Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемам критика и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Приемам критика и съвети

    Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
    За мен снимката не става,но хора-различни,критврии-различни,сиреч всеки с различно се задоволява.Неутрален градиентен филтър трябва при пейзажи,за конкретната снимка не е избрал подходящото време да я снима,това съм писал.Ако иска да си снима къщите за спомен-ок,ако иска по-добър резултат от банална снимка на къща,която можеш да направиш и с телефон,трябва да се потруди повече.А явно иска,щом си е купил ДСЛР,който не прави снимки от само себе си.Затова тия апарати снимат и в RAW,че даже можеш да им сменяш обективите според ситуацията и вижданията за дадения кадър.По-конкретно няма как да ти го напиша.Като четеш малко се задълбочавай,може и да научиш нещо покрай шума между ушите си

    Едит:Малко ти е нагло държанието за админ

    Благодаря за урока
    Наистина, нуждаех се (сигурен съм - не само аз) от разяснение що е дслр и с какво се яде.

    Остава да обясниш къде някой въобще е писал/коментирал дали снимката "става" или не

    Моите коментари са единствено по позицията ти че небето е "непоправимо" изпържено. С риск да мина за още по-нагъл - не е Нататък можеш да заменяш аргументацията с остроумие колкото искаш, или до колкото те изтърпят колегите - което хлопне първо.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #47
      От: Приемам критика и съвети

      Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
      ...щом си е купил ДСЛР,който не прави снимки от само себе си...
      Да ти кажа факта, че човек си е купил ДСЛР съвсем не го задължава да се кьорави по 20 минути с композицията, да става в 5 сутринта за да хване златния час или да придобие една кофа обективи с които да снима "перфектният" кадър във всяка ситуация. Всеки има право на мнение и да се поглези с хубава техника - какво ще прави с нея си е абсолютно и само негова работа. Цял Китай плющи с ДСЛРи по туристическите обекти и то в JPG и съвсем не им дреме, че Ансел Адамс ще им се скара и ще ги бие с пръчка

      Павка, малко уйдохме настрани от темата - снимай много, снимай всичко, чети което ти е интересно и съм сигурен, че ще надобрееш Важното е мерак да има.
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • #48
        От: Приемам критика и съвети

        Не е нужно да се кьорави по 20 мин. с дслр,това е като да си купиш наточен дифендър за каране в тежки условия,за да ходиш да си купуваш хляб примерно.Ок,извинявам се на хората и автора на темата,ако съм досадил,исках да си дам мнението, а то е,че небето е прегоряло.Да може да се поизвади,и то от РОУ файл ще се постигне резултат,но той няма да е задоволителен.Сони сензорът на никоните вади добри детайли от сенките .В подобен случай, ако въобще си направя труда да извадя апарата от чантата,бих експонирал по небето със спот мерене или да недоекспонирам една трета стоп или дори 2/3, за да излезе небето и после в съответния роу едитор ще пушна малко сенките,за да излязат и къщите от недоекспонирането.Иначе може и с ХДР с три последователни или повече кадъра с различни експонации,но трябва статив, а и после събирането на кадрите и тон мапингът си иска рутина и добро познаване на процеса.Лично за мен е безсмислено, сегашните матрици имат около 12 стопа динамичен обхват,което е достатъчно да си хванеш динамиката,която е нужна,стига да си си свършил работата добре при самото заснимане.Поздрави,извинявам се ако има нещо !

        Коментар


        • #49
          От: Приемам критика и съвети

          Убедихте ме да снимам в роу формат, но понеже правя и любителски снимки за семейния албум, ще избера jpeg+raw формат за да мога да избирам коя ще си заслужава да обработвям и коя не
          Колкото до снимката с къщата, самата снимка не е нищо особено, просто исках да ми кажете дали съм я обработил добре спрямо първата снимка, изправянето на хоризонта, малко изрязване от предния план, замаскирането на кабелите и не успях да направя небето по-добре, дотук разбрах че не съм замаскирал правилно и хубаво кабелите, отделно че не съм снимал в подходящо време , както виждате не спирайте да давате съвети помагате ми да видя къде бъркам, нямам търпение да имам свободно и хубаво време за снимки за още критика и съвети

          Коментар


          • #50
            От: Приемам критика и съвети

            Аз снимам със сони,имат роу драйвър,който показва джейпег превюта на роу-вете,мисля,че никон имат подобен,който се казва NEF codec.И така ще отпадне нуждата да си пълниш картата с дублиращи джейпеци,ще можеш да си преглеждаш нефовете направо с разните уиндоуски вюъри,които си ползваш.Често снимам направо в джейпег,разни семейни събития,когато са просто за спомен.Познавам профи фотографи,дето си снимат всичко и направо в джейпег,но знаят какво правят по време на самото снимане.

            Коментар


            • #51
              От: Приемам критика и съвети

              Един технически въпрос за фотоапарата и обектива, тия дни знаете че си е бая студено и като правя снимки навън, после като вляза някъде на топло и извадя фотоапарата, почва да се покрива с конденз а по обектива на предното стъкло направо избива капчици вода, нормално е да се случва това при тези условия, но не е ли много вредно това за техниката и как да го избягвам, освен най-добре да не вадя фотоапарата от чантичката 1-2 часа за да се стопли по-бавно и избегна вредното въздействие на техниката от конденза ?

              Коментар


              • #52
                От: Приемам критика и съвети

                15-20 мин. е достатъчно за "аклиматизация".Не го жали толкоз,нищо няма да му стане

                Коментар


                • #53
                  От: Приемам критика и съвети

                  Павка, и аз като тебе си мислех, че снимането в РОУ е излишно разточителство и са го измислили производителите на картите-памет, за да се харчат повече, демек - по-големи формати - повече памет трябва. Всъщност истината е в тия ти файлове, дават възможност да пипаш снимката при постобработка, както едно време в тъмната стаичка. Като снимаш за спомен - снимай в жипег, ако желаеш, но за сериозни снимки (каквито виждам, че си засилен да правиш) - RAW (NEF в случая). А апарата не е толкова кекав, ще се учудиш колко е корав (да не дава господ да го пробваш в екстремални условия де). Ония знаят (поне така си мисля ) какво правят. Давай напред!!!!!!!
                  По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Приемам критика и съвети

                    Да, апаратите са доста издръжливи

                    Ето малко за развеселяване - особено интересно става от 5-тата минута нататък:

                    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Приемам критика и съвети

                      Леле, доста хард тестове на горкия апарат , все пак аз обичам да си пазя и грижа за техниката си, много мои приятели са се чудили например бившата ми Нокия X6 изглежда като нова след 6 годишно ползване, а относно клипа ми напомня на един друг доста брутален клип и показват с хронометър колко минути ще идържи айфона във вряща вода

                      п.с. Относно че вече ще снимам в raw и jpeg fine формат, инсталирал съм вече по съвет на Любашки най-новата версия на Photoshop CS6, ще ползвам и CS3 заради БГ интерфейс
                      Последно редактирано от Еделвайс; 07-01-15, 20:19. Причина: п.с.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Приемам критика и съвети

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Леле, доста хард тестове на горкия апарат , все пак аз обичам да си пазя и грижа за техниката си, много мои приятели са се чудили например бившата ми Нокия X6 изглежда като нова след 6 годишно ползване, а относно клипа ми напомня на един друг доста брутален клип и показват с хронометър колко минути ще идържи айфона във вряща вода

                        п.с. Относно че вече ще снимам в raw и jpeg fine формат, инсталирал съм вече по съвет на Любашки най-новата версия на Photoshop CS6, ще ползвам и CS3 заради БГ интерфейс
                        CS6 отдавна не е най-новата версия
                        Най-новите версии са ..СС...аз съм с такава от средата на миналата година.Хубавото извън подобренията е, че може да се ъпдейтва, макар и кракната.Не съм сигурен с CS6 дали ще можеш да отваряш NEF-файловете /Raw/от твоя Никон...Същите файлове например от D7100 категорично не можеш да ги отваряш, защото изисква по-нова версия на Camera Raw.За съжаление на повечето версии на CS6 не можеш да ъпдейтнеш до по-висока версия и ...проблем!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Приемам критика и съвети

                          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                          CS6 отдавна не е най-новата версия
                          Най-новите версии са ..СС...аз съм с такава от средата на миналата година.Хубавото извън подобренията е, че може да се ъпдейтва, макар и кракната.Не съм сигурен с CS6 дали ще можеш да отваряш NEF-файловете /Raw/от твоя Никон...Същите файлове например от D7100 категорично не можеш да ги отваряш, защото изисква по-нова версия на Camera Raw.За съжаление на повечето версии на CS6 не можеш да ъпдейтнеш до по-висока версия и ...проблем!
                          Поздрави!
                          Любашки писах ти лс относно фотошопа преди да прочета този пост , кой е най-добрия фотошоп и коя версия за да тръгне на моя комп - с Виста съм, 32 бита, 4 гб рам и процесор Pentium Dual CPU 1.86Ghz, гледах в замундата Adobe Photoshop CC, но всички искат 64 битова платформа какво ще стане ако го инсталирам на 32 битова платформа и това че е на виста а не win 8...?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Приемам критика и съвети

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Любашки писах ти лс относно фотошопа преди да прочета този пост , кой е най-добрия фотошоп и коя версия за да тръгне на моя комп - с Виста съм, 32 бита, 4 гб рам и процесор Pentium Dual CPU 1.86Ghz, гледах в замундата Adobe Photoshop CC, но всички искат 64 битова платформа какво ще стане ако го инсталирам на 32 битова платформа и това че е на виста а не win 8...?
                            Ами не съм се заглеждал, но определено си става и за по-нисък уиндоус от 8-ца, защото съм с 7-ца на 64bita и си върви перфектно.
                            За съжаление всичко е свързано.Няма как със стар компютър като параметри да работиш с тежки програми и то нови версии като фотошоп.Също така, за обработката на снимките си иска и добър монитор, с "някакъв" такъв...нищо не става, защото просто няма да виждаш реално какво обработваш като цвят, контраст,рязкост и т.н.
                            Това е положението...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Приемам критика и съвети

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Ами не съм се заглеждал, но определено си става и за по-нисък уиндоус от 8-ца, защото съм с 7-ца на 64bita и си върви перфектно.
                              За съжаление всичко е свързано.Няма как със стар компютър като параметри да работиш с тежки програми и то нови версии като фотошоп.Също така, за обработката на снимките си иска и добър монитор, с "някакъв" такъв...нищо не става, защото просто няма да виждаш реално какво обработваш като цвят, контраст,рязкост и т.н.
                              Това е положението...
                              Поздрави!
                              Положението е такова че имам вече фототехника на стойност колкото за един чисто нов Aplle Mac, а сегашния ми стар лаптоп струва колкото единия ми китов обектив при цена на старо , ноо както се казва въпрос на приоритети или да пусна едно тото

                              Коментар


                              • #60
                                От: Приемам критика и съвети

                                Днес реших за първи път да си поиграя с роу формат от моя снимка и проблем, освен с програмата на Никон - ViewNX 2 която я имам комплект с двд, с фотошопа не мога да отварям нищо в роу формат, трябва да имам Photoshop CC..., а лаптопа ми е стар с Виста съм, 32 бита, 4 гб рам и процесор Pentium Dual CPU 1.86Ghz, някаква идея какво да правя, защото заради закупуването на фотографската ми техника, поне една година няма да мога да отделя пари за нов и мощен лаптоп на стойност 2 бона за да ми е актуален за поне 5 години напред ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X