Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв обектив да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какъв обектив да избера ?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Помисли !
    Ако не е тайна в момента колка парички си сбрал - за 300 кинт може да намерим НОВ обектив, що да се набутваш с 200 кинта отгоре ... Вече май се разбрахме за застраховката >?
    В момента, кажи речи, нямам нищо събрано. С 55-300 снимам не толкова често. Вярно, че имам ход само до 105, но мисля, че е достатъчно за спортна фотография. А и разликата в качеството на снимките, ще е доста голяма.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #62
      От: Какъв обектив да избера ?

      Така или иначе в скоро време няма да минаваш на фф (дано да греша, но малко хора могат да отделят толко пари за любителски цели) та по -добре си запази стъклото. Но все пак ти си знаеш какво снимаш повече. 105 mm на кропка са си едно чудесно решение, но в никакъв случай не можеш да сравняваш кропната снимка от 105 с нещо снимано примерно на 250mm..

      Поздрави!

      Коментар


      • #63
        От: Какъв обектив да избера ?

        Между другото си прав. Не знам кога ще ми потрябват тия 300мм.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #64
          От: Какъв обектив да избера ?

          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
          Между другото си прав. Не знам кога ще ми потрябват тия 300мм.
          -именно, дори и занапред да вземеш по-висок клас тяло DX ще можеш да си го ползваш. Пък като се обурудваш с 18-105мм, започваш да ислиш за 70-300VR -тогава спокойно можеш да биеш шута на 55-300, но пак казвам ти си знаеш. Аз лично проявявам интерес към обхвата 35-80 мм и от 300мм нагоре, но за момента се ограничава с наличното, няма как . Помиси си и най-важното НЕ бързай. Обмисли нещата и тогава действай, щото (повтарям се но..) аз вече похарчих пари за свестен фотопринтер в разни ПРОБИ (купуваш - снимаш 2-3 седмици, не ти харесва продааш ..) на различи обективи.


          Поздрави

          ПОздрави !

          Коментар


          • #65
            От: Какъв обектив да избера ?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            -именно, дори и занапред да вземеш по-висок клас тяло DX ще можеш да си го ползваш. Пък като се обурудваш с 18-105мм, започваш да ислиш за 70-300VR -тогава спокойно можеш да биеш шута на 55-300, но пак казвам ти си знаеш. Аз лично проявявам интерес към обхвата 35-80 мм и от 300мм нагоре, но за момента се ограничава с наличното, няма как . Помиси си и най-важното НЕ бързай. Обмисли нещата и тогава действай, щото (повтарям се но..) аз вече похарчих пари за свестен фотопринтер в разни ПРОБИ (купуваш - снимаш 2-3 седмици, не ти харесва продааш ..) на различи обективи

            Поздрави

            ПОздрави !
            Аз по тази причина и си позволявам да се обаждам повечко.Просто в тази криза и немотия е излишно да се хвърлят пари на вятъра...
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #66
              От: Какъв обектив да избера ?

              Ами да. Средствата според мен трябва да се харчат рационално. Смисъл да се влагат средства в читави стъкла, които след време и да не се използват някога, могат да бъдат продадени сравнително, с не много голяма загуба. Аз лично на година мога да си позволявам по един два обектива, но да са читави. Тези, които съм запланувал са nikkor 85/1.4, nikkor 24 - 70/2.8, nikkor 70- 200/2.8, nikkor 14-24/2.8 може и 35/1.4. А след време и Д800Е, но това е план за поне 3 години напред във времето...
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #67
                От: Какъв обектив да избера ?

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Ами да. Средствата според мен трябва да се харчат рационално. Смисъл да се влагат средства в читави стъкла, които след време и да не се използват някога, могат да бъдат продадени сравнително, с не много голяма загуба. Аз лично на година мога да си позволявам по един два обектива, но да са читави. Тези, които съм запланувал са nikkor 85/1.4, nikkor 24 - 70/2.8, nikkor 70- 200/2.8, nikkor 14-24/2.8 може и 35/1.4. А след време и Д800Е, но това е план за поне 3 години напред във времето...
                Тоя "план" е десетина хилки..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #68
                  От: Какъв обектив да избера ?

                  Май е повечко дори.аз виждам тяло за около 4500 + поне два обектива за малко повече...всичко останало изброено е над 10-те хилки
                  Ами...не знам финансовото положение на колегата,ама каквото и да е то...пожелавам му от все сърце да изпълни плана и то на 100%.И да не е за 3 години...за 5 да е пак е супер.При мен подобен план ще ми коства 20години и то под въпрос...
                  П.П.Освен...ако не ударя джакпот от тото или лотария...ама аз пък не играя...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какъв обектив да избера ?

                    Не знам...а и в Ройтерс ли ще постъпва человека, та така се стяга ?
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какъв обектив да избера ?

                      чак за Ройтерс, не знам, но имам приятел, който се занимава с фотография. Не точно, по - скоро жена му. Имат студио, а той съчетава работата със заснемането на разни мероприятия, но като цяло е зает човек та му помагам. Еле пък по баловете е лудница. Няма насмогване. Та така, на мен основната ми работа е коренно друга, но фотографията ми е хоби. Отделно снимам и други неща. Според желание на приятели и клиенти. Финансовото положение е такова - работиш - има бюджет, не работиш - няма. Говоря за основната си работа. До сега влагах, не малко средства в мотоциклети и автомобили, сега мисля да им дам малко почивка и да наблегна на другото хоби - фотографията. Тези неща, които съм изброил е план на стъклата, които съм замислил за в бъдеще. Пък каквото стане и така. А и не мисля, че са чак толкова голяма набутвация.
                      А за тялото, ще е след стъклата. За сега Д7100 ме устройва напълно, а и още си му се радвам.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какъв обектив да избера ?

                        Такааа.. вече съм събрал сериозна сума за 18-105 на Никон. Намерил съм един човек, който ми каза, че има договор с Никон и му ги доставят. Цената е със 100 лева по-ниска, като е с 1 година гаранция и е чисто нов. Звучи хубаво, но мен малко ме съмнява. Намерих и една обява в един сайт- човек продава втора употреба обектив, със сенник и филтър, за 340 лева. По-съм се навил за тази оферта, но какво да гледам като го тествам и пробвам?
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какъв обектив да избера ?

                          Обичайното: фронт/бек фокус, да фокусира и от крайните положения, да фокусира на всички означени милиметри, както и на няколко междинни, да няма прах и драскотини по лещите и да усетиш, че стабилизацията му работи. Би трябвало осезаемо да си личи кога сработва стабилизацията(обекта почти замръзва). Това обикновено става 1-2 секунди след натискането на полуспусък.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какъв обектив да избера ?

                            Ясно, благодаря.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какъв обектив да избера ?

                              Общо взето да. Те козметичните забележки, ако има, ще ги забележиш. Байонета е пластмасов, но трябва да е доста използван, че да се разхлопа. Сега погледнах из форумите, има доста 18-105. Цените са около 350лв. ПП 16-85 не искаш ли? Имам тук един ми стои само, на около 2000 кадъра, с 18 месеца оставаща гаранция, като нов, но не го ползвам. С него си взех тялото. Пък и 2мм надолу значат повече от 20 нагоре...
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какъв обектив да избера ?

                                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                                Общо взето да. Те козметичните забележки, ако има, ще ги забележиш. Байонета е пластмасов, но трябва да е доста използван, че да се разхлопа. Сега погледнах из форумите, има доста 18-105. Цените са около 350лв. ПП 16-85 не искаш ли? Имам тук един ми стои само, на около 2000 кадъра, с 18 месеца оставаща гаранция, като нов, но не го ползвам. С него си взех тялото. Пък и 2мм надолу значат повече от 20 нагоре...
                                Късно, приятелю. Вече поръчах 18-105 за 340 лева.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X