Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    ................................................
    Сметища, хотели, понтони - откъде другаде?
    Понтоните едва ли са главния замърсител. По скоро допускам, че те си събират отпадъците.
    Вероятно основните замърсители са по устието на реката. Вероятно след ПОЧИСТВАНЕТО - 2 , ше направим експедиция, нагоре по язовира и реката, да поразгледаме. Но след 2 рото почистване. Засега все още не сме извоювали моралното право да търсим виновници за замърсяването. Това е моето мнение, или както казва Бат Джорджоне - мойте две стинки ))
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 20-06-08, 01:52.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      Ник е прав, боклуците идват от незаконните сметища нагоре по Въча, в района на Михалково и Девин и от строежа на язовир Цанков камък. Понтонаджиите по вероятно държат чисто, защото на кой ще му е приятно под прозорците му да плуват туби от масло за ДВГ или спринцовки. Така че не трябва да отблъскваме с лека ръка предложената помощ, те имат мощни лодки за влачене на боновото заграждение и могат да са от полза.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
        .....Сметища, хотели, понтони - откъде другаде?
        От целия водосбор (не знам дали е точната дума).
        Иначе съм съгласен с Ник това да стане след като си довършим делото. Както и да се внимава със спонсорите. Споделям опасенията му някой да "яхне" вълната на ентусиязма ни.
        Г-н Понтон може да е замърсител с гузна съвест, може и да е потърпевш (по-вероятно).
        Единственото което знаем е, че има секретарка.
        Така или иначе, за да си довършим качествено работата ни трябват средства за техника и то достатъчно "производителна". Не вярвам НЕК да може да си позволи чести спирания на ВЕЦа за многобройни акции.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Да ви кажа нещо, ама не за оплакване, а защото е смешно. На Въча в ботушите ми два-три пъти влезе вода - и дотам им беше защитната функция. Не съм я гледал под микроскоп оная вода, но после ми се явиха гъбички по пръстите на краката. За първи път след казармата, а тя, моята беше много отдавна...

          Защо влизам в тези интимни детайли? За да кажа, че нямам никакво желание някой да ми спонсорира гъбичките. Нека си се клати на понтончето с крака на масата.

          Тук стана много интересна и разнообразна дискусия - може би с остри моменти, но при интересните дискусии винаги е така. Сега дайте да мислим за втората акция. Кога и как? И какво да направим, за да не оставяме цялата организационна тежест на Greenflag и още няколко колеги? (За мен поне, този последният въпрос стои.)

          Поздрави!
          Искам България чиста!

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Най- големите замърсители са по- голямата част от рибарите и разните пикници, и чевермета. Ето какво остана след едно такова мероприятие в близост до Михалково миналата събота 21.06.:




















            Това прекрасно местенце, както се вижда от надписа на чешмата се намира в близост до село Селча, а рекичката се влива във река Въча непосредствено преди Михалково т.е. в язовир Въча. И при една буря и проливен дъжд цялата тая мизерия ще се озове в язовира или по дърветата наоколо.
            След като проучих разбрах , че празненството са си го организирали работниците от Каскадата "Цанков камък". Били са над 100 човека и са се мъчили цялата събота с няколко агънца и доволно количество карнобатска.

            Възможно е да са организирали почистване по късно , но не ми се вярва. Аз минах оттам в неделя следобед. Намира се по пътя Михалково - Селча, малко преди Селча се отбива в ляво по хубав черен път , който води към местността Лисичево. На около 3 км по черния път се намира чешмата. Ако някой има път в региона може да провери.

            Мисля , че ако боклуците са още там е редно да се сезират някои органи.

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Редно е да продължим с организацията, работата там е толкова много, че има за всички, особено за тези, които не участвахме първия път.

              Явно е, че по боклука може да се съди за всичко, което се случва наоколо (или не се случва). Нека посъберем мостри, поканим експерти, ангажираме голяма медия и най-важно - продължим почистването!

              Има ли предложения за възможни дати? До края на юли има доста време!
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                Редно е да продължим с организацията, работата там е толкова много, че има за всички, особено за тези, които не участвахме първия път.

                Явно е, че по боклука може да се съди за всичко, което се случва наоколо (или не се случва). Нека посъберем мостри, поканим експерти, ангажираме голяма медия и най-важно - продължим почистването!

                Има ли предложения за възможни дати? До края на юли има доста време!
                Подкрепям! Време му е вече за Въча - 2.

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Вижте сега аз като активен участик във форума съм засегнат от обидите относно"понтонаджийте"уверявам ви почти всеки уикенд ако не съм на offroad съм на понтона посочен по горе със снимки ,и ви уверявам че абсолютно всеко боклук от къщичките се събира в чували и се изхвърля в последствие в Кричим.Хич не ми е притно да носим боклука на километри но ви уверявам всеки от горепосочените"понтонаджий" има съвест и също като вас и мен се притеснява за замърсяването на този уникален язовир.Аз съм с две ръце за следващо и по следващо и по следващо почистване ама селяните от по горните села трябва да реконструират сметищата си иначе всяка година ще си правим такива упражнения и този язовир вечно ще е така замърсен.Основно вина за замърсяването има и структурата на язовира -тесен и дълъг ама и рибарите от Пловдив които ловят на устието също ,защото там единствено има достъп но хора до водата.
                  ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Първоначално публикуван от кайо Преглед на мнение
                    Вижте сега аз като активен участик във форума съм засегнат от обидите относно"понтонаджийте"уверявам ви почти всеки уикенд ако не съм на offroad съм на понтона посочен по горе със снимки ,и ви уверявам че абсолютно всеко боклук от къщичките се събира в чували и се изхвърля в последствие в Кричим.Хич не ми е притно да носим боклука на километри но ви уверявам всеки от горепосочените"понтонаджий" има съвест и също като вас и мен се притеснява за замърсяването на този уникален язовир.Аз съм с две ръце за следващо и по следващо и по следващо почистване ама селяните от по горните села трябва да реконструират сметищата си иначе всяка година ще си правим такива упражнения и този язовир вечно ще е така замърсен.Основно вина за замърсяването има и структурата на язовира -тесен и дълъг ама и рибарите от Пловдив които ловят на устието също ,защото там единствено има достъп но хора до водата.
                    Колега, не се сърди, ясно е че боклука идва от Девин, Михалково, другите села по поречието на Въча и малко от рибарите. И по-нагоре писах, чакаме от Вас помощ, най вече лодки да влачим боновото заграждение.
                    Нека Жоро, Грийнфлаг, да пусне пак дебелите връзки в НЕК и да определяме дата. Този път от Телевизията ще дойдат да снимат цяло предаване.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X