Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв обектив да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какъв обектив да избера ?

    Ами да е честит като пристигне! И много хубави кадри с него ти пожелавам.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #77
      От: Какъв обектив да избера ?

      Благодаря. Надявам се да е перфектен, както казва продавачът. Хубаво е, че върви със сенник и филтър, това са си 50 лева. Във Вторник трябва да е при мен, ще споделя резултатите.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #78
        От: Какъв обектив да избера ?

        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
        Благодаря. Надявам се да е перфектен, както казва продавачът. Хубаво е, че върви със сенник и филтър, това са си 50 лева. Във Вторник трябва да е при мен, ще споделя резултатите.
        Айде честито, това е един много приятен обектив за нищо кинти.


        Едит, ако те притеснява пластмасовия байонет - сменя се с метален за 15$

        Коментар


        • #79
          От: Какъв обектив да избера ?

          Аз да попитам, ъъъ такова, чудя се между два обектива... единият е Nikkor 85/ 1.4 G или Nikkor 24-70/2.8. Смисъл и двато ще си ги взема, въпросът е кой да е по - напред. То реално аз трябва да си отговоря на този въпрос, защото са си различни обективи и зависи какво снимам. Сега за портрети пердаша с 70-200 2.8. Бива, не е лош, но 85/1.4 там ще се справя по - добре. От друга страна пък ми се иска да заменя 16-85 с 24-70... незнам и аз...
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #80
            От: Какъв обектив да избера ?

            И какво печелиш с 24-70 на кропка?
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #81
              От: Какъв обектив да избера ?

              Ами по - добре ще се представя от 16-85, пък и следващото стъпало ще е Д800Е, което няма да е много скоро, но и ти си прав. Май 85/1.4 е по - разумният избор. Пък и чудесно ще се допълват със 70-200. А и реално под 70мм не ги използвам много и 16-85 както казах ми събира прах. 50/1.4 ми стига напълно в късия диапазон.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #82
                От: Какъв обектив да избера ?

                24-70 e разкошен обектив. Не виждам какво ще загуби, ако се ползва на кроп тяло. Единствено фокусното разстояние ще е различно (36-105 мм), но това няма отношение към оптическите му качества. Ако не му трябва широкото - от 16 до 24 мм, смяната си заслужава отвсякъде.
                85 1,4 G също е уникално стъкло.
                Само ти можеш да си отговориш кой от двата ти е по-необходим. И с двата няма да сгрешиш.
                За мен лично изборът би бил първо 24-70, после 85-цата. Но аз снимам предимно репортаж и вариото ми е по-необходимо.

                Коментар


                • #83
                  От: Какъв обектив да избера ?

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Ами по - добре ще се представя от 16-85, пък и следващото стъпало ще е Д800Е, което няма да е много скоро, но и ти си прав. Май 85/1.4 е по - разумният избор. Пък и чудесно ще се допълват със 70-200. А и реално под 70мм не ги използвам много и 16-85 както казах ми събира прах. 50/1.4 ми стига напълно в късия диапазон.
                  Ако става въпрос за приоритетно "портретник", няма място за сравнение на средното варио с 85/1.4 ..рисунъка и ДОФ- а на твърдака са безалтернативни. Трябва, обаче да внимаваш на най-отворено при портретите , поради ултраплиткия ДОФ, но го знаеш от 50-ката..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какъв обектив да избера ?

                    Вече можете да ми честитите новия обектив. Сега го взех, след малко отивам да поснимам и ще кача снимки.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какъв обектив да избера ?

                      Е хайде тогава, честито и на фокус!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какъв обектив да избера ?

                        Благодаря. Само че не мога да качвам снимки във форума. Като се оправи проблемът, ще кача. Обективът е извънземен, много съм доволен.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #87
                          Re: Какъв обектив да избера ?

                          Радо защо да не можеш - снимки се качват само че една по една. Проблема с много наведнъж не очаквам скоро да се реши, има секюрити проблем с ъплоудера на яхуу който се ползва.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Re: Какъв обектив да избера ?

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Радо защо да не можеш - снимки се качват само че една по една. Проблема с много наведнъж не очаквам скоро да се реши, има секюрити проблем с ъплоудера на яхуу който се ползва.
                            А, вярно. Благодаря за инфото, дано се оправи час по скоро, че така голяма игра.
                            Ето ги снимките. Пак повтарям- нямат никаква допълнителна обработка.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0020.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5579926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0021.jpg
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5579932Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0022.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5579934Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0023.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5579935Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0025.jpg
Прегледи:1
Размер:177.9 КБ
ID:5579937Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0026.jpg
Прегледи:1
Размер:206.2 КБ
ID:5579939Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0029.jpg
Прегледи:1
Размер:186.6 КБ
ID:5579941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0030.jpg
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:5579943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0036.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5579946Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0037.jpg
Прегледи:1
Размер:200.8 КБ
ID:5579947Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0038.jpg
Прегледи:1
Размер:205.2 КБ
ID:5579948Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0044.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5579951Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0046.jpg
Прегледи:1
Размер:146.3 КБ
ID:5579952
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какъв обектив да избера ?

                              Здравейте.
                              Бих искал да попитам някой от вас дали снима или е пробвал Nikkor 18-140 f/3.5-5.6G ED VR?
                              Цената,за която мога да го взема е 520 лева чисто нов.
                              Идеята ми е да го завинтя на D3300 за общо предназначение.
                              Благодаря предварително.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какъв обектив да избера ?

                                Аз не съм го ползвал, но по мнение на колегите не бил лош обектив.Нещо като 18-105 само, че...на 105мм. не омеква а си е използваем с добра рязкост.
                                Най-общо казано за средно качество туристически обектив става перфектно.Ако търсиш обаче нещо по-качествено, вече не е това избора...там големите диапазони във фокусните разстояния не са предпочитане, защото тези обективи им пада качеството!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X