Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    ...........
    Можеш да задраскаш и Мелник/Сандански като ангажимент.
    Ще има къде да преспят и гладни няма да останат.

    ............
    Това е споменал Румбата, разбирай го буквално и като потвърждение.

    Горби, имам няколко въпроса.

    Каква е целта на срещата с Краваров в Банско? Младежите искат или...?

    Няколко човека от тях са от с.Нова Ивановка, прадедите им са се преселили от Белослав /Варненско/.
    Защо не им организираме среща в тамошното училище?
    С техни връстници, на които също ще им е интересно, че младежите са потомци на техни съселяни отпреди 200г.

    Тодор Христов се включи със страхотно предложение, защо го отклони?
    Крайно обидно е в благотворителна акция да се откаже помощ!

    Както видяхме маршрута не е твърдо определен,
    така че е по-добре да се напасне към местата където ще има осигурена нощувка от спонсори.

    Каква е идеята да се тръгне по маршрута Варна - Шумен -старите столици, и после пак да се връщат във Варна?
    Защо не се продължи към Търново-Габрово?

    И една молба:
    Нека не превръщаме екскурзията им в концертно турне.
    Достатъчно уморени ще са от пътуване и впечетления.
    По-важни според мен са срещите с колкото може повече хора и последващото общуване.
    Последно редактирано от rumbata; 15-04-10, 11:51. Причина: добавка

    Коментар


    • #77
      До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

      За Банско ще имат традиционен обяд за 10-12 лева на човек в местна механа, сега уговарям подробностите и до дни ще пиша.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #78
        До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

        И аз мисля, че предложеното спонсорство от Тодор Христов, не бива да се отхвърля с лека ръка.
        Първо - това е един от най добрите организатори в портала.
        Второ - Планинският ландшафт е най необичайното нещо в източна Украйна и една от най големите гордости на България са чудните ни планини. Троянският балкан е невероятен.
        Трето - Троянският манастир !!!

        Мисля че е съвсем уместно при положение, че маршрута не е определен твърдо, да преразгледаме прекрасното предложение на Тодор Христов.
        Защото хотела е перфектен, ресторанта също. Едва ли всички условия предложени за нощувка, са адекватни на това ?
        Така и така форумът прие официално участието си като СПОНСОР на посещението на младежите, мисля че е редно да прегледаме условията, при които ще пребивават.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #79
          До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

          Аз предлагам, гостите на Форума, да бъдат официално поканени!

          Да им предложим предварително съгласуван с всички, изявили желание да домакинстват маршрут, програма и настаняване.

          Нега Румбата и Ник, които са ги срещали и говорили, да поемат инициативата. Всички на драго сърце ще помагаме!

          Троян е страхотно място, къде другаде ще видят Балкана?
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #80
            До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

            Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
            Троян е страхотно място, къде другаде ще видят Балкана?
            И Троянския манастир заедно с постоянната изложба на занаятите в Орешака. И двете места си струват, а после пред прохода Троян-Кърнаре също е страхотно.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #81
              До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

              Предложението на Тодор Христов е много добро, но няма как да се посетят всички прекрасни места в България само с една екскурзия.... Иначе съм сигурен че ще се намерят организатори за посрещане и за Белоградчик и за язовира в Кърджали и за Жеравна, и за Несебър и т.н. Маршрутът е утвърден във вида който съм публикувал по-горе и в този си вид е достатъчно натоварен, за да го удължаваме.
              Обсъден е подробно с представители на клуба, които бяха по моя покана миналата седмица във Варна. Старите столици Плиска и Велики Преслав си основни маркери, а покрай тях ще се посети разбира се и Мадарския конник. От името на БМК Актив - благодаря на всички за отзивчивостта, особено на тези които със собствено или привлечно спонсорство ще осигурят на бесарабските младежи незабравими преживявания на българска земя!

              Коментар


              • #82
                До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                Колега, кой и как е утвърдил маршрута? Кой представител на форума е участвал в утвърждаването?

                Мисля, че Варна и околностите не са цяла България!
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #83
                  До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                  Първо, Горби, имай уважението към всички ангажирали се с посрещане и настаняване на младежите от “Актив”,
                  и опитай да отговориш на въпросите ми по-горе!
                  Моля!

                  Искайки помощта на Форума е редно да ни запознаеш с всички планове и обстоятелства около такова мероприятие.
                  Нали всичко било вече уредено?

                  Прочети си постовете в темата един след друг и ще видиш колко е “утвърден” маршрута.
                  Нали не мислиш, че ти вярваме, че младежите са избрали маршрута.
                  Надявам се да правиш разлика между маршрут и желани точки за посещение, които младежите са избрали.


                  В този ред на мисли, никой никъде не е казал, че искаме да им удължим маршрута, даже напротив,
                  опитваме се да го облекчим като време и разходи,
                  същевременно осигурявайки възможност на приятелите от Украйна да видят максимума,
                  да се срещнат с повече хора /нали и това е цел/,
                  да си изкарат незабравимо, да има какво да разказват.
                  /За мен, а и от разговорите ми с други хора прегърнали идеята, контактите с нашите приятели от Украйна, не се изчерпват само с хапване, пийване и фотосесии./



                  Това е "утвърденият" според теб маршрут:

                  16-ти Май - тръгване от Одеса . Одеса - Варна 650 км. Нощувка - Варна (безпл.)

                  17-ти Май - Варна - Мадара - Плиска - Преслав - Варна. Обяд - по пътя някъде. Вечеря (евентуално концерт - вечеря за спонсори) Нощувка - Варна
                  Безсмислено връщане във Варна /100км./

                  18-ти Май /Излишни 100км. заради предишния ден/ Варна - В.Търново - Етъра - Шипка - Копривщица. Обяд Етъра. Нощувка и вечеря - Копривщица (осигурени от Jango). Програма - концерт за домакините от Копривщица от танцова група "Лудо младо" (с изненади)
                  /километрите тук са 450, а не 400 както ги закръгляш, т.е. поне час в плюс/

                  19- ти Май - Копривщица - Батак - Банско - Мелник. Обяд - сякаш Бнаско е най-удобно. Нощувка и вечеря - Мелник.
                  /Тук километрите са 340-350, от които 200км.!!! планински.
                  Ти си ги смятал като 270км??!./


                  20 -ти Май - Мелник - Рилски манастир - София. Обяд с намаление, осигурен от NOTY край Р.манастир.
                  вечеря и нощувка в София осигурени от спонсори.

                  21-Май - София - Пловдив - Варна. Обяд - Пловдив. Нощувка и вечеря - Варна
                  /този преход е 550км.
                  Тук пак имаш грешка с 50км. = поне час./


                  22 Май - Варна - Балчик - Калиакра. Обяд - някъде във владенията на Радо. Нощувка и дискотека - Варна

                  23 Май - Отпътуване за Одеса
                  ---------------------------------------------



                  Ето ти един вариант за реалистичен маршрут.
                  Без нечовешки преходи и покриващ местата, които искат да видят младежите.


                  17-ти Варна-Плиска-Мадара-Преслав-Търново-Троян – 340км.
                  /осигурена нощувка от Т.Христов/

                  18-ти Троян - Габрово – Шипка – Калофер – Карлово – Сопот – Копривщица – 220км.
                  /осигурена нощувка от Джанго/

                  19-ти Копривщица – София – 120км.
                  /осигурена вечеря и нощувка – спонсори/

                  20-ти София – Рилски манастир – Мелник – 240км.
                  /обяд Р.Манастир осигурен от Noty, нощувка и вечеря в Мелник осигурена от спонсори/

                  21-Мелник – Папаз чаир – Банско – Батак – Пловдив - 280км.
                  / има идея за безплатна нощувка/

                  22-ри Пловдив – Варна - Балчик - 400км.






                  Последно редактирано от rumbata; 17-04-10, 11:26.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                    Колега, кой и как е утвърдил маршрута? Кой представител на форума е участвал в утвърждаването?

                    Мисля, че Варна и околностите не са цяла България!
                    Маршрутът сме утвърждавали организаторите на екскурзията - аз и ръководството на БМК Актив. Идеята за екскурзията и организацията са наше съвместно дело. Обърнахме се към форума, ако има желаещи за помощ и съдействие, откликът до момента надмина всички наши очаквания. Маршрутът си остава такъв какъвто съм го написал, разгледан е на заседание на клуба в Одеса и е утвърден от ръководството на клуба. Въпреки всичко, другата събота и неделя аз пътувам за Одеса и ще ги помоля да помислим отново върху предложението на Тодор Христов, щом толкова държите, аз също много харесвам Троян и околностите му, но не виждам как може да го съчетаем, освен ако не си отпуснат още един ден....

                    Относно забележката, че Варна и околностите - не разбирам какво се има предвид, моля разяснете???

                    едит, след поста на Румбата :

                    дайте типично по български да не се разделяме покрай тази екскурзия на софиянци варненци и важни по-малко важни, а да се обединим около идеята и да я осъществим максимално успешно. Всяко добро предложение за маршрута се обсъжда с младежите, и маршрутът на Румбата също ще бъде непременно обсъдем.... Само моля, да не си ги мерим и в тази тема, и да се делим на Варна и София и други такива глупости.....
                    Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 17-04-10, 11:33.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                      Варианта, предложен от Румбата звучи много по-добре. Ще има и достатъчно време да се разгледа София( поне по-важните места), да се видим като хората с гостите( че аз не съм идвал в Украйна и никой не познавам). От друга страна нали се търси помощ от целия Форум, редно е да се изберат наистина добрите възможности. хората в Одеса надали познават достатъчно добре в детайли България, нека не само един от тук им помогне в правенето на маршрута.
                      Че така малко излиза поставяне пред свършен факт, което мене лично не ми харесва. Редно е като сме се хванали, да направим заедно най-доброто възможно. А на мен то ми изглежда така:

                      17-ти Варна-Плиска-Мадара-Преслав-Търново( Царевец,Самоводската чаршия и ако има време Арбанаси)-Троян – 340км.
                      /осигурена нощувка от Т.Христов/

                      18-ти Троян -Троянски манастир и изложбата в Орешака - Габрово – Шипка – Калофер – Карлово – Сопот – Копривщица – 220км.
                      /осигурена нощувка от Джанго/

                      19-ти Копривщица – София – 120км. В София разглеждане на Александър Невски с криптата, Света София, пешеходен тур на центъра, Археологическия музей, Паметника на Левски, Университета и вечерта забавление по избор( само трябва да знам, че да подготвя нужното)
                      /осигурена вечеря и нощувка – спонсори/

                      20-ти София – Рилски манастир- Стобски земни пирамиди( ако има време) – Мелник -Роженски манастир и гроба на Яне Сандански – 240км.
                      /обяд Р.Манастир осигурен от Noty, нощувка и вечеря в Мелник осигурена от спонсори/

                      21-Мелник – Папаз чаир и лобното място на Яне Сандански – Банско( църквата, музея на Вапцаров, Стария град и обяд) – Батак( църквата и музея) – Пловдив( стария град и Амфитеатъра) - 280км.
                      / има идея за безплатна нощувка/

                      22-ри Пловдив – Варна - Балчик( Радо е организирал всичко) - 400км
                      Последно редактирано от zzlatev; 17-04-10, 11:57.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #86
                        До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                        Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                        Маршрутът сме утвърждавали организаторите на екскурзията - аз и ръководството на БМК Актив. Идеята за екскурзията и организацията са наше съвместно дело. Обърнахме се към форума, ако има желаещи за помощ и съдействие, откликът до момента надмина всички наши очаквания. Маршрутът си остава такъв какъвто съм го написал, разгледан е на заседание на клуба в Одеса и е утвърден от ръководството на клуба. Въпреки всичко, другата събота и неделя аз пътувам за Одеса и ще ги помоля да помислим отново върху предложението на Тодор Христов, щом толкова държите, аз също много харесвам Троян и околностите му, но не виждам как може да го съчетаем, освен ако не си отпуснат още един ден....

                        Относно забележката, че Варна и околностите - не разбирам какво се има предвид, моля разяснете???

                        едит, след поста на Румбата :

                        дайте типично по български да не се разделяме покрай тази екскурзия на софиянци варненци и важни по-малко важни, а да се обединим около идеята и да я осъществим максимално успешно. Всяко добро предложение за маршрута се обсъжда с младежите, и маршрутът на Румбата също ще бъде непременно обсъдем.... Само моля, да не си ги мерим и в тази тема, и да се делим на Варна и София и други такива глупости.....
                        И какво си мерим според теб в благотворителна тема??
                        Между другото се надявам, че си прочел това.
                        И е крайно време да разбереш как и защо се случват някои неща само в този Форум!!

                        Веско има това предвид:
                        Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                        .....
                        17, 21, 22 - Варна (евентуално 22-ри има оферта от Гадеф, ще я обсъдим с младежите, че остава само една истинска вечер във Варна, а те държат на повече - имат хубави спомени от дискотеките)

                        Когато казваш, че младежите искат да видят максимума, не е нормално да губят 3 дни във Варна.

                        Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                        Затова и публикувах маршрута тук, за да го обсъдим и да коригираме слабостите.
                        .....
                        Когато обсъждаме и се опитваме да коригираме слабостите - ни убеждаваш, че маршрута е окончателен.

                        Отговори поне на тези въпроси:

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение

                        Каква е целта на срещата с Краваров в Банско? Младежите искат или...?

                        Няколко човека от тях са от с.Нова Ивановка, прадедите им са се преселили от Белослав /Варненско/.
                        Защо не им организираме среща в тамошното училище?
                        С техни връстници, на които също ще им е интересно, че младежите са потомци на техни съселяни отпреди 200г.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                          Срещата в Банско с кмета е по инициатива на училището към което се обърнахме за среща. Аз лично смятам, че едно официално посрещане би направило чудесно впечатление на младежите, нещо като официално легитимиране на техните усилия от една българска институция.... Да не забравяме, че ще ги срещне не човекът Краваров, а институцията - кмет на община Банско.

                          за Белослав - идеята е добра, ще я обсъдим, те ще си решат, за сега няма интерес..... В групата има 17 човека,като от Нова Ивановка са не-повече от 4... Не можем да отидем в прародните места на всички.

                          Както вече казах, последната сбирка на клуба - утвърдиха маршрута към нея дата -
                          вторникът преди великденските празници. Вече уговорих преди минути, другата събота ще направим събрание в Одеса и ще обсъдим последните изменения в маршрута до този момент. каквото се реши на това събрание ще е окончателния маршрут, само и само да се зачете мнението на форума тук, защото наистина съдействието се получи впечатляващо.

                          Колкото до губенето на време във Варна - първоначалната идея, още преди да се обърна към форума за подкрепа, която коментирахме на последната зимна среща - "есть контакт" в украинските Карпати, беше да дойдат във Варна (като най-близък голям град), всички с колите си или с автобус и съвсем стихийно, да тръгнем по България - каквото можем да посетят.... След това идеята еволюира да го направим по-организирано, да търсим съдействие за организиран транспорт и т.н. Намерихме съдействие от голяма варненска фирма, която предложи да осигури безплатни нощувки за целия период, а интересни места в България да се правят с дневни екскурзии... Набелязаха се основните маркери за посещение - Рилски манастир, Търново, Мелник.... Оказа се, че до такива далечни места няма как да се правят дневни екскурзии и идеята еволюира до маршрут... След което се обърнах и за помощ и съдействие от форума.... С ваша помощ маршрутът стана доста добър. Всяко предложение е обсъждано, младежите имат достъп до темата и се коментира.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                            Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                            ....
                            Колкото до губенето на време във Варна - първоначалната идея, още преди да се обърна към форума за подкрепа, която коментирахме на последната зимна среща - "есть контакт" в украинските Карпати, беше да дойдат във Варна (като най-близък голям град), всички с колите си или с автобус и съвсем стихийно, да тръгнем по България - каквото можем да посетят.... След това идеята еволюира да го направим по-организирано, да търсим съдействие за организиран транспорт и т.н. ........ След което се обърнах и за помощ и съдействие от форума.... С ваша помощ маршрутът стана доста добър. Всяко предложение е обсъждано, младежите имат достъп до темата и се коментира.
                            Това твърдение е ново поне за мен.

                            Излиза че екскурзията така и така е била планирана, и е щяла да се състои без наше участие, ни щом искаме да помогнем, даваме предложения, пък което варненският могъщ спонсор одобри , то и ще се случи.
                            Определено не така стояха нещата при одобряването в Общственият съвет ..../ корегирано от Ник / ?
                            Мисля , че трябва да поемем нещата по конкретно и по отблизо.

                            Опосредстваното общуване при организацията на посещението, ще доведе до посредствено ниво на посрещането.
                            Ако форумът застава зад това посрещане, то именно и той трябва да комуникира и управлява нещата.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #89
                              До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                              Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                              ... Вече уговорих преди минути, другата събота ще направим събрание в Одеса и ще обсъдим последните изменения в маршрута до този момент. каквото се реши на това събрание ще е окончателния маршрут, само и само да се зачете мнението на форума тук, защото наистина съдействието се получи впечатляващо......
                              Е чудесно, значи другата Събота ще се разберем
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #90
                                До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                                Много ще се радвам да бъде обсъден сериозно маршрута и са намери най-лекия и интересен вариант за гостите! А ние да се постараем да бъдем добри домакини, предлагайки не евтина храна, транспорт и подслон, а сериозно отношение и традиционно Българско гостоприемство.
                                Show must go on!
                                LZ1VES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X