Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

    Здравейте,
    току-що звъннах на 112 и ми казаха, че коли минават и събират помощите по населените места, но за повече информация и до-уточняване ме препратиха към телефона на кризисния щаб - 02 982 56 52. От там ме пратиха в социалната служба по местоживеене. Отказвам се от тях - организацията им куца отвсякъде!

    Моля ви, дайте адрес в ПЛОВДИВ където да занеса нещата - събрах 3 големи кашона със зимни дрехи, одеяла, спални чували, ботуши, чорапогащници, шапки, ръкавици, шалове - половината неща са детски и бебешки (0м.-4г.).

    Коментар


    • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

      Първоначално публикуван от incendio Преглед на мнение
      Здравейте,
      току-що звъннах на 112 и ми казаха, че коли минават и събират помощите по населените места, но за повече информация и до-уточняване ме препратиха към телефона на кризисния щаб - 02 982 56 52. От там ме пратиха в социалната служба по местоживеене. Отказвам се от тях - организацията им куца отвсякъде!

      Моля ви, дайте адрес в ПЛОВДИВ където да занеса нещата - събрах 3 големи кашона със зимни дрехи, одеяла, спални чували, ботуши, чорапогащници, шапки, ръкавици, шалове - половината неща са детски и бебешки (0м.-4г.).
      "Помощите от Пловдивския регион ще се събират на адрес:
      Пловдив, ул. Акад. П. Динеков 10 - намира се в Кючук Париж.
      База на фирма VAV. http://maps.google.bg/maps/place?q=V...61033285621839
      Телефони за връзка: 032 698778, факс 032 698668, мобилен 0887282959.

      ПП. Време за комуникация и приемане на помощите от 9.00 до 16.00 часа. "

      Коментар


      • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

        izvinqvam se che ne pisha na bylgarski no v momenta komputyra mi ne go pozvolqva...iskam da popitam az sym t dobrich i syshto iskam da pomogna no kak moga da go napravq

        Извинявам се, че не пиша на български но в момента компютъра ми не го позволява.
        Искам да попитам аз съм т Добрич и също искам да помогна но как мога да го направя?
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-02-12, 09:54.

        Коментар


        • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          Огромно благодаря на всички, които се отзоваха на призива за събиране на помощи за пострадалите в с. Бисер!!! Благодаря на колегите от форума, които се включиха по един или друг начин. Благодаря на хората извън форума, които се присъединиха към доброто дело. Благодаря на всички които помогнаха, на всички които искаха да помогнат и на всичкикоито ще помогнат, когато има нужда.
          Здравейте Цвета!

          По-рано днес говорих с Методи и организирах наши приятели да донесат дрехи при него. Той ми каза, че в четвъртък пак ще има транспорт към селото. Това в сила ли е още? Ако не, кажете как можем да помогнем с този ивент, който направихме в Фейсбук. https://www.facebook.com/events/125175964271737/

          Коментар


          • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

            Първоначално публикуван от Teodora Borova Преглед на мнение
            Здравейте Цвета!

            По-рано днес говорих с Методи и организирах наши приятели да донесат дрехи при него. Той ми каза, че в четвъртък пак ще има транспорт към селото. Това в сила ли е още? Ако не, кажете как можем да помогнем с този ивент, който направихме в Фейсбук. https://www.facebook.com/events/125175964271737/
            Последната ми информация е, че са събрани достатъчно дрехи и събирането може да се преустанови на този етап. Вероятно още няколко дни в пункта ще идват хора с желание да помогнат. Разбира се няма да върнем никой. Всичко, което ще се събере, ще бъде сортирано, добре опаковано и складирано докато се реши къде ще бъде пренасочена тази помощ. Дано не се наложи в скоро време да се използва при подобни на сегашните обстоятелства.
            В случай, че възникне някаква по-специфична нужда в някое от засегнатите населени места, разбира се ще алармираме отново !

            Коментар


            • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

              Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
              Последната ми информация е, че са събрани достатъчно дрехи и събирането може да се преустанови на този етап. Вероятно още няколко дни в пункта ще идват хора с желание да помогнат. Разбира се няма да върнем никой. Всичко, което ще се събере, ще бъде сортирано, добре опаковано и складирано докато се реши къде ще бъде пренасочена тази помощ. Дано не се наложи в скоро време да се използва при подобни на сегашните обстоятелства.
              В случай, че възникне някаква по-специфична нужда в някое от засегнатите населени места, разбира се ще алармираме отново !
              Ок. На разположение сме!

              Коментар


              • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                Само да добавя, че всички се прибрахме успешно в София.

                П.П. От това, което знам от колеги преживели подобно нещо, не вярвам и дума на медии и на койято и да е държавна институция, която твърди, че има всичко достатъчно. Достатъчно ще е само днеска и утре. Тръгнат ли си новините от там, трагедията тепърва започва. За съжаление утре е последния ден, в който ще се чуе нещо за пострадалите в района. От другиден насетне всяка една блузка и всеки един хап ще им е по-ценен от буца злато. Днес ние "официално" приключваме акцията, а утре и за нас ще кажат "дойдоха за новините и после нищо - всяко чудо за 3 дни ...". За мен най-доброто е тази акция да започне там, където другите - медийните и политическите-свършат. Да видим ще имаме ли сили...
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                  Аз също съм на мнение, че акцията не трябва да се прекратява! Първо - хората имат желание да помагат. Някои от тях са разбрали за инициативата вчера следобед или снощи, или пък тепърва ще научават. Ентусиазма е нещо което трябва да се поощтрява, дори и само заради положителния ефект на добрия пример! Както си личи от един-два поста по-нагоре в темата, доста държавни и социални институции симулират дейност в случая и хората се обръщат към нас, защото са разбрали, че тук нещата се случват наистина! Това е демонстрирано доверие към форума и според мен то не трябва да се губи! Лично за мен доверието и признанието на хората е по-важно от това на държавните институции! Независимо дали го осъзнаваме или искаме - от тук нататък носим морална отговорност, защото хората ни вярват и смятат, че ние можем наистина... Второ - смятам, че нещата далеч не са свършили и докато не приключи снеготопенето в планините (в по-голямата си част) - до към края на април, съществува съвсем реална опасност, трагедията от с. Бисер да се повтори. Не съм паникьор и на приказки от медиите не вярвам много, но за сметка на това имам доста познати на които вярвам! Един от тях вчера се върна от новата хижа на седемте езера в Рила. По думите му към момента снежната покривка там е над пет метра. Подобна е картината във високите части на всички наши планини и докато всичкия този сняг не се стопи и оттече - опасността остава! Още повече, че сегашните високи нива на реките са натрупали достатъчно дървета и боклуци в коритата си, а ситуацията е такава, че дори и да иска някой да ги почисти - метеорологичните условия не позволяват това. Като прибавим и плачевното състояние на изкуствените водоеми у нас, които стоят на пътя на всичката тази вода - картинката става още по лоша! Трето - дори (много ми се иска) всичко да се размине без повече трагедии, събраните дрехи и други неща от първа необходимост могат да се консервират и складират, за да бъдат използвани в други кризисни ситуации или пък могат да бъдат дарени на социални домове за стари хора, психично болни, или на деца лишени от родителска грижа! Моят апел е акцията да не се обявява за приключила, докато съществуват реални условия и предпоставки нещата да се случат отново - още повече, че поне за мен действията на държавата са напълно неадекватни! Хората само се предупреждават и се съветват да напуснат застрашените райони, а не виждам никой да подсилва речни диги или язовирни стени в критичните им точки, а такива както се разбра има безкрайно много и на всякъде! Единственото което се прави към момента като превенция е контролното изпускане на някои от големите язовири, където инфраструктурата все още функционира! А за стотиците по-малки изкуствени водоеми, отдадени на знайни и незнайни институции и арендатори, където нищо не е пипано с десетки години, никой не казва нищо и всеки се надява да ни се размине!
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 08-02-12, 03:58.

                  Коментар


                  • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                    За съжаление, upi е напълно прав. Лошото тепърва предстои. Не знам как е в другите села. Може и да няма паднали къщи, но ако водата е минала през тях - влага, проблеми с отоплението, сигурно има и скъсани жици, липса на комуникация и т.н. Добре би било колегите от региона да кажат как е положението в съседните села. Може да има нужда нещо да се занесе там. Общините са бедни by default и ако имат проблеми с тока - и парафинените свещи и туристическите газови котлончета са помощ.
                    P.S. Някой има ли сведения за колегата Красимир Канев - оправя ли се този човек?
                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                      Както каза , Цвети ние сме тук няма да върнем никой днес, утре и ще сортираме и пакетираме всичко което дойде. Засега има място при мен, ако стане тясно ще прехвърлим, има къде!Благодаря на всички който се включиха!!!
                      0899278323-0877500798

                      Коментар


                      • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                        Здравейте,
                        вчера разбрах за акцията ви и искам да се включа, но гледам че се чудите дали да я приключвате. Искам да даря малка сума пари, за да се купи каквото е необходимо, но не искам да ги давам на институции или дарителски сметки. Пишете ако прецените, че е уместно.
                        Готов съм да помогна с организацията и на по сериозна помощ, за дните "след Новините".

                        Нямам Off-road автомобил (с каравана съм ;-)
                        Поздрави
                        Z.

                        Коментар


                        • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                          Първоначално публикуван от adwc Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          вчера разбрах за акцията ви и искам да се включа, но гледам че се чудите дали да я приключвате. Искам да даря малка сума пари, за да се купи каквото е необходимо, но не искам да ги давам на институции или дарителски сметки. Пишете ако прецените, че е уместно.
                          Готов съм да помогна с организацията и на по сериозна помощ, за дните "след Новините".

                          Нямам Off-road автомобил (с каравана съм ;-)
                          Поздрави
                          Z.
                          Благодаря за изявеното желание! Ако има нужда ще Ви потърсим! Поздрави!
                          0899278323-0877500798

                          Коментар


                          • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                            Пунктът в Пловдив работи, също няма да върнат никой

                            Коментар


                            • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                              Ако някой държи връзка с кметицата тя жената най-добре знае от какво имат нужда и кога с какво да помогнем,но само пряко с кметицата.

                              Коментар


                              • От: Събиране дрехи и одеала в помощ жителите на с. Бисер

                                Имат телефона и в Offmedia.По-късно днес ще се обадим да каже жената имат ли нужда от нещо и какво е то.
                                П.П.И тя има наши(форума) координати.Владо Йончев остави визитка с няколко телефона,на които може да звъни при нужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X