Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Сина ми е на 5 месеца,а аз кисна и чета за боклуците на язовир Вьча.Седи си викаш и чети,а жената какво да я правя

    - Кво четеш сега?
    - За Вьча.........
    - Ти дете нямаш ли,що правиш деца като няма.............блаблабла
    Кво да я правя като спи без гащи


    Ма я да се вьрнем на нащо си тук.

    Не е задьлжително да я вадите правя тая мрежа.Сьбирате долния край и вьжето го врьзвате за куката на крана и да става като сак сьс сьбрано дьно и да се вдига от двата края,а не боклука да тежи само на долното вьже.

    Кесия без дьно нали си представяме?Сьбираш долния и го врьзваш за куката на крана,почваш да вдигаш и се сьбира и горния,но и кесията застава леко под ьгьл и не тежи на долната част на мрежата.


    1 лодка и един джип с лебедка ви трябва,а и межа.От тия маскировьчните мрежи по военните обекти няма ли???Другото са тапи и халки с вьжета.

    Клоните ще и разкажат играта обаче,това трябва на рька да се товари по лодките или единия ден само клони се сьбират,а другите 2 боклука.


    Бе ............отивам да чета,тая тема станала до коляно,ще ме разведете вие с тоя форум
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      От тия маскировьчните мрежи по военните обекти няма ли???Другото са тапи и халки с вьжета.

      ..............
      Ей, вярно бе ! Има едни маскировъчни мрежи - едри, за разстилане върху дърветата, ползвани са 70 - 80 те години, няма начин да няма от тях в някои военни складове.
      Как па не се сетихме, те са с плътност като Волейболна мрежа.

      Трябва да проверим. 10х!
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        ...
        Бе ............отивам да чета,тая тема станала до коляно,ще ме разведете вие с тоя форум
        Няма, ще свикне жена ти.

        А тази мрежа, за която говориш, трябва да е много по-здрава от маскировъчните, които предлагаш. Просто такъв е боклукът.

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Ма ше свикне.............козирог

          И по снимки се виждат пласмасови шишета,но колко са пьлни и колко тежи това вече вие ще кажете.Като видях само оная клетка и с какьв кран се работи за 20 попикани шишета и много яка ми се видя за целта ма то пред компа лесно,а вече там какво е положението вие си знаете.

          Една мрежеста нкалонена плоскост на която да се товарят шишетата и да падат на брега няма ли как да се направи?Бая товарене ви чака обаче.Може да се монтира на лодка и да се товари клетката за да се пьлни повече.

          Голям улей и плякаш в улея,а тои се изсипва в клетката.Може и на панти да е хванат за борда на лодката или там както си го измислите.Така 2 лодки могат да товарят едновременно.


          Машина с вакум за бутилките поне няма ли кой да измисли???Това вече ще ми обере точките
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Тези клони и дървета са така оплетени , че нямат вадене и между тях , като има едно малко дънерче , което тежи примерно 200 кг защото е напоено с вода си представи вързопа дори и да го събереш .Ами ако всичко това се откъсне понеже мрежата е малко слеба и долу има 2-3 обслужващи лодки ?
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Тоя тип трал се казва гър-гър и го търсим от миналата година. Джорджо рови в Бургас и наоколо, Трамп във Варна и околностите - нищо.
              Мрежата наистина трябва да е много - много по здрава от маскировъчната. Но също толкова мека и гъвкава, защото ние не сме голям параход.

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Трал и гъргър са принципно различни риболовни (боклуколовни) уреди. Трала е най-общо казано една конусовидна торба, която се влачи зад кораба (траулера). Всъщност устройството му не е никак просто. Гъргъра е правоъгълно мрежено платно с което се обгражда пасажа (боклука) и с въжета (стинга) прекарани по горния и долния край (горна и долна яка) на платното се стяга за да затвори рибата/боклука. Ако улова е голям се използва ежектор (фиш-помпа) за да се качи чрез засмукване рибата на борда. После целия гъргър се вдига на борда и се подготвя за ново спускане.
                Трала се вдига на борда през "дупка" на кърмата (слип). На океанските ни траулери, улови от по 20 тона не бяха рядкост. Капитаните се надпреварваха за добрите трал-майстори.
                Гъргъри се използваха в черноморския риболов. След като рибните запаси намаляха и черноморската скумрия изчезна, продължиха да ловят само с тралове (дънни и пелагични).
                Точно за гъргър си говорехме със Стефан преди време. Предложих този метод, защото се надявах нещо да се е съхранило...
                В Бургас имаше добре работеща трална работилница- отдавна я няма. Мрежите са разграбени или висят по стените на кръчмите. Трал-майсторите остаряха и се грижат за хотелите на наследниците си или просто мизерстват.
                До тук сте направили неща над възможности те си. С филма на Румбата може да се заинтересуват хората в Пловдив и да се окаже натиск върху държавните институции да се включат в почистването на язовир Въча. Е. Етем предполагам е над тези неща, а за родните "еколози" е много студено, далеко и изобщо не е като да се надрусаш на Иракли.
                Според мен, най-успешен метод е качването на боклука на стената с конвейрна лента, подобно на драгите-дълбачки, но с кофи от метална мрежа. Сепарирането на боклука (дърво/пластмаси и др.) да става на самата язовирна стена. Почистването и ремонта на мрежа (трал или гъргър) от боклуци ще отнема прекалено много време.
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Тези клони и дървета са така оплетени , че нямат вадене и между тях , като има едно малко дънерче , което тежи примерно 200 кг защото е напоено с вода си представи вързопа дори и да го събереш .Ами ако всичко това се откъсне понеже мрежата е малко слеба и долу има 2-3 обслужващи лодки ?
                  Аз точно по тая причина казах,че ви чака товарене и сьм го написал даже - дьнерите се отделят на рька,другото се товари.Един ден дьрвенията,а на следващите 2 само пласмаса.

                  Вьрти ми се идея и за голям кеп с вход като на дьнен трал.Влачиш да напьлни кепа,стискаш го за гьрлото и цялото нещо го вадиш горе с крана.Там му отваряш задника с вьжето и всичко пляска долу.Един дьнер да има и си до там.



                  Е чета по риболовните форуми как продьлжава хвьрлянето на отпадьци в реката.Преливате от пусто в празно което ме води до мисьлта за нещо по-така,машинка която да си я ползвате кьдето и когато си поискате.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    ...
                    Е чета по риболовните форуми как продьлжава хвьрлянето на отпадьци в реката.Преливате от пусто в празно което ме води до мисьлта за нещо по-така,машинка която да си я ползвате кьдето и когато си поискате.
                    По-добре измисли машина за бой по прости глави, в тази връзка. Все някак ще я вкараме в МС.

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Имаме на разположение 60 тонен кран, по добре да помислим как да му използваме възможностите.


                      Утре в Червената къща ще се представят няколко концепции, часът за старт на дебатите е 19.30.
                      sigpic

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Ясене, тя машината е измислена, но при нас не работи добре. Знаеш че Държава и казват. Най-отговорно заявявам, че дисциплинираните германци и швейцарци са истински прасета ако са без назор или знаят, че ще им се размине. Не си го позволяват защото знаят колко бързо ще им изпразнят джобовете. Държавните им машини работят на оптимални обороти.
                        Аз предлагам глоби на рзсрочено плащане. Не малка част от замърсяването е от боклуците на хора живеещи по поречието на реките. Много от тях са на преклонна възраст с мизерни доходи. Реката за тях винаги си е била сметище. Не върви да ги глобяваш по 200-300 лева от раз и 15-20 лева стигат. Събирането направо в пощенската станция при получаване на пенсията. Идва бабет за пенсийката от 100 лева и на място и отчисляват 5 лева за наложената по-рано глоба.На следващата акция същата бабет ще ви носи хляб и ще докладва за събрани боклуци от брега на реката или язовира.
                        Ето едно четиво от рибарския форум:
                        http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=28151
                        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                        No wahalla.

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                          Имаме на разположение 60 тонен кран, по добре да помислим как да му използваме възможностите.


                          Много точен какото винаги,кратко и ясноДайте да му мислим за това как с минимум трици максумим маймуни дет вика дин сьфорумец,а вьзпитанието е лесно.Аз да се дресира нещо с букет цветя не сьм видял,все камшик ползват.


                          Днес ще му мисля,60 тона не са малко,номера е на тях какво да закачим,че да я няма тая хамалогия и да се сварши бьрзо и лесно.

                          Крана за да не го правите бьрлив от маневри трябва само да вдига и пуска,а кой и как и какво ще му закача долу е проблема според мен.Нещо трябва да се товари или да го чака натоварено вече - едното откачаш и почваш да го товариш,другото го вдига крана и пак и пак...............
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            Колеги надявам се да приемете четерима новодошли на вашата сбирка така аз,Гере и Джими и приятелката на Джими Бистра ще се присъединим към вашата компания утре.
                            Последно редактирано от Дявол Коледа; 11-02-09, 19:36.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Заповядайте, ако има и други желаещи нека се обадят за да предвидим места.
                              sigpic

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Не знам дали на 60-тонния стената ще му стигне да си разпери лапите. Не ни трябва непрекъснато на пълна стрела, но той може да се прекатури и без товар като я протегне настрани. Нашата кесия не му е товар при никой вариант. Но пък често духа.
                                Не знам и кой ще му сипе в резервоарите от София до там, той май е по-голям от моторолерите.

                                Мда. Бях подценил изпразването на трала. Кво да правим бе ...((( Нито имаме толкова мощни помпи, нито прахосмукачки ...
                                Теоретично тия транспортни ленти могат да са етажирани на секции, на практика няма как да го направим без пари. Нито можем да хванем толкова тежък балкон за парапета.

                                За въдичарите изобщо не ми беше минало през ума. Те са много народ, не може ли да ги викнем за съмишленици?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X