Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

    Уважаеми колеги,

    Знаете че единственото което свързва хората тук е еднаквото отношение към всички и спазването на правилата. Ако някой та дори и аз наруши правилата и това остане без последствия това ще е началото на края на форумите.

    Знаете и че репутацията е особено и бих казал изключително важна за целите и намеренията към сегашното и бъдещо развитие на форумите. Нееднократно съм предупреждавал за точното и стриктно спазване на правилата при гласуване.

    Гласуването за репутация може да бъде САМО И ЕДИНСТВЕНО ЗА СТОЙНОСТТА НА ЕДНО МНЕНИЕ и няма никакво отношение към личността на този който публикува. Без значение дали ви харесва или не конкретната лично... или дали на мен ми харесва или не.

    Знаете че правя проверки от време на време на това как вървят гласуванията и доколко са реални резултатите.

    За мое дълбоко съжаление открих поредица гласувания които ме оскърбяват дълбоко. Най-малкото защото идат от хора които уважавам а сред тях и Модератори тук.

    Съобщавам най-отговорно че няма в никакъв случай да позволя тази най-важна система за нашият портал да бъде опорочена дори ако е необходимо да си разваля отношенията с много хора тук. Заложил съм моето име като гаранция за безпристрастност и няма да позволя никой да провали това начинание.

    Моля всички които са участвали в това деяние да ми изпратят писмени обяснения и причините поради които са направили това деяние. Имате два дни. След това започвам наказанията точно както са записани включително с налагането на БАН. Няма да се поколебая да ги наложа на всеки без значение Модератори или не!
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

    Точно заради тези неща преди време гласувах с "не" на анонимната анкета "Харесвате ли форума такъв какъвто е".
    Приемете го като закъсняло обяснение на вот...

    Коментар


    • #3
      До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Уважаеми колеги,
      Ако някой та дори и аз наруши правилата и това остане без последствия това ще е началото на края на форумите.
      ....
      В тази връзка - Нали нарушаването по на анонимността на вота е нарушение на правилата? Ето един пример.

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров
      Благодаря за обясненията уважаеми колега... Ей така се пише тук, специално ще гласувам за вашето мнение.
      ....
      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
      Walter Rohrl
      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

      Коментар


      • #4
        До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Точно заради тези неща преди време гласувах с "не" на анонимната анкета "Харесвате ли форума такъв какъвто е".
        Приемете го като закъсняло обяснение на вот...
        Репутацията е основата на организацията тук. Няма да има портал без тази система да работи и то перфектно. Освен това безпроблемната работа на тази система е ярък показател за общата интелигентност на една маса хора. Отказ или отмяна на тази система няма да има по скоро ще спрем портала.
        Ако обаче някой ми предложи решение което по-добре би изпълнило тези функции веднага ще го претворим в дела.


        Колкото до нарушенията то ще бъдат взети всички мерки така че да не се отразят на действителността. Без значение кой и с какво следва да бъде наказан.

        В тази връзка - Нали нарушаването по на анонимността на вота е нарушение на правилата? Ето един пример.

        Цитат:
        Мнение на Венцислав Петров
        Благодаря за обясненията уважаеми колега... Ей така се пише тук, специално ще гласувам за вашето мнение.
        ....
        Еми ето и аз не съм безгрешен. Да нарушил съм правилата. Нямам индекс за репутация та няма как да се самонакажа. Но мисля е достатъчно това когато сбъркам волно или неволно да ми се покаже както вие уважаеми колега сте направили за което и ви благодаря.

        Колкото до извършените груби нарушения то аз също чакам обяснение. В зависимост от него и от извършеното и ще наложа съответните наказания.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

          С тая репутация стана като в детката градина. Явно доста народ има бая дълбоки комплекси. Визирам кампанията срещу Чавдар, резултатите, от която си видял, а и не само. За мен, идеята с репутацията е добра, обаче прилагането й е опорочено, поради което отдавна не й обръщам внимание.

          Коментар


          • #6
            До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

            Ако е необходимо ще прегледам лично всеки вот и всички нарушения лично ще отстраня! Репутацията е и ще си остане един реален работещ и най-полезен инструмент тук!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

              Тази работа вече е компрометирана пред мен, а и пред други хора покрай мен, затова е просто една особеност, която ако не помага, поне не вреди. Обаче, гледам, че вече става повод за личностни разправии, а не тематични.

              Коментар


              • #8
                До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                За мое дълбоко съжаление открих поредица гласувания които ме оскърбяват дълбоко. Най-малкото защото идат от хора които уважавам а сред тях и Модератори тук.
                Браво Венци!!!
                Най-накрая се разбра за каво става въпрос,именно в първите теми свързани с репутацията в които се обясняваше за какво става въпрос бяха заключвани или истривани.Но дойде времето когато се разбра ,че този проблем е факт.

                За да бъдат "реални" гласовете защо не се направи така,че срещу всяка точка Без значение дали е червена или зелена да стои потребитела който я поставил.И да има обусновка не само на червените точки все пак трябва да се знае защо има зелена точка.
                Пример Потребител който има много голяма репутация а мненията са от сорта "ммм да","бравооо" и тн.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

                  Ако гласуването не е анонимно тогава е напълно възможно този за който е гласувано да иска да върне жеста. И така се изкривява идеята въобще. А колкото до обяснението на положителен вот - да има идея но в случая няма проблем с обясненията с конкретен групов вот срещу конкретен човек... Но ако някой има по-добра идея за организация бих се радвал да я чуя...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

                    А и в интерес на истината проблем няма. Всички гласували неправилно ще си понесат последствията...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

                      Всъщност този случай ме наведе на една мисъл... Какво ще кажете ако променим системата така че право на гласуване да имат само активните участници. Щом даден човек получи статус +ПЛ ще загубва правото си на вот... Така че вота остава само за хората по средата? И без това основните проблеми са точно измежду +ПЛ
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Всъщност този случай ме наведе на една мисъл... Какво ще кажете ако променим системата така че право на гласуване да имат само активните участници. Щом даден човек получи статус +ПЛ ще загубва правото си на вот... Така че вота остава само за хората по средата? И без това основните проблеми са точно измежду +ПЛ
                        Малко е неразбираемо,+ПЛ няма да могат да гласуват а активните учасници ще могат ли да гласуват на потребители с +ПЛ??
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

                          Точно така. Един вид оценката ще се получава само от редовите участници които още не са натрупали репутация... Това е само идея... моля за мнения.
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

                            Мнго добра идея, така лудостта постепенно ще затихне.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Репутация, точки и гласуване. Сериозни нарушения!

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Всъщност този случай ме наведе на една мисъл... Какво ще кажете ако променим системата така че право на гласуване да имат само активните участници. Щом даден човек получи статус +ПЛ ще загубва правото си на вот... Така че вота остава само за хората по средата? И без това основните проблеми са точно измежду +ПЛ
                              Аз напоследък главно гласувам за нещата който ми харесват (малко пътувам та няма какво толкова да пиша), мисля че с "гласовете" си допринасям хората които са написали нещо интересно и полезно (естествено според моите субективни виждания), да ми се "отнеме" тази възможност, не ме Кефи

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X