Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемам критика и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Приемам критика и съвети

    Пробвай с "ACDSee" аз съм с доста по слаб комп и качих версия 15 и си отварям RAW снимките
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #62
      От: Приемам критика и съвети

      В момента отварям RAW снимките с ViewNX 2, свикнал съм да работя от едно време с много стара версия фотошоп 6 не SC6, наскоро качих фотошоп SC3 заради бг интерфейс, бях готов да кача и фотошоп CC че поне основните функции са ми ясни, склонен съм да кача друга хубава програма, но да има бг език за да се оправям и да свикна лесно да обработвам снимки. Май на този етап ще си снимам пак в jpeg fine формат пък живот и здраве след година като си купя нов лаптоп ще си кача последната версия на фотошопа и тогава ще експериментирам с роу формата...

      Коментар


      • #63
        От: Приемам критика и съвети

        Неф снимките отворени в никонската програма трябва да могат да се запишат (save as) във формат поне tiff или dng. А тях можеш да отвориш във всеки фотошоп.

        Ако не става - потърси adobe dng converter, безплатна е, с нея можеш да превърнеш всеки неф в списъка и (който се обновява често) в dng формат който отваряш във фотошоп. Тя програмката само това прави.

        Така или иначе adobe dng converter е частта с която фотошоп отваря "познатите" роу файлове. Просто тази която е вградена във фотошопа не се обновява като другата.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #64
          От: Приемам критика и съвети

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Неф снимките отворени в никонската програма трябва да могат да се запишат (save as) във формат поне tiff или dng. А тях можеш да отвориш във всеки фотошоп.

          Ако не става - потърси adobe dng converter, безплатна е, с нея можеш да превърнеш всеки неф в списъка и (който се обновява често) в dng формат който отваряш във фотошоп. Тя програмката само това прави.

          Така или иначе adobe dng converter е частта с която фотошоп отваря "познатите" роу файлове. Просто тази която е вградена във фотошопа не се обновява като другата.
          Благодарско за съвета, сега ще пробвам и дано стане този вариант

          Коментар


          • #65
            От: Приемам критика и съвети

            Опит за макро, снимах на майтап в нас една ръчно рисувана Коледна топка, с неподходящия ми за тази работа обектив 70-300мм и съм снимал на ръка без статив, добре ли е като баланс, фокус, светлина, снимката не е обработвана а само съм изрязъл малко от фона на ширина и височина.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_000334.jpg
Прегледи:1
Размер:105.4 КБ
ID:5633803

            Коментар


            • #66
              От: Приемам критика и съвети

              Какво направих аз, и се оправиха нещата/нещо което когато бях с CS6 се получи случайно/.Проблема ти е, както и ти писах по-горе, че версията CS6 не може да се ъпдейтва, а за да отваряш Raw файловете на твоя апарат, както и на моя сегашния се изисква по-висока версия на Camera Raw.
              Свалих и инсталирах версията CC..., но без да изтривам CS6 от компа.Така станаха два фотошопа, но по подразбиране винаги ми отваряше по-новата версия.За беда обаче, при инсталацията на CC версията има една особеност с езиците и трябва да се направи нещо допълнително, което аз лично не направих в началото.Така версията се качи на...руски...но повечето от менютата излизаха като...безмислени йероглифи...
              Хубавото обаче беше, че...CC версията може да се ъпдейтва и аз го направих.Веднага пробвах и о чудо...Raw файловете, които не искаше да ми отваря преди , сега се отваряха без проблем.
              Поради по-горния проблем обаче с менютата , аз се върнах на по-старата версия CS6 и каква приятна изненада ме очакваше...Не помня вече дали опцията му за ъпдейт стана активна, или просто автоматично се беше ъпдейтнал при ъпдейта на по-новата версия/мисля, че се получи второто/, но софтуера беше актуализиран и аз продължих още половин година да си работя с CS6 без проблеми.След това вече твърдо реших и си инсталнах както си трябва CC...и сега близо година си работя с нея безпроблемно!
              Лошото е, че при теб не знам дали ще можеш да си инсталнеш поне за проба версията CC...заради 32-то бита...
              Ако стане...дори и да не работи...просто пробвай само да я ъпдейтнеш/това без да триеш предварително CS6/.
              П.П.За съжаление стана като вица с Иванчо и козата, където учителката му го попитала защо не си е написал вчера домашното, а той отговорил , че водил козата на пръч...Другарката попитала дали баща му не можел...
              Иванчо с влажен поглед отговорил обаче..., че той и баща му и той дори можел...ама козата си сакала пръч...
              Та така...всяко нещо си иска неговото...
              П.П.П. Честно да ти кажа, аз като гледам системните изисквания...

              ## Системни изисквания:

              - Intel Pentium 4 or AMD Athlon 64 processor (2GHz or faster)

              - Microsoft Windows 7 with Service Pack 1 or Windows 8 (32 and 64 bit)

              - 1GB of RAM

              - 2.5GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on removable flash storage devices)

              - 1024x768 display (1280x800 recommended) with OpenGL 2.0, 16-bit color, and 512MB of VRAM (1GB recommended)*

              - Internet connection and registration are necessary for required software activation, membership validation, and access to online services.

              ...ми се види, че може и да си тръгне на 32бита...Защо не вземеш да пробваш...поне да видим дали ще успееш да ъпдейтнеш както аз преди CS6-цата...
              Поздрави!
              Последно редактирано от lubashki777; 10-01-15, 06:45.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #67
                От: Приемам критика и съвети

                Здрасти Любашки, успях да намеря Photoshop CC който поддържа - Microsoft Windows 7 with Service Pack 1 or Windows 8 (32 and 64 bit) , инсталирах първо единия и после другия, и двата се инсталираха успешно но в момента в който искам да отворя photoshop CC, ми изписва съобщение че ми трябва windows 7...., както каза - козата си сака пръч, Вистата не съм я разкарал заради лиценза и че не ме е предавала откак съм купил лаптопа през 2008 год. живот и здраве ще събирам полека лека пари за нов лаптоп, благодаря че опита да помогнеш

                п.с. Как стои въпроса с Corel Draw или и там ще е същата работа?

                Коментар


                • #68
                  От: Приемам критика и съвети

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Здрасти Любашки, успях да намеря Photoshop CC който поддържа - Microsoft Windows 7 with Service Pack 1 or Windows 8 (32 and 64 bit) , инсталирах първо единия и после другия, и двата се инсталираха успешно но в момента в който искам да отворя photoshop CC, ми изписва съобщение че ми трябва windows 7...., както каза - козата си сака пръч, Вистата не съм я разкарал заради лиценза и че не ме е предавала откак съм купил лаптопа през 2008 год. живот и здраве ще събирам полека лека пари за нов лаптоп, благодаря че опита да помогнеш

                  п.с. Как стои въпроса с Corel Draw или и там ще е същата работа?
                  За Корел-ла не знам...просто не съм пробвал пък и нямам необходимостт от това.
                  П.П.За какво ти е въпросната Виста с лиценз...Ако ползваш лаптопа за бизнес и могат да те проверят за лицензен софтуер ясно..., ама ако е за домашно ползване , слагай 7-ца или пък ХР,и не се занимавай с глупости.Така ще си решиш доста проблеми...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Приемам критика и съвети

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Опит за макро, снимах на майтап в нас една ръчно рисувана Коледна топка, с неподходящия ми за тази работа обектив 70-300мм и съм снимал на ръка без статив, добре ли е като баланс, фокус, светлина, снимката не е обработвана а само съм изрязъл малко от фона на ширина и височина.

                    [ATTACH=CONFIG]767935[/ATTACH]
                    Само дето си изрязъл горната част на топката, което според мен прави кадъра малко незавършен/окото ми все търси липсващата част/.В друго отношение е станала сполучлива...
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Приемам критика и съвети

                      Мерси за пояснението, относно изрязването на горната част на топката, наистина изглежда като незавършена...
                      Между другото когато снимаме със статив е желателно да се изключва стабилизацията на обектива, интересно ми е защо е хубаво да се изключва VR-то като така иначе фотоапарата си е на статив, някакви колебания ли може да се появят, но нали си е стабилизатор... ? Интересно ми е да го знам по принцип.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Приемам критика и съвети

                        Защото стабилизацията винаги мърда. Ако апарата е абсолютно неподвижен стабилизацията ще размаже снимката. Стабилизациите които не размазват снимка при снимане на статив просто са достатъчно умни да се самоизключат когато засекат липса на движение от страна на апарата.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #72
                          От: Приемам критика и съвети

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Защото стабилизацията винаги мърда. Ако апарата е абсолютно неподвижен стабилизацията ще размаже снимката. Стабилизациите които не размазват снимка при снимане на статив просто са достатъчно умни да се самоизключат когато засекат липса на движение от страна на апарата.
                          Ясно, първите ми 3 снимки в тази тема от 1 ви и 2-ри пост, съм снимал на статив без да изключвам стабилизацията, според теб като ги погледнеш снимките дали фотоапарата ми е от умните, не виждам да са размазани и според мен са ясни или..., от тялото ли зависи тази екстра или от самия обектив?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Приемам критика и съвети

                            При стабилизация в обектива - зависи от обектива. Снимките няма какво да ги гледам, когато стабилизацията заработи на статив снимките си стават яко размърдани. Щом не си личи - значи е от "умните". Те така или иначе повечето от последните 7-8 години са си "умни".
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #74
                              От: Приемам критика и съвети

                              Все пак добре е да се изключва при статив и дълги експозиции,защото работата на затвора предизвиква някакви вибрации,особено при някой келяв и паянтов статив и това може да активира стабилизацията.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Приемам критика и съвети

                                Вече като снимам на статив, нищо не ми пречи да изключвам винаги VR-то, в крайна сметка 2 секунди отнема за да изкл. и вкл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X