Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Nikon D5300

    Наличието на мотор в тялото е всъщност най-незаменимата екстра при Никон. Ако не е временна прищявка, а ще развиваш трайно тая система, нямаш причина да вземеш тяло без мотор, с което си затваряш вратата към много от най-добрите обективи на марката.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #47
      От: Nikon D5300

      Да, екстра е при положение, че Nikon имат безмоторни обективи . Canon нямат такава "екстра", понеже всичките им автофокусни обективи са си моторизирани по дифолт.
      Иначе, имал съм D7100 и мога да кажа, че си заслужава всяка стотинка. D5300 също е доста обещаващ като характеристики (не съм снимал с такъв), но от двете бих избрал по-високия клас тяло - D7100.
      А даже най-оправдано в този момент, според мен, ако парите не са решаващ фактор при избора и ще се купува ново тяло, е да се изчака D7200.
      http://www.dpreview.com/previews/nikon-d7200

      Коментар


      • #48
        От: Nikon D5300

        Драго, D7100 е най-високия клас при кроп матрицата произвеждан досега от Никон.Следва скоро да се появи и неговия наследник D7200.Той е по-добър в някои отношения, но разликите не са нещо съществено.За съжаление ценово/като всеки нов излязъл току що модел/ ще е доста солено.Точно наобратното пък...може спокойно да се изчака малко и след като излезне на пазара D7200 би трябвало цената на D7100 да падне надолу/като на по-стар вече модел/.
        По отношение на избора между 5300 и 7100/7200/...и аз от въртящото се удобно екранче минах на стационарен такъв.Тегаво е, но се свиква.За сметка на това пък, по-високия клас ти дава повече възможности и опции.Та аз дори и тема пуснах за разликите между двата модела и след това взех правилното решение, а именно d7100.
        Та така...избора все пак си е твой!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #49
          От: Nikon D5300

          Нещото което страшно много не ми харесва в D7000-7100-7200 е, че нямат подвижен дисплей, а да не говорим за тъчскрийн (много е по лесно при фокусиране на даден обект) . Нещото което не ми харесва в D53000-5500 е че нямат функцията AF-Fine Tune.

          При Canon 70D не ми харесва , че е със АА филтър, не знам дали го махат при 80D

          Подвижния дисплей ми е много голям + в едно тяло, без значение на къде се върти, ще направя компромис със размера на тялото, но колкото по малко е то толкова по добре.

          Любо, относно цената, да падне , колко да падне. При Д5300 я чакам още да падне , че нали излезе вече Д5500, от Коледа цената не е мръднала.

          Мотор в тялото ще ми трябва ли за обективите които мисля да кича, а именно; 17-50 f2.8 / 50 f1.8 и по натам във времето 10-20 и 70-300
          Последно редактирано от drago varvar; 08-03-15, 10:07.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #50
            От: Nikon D5300

            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
            Дали ако се разминава авто фокуса на обектив при D5300 е фатално или може да се поправи в сервизи или къде по точно се калибрира и на каква цена?
            Има ли вече такива регистрирани проблеми ? За D5100 имаше такива но има и смели да бърникат.
            https://www.youtube.com/watch?v=Pfxz...jgTy56-jss0IMQ
            AUDI A4 с три дифа
            TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

            Коментар


            • #51
              От: Nikon D5300

              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
              Мотор в тялото ще ми трябва ли за обективите които мисля да кича, а именно; 17-50 f2.8 / 50 f1.8 и по натам във времето 10-20 и 70-300
              Не, освен ако не си фанатично убеден в преимуществото на D-версията на 50/1.8 пред по-късните
              Въпросът е, че ако се задържиш по-дълго в тая система, ще ти се прииска нещо "по-така" и ще установиш, че (като изключим 50мм) безмоторните обективи, предимно от споменатата серия D, почти по нищо не отстъпват на съвременните си моторизирани наследници, но при значителна разлика в цената.
              Последно редактирано от stargazer; 08-03-15, 23:46.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #52
                От: Nikon D5300

                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                Нещото което страшно много не ми харесва в D7000-7100-7200 е, че нямат подвижен дисплей, а да не говорим за тъчскрийн (много е по лесно при фокусиране на даден обект) . Нещото което не ми харесва в D53000-5500 е че нямат функцията AF-Fine Tune.

                При Canon 70D не ми харесва , че е със АА филтър, не знам дали го махат при 80D

                Подвижния дисплей ми е много голям + в едно тяло, без значение на къде се върти, ще направя компромис със размера на тялото, но колкото по малко е то толкова по добре.

                Любо, относно цената, да падне , колко да падне. При Д5300 я чакам още да падне , че нали излезе вече Д5500, от Коледа цената не е мръднала.

                Мотор в тялото ще ми трябва ли за обективите които мисля да кича, а именно; 17-50 f2.8 / 50 f1.8 и по натам във времето 10-20 и 70-300
                Драго, разликата не е само във функцията AF-Fine Tune, а има и други съществени разлики.Вероятно си прочел вече, но все пак виж тук...http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=178119...има доста дискутирано относно разликите и преимуществата на D7100
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #53
                  От: Nikon D5300

                  Проблема е и финансов, не мога да си го позволя за сега D7100. Но човек не знае от кой храст ще изскочи заека . Много го мисля и чета всичко, за сега D7100 на 45000 кадъра със 18-105 е 1350лв има и един, само тялото за 1100лв , но е на 101 000 кадъра. Д5300 е за сега на обява с китак на 900лв а от магазина нов само тяло, с отстъпка и ддс ми се връзва 825лв. Та ново д5300 + примерно 18-105 от базар =1075лв или д7100 втора ръка на 45к кадъра + 18-105 1350лв. Ако продам сегашната си техника ще е друга вече бирата но за сега бюджета е 1000лв + - 200лв. И сега знам че рязко се загубва интереса от събеседването
                  Последно редактирано от drago varvar; 09-03-15, 14:49.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Nikon D5300

                    Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                    Проблема е и финансов, не мога да си го позволя за сега D7100. Но човек не знае от кой храст ще изскочи заека . Много го мисля и чета всичко, за сега D7100 на 45000 кадъра със 18-105 е 1350лв има и един, само тялото за 1100лв , но е на 101 000 кадъра. Д5300 е за сега на обява с китак на 900лв а от магазина нов само тяло, с отстъпка и ддс ми се връзва 825лв. Та ново д5300 + примерно 18-105 от базар =1075лв или д7100 втора ръка на 45к кадъра + 18-105 1350лв. Ако продам сегашната си техника ще е друга вече бирата но за сега бюджета е 1000лв + - 200лв. И сега знам че рязко се загубва интереса от събеседването
                    Ами според мен не се загубва интереса от събеседването...Не можеш ли да изчакаш малко и да направи по-правилния избор.Все пак това не се купува за следващия месец или два, а за...дълго време напред.Така, че според мен/макар и да знам много добре, че след като парите са в джоба...сърце юнашко не трае/ е по-добре да се изчака малко и да се вземе по-доброто.Другото което е, че не си останал без техника с която да снимаш...
                    Помисли добре и не бързай според мен....
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Nikon D5300

                      Ще те послушам, защото и аз искам по добрата техника и единственото притеснение ми е, че винаги излиза нещо непредвидено и готовите парички литват, да не остана да си снимам с телефона накрая
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Nikon D5300

                        Nikon D7200 отпада от класация, 2200 за тяло няма да дам, за мен това са страшно много пари. Ще почакам нещо изгодно по базарите или от лотарията
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Nikon D5300

                          Всъщност, когато парите са проблем, нещата са комплицирани... Иначе - винаги ще има по-нови модели, но пък с темповете, с които се генерират нови тела, поставят под въпрос качеството на изработка и съответно дълготрайността на съответната техника.
                          А иначе, винаги ще излиза нещо извънредно, което да изисква незабавната финансова реакция... Докато не поемеш дълбоко дъх и не се набълбукаш на момента... Успех!!!
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Nikon D5300

                            Апарат няма, но вече си имам 18-140 и съм много хепи. Копчето на балтона е налице
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Nikon D5300

                              Това добре, сега дЕбни за 7100 по обявитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:36_1_11.gif
Прегледи:25
Размер:18.6 КБ
ID:5650493!
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Nikon D5300

                                Дебна аз, ама за сега няма нещо оферта която да ме грабне.
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X