Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Почистване на язовир Въча обща дискусия

    На Джанго да вземем да поръчаме специална от Хонг Конг/Дубай като на Йони...
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • До: Почистване на язовир Въча обща дискусия

      Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
      На Джанго да вземем да поръчаме специална от Хонг Конг/Дубай като на Йони...
      С дръжка?

      Коментар


      • До: Почистване на язовир Въча обща дискусия

        Джанго ти не можеш да потънеш , Ясен е кльощав и не ги разбира тези работи не се притеснявай и аз , като хапна повече имам положителна плаваемост сега съм на диета и без жилетка не влизам .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • До: Почистване на язовир Въча обща дискусия

          @ Ясен
          Аха, ето ни го крана - ще го вържем за дръжката и пускаме от стената да загребва долу от лодките чувалите...
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

          Коментар


          • До: Почистване на язовир Въча обща дискусия

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            Джанго ти не можеш да потънеш , Ясен е кльощав и не ги разбира тези работи...
            Между другото, това не е майтап. Положителна плаваемост имаме всички, някои даже повече от медицински предписаната. Завихри ли се водата около стената обаче, дръпва надолу какво ли не. А в язовир това може да се случи винаги, особено ако е съчетан с ВЕЦ. Не случайно от НЕК се грижат да вадят дънерите - те МОГАТ да потънат до турбините 100 метра надолу, нищо, че са дървени.

            Затова е необходим запасът от плаваемост. Обичайните вихри в един язовир превишават много пъти човешкия енергиен запас. Жилетки за всички!

            Коментар


            • До: Почистване на язовир Въча обща дискусия

              Жилетки има, никой да не се притеснява!!
              Последно редактирано от cveti; 27-05-09, 09:18.
              sigpic

              Коментар


              • До: Почистване на язовир Въча обща дискусия

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Между другото, това не е майтап. Положителна плаваемост имаме всички, някои даже повече от медицински предписаната. Завихри ли се водата около стената обаче, дръпва надолу какво ли не. А в язовир това може да се случи винаги, особено ако е съчетан с ВЕЦ. Не случайно от НЕК се грижат да вадят дънерите - те МОГАТ да потънат до турбините 100 метра надолу, нищо, че са дървени.

                Затова е необходим запасът от плаваемост. Обичайните вихри в един язовир превишават много пъти човешкия енергиен запас. Жилетки за всички!
                При завихряне не разчитай много на тези жилетки, които ползвате. Допълнителната плавемост, която дават, не е особено голяма. Облечен с такава жилетка съм се гмуркал и плувал под вода без особено усилие... Вършат работа само отпуснал се в спокойна вода. За завихряния, бурна вода и т.н. има други, по-големички... с които обаче ще е зор да се прави каквото и да е. Иначе не казвам, че са безсмислени, напротив наистина са задължителни, защото дори и отличен плувец, може при падане от лодка да си удари главата и да не може да напраи каквото и да е... но при завихряне не разчитайте на тях.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • До: Почистване на язовир Въча обща дискусия

                  Винаги, когато провеждаме акция, турбините са изключени.
                  Всичко мерки за безопасност са преценени и съгласувани.

                  Големите пънове се почистват, защото при пускане на преливниците могат да се заклещят в процепа на пеливника при затваряне и да не позволят затварянето му.
                  Това с турбините дето засмукват е като с триметровите сомове и водолазите с побелели коси.
                  Интересно звучи
                  Последно редактирано от Nik Nikolov; 27-05-09, 10:21.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • До: Почистване на язовир Въча обща дискусия

                    Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                    При завихряне не разчитай много на тези жилетки, които ползвате. Допълнителната плавемост, която дават, не е особено голяма.
                    Само като уточнение, жилетките са със сертификат за 93 kN плаваемост. Това ги поставя при спасителните средства, а не при помощните (за водни спортове например).
                    Факт е, че са неудобни за работа. Има специализирани такива, но при отсъствието на бюджет не можем да си ги позволим!

                    Поздрави!

                    Коментар


                    • От: До: Почистване на язовир Въча обща дискусия

                      Здравейте!

                      Значи 4-5 години не бях виждал язовир Въча, но в GPS-а си още имам точка mov* (N 41 56.567; E 024 26.746), а в душата си - добри приятели и чудесни спомени от едно вълнуващо приключение.

                      Случи се днес (вече вчера, де) да пътувам оттам и си рекох, че непременно ще погледна какво става.

                      Погледнах. И не повярвах на очите си . Не говоря за това, че никога не бях виждал язовира толкова спаднал. Погледнете островчето (понякога полуостровче) отсреща, недалеч от mov. Някога имаше по него много зеленина и... нямаше изчистване.




                      Говоря за гледката край стената - ами там няма къде да ти се закачи погледът! (А някога се препъваха не погледи, а лодки.) Няма как да направиш интересна снимка. Поне едно боклуче да бяха оставили... А това - и насън не съм си го представял. Скука!




                      * * *

                      Опитвам се да си обясня "магията" - засега не успявам. И "новодошлият" Цанков камък не ми помага.

                      Вижте, наистина.




                      * * *

                      Блазнеща е мисълта, че имаме поне малък принос в това.

                      Но има и поучителен виц за трима дървосекачи, които се наддумвали кой е по- по- най-...

                      Единият рекъл, аз като бях в тайгата за един ден разчистих терен за футболно игрище. Другият се похвалил с нещо още по-юначно от Канада. А третият казал:

                      - Аз пък като отидох в Сахара...

                      Двамата го прекъснали със смях:

                      - Ти съвсем се унесе!!! Всички знаят, че в Сахара няма нито едно дърво.

                      - Е да, де, именно. Вече няма. Нали за това ви говоря - пояснил скромно африканският секач.


                      * * *

                      Не е ли време, прочее, язовирната команда да се събере на подходящо място и да извърши всички онези действия, съпътствали някога планирането на всяка поредна акция?

                      Време е, смятам.

                      Междувременно пожелавам на всички много здраве, успехи и късмет!

                      - - -

                      * Съкращение, МОВ. Ще рече Място за Отдих и Веселие.
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • От: Почистване на язовир Въча обща дискусия

                        Не знам защо, но там от доста време няма боклуци .
                        На манастира Света Петка има един покрив за претърсване, но си е отговорна работа, понеже е високо и някой, ако падне няма как да го изпишем .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Почистване на язовир Въча обща дискусия

                          На мен все пак ми е любопитно и докато преглеждах бегло насам-натам, ето какво открих:

                          20-10-08, 13:24 #12
                          greenflag
                          Утвърден участник | +ПЛ |


                          РегистрацияOct 2007МястоСофияПубликации656 Точки (при гласуване)9


                          До: Язовир Въча-почистване

                          Ще минат доста години до като започне засиленият контрол. Според мен замърсяването ще спре след изграждането на язвир Ценков Камък който е над Въча ,така ще има нов утайник на за боклуците на Девин и селата.
                          Ако беше толкова лесно да се почисти Въча ,досега да го бяха почистили.
                          Искам България чиста!

                          Коментар


                          • От: Почистване на язовир Въча обща дискусия

                            Който може, да провери и снима стената на Цанков камък, там ще са някои отговори
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Почистване на язовир Въча обща дискусия

                              Страхотна идея е да направим събиране! Може пък направо да говоря с предишния виновник- Жоро, да организира нещо...
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • От: Почистване на язовир Въча обща дискусия

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Който може, да провери и снима стената на Цанков камък, там ще са някои отговори
                                Злати, може би там наистина има отговори. Но не вярвам да са достатъчни.

                                За тази "версия" помислих чак след като се прибрах; иначе на Цанков камък стената е встрани от шосето и така да се каже не ти е под ръка.

                                Погледнах въпросната стена в Гугъл Earth, където има снимки на района от август 2013 г. Опитвам се любителски да прикача тук две - от около 800 и 600 м височина. Ами - същото, чистота и красота?!

                                [IMG]file:///C:\DOCUME~1\niki\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image002.jpg[/IMG]
                                [IMG]file:///C:\DOCUME~1\niki\LOCALS~1\Temp\msohtml1\01\clip_image004.jpg[/IMG]


                                Освен това и двете реки, които смятахме за силни замърсители - откъм Фотиново и Михалково, се вливат във Въча ПОД стената на Цанков камък.

                                Според мен загадката си остава.

                                ***

                                Вальо, ако имаш връзка с Жоро, обади му се, ако обичаш. В по-ново време такива събирания организираха дамите, най-вече Марианка (Марлянда), но първо оредяха участниците,после оредяха и събиранията. Такъв е животът. Та подемем ли нещо, и аз ще почна да звъня - доколкото съм запазил действащи телефони.

                                Сърдечни поздрави!
                                Искам България чиста!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X