Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв обектив да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв обектив да избера ?

    Всъщност на никонските версии на самянга май в повечето случаи имаше потвърждение на фокуса, и май управление на блендата от апарата.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Какъв обектив да избера ?

      Да, посипвам си главата с пепел, така е! За Никон и Пентакс има потвърждение на фокуса. Ама аз нали все си гледам Канонските работи.

      П.П. Ама цените в нашите магазини са далече от хуманните. Ако в Корея са наполовина, става да се прежали човек за ръчния фокус, но за палави деца не са решение по никакъв начин.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Какъв обектив да избера ?

        Самянга по скор за пейзажи.Къс!Иначе ще послушам съвета за твърд 50мм. Даже вече се оглеждам...
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • От: Какъв обектив да избера ?

          Потвърждението на фокуса (фазов фокус) при Пентакс е функция на камерата и няма нищо общо с конкретният обектив, т.е. работи с всякакъв такъв.
          VPetrov.photography

          Коментар


          • От: Какъв обектив да избера ?

            Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
            ... Иначе ще послушам съвета за твърд 50мм. Даже вече се оглеждам...
            Аз ще продавам моят 50/1.8g на Никор с UV филтър Hoya от ден 1. Пиши ако имаш интерес.

            Коментар


            • От: Какъв обектив да избера ?

              И аз моята Сигма 50мм 1.4 HSM, ако някой иска - цена близка до подарък
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: Какъв обектив да избера ?

                Пак съм аз. Сега ми попадна на полезрението и Tokina 16-28 2.8. цената е повече от добра, гледам в павилиона го имат намален. Как е това стъкло, че цената е супер спрямо тамрона или разните му никори
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Какъв обектив да избера ?

                  Тамрона е по-добър от Токината.

                  Коментар


                  • От: Какъв обектив да избера ?

                    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                    И аз моята Сигма 50мм 1.4 HSM, ако някой иска - цена близка до подарък
                    Каква е тази цена близка до подарък?

                    Коментар


                    • От: Какъв обектив да избера ?

                      мне, отказах се да си сменям 50тката за сега. Не знам доколко може да се вярва на оценките от DXO и колко са меродавни, но 18-35 е доста напред. Нов е 700 долара. Не ми се дават 2000 долара за 14-24. Ширина, която ще използвам, не много често. Нещо за разходки ми трябва, пейзажи, архитектура и широки портрети. Пп. имам и 28мм 1.8Г
                      Последно редактирано от ivodianov1992; 09-11-16, 10:54.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Какъв обектив да избера ?

                        20/1.8г е прекрасен и лек (каза за разходки).

                        Коментар


                        • От: Какъв обектив да избера ?

                          Абсолютно, но за същата цена мога да си взема 18-35. И за това се чудя. Според разните сайтовете е с по - висока оценка и острота. За такъв обектив, не ми трябва много отворена бленда.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Какъв обектив да избера ?

                            Колеги, днес имам лекция точно по темата за светлосилните обективи "праймове" и техните предимства и недостатъци... Еми заповядайте... Освен мен ще се включат Влади Томашевич, Ники (Ботци) Клаудио Лентини... Фотопавилион 18:30...

                            Иначе конкретно по въпроса, четенето на резултатите на DXO е добра идея, след като обаче се прочетат "тонове" материал по въпроса как и защо се правят тези тестове...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • От: Какъв обектив да избера ?

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              мне, отказах се да си сменям 50тката за сега. Не знам доколко може да се вярва на оценките от DXO и колко са меродавни, но 18-35 е доста напред. Нов е 700 долара. Не ми се дават 2000 долара за 14-24. Ширина, която ще използвам, не много често. Нещо за разходки ми трябва, пейзажи, архитектура и широки портрети. Пп. имам и 28мм 1.8Г
                              От известно време съм се наканил да си взема 50мм, но по принцип ползвам само на Канон. Та ако имаш някакъв опит/сравнения между тази Сигма и същото нещо на Канон?

                              Коментар


                              • От: Какъв обектив да избера ?

                                Мисля новата Сигма Арт би била най - добрият вариант, та било и за Канон. Чудех се за нея, Яро ми каза - 1800лв за 50тка??? и тогава се замислих и си дадох сметка, че може би на този етап, мога да си карам още със старата Сигма. Тя има много красиво боке, оптически е сравнително добра и очудващо остра и контрастна от 2.5 бленда на 36.3МП D810!!! Има хубави цветове, на по - отворени бленди поомеква, но не е неизползваема. Взех я случайно, но най - отговорно мога да заявя, че е очудващо добър обектив за смешната си цена, на която може да се намери към днешно време на старо. Ако можеш да я пробваш - препоръчвам ти го! Несъмнено новата ще е по - добра във всяко едно отношение, но не мисля че ще е зашеметяващо по - добра, на най - често използваните бленди от мен 2.5 - 4.0. А и цената й не е никак малка. И така, за сега ще си карам със старата Сигма, а тези пари мисля да инвестирам в нещо, което нямам - нещо широко, по възможност варио. Ще се почудя още малко и ще скоча на нещо. Накрая ще взема един 16-35 ф4 или Тамрона и това е. Поздрави!
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X