Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

    Здравейте и от мен, а Русе пак остана у драките,то като живеем до Дунава не сме ли БЪЛГАРИ И тук има места за разглеждане,а и доста благотворителни организации. Така че ако решите да наминете от тук мисля че мога да уредя нещо с яденето и спането, ако ли не , другия път....

    Коментар


    • #32
      До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

      Първоначално публикуван от Jango Преглед на мнение
      Колеги имам едно предлижение за маршрута, нека има преспиване в Копривщица.

      Там ще им осигурим безплатно спане и хранене.

      Но трябва да ми кажете до 2-3 дни най - много 4, за да мога да запазя места за спане.
      Ами чакай да помисля, предложението е чудесно........ Тогава можем да сменим маршрута така:

      18. 05. Варна - Търново - Етъра - Шипка - Копривщица - нощувка - 400 км
      19.05. Копривщица - Батак - Банско - Мелник - нощувка - 270 км.
      20.05. Мелник - Рилски манстир - София - нощувка - 250 км.
      21.05. София - Пловдив - Варна - нощувка - 500 км.


      Така остава само една непокрита нощувка - около Мелник.....


      P.S.
      Имам и одобрение от младежите по ICQ - промяната на плана е одобрена - ще се спи в Копривщица !
      Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 23-03-10, 17:56.

      Коментар


      • #33
        До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

        Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
        Ами чакай да помисля, предложението е чудесно........ Тогава можем да сменим маршрута така:

        18. 05. Варна - Търново - Етъра - Шипка - Копривщица - нощувка - 400 км
        19.05. Копривщица - Батак - Банско - Мелник - нощувка - 270 км.
        20.05. Мелник - Рилски манстир - София - нощувка - 250 км.
        21.05. София - Пловдив - Варна - нощувка - 500 км.


        Така остава само една непокрита нощувка - около Мелник.....
        Само трябва да ми кажете точна бройка за да мога от сега да организиеам нещата в Копривщица
        SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
        +359 0878 888 874
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

        Коментар


        • #34
          До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

          Първоначално публикуван от Jango Преглед на мнение
          Само трябва да ми кажете точна бройка за да мога от сега да организиеам нещата в Копривщица
          Точната бройка е - 21 човека + 2 деца. Така ще се движим групата из България.

          А безплатната нощувка, която обсъждаме е за 19 човека - 17 младежи + 2 шофьора.

          Коментар


          • #35
            До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

            Над Рилския манастир има страхотен ресторант както писах по горе. Името е "Зодияк" - собственика ми е познат и може да направим следното:
            Организиран обяд за 25 човека, като моето предложение е балканска пъстърва. Такова нещо в тяхната държава няма как да опитат. Ресторанта е със страхотно качество и ходят доста чужденци (май ходят само там). Мисля че мога да поема обяда или да се аргументирам пред собственика за сериозно намаление. Само искам подробно меню да измислите. Ресторанта предлага почти всичко. Ако не е мислите че балканската пъстърва е подходяща, кажете нещо друго типично, което при тях да го няма.
            Мога да помогна и за ескурзовод - безплатно разбира се.
            Още един въпрос, преводач ще трябва ли?
            Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

            Коментар


            • #36
              До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

              Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
              Над Рилския манастир има страхотен ресторант както писах по горе. Името е "Зодияк" - собственика ми е познат и може да направим следното:
              Организиран обяд за 25 човека, като моето предложение е балканска пъстърва. Такова нещо в тяхната държава няма как да опитат. Ресторанта е със страхотно качество и ходят доста чужденци (май ходят само там). Мисля че мога да поема обяда или да се аргументирам пред собственика за сериозно намаление. Само искам подробно меню да измислите. Ресторанта предлага почти всичко. Ако не е мислите че балканската пъстърва е подходяща, кажете нещо друго типично, което при тях да го няма.
              Мога да помогна и за ескурзовод - безплатно разбира се.
              Още един въпрос, преводач ще трябва ли?
              По-добре да уредите намалението, не е удобно сам да поемете целия обяд..... Екскурзоводът ще е добре дощъл, а преводач не е необходим - младежите разбират почти всичко на български, повечето от тях говорят свободно български, макар и на забавен старинен диалект, а на другите им се разбира....

              Коментар


              • #37
                До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                Ако решите, че прехода Варна-Търново-Пловдив е тежък и промените програмата, можете да минете през Троян
                Познавам се със собственика на "Троян Плаза" и ще го навия да спонсорира нощувката на младежите
                А после през Беклемето е лесно за всяка точка из Южна България...

                Коментар


                • #38
                  До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                  Тежък маршрут, разтоянията не са големи, но има доста за разглеждане и визуалната и емоционална умора ще дойдат бързо.
                  Според мен този преход ще е най уморяващ, но незабравим "19.05. Копривщица - Батак - Банско - Мелник - нощувка - 270 км."
                  Подкрепям идеята на Станко да осигурим спането в София.
                  Сега разбирам, че поканата ми е неуместна, с оглед нуждата от добра почивка преди следващия преход.
                  И все пак, може да е приятно на младежите вместо еднаквите хотелчета да гостуват в български домове след "работната вечеря" мисля, че е постижимо за нас
                  VARADERO SD2

                  Коментар


                  • #39
                    До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                    Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                    Станко, 16-те човека за които говоря са сигурните. Организацията вече е създадена и е както написах по-горе. Маршрутът е както написах по-горе. Продължителността също съм написал по дати. Транспортът Одеса - Варна е с нает в Одеса микробус, на който се плаща на ден + гориво. Евентуално идеята ти има приложение в периода 18-ти - 21-ви да се организира професионалната екскурзия, но таксата им за микробуса пак ще си тече, така че е безмислено да се използва друг транспорт. Остават само нощувки и храна и евентуално спонсорство за гориво.

                    Така че - ако имаш идея за някаква организация за посрещане някъде - то това може да е в някоя от точките за преспиване, посрещането и общуването могат да се направят в някакви заведения, с което да решим хранменето.
                    Групата се движи заедно, така че няма как да ги взимаме по двама или трима...

                    Накратко - точки за преспиване (и евентуално за посрещане и общуване)

                    18-ти - около Пловдив (Карлово, Хисаря, Пловдив, Пазарджик)

                    19-ти - около Рилски манастир

                    20-ти - София или наоколо

                    17, 21, 22 - Варна - за сега имам вариант за безплатно преспиване за Варна, чакам да се потвърди.
                    Радвам се, че ще дойдат повече хора!

                    След като организацията е направена вече, дай да се концентрираме върху събирането на пари за гориво, нощувки и храна. Нали това остава според теб. Само не ми е ясно защо общуването да е евентуално и защо де не е през цялото пътуване? Има участници от цялата страна. Част от тях със сигурност ще искат да се запознаят с гостите.

                    Също не ми е ясно за какво точно ще използваме ресурса на форума?!
                    Ако е само за парите...

                    Аз ще съм през цялото време с тях, по един или друг начин!
                    Поемам ангажимента за нощувка в София на групата.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                      Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                      По-добре да уредите намалението, не е удобно сам да поемете целия обяд..... Екскурзоводът ще е добре дощъл, а преводач не е необходим - младежите разбират почти всичко на български, повечето от тях говорят свободно български, макар и на забавен старинен диалект, а на другите им се разбира....
                      Дайте примерно меню (или те да кажат) и ще го решим въпроса. Всичко зависи от вида на менюто. Довечера ще кача снимки на ресторанта, все пак да добиете визуална представа. Само за пример, когато идва Президента или друг държавен глава, премиер и т.н. - всички са в тоя комплекс.
                      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                        Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                        Дайте примерно меню (или те да кажат) и ще го решим въпроса. Всичко зависи от вида на менюто. Довечера ще кача снимки на ресторанта, все пак да добиете визуална представа. Само за пример, когато идва Президента или друг държавен глава, премиер и т.н. - всички са в тоя комплекс.
                        Хубаво да имам и аз някаква представа за менюто
                        SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                        +359 0878 888 874
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                        Коментар


                        • #42
                          До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                          Аз от менюта нищо не разбирам...... Попитах тях - цитирам " супа, картофи, кебаб(п)че, шопска" - т.е. - и те нищо не разбират.
                          Повечето от тях не са опитвали "съвременна" българска кухня. Тяхната българска кухня е каквото е станало в главите на бабите им.... Т.е. - всичко което го няма в Украйна ще им е интересно... а кухнята в Украйна се изчерпва с борщ, пържени яйца, кремвирши, картофи и пельмени... И някакви техни вариации... Така че - каквото прецените за меню. За сметка на това момичета и момчетата заявиха, че където им се дава безплатен обед или вечеря, ще изнесат програма и вече пишат сценария за Копривщица. В състава на младежкия клуб е танцовия ансанбъл "Лудо - младо", така че - гответете се....

                          Ето тук , за който е интересно, може да се прочете за организирания от БМК "Актив" - III фестивал за българска музика и танци, и да се видят снимки на танцовия ансамбъл "Лудо младо" и на други танцови ансабли за български танци от бесарабия. На едната снимка - груповата - са ядрото младежи на БМК "Актив" - организатори и водещи на събитието....

                          Коментар


                          • #43
                            До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                            Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                            ..............

                            17, 21, 22 - Варна (евентуално 22-ри има оферта от Гадеф, ще я обсъдим с младежите, че остава само една истинска вечер във Варна, а те държат на повече - имат хубави спомени от дискотеките)
                            Давай ги насам, ще го организираме така, че да имат и дискотека вечерта. А защо не клуб с жива музика (Алиби, примерно), там също се танцува...
                            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                              Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                              Аз от менюта нищо не разбирам...... Попитах тях - цитирам " супа, картофи, кебаб(п)че, шопска" - т.е. - и те нищо не разбират.
                              Повечето от тях не са опитвали "съвременна" българска кухня.
                              Ок, аз ще направя едно меню с пъстърва и ще ти го пратя тъкмо и цена ще мога евентуално да кажа. Моля те само питай щото някой може да не яде риба (аз например). След разговор по телефона и без определено меню, собственика каза че в 15 лева на човек ще се поберем спокойно.
                              Като гледам програмата, точно за обяд ще са на Рилския манастир. Така че поемам организацията на обяда със сигурност. Скоро ще водя една смесена междуправителствена група до там - 13 човека от пет различни държави и след това ще мога да кажа и други идеи и цени (щото и за музея се плаща - даже за чужденци таксата е различна).
                              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Нужда от съдействие за екскурзия на бесарабски българи - младежи

                                Така - да обобщим резултатите до сега.

                                Маршрут (вече одобрен от младежкия клуб на заседание вчера, т.е. - окончателен)

                                16-ти Май - тръгване от Одеса . Одеса - Варна 650 км. Нощувка - Варна (безпл.)

                                17-ти Май - Варна - Мадара - Плиска - Преслав - Варна. Обяд - по пътя някъде. Вечеря (евентуално концерт - вечеря за спонсори) Нощувка - Варна

                                18-ти Май - Варна - В.Търново - Етъра - Шипка - Копривщица. Обяд Етъра. Нощувка и вечеря - Копривщица (осигурени от Jango). Програма - концерт за домакините от Копривщица от танцова група "Лудо младо" (с изненади)

                                19- ти Май - Копривщица - Батак - Банско - Мелник. Обяд - сякаш Бнаско е най-удобно. Нощувка и вечеря - Мелник.

                                20 -ти Май - Мелник - Рилски манастир - София. Обяд с намаление, осигурен от NOTY край Р.манастир. Луксозни вечеря и нощувка в София осигурени от rumbata, stanko и спонсори

                                21-Май - София - Пловдив - Варна. Обяд - Пловдив. Нощувка и вечеря - Варна

                                22 Май - Варна - Балчик - Калиакра. Обяд - някъде във владенията на Радо. Нощувка и дискотека - Варна

                                23 Май - Отпътуване за Одеса



                                Ако някой иска да домакинства някъде - за обяд или около Мелник за вечеря и нощувка - да казва......

                                Мъча се да издействам и спонсорски пари за горивото и обядите/вечерите които не са платени...... А младежите от своя страна ще дадат концерт за спонсорите от града.... Но ми е нужна зала във Варна, някой ако има нещо предвид - да помага. Имаме и превид една зала, но винаги трябва да има и резервен вариант.
                                Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 25-03-10, 12:17.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X