Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Агне по хайдушки?

    Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
    аз имам пещ,правя и агне в кожа и не ,не мирише на изгоряла вълна ..но мога да споделя един специалитет от нашия край..викат му агне/яре в делва-взима се голяма делва,която по принцип се ползва за това,предава се в рода и еб@ ли мама му откъде се купува,но смятам че и с по малка ще стане,само трябва да се транжира животинката..та слага се в делвата масло и хубаво се намазва с ръка,подготвя се агнето -в него се слагат босилек,джоджен и пресен лук-колкото повече -по добре,и една шепа масло,зашива се ,отвън се маже с разтопено масло и червен пипер,слага се в делвата,налива се смес вода и вино 1:1,запечатва се с тесто..преди това сме запалили огън в трап ,да гори 2-3 часа,да стане жар...спира горенето,разравя се жарта ,и се слага делвата,заравя се докъдето може..пече се 4-5-6 часа..през това време се пие ракия със зелена салата..да ви есладко
    Те това е приказка!

    Както пишеше едно време по стените на птицекомбинатите - "Всяко яйце - бомба.. в лагера на империализма"

    Тук всяко изречение е бомба!

    Хънтър, видя ли как изглежда "дарение" от сой!?

    В интерес на истината, каквото и да съм видял като разлика не смея да се изказвам, че в тая сфера направо се чувствам като пудел сред вълци! Усещам, че тук много ягнета са станали жертви на еволюцията...

    Коментар


    • #47
      От: Агне по хайдушки?

      Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
      Такива теми, като тази в която цари абсолютно единомислие, мир и взаимна любов са наистина рядкост в този форум! Направо се просълзих от умиление! Стария ако е сериозен с пеща, аз съм насреща с агнето, защото ме радва без да го познавам лично! Пред целия форум го обещавам това агне! Топката е в Стария...!!!

      Поздрави
      Адаш,прави пещта!
      Аз лично гарантирам за колегата Марто!При него казаната дума е като подписан и минат през нотариус договор.
      Че и аз ще се дигна от г..за на географията и ще дойда да ви почета!
      Няма да забравя и от оная,лютата.Самодивската сълза.
      Последно редактирано от Мещера; 07-03-11, 21:42.

      Коментар


      • #48
        От: Агне по хайдушки?

        Първоначално публикуван от Volk;
        Хънтър, видя ли сас изглежда "дарение" от сой!?

        В интерес на истината, каквото и да съм видял като разлика не смея да се изказвам, че в тая сфера направо се чувствам като пудел сред вълци! Усещам, че тук много ягнетата са станали жертви на еволюцията...
        Това като отговор на въпрос 2 ли се явява???
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-03-11, 11:05.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #49
          От: Агне по хайдушки?

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Това като отговор на въпрос 2 ли се явява???
          Ти да ни си станал данъчен?
          Не смея да се изказвам пред толкова вещи в проблематиката!
          Само слушам, попивам и кроя планове...

          Кажи как да различим маргарина!

          Коментар


          • #50
            От: Агне по хайдушки?

            Апропо, тия технологии приложими ли са за сърнешки бут?

            Защото ако са, не виждам какво по-велико нещо може да се случи!

            Единственно салата от домашни домати - биволско сърце с лук !

            И разбира се триумфалният финал - хамак!

            Да се върнем в научните коловози...

            Коментар


            • #51
              От: Агне по хайдушки?

              Маргарина никога не замръзва (не е точно замръзване, а по-скоро втвърдяване), докато маслото става на кокал при ниски температури..!! Познах ли..?!!

              Коментар


              • #52
                От: Агне по хайдушки?

                Данъчен не съм и сигурно няма да стана щото съм силно корумпиран но в случая не ти и трябва такъв. Ето ти го безплатно, понеже си приятел- най-простичко препържи го бе. Ако си е масълце ще направи едни черни топченца на дъното и ще извади чуден аромат, а онази гняс дето ни я пробутват за луди пари като чисто немско, датско, холандско като тръгнеш да я препържваш да го докара най-много до смрад и пушек на химзавод.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #53
                  От: Агне по хайдушки?

                  Абе я кажете от къде може да се намери толкова глина, останалото ще го оправим!
                  Navar, точно организирах родопско чеверме като онова преди 20г на Рожен, с масло (забележете че винаги има масло, краве, домашно) и ти ме фърли в друга музика
                  LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                  2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Агне по хайдушки?

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Данъчен не съм и сигурно няма да стана щото съм силно корумпиран но в случая не ти и трябва такъв. Ето ти го безплатно, понеже си приятел- най-простичко препържи го бе. Ако си е масълце ще направи едни черни топченца на дъното и ще извади чуден аромат, а онази гняс дето ни я пробутват за луди пари като чисто немско, датско, холандско като тръгнеш да я препържваш да го докара най-много до смрад и пушек на химзавод.
                    Опаа... Това е доста сериозна информация!
                    Сполай ти друже и да знаеш, не си живял напразно!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Агне по хайдушки?

                      Понеже сме преживели разни неща с тебе и знам че няма да ми се обидиш....И в лова има още много да учиш, особено за крайната фаза. Демек мръвкоприготвянето. За сърнешкият бут,ако е от някое младо животно можеш да го готвиш всякак, обаче...ако е от някой дъртофел ето ти рецепта: Слагаш бута в тенджера да заври с водичка и подправки. Затискаш го с паве, гранитно, от бул. Борис 3-ти най-добре, и оставяш да ври. Като омекне павето тогава ще ядеш и дъртото сърнешко. А и пак питанка- ти що трепеш съни бе, не ти ли е жал???
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #56
                        От: Агне по хайдушки?

                        Сърните са забранени поне при нас.
                        Забравете рецептата.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Агне по хайдушки?

                          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                          Това с трите крака се вика пиростияНе казах „връшник“ оти не знаех дали ше ме разберат

                          На сръбската граница на село си имахме пещ за печене на хляб и у нея си печахме ягнетата е нема по вкусно нещо еййййй

                          Са съм решил да взема мерките на оная пещ и да я изработя на мойто место на Вакарел и да си правиме сбирки на агънце и младо виноДай Боже

                          Дано по скоро успея да купя овчици и отчуваме ягнища
                          Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                          Направи пеща, агнето за сефтето - от мен! За мен ще е чест да си махнем главите заедно! )

                          Поздрави
                          Па от мене Гайдаря !
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #58
                            От: Агне по хайдушки?

                            Е те тука станА мазало. Очертава се извънреден събор!!1

                            п.п. Старо има ли място за палатки наоколо!?!
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #59
                              От: Агне по хайдушки?

                              Аха, мръвките ще си ги донесем Компания и мерак да има........
                              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Агне по хайдушки?

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Наздраве Старо! Ти верно ли го видя това при чернокраките за първи път?!? А уж сме почти набори с тебе. По моят край/ където предполагам че и Вълчо ще пече и употребява/ на това, издутото му казват връшник, само че в ориджинъл отдолу не е джанта а един триъгълник метален със крака. Ако знаеш каква баница правеше баба ми под връшникО!!! А агънцата и яретата си ги печахме в домашната пещ/фурна си и викат по нашенско/, и задачата по изпалване, помитане след това и замазване на вратата беше неотменна задача за мен и братчеда. Еееех спомени....
                                И аз да се намеся щом става въпрос за тоя край, че там дядо ми /бай Иван горския/ още му се носи славата за най-хубавите агнета...попитайте това е съвсем сериозно.
                                Сега, за тоя връшник да кажа, слага се на ПОДНИЦА и в нея стават най-хубавите погачи, или кисела баница....случайно имам такава и е на една ръка разстояние от Вълчо.
                                Ако стигнете до консенсус около агнето и решите, и хляб да омесите от мене домашно брашно и подницата.
                                Така си седи и прашясва, около 25години не е ползвана най-малко... съвсем автентична е, точно както е описана, от глина и ламаринен капак.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X