Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искат да изхвърлят Багирата и Сивият

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
    ...а двора ако наистина ти е бащиния темата нямаше да я има....
    Само например.
    Някога един мой дядо купил театър Ренесанс - профсъюзен дом на култуата, кино не знам кое беше и т. н. последно "Син сити" - за да го подари на прима-коконата там. Човекът пращал кошници букети и прочее, ма като не фанали дикиш, пък мерака голям, какаво друго да прави...
    Било каквото било, мои претенции за бащиния там, са абсолютно еквивалентни към стефановите за мястото, на което са въпросните коли.

    Само пример - нали. Инак братче, бедна ти е фантазията, колко още подобна бащиния имам (включително извън границите на настоящата ни държава).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • Стефан
      Стефан коментира
      Редактиране на коментар
      Сега па юрист ли стана?

    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      Не - разбира се - ама това е като две и две четири. Математика от втори клас...
      Всъщност, ако нещо ще ме остракираш - защо все-пак, в края на краищата изнесе скрапа от терена...
      Последно редактирано от davc; 23-03-21, 22:42.

  • #62
    1 коментар

    • #59.1

      Стефан коментира
      Днес, 00:17 ...утре си на работа...
    Самата истина!
    Ако че е неделя. Замисли се по въпроса, включително и конкретно във връзка с предмета на темата.
    С най-добри чувства разбира се (както неведнъж съм засвидетелествал), пределно добре знаеш - нали.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      "С най-добри чувства разбира се (както неведнъж съм засвидетелествал), пределно добре знаеш - нали. "

      Това ако не е лицемерие в най-чиста форма, не знам кое е.

  • #63
    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Физически те ще бъдат спасени. След това те няма да помогнат на никой, кой ги е обявил за трошки.
    Не се продават. Сивият - понеже ми е подарък, и аз няма как да погледна в очите хората, които са направили това. Зер не е въпрос на пари. Всяко такова предложение ми докарва желание да ударя по човката. Освен пари, хората имат и достойнство.
    Багирата - понеже не е направена. Тя струва нереални пари, и ще струва още толкова. Ще замине при човек, който ще я доправи. Ще му помогна, не за пари.

    Да, а ако някой смята че съм толкова безпомощен, ... Не съм. Вече работят.

    Търсех юридическа помощ - не получих. Благодаря за участието, закривам въпроса.
    Ти отговори получи достатъчно. Това, че не ти харесаха и продължи да тропаш с краче е отделен въпрос.

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #64
      Моят съвет към колегата е да се раздели с Багирата.А това най-лесно може да стане като направи тема с историята на джипа, обясни какво е направено по него, какво има да се прави, какво има като части и литература към него, как стои въпроса с документите и номерата и данъците.И най-вече да се обяви някаква смислена цена, за да не се налага да престоява още n брой години в нечий частен имот.Това, с което аз се сещам да помогна е да разпространя темата в фейсбук групите за УАЗ и подобните му, шанса да се намери ентусиаст, който да се заеме с връщането на джипа към живот там е значително по-голям, понеже офроуда(и не само) наистина се премести там.

      С парите от раздялата може да си вкара другият джип в ред технически и документално и да не му се налага да слуша "загрижените" съвети на някои "колеги"

      Коментар


      • #65
        Съвет на многознайко не се дава. Принципно положение.
        Когато ми дотегна финансово и физически (не е свързано с физика а с физиология) да си крепя диското, дето и без друго трудно може да се вреди в графата "българския офроуд", просто го обявих за продан на символична цена тук, някъде около десета от това дето ми струваше. Преди това му минах преглед и платих данъци. Замина скорострелно при колега от тук, надявам се да не се е почувствал излъган.

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Ако на столичаните в повече дето се намъкнаха в София през последните години автомобилите си заминат по родните места заедно със собствениците проблеми няма да има .

        • сто
          сто коментира
          Редактиране на коментар
          Ахъм, то ако и баба ти беше, примерно, мъжка...

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Беше много по корава от повечето мъже .

      • #66
        Койо не гние?
        тая рама да не е от титан нещо?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          търтьо, това не е рамата на пежогегата, изгнила грама при УАЗ е рядкост

        • turtey
          turtey коментира
          Редактиране на коментар
          Е как да не

        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Нещо друго освен празни приказки имаш ли?

      • #67
        Добре де, от скоро съм във форума и може да се каже, че съм още пресен. Та мисълта ми е, че явно нещо не разбирам. Какво се иска в тая тема?
        От общината да ги обявят за паметник на културата ама, да им се запази статута на МПС (който в момента явно го нямат)?
        Тук видях всякакви опити да се предложи вариант и помощ, и все не става.

        Стефане, ако има нещо което трябва да се направи, кажи, все някой ще се навие да помогне, ама да обиждаш всеки който се опита по някакъв начин да помогне, не ти прави чест.
        Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
        Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

        Коментар


        • #68
          Аз подкрепям инициативата всякаква недвижима собственост да се съхранява само на частен терен.
          Много колеги предложиха такъв терен на форумния любим чвор Стефан. Той или ще се възползва, или няма. Но и в двата случая решението си е негово и никой друг не носи вина, че целият останал свят не иска да се съобрази с прищевките на Стефан... Горките "еврогееве"... и за недвижимата собственост на Стефан са нарочени...
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #69
            Идеята на темата е как да заобиколим закона ли? Или как да превземем общия двор за собствени нужди? Или ... ?

            Коментар


            • Стефан
              Стефан коментира
              Редактиране на коментар
              Кой закон? Тоя, според който съм данъчно задължен за тоя двор? Или тоя, според който тоя който ми взема парите, ще ми казва какво да правя на мястото, за което ми е взел парите? Или закона за данък герб?

          • #70
            Много народ, много приказки изрече, но понякога е по-добре просто да си замълчим!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • Пенчо
              Пенчо коментира
              Редактиране на коментар
              Дали?

              1111111

            • cecoa1
              cecoa1 коментира
              Редактиране на коментар
              Да! 123.56...10

          • #71
            Колите явно ще ходят при Станьо. Багирата на пътна помощ, Уазката се опитва да я подкара (две млади момчета - вероятно от форума, но не ги познавам - мръзнат с него на улицата). Последно му предложих да зарязва и да го задърпам на буксир.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #72
              То много смисъл от подкарването ако ще стой след това пак 10 години на едно място едва ли има... само документите ще са неколкократно повече от пътната помощ...
              0-

              Коментар


              • davc
                davc коментира
                Редактиране на коментар
                Уазката си има документи.

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Пътна помощ 50 лв
                Го първа вноска поне 80, гтп 45, данъци примерно 100.

                Иначе талон сигурно има

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                То и багирата си има .

            • #73
              То не е само това, подкарване на застояла кола се изразява с още бая разходи, наи малко ще изгори и разсипе едни 5 литра бензин докато чудото реши да се размърда... а то не е само това.
              0-

              Коментар


              • #74
                Момци за ужас на всички гейове в общината проблема на Стефан е решен .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • santaclash
                  santaclash коментира
                  Редактиране на коментар
                  Направо оставихте общинските гЕЕве без хляб за три месеца напред )))

              • #75
                Някакви снимки дали ще са възможни?
                Поне да се види за какво беше питането.
                Щото нито Багирата нито Сивия са леснодостъпни като образи...

                Коментар


                • ctef
                  ctef коментира
                  Редактиране на коментар
                  Съвсем достъпни си бяха, еле пък Сивия, почти на улицата. Ако се не лъжа, беше на редукторни мостове, защото ми се виждаше доста висичък.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X