Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемам критика и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Приемам критика и съвети

    Днес снимах обилно цъфналите мушката на балкона

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0003.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5662147



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0009.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5662148



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0006.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5662149


    Приемам критика

    Коментар


    • #77
      От: Приемам критика и съвети

      Личното ми мнение, особено за втората и третата снимка е, че е трябвало да замаже тотално фона отзад.Трябва да не се вижда детайл там, който да веднъж да отклонява от основния обект в кадъра вниманието и втори път да става ясно, че не си снимал някъде сред природата, а на...терасата!
      Пробвай да направиш същите кадри, но с по-дълъг обектив.Тоест неде да се вреш с фотото чак толкова в китките, а пробвай от малко по-далечно разстояние на повече мм. фокусно разстояние и да видим...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #78
        От: Приемам критика и съвети

        Любо, ОБРАТНОТО - колкото по-близо, толкова по-размазано отзад при едно и също разстояние до фона. В случая е по-важно това, че зумовете на дългия край са с бленда 5.6, че и 6.3 та ДОФ-а не е много малък "по рождение" и едно отдалечаване от обекта ще го увеличи и него, което в случая е нежелателно. За такива размазаности си требе нещо на 2-2.8 макс. за да имаш варианти за игра както с блендата, така и с разстоянието.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #79
          От: Приемам критика и съвети

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Любо, ОБРАТНОТО - колкото по-близо, толкова по-размазано отзад при едно и също разстояние до фона. В случая е по-важно това, че зумовете на дългия край са с бленда 5.6, че и 6.3 та ДОФ-а не е много малък "по рождение" и едно отдалечаване от обекта ще го увеличи и него, което в случая е нежелателно. За такива размазаности си требе нещо на 2-2.8 макс. за да имаш варианти за игра както с блендата, така и с разстоянието.
          Имах предвид с по-дълго фокусно от максималното възможно близко като разстояние/то обаче ще е по-далеч от максималното близко при един по-широк/.
          Определено дългия според мен замазва фона дори и на по-затворена бленда от по-широкия на по-отворена.
          Давам веднага и пример сниман кадър с 70-300/не знам точно на какво фокусно е, но е над 100мм. по спомен и блендата няма да е по-малко от 5 или дори малко отгоре/...



          Зеленото отзад е трева.Кадъра е направен с лек наклон отгоре към тревата на земята, за да изпъкне на фона на зеленото основния обект който както е видно е в бяло!
          Тази визия имах предвид да се докара...Може и да не съм се изразил правилно...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #80
            От: Приемам критика и съвети

            Ще направя други опити със сигурност Любашки , днес най-после качих но на друг много по-мощен лаптоп - Photoshop CC - 64 битов, всичко се инсталира и тръгна както трябва, но не ми позволява да отварям снимки - роу форматите, препраща ме към някаква страница на фотошопа но понеже не знам английски не знам какво да гледам и да свалям, ще помогнете ли как да реша проблема

            Коментар


            • #81
              От: Приемам критика и съвети

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Ще направя други опити със сигурност Любашки , днес най-после качих но на друг много по-мощен лаптоп - Photoshop CC - 64 битов, всичко се инсталира и тръгна както трябва, но не ми позволява да отварям снимки - роу форматите, препраща ме към някаква страница на фотошопа но понеже не знам английски не знам какво да гледам и да свалям, ще помогнете ли как да реша проблема
              Би трябвало при отваряне на Роу файла да ти отваря плъгина Raw Camera , където можеш да си обработваш Raw файла по-добре/това последното е малко относително, но да го кажем по-удобно и с някои допълнителни възможности/ и по-удобно.След края на обработките, натискаш долу мисля беше бутон Open и до момента обработения файл ти го отваря в основната директория на фотошоп.Там си доработваш някои аспекти/аз поне така правя/ и след като го намалиш до степен необходима примерно за постване тук ...ни радваш с нови и нови кадри!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #82
                От: Приемам критика и съвети

                Любо, колко е разстоянието от клончето до тревата зад него? И аз имам подобна снимка в "Цветята на Цвети", но там разстоянието е само 30-тина сантиметра от другата растителност и затова липсва пълния "памук" като при твоето клонче. Не можеш да заобиколиш закономерностите на оптиката.

                П.П. Павка, за отваряне на НЕФ-файловете, хората са ти дали диск с програми заедно с апарата. Рядко странична програма се справя по-добре от фирмения конвертор. Преобразувай НЕФ-а в ТИФФ и след това го качвай във фотошоп за обработване. Така ще имаш най-доброто използване на информацията в кадъра.
                Последно редактирано от коко келеша; 25-05-15, 19:23.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #83
                  От: Приемам критика и съвети

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  П.П. Павка, за отваряне на НЕФ-файловете, хората са ти дали диск с програми заедно с апарата. Рядко странична програма се справя по-добре от фирмения конвертор. Преобразувай НЕФ-а в ТИФФ и след това го качвай във фотошоп за обработване. Така ще имаш най-доброто използване на информацията в кадъра.
                  Току що това и направих, конвертирах nef файла в TIF 16 bit, и без проблем се отвори с фотошопа, но ми направи впечатление че от nef файл който ми е 17,7 мб и при конвертирането му в TIF 16 bit стана цели 137 мб ?

                  Коментар


                  • #84
                    От: Приемам критика и съвети

                    Е-е, така са найсемегапикселните матрици! Файловете са малко тежички. И все пак си мисля, че ти си резнал некоя настройка. Много малък ми се види НЕФ-а.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #85
                      От: Приемам критика и съвети

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Любо, колко е разстоянието от клончето до тревата зад него? И аз имам подобна снимка в "Цветята на Цвети", но там разстоянието е само 30-тина сантиметра от другата растителност и затова липсва пълния "памук" като при твоето клонче. Не можеш да заобиколиш закономерностите на оптиката.

                      П.П. Павка, за отваряне на НЕФ-файловете, хората са ти дали диск с програми заедно с апарата. Рядко странична програма се справя по-добре от фирмения конвертор. Преобразувай НЕФ-а в ТИФФ и след това го качвай във фотошоп за обработване. Така ще имаш най-доброто използване на информацията в кадъра.
                      Коко, ами разстоянието беше в най-близкия край/все пак както обясних е снимано под ъгъл/ поне метър и нагоре вече по диагонала не знам колко...
                      П.П.Защо му трябва да преобразува Raw файла в Tif...аз си отварям с ФШ директно и си обработвам Неф-фовете...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Приемам критика и съвети

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Коко, ами разстоянието беше в най-близкия край/все пак както обясних е снимано под ъгъл/ поне метър и нагоре вече по диагонала не знам колко...
                        П.П.Защо му трябва да преобразува Raw файла в Tif...аз си отварям с ФШ директно и си обработвам Неф-фовете...
                        Наистина снимах на около 30-50 см от мушкатото, но снимах с неподходящия обектив - широкоъгълния Никор 12-24мм, та ще снимам с китовия 18-105мм или с телеобектива 70-300мм за по-добър дефокус ?

                        Относно фотошопа cc, не можах да подкарам nef файловете, та качих програмата ViemNX2 от диска с никона и там го конвертирам в тиф 8 или 16 бита и вече фотошопа го отваря и мога да обработвам ?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Приемам критика и съвети

                          Глей ся, Любо, аз си карам на ретро вълна (не бирена). Аз съм дрЪт, апаратите ми са дрЪти и те, и програмното обезпечение също. Та по навик приемам, че страничната програма ще икономиса информация от кадъра и естествено това ще важи най-вече за точното показване на заснетата картинка.

                          П.П. Ако ти се занимава с експерименти, врътни един и същ НЕФ с никонския конвертор и с Адоби Камера Роу във Фотошоп, и виж големината на файловете.

                          П.П.2 Павка, нали каза, че програмата те праща на някаква друга страница? Ми разходи се до там. Предполагам, че Фотошопа те пита дали искаш да отвори АЦР-а и да конвертира НЕФ-а.
                          Последно редактирано от коко келеша; 25-05-15, 21:11.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #88
                            От: Приемам критика и съвети

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                            П.П.2 Павка, нали каза, че програмата те праща на някаква друга страница? Ми разходи се до там. Предполагам, че Фотошопа те пита дали искаш да отвори АЦР-а и да конвертира НЕФ-а.
                            Ето снимки на страницата към която ме препраща, видях списък с марки и модели фотоапарати от които видях Никон с моя модел D3300, от там нататък понеже не знам английски никъде не видях къде или наличието на бутон за изтегляне, дали плъгин или каквото и да е като добавка...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5662463




                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5662464

                            Коментар


                            • #89
                              От: Приемам критика и съвети

                              Павка, мислех снощи да изкажа предположение, но...ето че сега ти направо го потвърждаваш...
                              Просто плъгина Camera Raw ти е по-стара версия и иска да се ъпдейтне до по-нова такава.Тялото ти е по-нов модел и де факто Nef файла заснет с него за да се отвори с този плъгин просто иска по-висока версия на софтуера.Направи си ъпдейт и ще видиш как Raw файловете ще си ги отваря безпроблемно!
                              П.П.аз преди не можех по същия начин да отварям Raw файловете снимани с D7100...С наличния тогава D5100 проблем нямах.Тогава се зачетох и видях, че Raw файла от D7100 за да тръгне иска по-висока версия на Camera Raw плъгина.Лошото беше, че кракнатата версия на тогавашния ФШ CS6 не можеше да се ъпдейтва, но му намерих цаката.След това вече с версия на ФШ СС проблем с ъпдейта нямаше и си отварях нормално файловете...
                              Поздрави!
                              Последно редактирано от lubashki777; 26-05-15, 05:53.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Приемам критика и съвети

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Глей ся, Любо, аз си карам на ретро вълна (не бирена). Аз съм дрЪт, апаратите ми са дрЪти и те, и програмното обезпечение също. Та по навик приемам, че страничната програма ще икономиса информация от кадъра и естествено това ще важи най-вече за точното показване на заснетата картинка.

                                П.П. Ако ти се занимава с експерименти, врътни един и същ НЕФ с никонския конвертор и с Адоби Камера Роу във Фотошоп, и виж големината на файловете.

                                П.П.2 Павка, нали каза, че програмата те праща на някаква друга страница? Ми разходи се до там. Предполагам, че Фотошопа те пита дали искаш да отвори АЦР-а и да конвертира НЕФ-а.
                                Коко, малко нещо не те разбрах...
                                Готов съм на всякакви експерименти, ама какво да врътна...?
                                Искаш Raw файла да го направя с конвертиране...какъв...?
                                Тук аз по-скоро не разбирам, защо въобще трябва да се конвертира Raw файла?
                                В смисъл...какво пречи, или пък защо не е добре да се обработва директно самия Raw файл?
                                Аз винаги си го обработвам него, без да го конвертирам в никакви допълнителни формати...
                                Просто Павката да си ъпдейтне версията на Camera Raw и да си работи директно с Nef-овете...или я бъркам някъде...
                                П.П.Аз пък не разбирам чак толкова много от фотография, но все си мисля, че...обикновено проблема идва чак при намаляване на файла/говорим примерно до размер за качване тук 1024пикс. по дългата страна/ и конвертирането му в Jpg...
                                Просто тогава качеството се срива, половината информация изчезва и става манджа с грозде...Затова и аз лично се възхищавам на намалени кадри и конвертирани в Jpg, а в същото време с прекрасно качество.
                                Ама може и да бъркам де...просто такива наблюдения имам...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X