Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

    Постепенно борбата добиваше все по кален вид. Навигатора също не изоставаше от модата.






    Това е новата мода в автомобилостроенето. Оказа се че състезателните коли трябвало постепенно да се удървят в пряк и преносен смисъл.











    И най сетне в общата група.




    Със Самурайте не се майтапете...













    На следващия ден времето беше превъзходно. Дъжда и мъглата ни посрешнаха още с излизането от Копривщица.
    Идеята беше да прескочиме Същинска Средна гора и минавайки през
    Панагюрище да продължиме в посока София.
    Мераклиите за тази разходка се оказаха не много. От дума на дума се организира една група в състав Мишо-Витара, Фани-Тойота, DJ-Сепуко, Миро-Самурай, Дявола-Самурай, Спас(Ники)- Джими и моята тракторка.







    На места снега беше коварен, дълбок, на места заледен на други мокър тежък и кален в долната си част. Мечта!


    LZ1VMH

    Коментар


    • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

      Посоката ни беше на горе. Машините се затрудняваха все по често.





      В далечината ни дебнеше неизвестноста.




      35" - лазеха уверено на горе.




      Изкачването ставаше все по-хард




      Изчакване на билото.




      Първи закъсвания за деня.




      Шофьора се справяше перфектно, но лошите гуми и тежкият терен си казаха думата.









      Горе купона се вихреше.




      Пораснах и вече съм голям. Тате трябва да мисли за 37 инчови.




      Следваше поредното хълмче.

      LZ1VMH

      Коментар


      • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
        .....

        Вадене по доказани методи.







        Опит за летене. ....................
        Е, не !
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

          Пътят заобикаля този хълм, но навяванията не позволяваха на типа колесни средства с които разполагахме да заобиколеме. Наложи се директна атака.




          Това се вижда от върха.







          Следващия пристигащ на подскоци.




          Вече не се чувствам самотен.




          Я да се пробваме...




          Сухо само на места.




          На този хъл повторно разделихме групата. Някой се върнаха назад и това решение беше напълно правилно. Нататък местата ставаха все по-тежки.





          Когато една група добие този збит вид трябва да ви е ясно положението, а то беше ХАРДАЖИИСКО.
          Добиването на този компактен вид винаги е било знак за предстоящи битки с природата.
          Удоволствие е да се чувстваш член на тази компактна група.
          Удоволствието предстоеше...




          35-ците се готвят за атака по-фланга. Предстои
          засилка и .....
          да ходя да похапна, А....

          LZ1VMH

          Коментар


          • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

            Добре сте прекарали следващия път и аз ще дойда
            Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

            Коментар


            • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

              Снежната удоволствие предстоеше.





              На места имаше навявания и вятъра беснееше околовръст.
              На места имаше ниска слоеста облачност.
              Пътят се подбираше само по искачащите из под снега тревички. Сигурен знак за наличието на земя макар и на дълбоко.
              По опита от предишните дни пуснах напред леката машина на Миро.
              Потъването при нея в дълбокия сняг беше минимално. 35-ците плуваха отгоре. След мене оставаха далеч по-дълбоки следи. За пореден път бяхме подхлъзнали по наклонения хардажииски път , хора като Ники. Ники не ми се сърди много. дано си изкарал приятно.







              Щом аз се мъчех на места не ми се мисли за по-неподготвените машини и хора. Просто те са герой.




              Поредното закъсване. Вратата дори и на моята хич не ниска машина не можеше да се отвори.




              Беше ред на помощните елементи.

              LZ1VMH

              Коментар


              • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

                nikita66 Колега това което казваш може аз да не съм те разбрал добре но мисля че повечето от този форум който ме познават знаят че не ми трябва някой зада се вкарам в някоя беля.Самия Влади(Голди) идва да ме вади на витоша кадето сам си се бях заглобил и джипа ми седя няколко вечери там и ме вади РАК-ТРАК от писта Алеко.
                На събора на OFFROAD-BULGARIA на белоградчик пак се вкарахме с някой колеги в едно дере до бивака.Първия ден на разходката някой само си карахме отсрани на всякакви пътища.

                Та моля те не го приемай като забележка или някакъв упрек но не слагай заглавие на някой който не познаваш.Това че си ме видял веднъж на някакво мероприятие на което съм се показал и карал и правил какво ли не.Това не значи че ме познаваш и знаеш как се държа и какво правя.
                Вярно с влади се познаваме от много време и знае че си позволявам повечко бири докато карам отколкото някой хора.Това си е чисто мой избор и аз сам си поемам последствията.
                Винаги ми е било интересно как се намира някой който да упреква или да дава акъл.Как винаги като има нещо случило се хората който карат наистина и който страшно много уважавам не се обадиха с критика.А все някой специялист се изказва.
                Не казвам нищо лични към някой но аз лично се засягам от такива реплики.Може да ме наречете комплексар но съм си такъв.
                Един колега на срещата ми каза че незнаел какво да ме прави като съм минал с пълна газ до него.Моя отговор беше че аз карам винаги с пълна газ.Никога не замислям дали да дам газ.
                По въпрос с алкохола нека границата на пиене да си остане за мен!Ако преча на някой нека дойде да ми го каже за да знам да обърна и да се прибирам.
                Смятам че не съм на 10 години за да знам кога някой не иска да кара с мен и когато не съм желан.Все още мога да преценявам кога и какво мога.

                Влади алкохола на никой не прощава за което си много прав.Но има и една друга страна.Човек може да пие по няколко бири и да му няма нищо.Незнам с какво мнение си останал но за целия ден докато карахме дори да съм изпил сумати бира пак си карах както като съм изпил 1 бира.Алкохола започна да ми пречи в кръчмата когато аз реших да се прибера в хотела.
                Ето тук вече алкохола влияе много лошо.Като погледнете се вижда че е много късно а тепърва се започва:http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=29850&page=8

                Но като за финал пак искам да изкажа благодарности на всички организирали срещата и на тези който два дни ми помагаха.
                Специялни благодарности имам към вушев който ми каза няколко тайни който ще ги помня винаги!
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

                  Goldy браво ! Страхотен репортаж за случилото се и преживяното. Надявам се когато има следващ път и аз да дойда.
                  Последно редактирано от Nik16; 02-04-09, 21:26.
                  Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                  0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                  /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                  Коментар


                  • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

                    Почивка преди повторно теглене.
                    тук беше минавала по висока машина от моята и съответно закъсванията бяха гарантирани. При тегленето Уаза се свличаше в най- ниската точка и вратите опираха във високия кален борд. Така в един момент хъба, който се търкаше в калта е застанал в средно положение и съчетано с тежеста зад въжето се предаде, чу се предателско изщракване. И така Уаза остана само на заден мост.
                    След като го съобщих на компанията настроението рязко спадна.
                    Все едно бях ударил хората с мокър парцал. При това студен.




                    Положението беше неприятно.
                    Времето се сменяше с минути. Дърветата се поклащаха в студен транс. Вечерта неумолимо приближаваше.. Разбира се Връзка с мобилни оператори нямаше. Студената мъгла се спускаше на моменти и тихо натякваше:- Спасявайте се поеденично. .....
                    Лопатите станаха първа дружка. Хай-джековете щракаха злокобно своята песен. Машините се надигаха тихо и се изхвърляха извън дълбоките коловози. Хората работеха съсредоточено и без излишни думи. Ники, пак извинявай. Това ти е за втори път с мен. може и да не искаш да потретиш...
                    Тук опита на Миро в екстремни ситуации ми беше от полза. Просто се чувствах добре със сродно рамо до мен.

















                    LZ1VMH

                    Коментар


                    • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

                      Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                      Смятам че не съм на 10 години за да знам кога някой не иска да кара с мен и когато не съм желан.Все още мога да преценявам кога и какво мога.
                      Колега, аз съм човекът, който ти го каза вечерта в очите, че се притесних от състоянието ти, всички видяхме, че си луда глава, но не това е въпросът. Всички сме били на твоите години и сме правили същите неща, сега сме само малко по-бавни и не се хвърляме с двата крака в батака.
                      Та на въпросът, когато си взе бележка /за което ти благодаря/ на 2-ия ден беше различен човек. Не приемай думите ми като упрек, но на разходките някои бяхме дошли с децата си, а вервай ми няма по-страхлив човек от родителя.
                      Последно редактирано от Танасе; 02-04-09, 21:42. Причина: редакцийка
                      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                      Коментар


                      • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

                        Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
                        Колега, аз съм човекът, който ти го каза вечерта в очите, че се притесних от състоянието ти, всички видяхме, че си луда глава, но не това е въпросът. Всички сме блили на твоите години и сме правили същите неща, сега сме само малко по-бавни и не се хвърляме с двата крака в батака.
                        Та на въпросът, когато си взе бележка /за което ти благодаря/ на 2-ия ден беше различен човек. Не приемай думите ми като упрек, но на разходките някои бяхме дошли с децата си, а вервай ми няма по-страхлив човек от родителя.
                        Колега това което ми каза ти.Това за мен беше съвет.Напълно те разбирам.Не съм казал нищо точно за теб.Даже ми беше приятно че си поговорихме.2-рия ден карах потози начин защото пазех повече джипката защото трябваше да стигна до софия с нея.Разлика в карането ми не е имало чак такава разлика.Изчаквах навсякаде защото точно тогава нямаше смисъл да се бутам и да се мъча.

                        Отностно че съм "луда глава" това е така и мисля да си остане така.Даже след няколко случки може би даже започнах да правя повече лудорий.
                        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                        Коментар


                        • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март



                          И накрая цивилизация. Зарадвах и се защото с заден мост се чувствах определено некомфортно.
                          Функцията off-road на ГПС- то ме метна в поредното място в страни от пътя. Настройката беше такава, че да следва най късият дори и лош път. Веднага в станцията прозвуча да не си и помислям за Off road през този ден. Не се поколебах и се върнах в правия асфалтов път. Явно точката на кипене беше достигната.

                          За край искам да благодаря за усилията по организацията на Дяволчето, Мишо, Джанго и разбира се на всички останали присъстващи.
                          Купона винаги можеме да си го направиме, адреналина може да достигне високи точки и без Алкохолни или Наркотични вещества.
                          Да живее адреналина......
                          LZ1VMH

                          Коментар


                          • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

                            Голди както винаги уникален разказ благодаря че доиде въпреки че ти сам за себе си прекрои разходката това внесе колорит и интересна интрига повишавайки адреналина.Мишо,аз,Джанго и всички приятели които помагаха в организацията сме много довлни от това че на всеки му е било хубаво и си е изкарал добре надявам се за в бъдеще тази пролетна Сузуки среща да стане традиционна и да можем винаги да предложим интересни моменти на дошлите.Както Мишо каза в по горен пост ще се помъчим в по топло време да организираме една готина сбирка на хижа и палатки сред природата там където е мястото на истинските джпики но за това когато му доиде времето,а до тогава очакваме с нетърпение следващата Сузуки сбирка надявам се че ще се намерят ентусиасти като Старозагорци и нас да направят и предложат интересно мероприятие.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

                              вторият ден е било наистина доста страшно с тези големи преспи

                              Коментар


                              • До: Сузуки среща в Копривщица 28-29 Март

                                ДиДжейДавел

                                Определено не си ме разбрал!
                                Казвам го чистосърдечно, защото като видях къде сте минавали наистина смятам, че сте дигнали високо летвата. Когато вечерта дойде с нас това вече явно ви се е струвало доста лека задача. Ние обаче е карахме по-спокойно, докато вие явно сте били доста загрели видно от снимките.
                                Относно алкохола? Казах ти всичко в очите! Говорихме и вечерта и сутринта! Не смятам, че е нужно повече!
                                Като казвам вдигане на адреналина и загряване имам точно това в предвид, а не нещо друго.
                                Ти си доста по-млад от мен. Чест ти прави хъса с който се бори. Нека никой да не остава с погрешно мнение. Че си карач, да такъв си. Че си луда глава - то е видно, че си смел - така е!
                                Нашата работа на по-дъртите е да предпазим групата от наранявания и инциденти. Имаше деца, жени и т.н. Ама това си е наш разговор.
                                Че си пич, то е ясно!
                                Само не знам, защо Голди не ти даде УАЗ да му го врътнеш малко!
                                Айде стига толкова, че дотегнахме!
                                Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X