Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Nikon D5300

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Протестна нота

    С настоящето Комитета за Защита на Субективните Недоказуемости и Борба с Чуждиците (КЗСНБЧ) енергично протестира срещу горната долна инсинуация, заблуда за нашата будна фотографска младеж и прът в колелото на истината.

    КЗНСБЧ настоява че:

    - Формулировката "...DSLR-ра не прави кой-знае какви по-добри снимки..." е долна провокация, до колкото е формулирана да звучи иноцентно и веридически - DSLR-a наистина не прави кой знае какви по-добри снимки - но инсинуира постулата че все пак DSLR-а систематически прави по-лучши снимки, което е в крут разрез с реалитито.

    - Формулировката "...DSLR-ра ... ... ... дава едни по-големи възможности при постобработката..." е неверидическа и мажорно заблудителна. DSLR-a не дава грам по-големи възможности при постобработката. Тях възможности ги дава RAW файла, който не е трейдмаркната маркозапазена факултетност на DSLR-а, а на всеки фотоапарат способен да рекордне шотовете си в RAW формат. Въпросноспоменатия RAW формат не е панацея, и може да се сравнява единствено между сравними фотоапарати, предвид че jpeg-a на всеки модерен апарат ще бие RAW файла на десетгодишния си предшественик като маче у дирек, надлъж, нашир, на белот и на сантасе.

    - d5300-ката (да му е честита) на колегата вероятно ще вади по-квалитетно качество от предишната му безогледалка не понеже е DSLR, а поради разликата в поколенията и марката. И то - само ако се ползват със сравними по качество обективи. Именно по тази последната точка КЗНСБЧ горещо пожелава на колегата да не се озовава в ситуацията на камилчето от едноименния израз.

    Тук следваше да има декларация и от страна на КПНЛФФСФИПНДФ (Комитета на Потребяващите Лайки, ФФ Сонита, Фуджита и Прочее НеДсЛр-ни Фотоапарати), но от секретариата долитаха единствено звуци римуващи се с въргаляне по земята и истеричен смях. КЗНСБЧ протоколно изказва възражения и протест и от тяхна страна.

    КЗНСБЧ
    Долу пост-обработката ! Да здраствует пре-обработката !!! Венсеремос !!!

    Следват сигнатура и щемпел
    Хахаха..., както винаги страхотен исказ...
    П.П.Не съм се изразил съвсем точно разбира се.Имах предвид не точно DSLR , а фотоапаратите, които имат възможност за RAW формат.Разбира се , обикновено /в повечето случаи де/ DSLR -рите са с по-големи матрици от безогледалките и не съм съвсем сигурен при сходни обективи и сходно ниво на самите тела/т.е. сходен клас/ дали при постобработката на RAW файла по-голямата матрица, няма да дава някакво преимущество...
    Това последното разбира се не мога да го твърдя дали е така или не, просто защото нямам физически достъп до безогледалка, за да направя някакво сравнение, та мога само да предполагам...
    П.П.интересесен въпрос възниква у мен след протестната нота на КЗСНБЧ, какъв е смисъла тогава от покупката на DSLR...
    Не е ли достатъчно да си купиш просто сравнително нов модел безогледалка/, че и физически може и да е по-здрава, след като няма огледало което да маа нагоре-надоле при всеки кадър и да се износва/, поддържаща Raw формат...?
    На всичкото отгоре е и по-компактна и по-лека от тежките DSLR-ри...
    Или с две думи...какъв е смисъла от DSLR-ра?
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #77
      От: Nikon D5300

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      ...
      Или с две думи...какъв е смисъла от DSLR-ра?
      Поздрави!
      Отговор на този въпрос ще бъде възможен едва след като се отговори на въпроса " The Hansons братя ли са или сестри ? "

      Официалният временен отговор е че смисъл от дслр има единствено в оптическия му окуляр (който има преимущества и недостатъци, но чиито преимущества и недостатъци са фиксирани, докато недостатъците на електронния окуляр намаляват с всяко следващо поколение), и в автофокуса с фазово засичане разчитащ на отделен АФ модул (чиито преимущества и недостатъци също са константа, с малкия проблем че с увеличаващото се количество пиксели опасността от неточно фокусиране се увеличава. Решението на настоящия етап са хибридните автофокуси като при последните канони, но там пък по някое време ще се опре до иронията огледалото да стане пречка.

      Неофициалният постоянен отговор е че смисъл от ДСЛР има понеже КаНикон са се закучили да произвеждат ДСЛР-и понеже те държат пазара и там са най-добри. Този пазар ще бъде изцеден докато може, след което ще минат и те на безогледалки - където вероятно отново ще са сред най-добрите, но където конкуренцията ще е по-здрава.

      Говоря за сравнение Дслр<>безогледалка единствено на базата на избраните технически решения, а не на базата на фактори като размер и тегло. Нищо не пречи да се направи безогледалка с размер на дслр. Просто производителите на безогледалки не виждат смисъла понеже губят един рекламен пункт.

      Но това така или иначе са бели кахъри, до колкото след десет години фотоапарати (само) така или иначе няма да има.

      Ето това преди четири години го предвиждах за след десет години. На снимката сега можем да се смеем, тя нарочно си е пресилена (чак удвоител са сложили отзад на обектива, той удвоителя е по-голям от "апарата"), но след някоя и друга година основния бизнес вече ще е не в самите апарати, а в разни стойки, батерийни пакети и очила с прожектиране примерно.


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5653733


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000.jpg
Прегледи:1
Размер:215.0 КБ
ID:5653731










































































      Снимките са от японския сайт DC.Watch.

      Та така с ДСЛРите. Безпокойството не е дали ще има ДСЛРи и безогледалки след години, а дали ще има апарати въобще в днешния им вид.
      Последно редактирано от Goblin; 13-04-15, 18:02.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #78
        От: Nikon D5300

        Любашки, би ми била интересна ситуацията, при която отиваш на фотолов със Сигма 150-500 и безогледалка или нещо 300-800!?!?!?

        П.П. Сега Гоблин сигурно ще каже, че като монтираш електронния визьор пак се стига до паритет.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #79
          От: Nikon D5300

          Гоблин, винаги съм се вслушвал в съветите ти и не съм грешил, сега просто осъществих една моя мечта и щом съм я осъществил не се чувствам прецакан като камилата от лафа. Просто всичко е различно и се появяват неща които не са ми ясни.Защо и как се ползва подвижния дисплей , сигурно само на статив ще се случи нещо? Защо на преоритетна бленда ми дава ниски скорости , исото го държа на 100 а баланса на бялото на ауто.Качеството на снимката на D5300 спрямо снимките от G5 по ми харесват, но ако се върна още на зад във времето P500 правеше по лоши снимки от G5 ,но определено P500 правеше по добри снимки от FZ18. Та много опит с фотоапарати нямам и затова задавам и въпроси.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #80
            От: Nikon D5300

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Любашки, би ми била интересна ситуацията, при която отиваш на фотолов със Сигма 150-500 и безогледалка или нещо 300-800!?!?!?

            Със Сигма 50-500мм става ли ? Ето ти една от вчера. Оригинала се отваря при кликване.





            Съжалявам че е симулация, нямам снимка на моите. Пропорциите са правилни, обектива е сгънат. Разгънат е двоен.







            За 300-800мм нека не тичаме към точно тази мотика, там няма грам значение какво ще закачиш отзад. Все ще е малко. Да не смяташ да го носиш за тялото ?

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

            П.П. Сега Гоблин сигурно ще каже, че като монтираш електронния визьор пак се стига до паритет.
            Гоблин ще каже че идеята ти за безогледалка се очертава доста тясна. За какъв паритет иде реч ?
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #81
              От: Nikon D5300

              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
              Гоблин, винаги съм се вслушвал в съветите ти и не съм грешил, сега просто осъществих една моя мечта и щом съм я осъществил не се чувствам прецакан като камилата от лафа. Просто всичко е различно и се появяват неща които не са ми ясни.Защо и как се ползва подвижния дисплей , сигурно само на статив ще се случи нещо? Защо на преоритетна бленда ми дава ниски скорости , исото го държа на 100 а баланса на бялото на ауто.Качеството на снимката на D5300 спрямо снимките от G5 по ми харесват, но ако се върна още на зад във времето P500 правеше по лоши снимки от G5 ,но определено P500 правеше по добри снимки от FZ18. Та много опит с фотоапарати нямам и затова задавам и въпроси.
              Драго , честно казано, досега не съм имал проблем с никой фотоапарат при снимане през лайв-вю.Не знам защо при теб не се получава и какъв би бил евентуалния проблем...
              Принципно след като си на приоритет бленда, тялото определя според измерванията на сензорите си скоростта.След като тя е малка...единствения начин да я увеличиш до приемливи нива е да вдигнеш исото.Спокойно можеш да си го вдигаш до 800-1000 без това да се отразява почти никак на качеството на кадъра.Вероятно можеш дори и до повече без проблеми, но според мен при снимане през деня исото все пак над тия стойности поне за мен не е приемливо, освен ако не гониш...прекалено висока скорост/на мен ми се случва да търся скорости от над 1/1000 при снимане на птици и тогава исото дори и през деня може да скочи и на 1600, че и нагоре според осветеността/.
              Пак питам...доколкото разбирам горните три кадъра са си снимани през визьора...така ли е?
              Въпроса е, защото де факто там също няма добър фокус, а това означава, че проблема няма да ти е при снимане през екрана, а някъде другаде.Лошото е, че...дори и при висока скорост се наблюдава лош фокус, което вече мен лично ме води на мисълта дали обектива ти няма някакви драстично -различни стойности за фронт/бек фокус разминаващи се с настройката на тялото...и от там вече да се получава и този краен ефект...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #82
                От: Nikon D5300

                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                Гоблин, винаги съм се вслушвал в съветите ти и не съм грешил, сега просто осъществих една моя мечта и щом съм я осъществил не се чувствам прецакан като камилата от лафа. Просто всичко е различно и се появяват неща които не са ми ясни.Защо и как се ползва подвижния дисплей , сигурно само на статив ще се случи нещо? Защо на преоритетна бленда ми дава ниски скорости , исото го държа на 100 а баланса на бялото на ауто.Качеството на снимката на D5300 спрямо снимките от G5 по ми харесват, но ако се върна още на зад във времето P500 правеше по лоши снимки от G5 ,но определено P500 правеше по добри снимки от FZ18. Та много опит с фотоапарати нямам и затова задавам и въпроси.
                Никога лошо за апарат не съм казал. Всичко е кеф, който с каквото му е кеф - с това да се кефи. Апаратите са като жените, ако всички налитахме само на една нямаше да се развият добре нещата.

                Коментара ми беше приятелски бъзик с грешка във формулировката, която грешка променяше целия смисъл на посланието, включително и частта му защо ще си по-доволен от новия апарат.

                За подвижния дисплей - дава ти допълнителна гъвкавост при композирането на снимката. Също като Г-5цата. Между другото провери в упътването дали нямаш някакъв хибриден режим при който да композираш на екрана, а като натиснеш бутона - да си фокусира на нормален режим с фазово засичане. Ще го познаеш по това че като почне да фокусира екрана или ще потъмнее или ще блокира образа. Тогава ще си фокусира бързо.
                Последно редактирано от Goblin; 13-04-15, 19:00.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #83
                  От: Nikon D5300

                  Гоблин, наистина не се интересувам от безогледалките на ниво детайлно познаване. Просто в съзнанието ми изплува образа на човек вървящ с изпънати пред него ръце, вперил поглед в дисплея, който образ нещо не ми се връзва с 500-600мм фокусна дължина. Аз, понеже вече работя и чета с очила (ЕГН какво да прайш), нямам желание и да снимам с очила. При това положение двоуменето безогледалка или ДСЛР изобщо не ме измъчва. А твоите тухлета от племето на Олимпус са по половин кило по бански и за мен са далече от понятието "компактни". При това имат фабрично вграден прекрасен електронен визьор. Като казах да се монтира визьор имах предвид поставянето на допълнителен такъв на апарат, който по принцип работи само с дисплей. С EVF-а става възможно снимането от око, което съществено подобрява, поне за мен, начина на захват и придържане на комбинацията малък апарат-голям обектив. Лично за мен това е начинът, който би ми позволил да снимам без очила с безогледалка, чиято цена в комплект с визьора няма да ме докара до просешка тояга. Иначе СОНИ отдавна претвориха на дело моите виждания за идеалната като техническо изпълнение (ФФ без огледало) машина. Само дето аз хронично недолюбвам точно тази марка!
                  Последно редактирано от коко келеша; 13-04-15, 19:42.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #84
                    От: Nikon D5300

                    Явно ще трябва да прегледам по обстойно настройките на фотоапарата, сигурно много от нещата са на auto или на off. И още нещо което не ми е ясно, разбрах го току що, имам свалени програми ACDSee 15 и Photoshop cc и немогат да ми отворят NEF снимките. Явно има друга програма която ще ми трябва, за това снимам в Jpeg отварям ги със всичко. Сега и това ще чета как става, тегло братя тегло
                    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Nikon D5300

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      ... ... ...


                      Което и коментирах - приравняваш "безогледалки" с "компактни безогледалки безвизьорки", а вторите са просто част от групата на първите и никога не са се мераклисвали да станат пълноценна алтернатива на дслр-ите.

                      А на изпънатите ръце и поглед в екрана открих скрития джокер преди месец. Но си трая и не казвам.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #86
                        От: Nikon D5300

                        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                        Явно ще трябва да прегледам по обстойно настройките на фотоапарата, сигурно много от нещата са на auto или на off. И още нещо което не ми е ясно, разбрах го току що, имам свалени програми ACDSee 15 и Photoshop cc и немогат да ми отворят NEF снимките. Явно има друга програма която ще ми трябва, за това снимам в Jpeg отварям ги със всичко. Сега и това ще чета как става, тегло братя тегло
                        Ползвай си програмното обезпечение, което ти е дадено с апарата. Няма начин да няма RAW конвертор в него.

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Което и коментирах - приравняваш "безогледалки" с "компактни безогледалки безвизьорки", а вторите са просто част от групата на първите и никога не са се мераклисвали да станат пълноценна алтернатива на дслр-ите.

                        А на изпънатите ръце и поглед в екрана открих скрития джокер преди месец. Но си трая и не казвам.
                        Не аз, производителите! Още с появяването на Некса обясняват как ДСЛР-ите са вече за боклука. Иначе по принцип се разбрахме.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #87
                          От: Nikon D5300

                          Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                          Явно ще трябва да прегледам по обстойно настройките на фотоапарата, сигурно много от нещата са на auto или на off. И още нещо което не ми е ясно, разбрах го току що, имам свалени програми ACDSee 15 и Photoshop cc и немогат да ми отворят NEF снимките. Явно има друга програма която ще ми трябва, за това снимам в Jpeg отварям ги със всичко. Сега и това ще чета как става, тегло братя тегло
                          Драго, проблема е във обновяването на софтуера до по-висока версия.На ФШ CS6 не можех да отварям Raw файла на d7100, сега на СС версията имам опция да се ъпдейтва софтуера на Raw Camera...та виж си го ъбдейтни...Става от самата програма мисля беше от меню Help...
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Nikon D5300

                            Ето само намалени снимки, без обработка във ФШ . Все едно са снимани с телефона. Af area mode е било на ауто и може и от там да се е бъзикал фокуса. Ще има настройки.

                            старата Буда на комшото
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0047.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5653778

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0025.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5653783

                            Вълчо

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0059.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5653784

                            Джуджка

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0034.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5653785

                            това е една много малка част от домашните любимци
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Nikon D5300

                              По промених настройките и нещата взеха да се пооправят вече снима и от дисплея , а фокуса ще го тествам, че има бая опции. Чети и тествай е работата.
                              Последно редактирано от drago varvar; 13-04-15, 23:05.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Nikon D5300

                                Няколко месеца по късно има ли положителни резултати от D5300 ?
                                AUDI A4 с три дифа
                                TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X