако някой тупне пред даскалицата сорс, който да се оправя с всички възможни варианти, даскалицата ще тупне под масата и, най-вероятно, няма да разбере и четвърт от написаното.
                    Това ми напомня малко на задачката със самолетите, която беше пуснал някой преди 2-3 месеца. Може да се сметне като за 3ти клас, по Питагоровата теорема, може да се докара и до там, че да не може да се реши без поне още 2 страници данни.

                    П.П. Нямам нищо против колегата, пуснал темата. Просто имам някаква идея какво и как учат. Похвално, че на някой му е щукнало да разшири кръгозора на бъдещите специалисти в областта на селското стопанство, но като гледам, всичко свършва до там. Оня ден засякох една група от Аграрния в СЗ на посещение в завод, занимаващ се с металообработка. Оказа се, че учат и металознание. За съжаление, нито този, който им обясняваше, успя да обясни нещо смислено, нито студентите разбраха защо изобщо са там. С програмираето ситуацията е същата.
                    Мисля, че VBA би бил далеч по-подходящ в случая, а по принцип задачките за начинаещи програмисти, базирани на математиески задачи в чист вид са огромна глупост.
                    ... що ли се хабя, като е все тая...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Мисля, че VBA би бил далеч по-подходящ в случая.
                      Ъхъ! А ако въобще някога ще им се налага - C е най-добре. Аз го учих след асемблера дори, щото нямаше накъде.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

                        Айде спамете на воля. Деян няма да го скъсат, те ако в РУ късаха за такива дреболии, да са го закрили преди да стане университет. Друго си беше, като се казваше ВИММЕСС. Имаше си и хубав виц по случая -

                        Лимес от ВИММЕСС при Х клонящо към 2 = ТКЗС

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

                          Пичуви! Имъм нуждъ от термуядрин квантуф анихилатур, койту дъ можи да съ кунстуиръ у гаража, димек у думаши услвиъ! Молим пумугнети! Тряа ми за утре, да праим пуканки на дитету...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

                            При числовите редици може да се "вкара" като идея и понятието "градиент"...
                            За начинаещите програмисти привеждам следния пример:

                            "Колежката на закуска е хапнала 2 филийки с 1 кебапче, а аз за закуска - само 2 филийки... Ако трябва да определим градиента на величината "закуска" - какъв е той?" Отговор: 1 кебапче... Перфектен пример, копи-пасте от мой доцент....
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #89
                              Re: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

                              Програмистка ви работа

                              Жена на програмист го праща до магазина:
                              - Да купиш един салам и ако има яйца - 10.
                              След малко мъжът се връща с десет салама. Жена му го пита:
                              - Какви са тези салами? Защо си купил 10 салама.
                              - Как защо?! - имаше яйца…

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нуждая се от голяма помощ за задача на Pascal

                                До сега само гледах сеир /нали е безплатен/. Но след като Ясен разреши, вече спокойно мога да споделя вълненията си. Като сеирджия мога да ви кажа едно-тази тема е най-забавната от много време насам...а Марти закова последния пирон. Имах нужда от развеселяване. Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X