Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Nikon D5300

    Всички проблеми са били в зад апаратното устройство, определено има много положителни резултати които постигнах с D5300 и на които много се радвам. Апарата си е супер, трябваше просто да се опознаем по добре.


    http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=824142&d=1441712492

    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #92
      От: Nikon D5300

      Това вече е приказка
      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

      Коментар


      • #93
        От: Nikon D5300

        Радвам се че сте се опознали, всичко с времето си. Първия DSLR ли ти е? Мой познат преди години си взе D80 и първите един два месеца беше тотално разочарован от апарата, сега е на друго мнение. Сега му носи радост а преди тъга, още не се е разделил с него "сватбарска класика"
        AUDI A4 с три дифа
        TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

        Коментар


        • #94
          От: Nikon D5300

          Да първи DSLR ми е , пътя до тук беше- сапунерка Sony ??? , турбо сапунерка Panasonic FZ18 / Nikon P500 , хибрид Panasonic G5 и сега D5300
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #95
            От: Nikon D5300

            Случайно да знаете до края на годината дали ще има промяна на цената на D5300 ? Почти цяла година не е мръднала, сега гледам има "седмица на никон" но освен допълнителни подаръци намаление няма. Мисля да е на изплащане като внеса част от сумата предварително. Дали е разумно се колебая. Държа да е ново тялото , обектива и с гаранция. Спрял съм се на кита с 18-105. Мислех и вариант само тяло и да взема обектив от базара пимерно но разликата в цената не си заслужава и без гаранция. Другия кит с 18-140 също е изгоден с 0% оскъпяване, е да с разликата от 200лв. Та предколедно-зимно такива идеи ми се въртят в главата.
            И за втора ръка доста търсех и чаках но нищо изгодно до сега. Имам още време за размисли но това е за сега. Хубава вечер !
            AUDI A4 с три дифа
            TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

            Коментар


            • #96
              От: Nikon D5300

              По принцип си се насочил към добър комплект. Работил съм с 18-105 и сега снимам с 16-85, който уж е царя на китаците при Никон - ми не е верно. Изключая леко по-бледите цветове при 18-105, всичко останало е на едно ниво. Аз също си взех първия ДСЛР Канон на изплащане, но беше отдавна. Явно са ми писали червена точка заради коректността, защото още ми предлагат разни кредити а покупката беше преди 7-8 години. И все пак бих изчакал до Коледа. Нали тогава стават чудеса - може пък и да те огрее някакво намаление!
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #97
                От: Nikon D5300

                Кита е добър, спор няма. Д5300, не знам как е, но 16-85 е по - добър от 18-105! Като цяло китаци, нищо особено, но 16-85 е с по - добра оптика и механика, а и 2мм надолу, значат повече от 20 нагоре. Поздрави!
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #98
                  От: Nikon D5300

                  Аз пък мисля, че не е необходимо да дава една торба пари за китов обектив без да се е ориентирал какво точно иска да снима. Като поснима некоя и друга годинка и види какво не му достига, може и той като Ванката да си купи направо 8мм оченце или един Тамрон 150-600.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #99
                    От: Nikon D5300

                    Да смятам че китовия 18-105 на първо време е достатъчен , докато се разберем с устройството.
                    AUDI A4 с три дифа
                    TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                    Коментар


                    • От: Nikon D5300

                      Абсолютно, и аз, не виждам смисъл, да се инвестира в "скъпи" китови обективи, които, не са лоши, но не са кой знае какво. 18-105 на първо време ще върши работа. След това сам ще разбереш от какво имаш нужда. За цената на 16-85 можеш да си вземеш читави твърди 35 и 50мм, примерно, или от каквото имаш нужда след време.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Nikon D5300

                        Ще почакам, наближава коледа да видим кой е слушал през годината. Е не само аз де, все пак ще е семейната камера. От началото на годината буквално останахме без устройство за снимане, след като сапунерката започна некви червени ленти да лепи по кадрите. Продадох си и смарт тарамбуката понеже ме ядосваше и така за сега . Ползваме един Пентакс времено (пак сапун) но явно доста пъти е имал среща със земята и нещо фокуса хич го няма.
                        AUDI A4 с три дифа
                        TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                        Коментар


                        • От: Nikon D5300

                          Както може да се види миналата година се зарибих да си купя D5300 или D7100.В крайна сметка се спрях на D5300 заради цената на която ми се върза. Обектив си взех от базара преди да съм взел тялото, но цената беше добра и нямаше какво да го мисля 18-140. Чаках намаление за черния петък, но уви не ми хареса ( за да не е реклама) намаление и то малко направи само "Емрак" , фотопав..... и фотосин.... не си направиха труда за намаления. Казах си за Коледа все нещо ще се случи , фотопав..... и фотосин.... пак си мълчаха за намаления, имаше оферти за апарат с обектив + още нещо, но коледно намаление няма.Тогава реших, че има и други магазини и о чудо имало празници, Техном...до35% на всичко, Техноп...10% на абсолютно всичко.Единия магазин нямаше избор на DSLR техника и айде в другия, равносметката ми беше NIKON D5300 + 18-55VR ll +8GB карта 1249лв от тази сума свалиха 10% , бях се разбрал с шефа, да ми осребри ДДСто и така вече и аз бях DSLR, нямаха червен та се примирих с черен. Обектива 18-55 го продадох на следващия ден, два китака не ми трябваха. Та ти си слушкай докато коледните чудеса се случат и оферти дебнат отвсякъде, дори и на 0% лизинг.
                          Последно редактирано от drago varvar; 15-11-15, 22:24.
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • От: Nikon D5300

                            Чантата и нея си я взех с 10% по евтино от същия магазин. Нищо лично към останалите магазини от които бях си купувал преди това техниката, кйото даде по добрата оферта от него взимам, цената при всички е еднаква.
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • От: Nikon D5300

                              Е те всички магазини пускат уж промоции и като сравниш цените навсякъде е еднакво.
                              AUDI A4 с три дифа
                              TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                              Коментар


                              • От: Nikon D5300

                                Апарата го дебнех от много време и цената винаги си му е била Nikon D5300 + обектив Nikon AF-S 18-55mm f/3.5-5.6G DX VR II + карта Nikon SDHC 8GB Class 10 1249лв. а само тялото 1099лв , за Nikon D5300 + обектив Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + карта Nikon SDHC 8GB Class 10 е била и в момента е същата цена 1399лв. Такива бяха цените и миналата и поминалата година а вече на пазара е D5500 но той както се сещаш е на една по висока цена от тази на D5300, разликата между двата е тъчскрин. Та цените няма да паднат и таз година, Криза какво да се прави, чакай коледните намаления както казах вече. Цената наистина беше намалена в Техноп... с 10% и от 1249 аз го купих за 1124,10 мога да ти покажа и касовата бележка.
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X