Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб на чревоугодниците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб на чревоугодниците

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Пиши ме в челния дозор - както винаги! Тази работа е за професионалисти...
    Абе имаме си спец по далечно разузнаване. Аз мисля да заема длъжността по стиптизирането и изтръскването от кокалите на животинките. Избирай си длъжност овреме щото затваряме сформирането на отряда че станем ли повечко просто няма начин да не се появи и предател
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: Клуб на чревоугодниците

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Абе имаме си спец по далечно разузнаване. Аз мисля да заема длъжността по стиптизирането и изтръскването от кокалите на животинките. Избирай си длъжност овреме щото затваряме сформирането на отряда че станем ли повечко просто няма начин да не се появи и предател
      Пиши ме "Ибрикчия" ако искаш....

      П.П. Няма да ти сливам на задника, а на ръцете...!!!
      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 01-10-13, 23:28.

      Коментар


      • От: Клуб на чревоугодниците

        Ха-а-а-а-а-а Евала Марто! Ибрикчия си е...тънък занаят

        За разлика от други империи и царства (като например Франкската, в която царе и царедворци са се напъвали с насълзени очички над смърдящи купчинки, зад вратите на дворците си и се е налагало да редуват дворците, за да могат да бъдат почистени), в Османската империя хигиената е била издигната на пиадестал. Нещо повече, на подмиването се е гледало не само като процес на почистване, а на сакрален ритуал, свързан със специфична посуда и пособия. В империята е имало дори професии които изцяло са били посветени на тези ритуали – ибрикчиите.



        Обикновено под ибрикчия се разбира занаятчия, който изработва характерните за подмиването съдове – ибриците, които са били изработвани от най-различни материали – глина, стъкло и др. По-заможните (и съответно разположените по-високо в социалната йерархия) поданници на империата, са имали прислуга (познай как са се казвали) – ибрикчии, които са участвали в ритуала на подмиването – подливали са с ибрика, подсушавали са с кърпи задника на господаря си, пръскали са го с ориенталски аромати. Човекът на върха на империята, султанът, е имал, не един или двама ибрикчии, а цяла “сюрия”, предвождана от ГЛАВНИЯ ИБРИКЧИЯ – същински жрец в “храма” на султана. При султана, подмиването като ритуал достига своята кулминация с действието ЧАЛАМБА.
        Когато султана усети лек дискомфорт в областта на правото черво и аналните сфинктери, на помощ идва свитата от ибрикчии начело с главния. Двама от помощниците на главния ибрикчия поемат под мишници султана, като го подкрепят дакато той клечи над позлатеното цукало. По време на напъните на султана, главният ибрикчия е обвил в прегръдките си главата на султана, като я милва нежно е шепти успокояващо: “Хайде, малко остана, Ваше Величество” или “Спокойно, Ваше Величество, и този зор ще мине...”. През това време останалите от свитата подготвят посудата от ибрици, темперират водата, затоплят кърпите и т.н. След като главният ибрикчия прецени че султана е приключил, той замива трикратно задните части на султана с ароматизирана вода с 39 оС. Особено внимание се отделя на гънките. След това главния ибрикчия старателно подсушава с меки кърпи и пудра (в онези години най-вероятно е било обикновен талк) задника на господаря си. Един от помощниците му му подава шишенце с благовонно масло...
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • От: Клуб на чревоугодниците

          Бат Пепо, пропуснал си кулминацията в кариерата на всеки главен ибрикчия... Ако Султана имал сериозен зор (разбирай като запек) и нищо друго не помагало, главния ибрикчия спирал с прегръдките и милувките и минавал зад гърба на Султана. Гонел останалите ибрикчии от височайшите покои и вземал най-обикновено шишенце със зехтин. Капвал една капка на врата на Султана, която започвала бавно да се спуска надолу... Когато капката стигнела дестинацията за която била предназначена (стичането и по гърба имало успокояващ психиката и отпускаш свинктера ефект) - на 2 пръста от тестисите на Султана, главния ибрикчия ловко онождал височайшата особа, след което обикновено Султана олабвал напрежението в дебелото си черво. Има данни, че някои Султани вместо да се забавлавят в харемите си, както се полага на всеки истински мъж, редовно се оплаквали от хроничен запек, благодарение на което производството на зехтин в империята процъвтявало... И тогава, и сега - елита създава модата един вид, от което смело можем да допуснем, че ибрикчията се явява нещо като "социален дизайнер" (няма как да трескаш Султана всяка нощ и да си обикновен педераст)!

          Коментар


          • От: Клуб на чревоугодниците

            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Клуб на чревоугодниците

              A-а,не съм... Този е ритуала ЧАЛАМБА!
              " Един от помощниците му му подава шишенце с благовонно масло..." И - както си го описал,само накрая,като шприцнел маслото където трябва - баш-майстора викал с цяло гърло ЧАЛАМБА-А-А-А...

              П.С.
              Смях се снощи със сълзи,щото ме подсети за една история.Във известна чалготека мои приятели се сбили с група араби.Както и да е,победили наще,а като дошла бърза помощ,единия от арабите бил с по-сериозни рани по главата и не можел да стане.Доктора попитал - какво го направихте тоя бе?! А единия от нашата група(от южна България) казал - Ми...кат му тряснах идин ибрик... В заведението сервирали наргилета...
              Последно редактирано от Bat_Pepo; 03-10-13, 09:26.
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • От: Клуб на чревоугодниците

                След тази кратка историческа справка на тема "Що е то ибрикчия и има ли той почва у нас?!", предлагам да се върнем към организационните въпроси...

                Коментар


                • От: Клуб на чревоугодниците

                  Добре,колко човека сме и какво ще ядем..?
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • От: Клуб на чревоугодниците

                    Усещам аз че ще сме в камерен състав, но съм твърдо решен до края на месеца да си изкарам един уЙкенд на това прекрасно място. В тази връзка предлагам 12-13 този месец да атакуваме. Не ми се ще да е по-нататък да не изпускаме хубавото време. Пускам едно списъче на желаещите по-долу.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Клуб на чревоугодниците

                      ЧРЕВОУГОДНИЧЕСКА СБИРКА В КОРМИСОШ

                      1 Аз и Верче.
                      2 REGULATOR с жена и две чавета.
                      3 Бат Пепо.
                      4 CAESAR с жена вегетарианка.
                      5 Марто и сам войнът е...
                      6 Сибирски със Зоя и син.


                      Последно редактирано от derhunter; 04-10-13, 13:20.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Клуб на чревоугодниците

                        Гледайте да ме пропуснете и този път,и........!!!!Може и в края на списъка-Аз,жената и две чаавета!Записвам и децата,щото в последно време ги наблюдавам че ядат повече от мен,та да не останем ние дъртите гладни!!
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • От: Клуб на чревоугодниците

                          За дата никой нищо не каза - 12-13 ли остава?
                          Последно редактирано от derhunter; 03-10-13, 14:21.
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • От: Клуб на чревоугодниците

                            Я на какво попаднах. Само си е за тука. .......... Особено интересен е краят!
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • От: Клуб на чревоугодниците

                              За 12-13 съм ОК. За мене и най-вече за вегетарианеца(жена ми) най-топлата стая с допълнителни 3 комплекта одеала (не се шегувам, тука някои чревоугодници са наясно колко е зиморничава)

                              П.С. Ще бъде съвсем тематично - на 12 в Пловдив ще огледам един Рейндж и ако е рекъл Господ ще кандидатствам за членство и в ЛРЕ...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • От: Клуб на чревоугодниците

                                Аз съм Соло! Хан Соло... (демек - сам съм)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X