Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D5300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Nikon D5300

    Абе като, че ли мярнах един в гаранция на около 1200лв. дори май с карта 8гига във базара на ФФ...
    Разбира се, не съм заглеждал детайлите, но ти може и вече да си я гледал...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #62
      От: Nikon D5300

      За 1100-1200лв има 3бр.за продан. След като се сдобих с обектива бюджета ми намаля и тупкам топката, ще изкочи заек от храста но да изчакам до празниците.
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #63
        От: Nikon D5300

        Ами да се похваля, победител в избора станаха малкия размер и подвижния дисплей. Дали бе правилния избор, определено за мен беше правилен. Много ви благодаря за съветите и подкрепата. В крайна сметка да видим какво може това D5300 Весели празници на всички.
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #64
          От: Nikon D5300

          Честито, и очакваме първи кадри с новата придобивка.
          Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

          Коментар


          • #65
            От: Nikon D5300

            Честито и много кадри на фокус!
            П.П.Щом ти чувстваш, че това е правилното тяло за теб, вероятно това ще е така.Важното е да ти върши работата и да изпълняваш успешно целите, които си поставяш с него!
            Поздрави и...очакваме включване!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #66
              От: Nikon D5300

              Първите тестове

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007.JPG
Прегледи:1
Размер:530.6 КБ
ID:5653386

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028.JPG
Прегледи:1
Размер:841.4 КБ
ID:5653387

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:024.JPG
Прегледи:2
Размер:834.9 КБ
ID:5653388
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #67
                От: Nikon D5300

                Какво ме изненада в апарата: когато снимам през окуляра нещата се случват много бързо,снимане фокусиране, а когато гледам през дисплея снимката става бавно все едно снимам нощни снимки от ръка, размазват се. Говоря за снимане през деня. Много по различно е от досегашните апарати с които съм снимал, при тях примерно нямаше разлика дали ще гледам на дисплея или през окуляра скороста на снимане си беше еднаква. Но, картинката при DSLR е различна, по ми харесва и почти не обработвам снимките във фотошопа. Намалявам ги на 1024, малко шарп и стига толкова. Все още снимам в JPEG и не смея да се отпусна да снимам в RAW но и това ще стане.
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #68
                  От: Nikon D5300

                  Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                  Какво ме изненада в апарата: когато снимам през окуляра нещата се случват много бързо,снимане фокусиране, а когато гледам през дисплея снимката става бавно все едно снимам нощни снимки от ръка, размазват се. Говоря за снимане през деня. Много по различно е от досегашните апарати с които съм снимал, при тях примерно нямаше разлика дали ще гледам на дисплея или през окуляра скороста на снимане си беше еднаква. Но, картинката при DSLR е различна, по ми харесва и почти не обработвам снимките във фотошопа. Намалявам ги на 1024, малко шарп и стига толкова. Все още снимам в JPEG и не смея да се отпусна да снимам в RAW но и това ще стане.
                  При снимане през екрана огледалото е вдигнато и не може да се ползва фокусиране с фазово засичане или както там се превежда на български, а само фокусиране със засичане на контраста. Което е много, ама много по-бавно (но за сметка на това - по-точно) когато не се извършва от апарат и най-вече обектив специално мислен за целта, като безогледалките.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #69
                    От: Nikon D5300

                    Драго, аз бих си направил един собствен "picture style" с тотално нулирани плъзгачи, щото сега шарпа вади очите, особено при снимане директно в джейпег.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #70
                      От: Nikon D5300

                      Не знам, може и да не разбирам от фотография все още, но на мен снимките по ми харесват когато съм ги шарпнал. Използвам unsharp mask>amount 95>radius 1.0> threshold 3 и някак си снимката става една по друга. Днес пак ще пощтракам и ще кача снимки които само ще ги намаля и няма да ги шарпвам за да се види разликата
                      Последно редактирано от drago varvar; 13-04-15, 09:07.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Nikon D5300

                        О.К. Отдавна е казано, че на вкус всички флумастри са различниНатиснете снимката за да я уголемите

Име:36_1_11.gif
Прегледи:25
Размер:18.6 КБ
ID:5653697!
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #72
                          От: Nikon D5300

                          Бавното фокусиране на дисплея и мен ме озадачи доста. Това бавно фокусиране почти обесмисля снимането на клип с D5300

                          Коментар


                          • #73
                            От: Nikon D5300

                            Драго, то именно снимането в RAW формат е идеята, защото DSLR-ра не прави кой-знае какви по-добри снимки, обаче дава едни по-големи възможности при постобработката...Ти именно обаче не използваш екстрата, която ти дава този тип фотоапарат...
                            П.П. Не знам как ти маже при снимане в лайф-вю/ т.е. през екрана, а не през визьора/, но ако горните три кадъра са снимани през визьора, значи имаш някакъв проблем...За мен нито една не е на хубав фокус.Всичките са позамазани, и то като гледам снимани при скорости далеч от такива при които можеш да замажеш един кадър от ниска скорост/гледам скорости от типа на 1/250, 1/400 и дори 1/640/
                            В първия момент си помислих, че е заради блендата/5,6/, но на последния кадър имаш бленда f9...и отново фокуса липсва...
                            Та наблегни на този момент, нещо не е както си трябва!
                            Поздрави!
                            Последно редактирано от lubashki777; 13-04-15, 16:21.
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Nikon D5300

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Драго, то именно снимането в RAW формат е идеята, защото DSLR-ра не прави кой-знае какви по-добри снимки, обаче дава едни по-големи възможности при постобработката...

                              Протестна нота

                              С настоящето Комитета за Защита на Субективните Недоказуемости и Борба с Чуждиците (КЗСНБЧ) енергично протестира срещу горната долна инсинуация, заблуда за нашата будна фотографска младеж и прът в колелото на истината.

                              КЗНСБЧ настоява че:

                              - Формулировката "...DSLR-ра не прави кой-знае какви по-добри снимки..." е долна провокация, до колкото е формулирана да звучи иноцентно и веридически - DSLR-a наистина не прави кой знае какви по-добри снимки - но инсинуира постулата че все пак DSLR-а систематически прави по-лучши снимки, което е в крут разрез с реалитито.

                              - Формулировката "...DSLR-ра ... ... ... дава едни по-големи възможности при постобработката..." е неверидическа и мажорно заблудителна. DSLR-a не дава грам по-големи възможности при постобработката. Тях възможности ги дава RAW файла, който не е трейдмаркната маркозапазена факултетност на DSLR-а, а на всеки фотоапарат способен да рекордне шотовете си в RAW формат. Въпросноспоменатия RAW формат не е панацея, и може да се сравнява единствено между сравними фотоапарати, предвид че jpeg-a на всеки модерен апарат ще бие RAW файла на десетгодишния си предшественик като маче у дирек, надлъж, нашир, на белот и на сантасе.

                              - d5300-ката (да му е честита) на колегата вероятно ще вади по-квалитетно качество от предишната му безогледалка не понеже е DSLR, а поради разликата в поколенията и марката. И то - само ако се ползват със сравними по качество обективи. Именно по тази последната точка КЗНСБЧ горещо пожелава на колегата да не се озовава в ситуацията на камилчето от едноименния израз.

                              Тук следваше да има декларация и от страна на КПНЛФФСФИПНДФ (Комитета на Потребяващите Лайки, ФФ Сонита, Фуджита и Прочее НеДсЛр-ни Фотоапарати), но от секретариата долитаха единствено звуци римуващи се с въргаляне по земята и истеричен смях. КЗНСБЧ протоколно изказва възражения и протест и от тяхна страна.

                              КЗНСБЧ
                              Долу пост-обработката ! Да здраствует пре-обработката !!! Венсеремос !!!

                              Следват сигнатура и щемпел
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #75
                                От: Nikon D5300

                                Любашки, още ми е тегав прехода и чета книжката и пробвам, абе доста интересно ми е но и мнго различно. Снимам на преоритетна бленда и незнам защо ми задава такива скорости апарата. На бленда 8-9 каква би трябвала да е скороста? А относно дисплея, почвам да се чудя защо ми е да бъде подвижен когато снимането през него не е функционално.Снимам предимно през окуляра на 98℅ и преди и сега, но когато ми се накожи да снимам бубулечки не ми се гъзеше или заляга за да ги снимам през окуляра.
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X