Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв обектив да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв обектив да избера ?

    Казват, че на 300мм Тамрона е по остър, за разлика от Никора за който твърдят че от 250 нагоре омеквал. За това ви питам, кой с какво е по добър или по лош от другия. Интересуват ме мнения само за тези два модела.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • От: Какъв обектив да избера ?

      Така де, Фуджиконът ми е Фуджи в никонски (Д200) дрешки. През лятото си играх един месец с Никора и установих,че на 300мм се размеква прекалено. Постоянно имах чувството, че снимам през мараня.

      П.П. Стария 80-200 е друга бира, но е без стабилизация.
      Последно редактирано от коко келеша; 02-02-16, 01:24.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Какъв обектив да избера ?

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        П.П. Стария 80-200 е друга бира, но е без стабилизация.
        И без мотор, което в случая на питащия е от значение.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • От: Какъв обектив да избера ?

          Според мен, не ги ли пипнеш и двата, нямаш полезен ход. Падаш ми се малко далеч, иначе бих ти го дал да пощракаш. Ако имаш път насам - обади се.
          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

          Коментар


          • От: Какъв обектив да избера ?

            Гледам ревюта, сравнения и снимки дали защото не разбирам или просто такова ми е окото, но като чели Тамрона по ме грабва за сега. Винаги съм харесвал зум да има апарата ( запалих се от Nikon P500-36x) и ми е липсвал когато го нямам, мислех че с 18-140 няма да се чувствам ощетен, ама ми идва къс често и за това и го продавам. Ще ми се рязък зум но няма пари за f2.8 та за това и не ги гледам и не питам за тях. Тамрона е ново поколение обективи, но пасването на обектива с тялото е под въпрос и понеже, както се сещате ги гледам втора ръка а не нови си е малко в шише. Тези два клипа ме грабна и заради тях съм толкова склонен да си взема Тамрон а не Никор



            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • От: Какъв обектив да избера ?

              От вариообективите, които могат да се ползват пълноценно с твоето тяло и са на 300мм в дългия край, най-доброто е Сигма 100-300/4 (с мотор, но без стабилизация) - намира се втора ръка за около 900лв, но определено си струва разликата в цената. За тамрона всички твърдят, че в дългия край е по-добре от никонския, а и държи стабилно с 1/3 по-ниска цена от него. Не лоша алтернатива е и малката Сигма 70-300, но много трудно се намира моторизирана и стабилизирана.
              Аз доста дълго се чудих дали да скоча на тоя тамрон, но в крайна сметка реших засега да карам с ръчните и в някое по-добро време да скоча направо или на новия Никор 200-500 или на Сигма 150-600.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • От: Какъв обектив да избера ?

                Димо...от прочетеното и изгледаното аз принципно съм си заплюл от дългите...Тамрон 150-600.Обектива е май най-добрия бюджетен вариант.Освен ако в последните 4-5месеца не се е появило някакво ново чудо, по-добро и по-евтино от Тамрона...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Какъв обектив да избера ?

                  Нали знаеш, че Сигмата има два варианта - Спорт, който е по- и Контемпорари, който е едно към едно с тамрона като изработка и цена, ама май е малко по-добре от него в дългия край. Иначе, от това, което съм гледал до момента като картинки, аз бих избрал Никор-а, макар и малко по-скъп и със 100мм по-къс. И това ако пак се върна на DSLR. На това малкото качествени 200мм вършат работа, 300 са идеални, а 400 са достатъчни. А 200 или 300 се намират на съвсем други пари от 500 или 600 . А пък и аз както съм го подкарал с ръчнофокусните - съвсем.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • От: Какъв обектив да избера ?

                    Аз пак се чудя голямо чудене. Искам да си взема нещо широко за архитектура и пейзажи. Тамрон 15-30 2.8 на хартия е супер, но на практика не бил читав, уж така пишат по форумите. Няма да се използва толкова често и не ми се дават толкова пари за 14-24. Имам 28ца твърда и заглеждам и 20мм 1.8G. Никор 16-35 f4 също е опция мисля... другата ми чуденка е с някоя читава 50тка. Имам старата Сигма 50мм f1.4 HSM. но на D810 е много мека до 2.5, 2.8 бленда. От 2.8 нагоре отведнъж става бръснич и е супер остра. Иаче рисува хубаво, бокето е супер и много си я обичам, но ми се иска нещо, което да е остричко и на по - отворено, дори и да не е на 1.4, но поне на 2 да е поносимо. Никор 50мм 1.4G не знам колко ще е по - добър и дали е по - добър изобщо, при положение, че е по - евтин. Новата Сигмичка как е? 50мм Арт. Уж прекрасна оптика и лоша механика, поне така чета из ревютата, колко да е лоша тази механика на твърдак. От старата си сигмичка съм доволен, новата, не вярвам да е по - зле. Скъпите цайсове няма какво да ги коментирам, идеята ми е да си намеря читава 50тка до около 2к. лева, че на ФФ си ми е много удобна и доста честичко си я използвам
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Какъв обектив да избера ?

                      Новата Сигма 50мм 1.4 ART. Черната. По принцип - всичкото ново (и твърдо) ART на фулфрейм е цайсово и надцайсово ниво. И си имаш автофокус. Механиката не знам каква и е грижата, един приятел си я взе ползвана за 810ката и не я е смъквал от тогава.
                      Последно редактирано от Goblin; 31-08-16, 16:43.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Какъв обектив да избера ?

                        50тка за 2К лв? Щом ти се дават пари. За тези пари ще вземеш 14-24 ползван в отлично състояние. За Тамрона пиксел пийперите казват, че отвявал 14-24, но реално не е на 2.8 а на 3+.
                        50/1.2 на Никор е най-острия на бленда 2, или поне така твърдят всички работили с него ( и с останалите 50тки). Аз имах 50/1.4г, сега имам 50/1.8г. Ползвам ги малко, на 1.4 бокето ми стои по-приятно.

                        Коментар


                        • От: Какъв обектив да избера ?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20160830-180044.jpg
Прегледи:1
Размер:65.0 КБ
ID:5726045
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20160831-173213.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5726046
                          Ако може да се вярва на тези таблички и ако наистина е така. То това сравнение между старата и новата Сигма е повече от решаващо в случая и обясняващо защо на по - отворено старата е толкова мека.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Какъв обектив да избера ?

                            Освен марката има доста малко общо между старата сигма и новата. Най-малкото новата е къде два пъти по-голяма (и тежка). Коментирал бях някъде че новата сигма е точно такаква какъвто трябва да бъде безкомпромисен 50мм 1.4 обектив, докато всички други до сега просто бяха такива каквито трябва да бъдат 50мм 1.4 обективи опитващи се да запазят размера и 2.5 пъти цената на 50мм 1.8 обектив.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Какъв обектив да избера ?

                              Колеги,някой може ли да ми обясни разликата между VR и VR II на Никорските обективи и кое е по добро?Нов съм в материта още и не съм се ориентирал адекватно.Купих си едно Д 3300 като за начло,но си мисля да сменя китака с 18-105 или 140.Снимането ми е основно туристическо за сега,и децата.
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • От: Какъв обектив да избера ?

                                Вземи си 16-85 и не се занимавай известно време с други мисли.После ако искаш и един 70-300vr, това за любителско снимане ти е предостатъчно.

                                p.s VR & VRll щом питаш за това явно гледаш 18-200, ако искаш само един обектив 18-200 VRll надписа е златен а не червен, така най лесно се различават VR & VRll
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X