Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧИП ТУНИНГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: ЧИП ТУНИНГ

    Първоначално публикуван от p_kitanov Преглед на мнение
    Таркалям Nissan Patrol 3.0 GR - 2004г - автоматик. Наличните му 160 коня хич не му стигат и доста ме нерви. Може ли съвет тунинга ще помогне ли и кой е най удачният. Цената не е от голямо значение
    NISSAN PATROL GR 3.0DI е с мощност 116KW/158HP и може да се препрограмира оригиналния софтуер в блока, няма да е необходимо да слагате допълнителен модул.Ще се увеличи мощността около 190HP и въртящият момент от 323NM ще стане около 400NM.

    Коментар


    • #77
      До: ЧИП ТУНИНГ

      Първоначално публикуван от ECU Преглед на мнение
      NISSAN PATROL GR 3.0DI е с мощност 116KW/158HP и може да се препрограмира оригиналния софтуер в блока, няма да е необходимо да слагате допълнителен модул.Ще се увеличи мощността около 190HP и въртящият момент от 323NM ще стане около 400NM.
      Къде това бе колега? Колко парици? Споделя с нас.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #78
        До: ЧИП ТУНИНГ

        За съжаление според правилата за изполване на този форум написването на името на сайта е супер голяма реклама и за това моите отговори бяха спрени от администраторите на форума.

        Поздрави

        Коментар


        • #79
          До: ЧИП ТУНИНГ

          Първоначално публикуван от ECU Преглед на мнение
          За съжаление според правилата за изполване на този форум написването на името на сайта е супер голяма реклама и за това моите отговори бяха спрени от администраторите на форума.

          Поздрави
          Пусни ми телефон на SMS.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #80
            До: ЧИП ТУНИНГ

            здравей те, някой да знае от къде може да се закупи устроиство с кабели или софтуер с кабели за репрограмиране на чипа на Nissan Patrol GR -2008.

            Коментар


            • #81
              До: ЧИП ТУНИНГ

              [QUOTE=ECU;682803]За съжаление според правилата за изполване на този форум написването на името на сайта е супер голяма реклама и за това моите отговори бяха спрени от администраторите на форума.
              Дай телефон за връска да те питаме за още работи щом разбираш

              Коментар


              • #82
                До: ЧИП ТУНИНГ

                Първоначално публикуван от Decho Nissana Преглед на мнение
                [QUOTE=ECU;682803]За съжаление според правилата за изполване на този форум написването на името на сайта е супер голяма реклама и за това моите отговори бяха спрени от администраторите на форума.
                Дай телефон за връска да те питаме за още работи щом разбираш
                0888/586 534-Дечо

                Коментар


                • #83
                  До: ЧИП ТУНИНГ

                  А този тип тунинг (на common rail само!) някой да го е пробвал?
                  Тези http://genercom.bg/faq/ обещават +20% и то се слага за 10 мин.
                  Изчетох FAQ ама не ми е ясно как процесора "разбира" какви са оборотите?
                  Иначе дават прилична цена....

                  Коментар


                  • #84
                    До: ЧИП ТУНИНГ

                    И не видях Патрол. Пък много ниски цени спрямо 1000-та лева, които искат в София.
                    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                    Коментар


                    • #85
                      До: ЧИП ТУНИНГ

                      Малко пояснения.Чип тунинг най-общо означава промяна на управляващата двигателя програма заложена в епром в модула за управление на двигателя ECU.Самият софтуер се състои от множество карти всяка една отговаряща за корелацията между няколко параметъра.
                      Например, налягане на турбокомпресора спрямо оборотите.Тъй като входните и изходни променливи са доста, картите също не са малко(100 и нагоре).
                      За промяната се изисква първо:
                      -прочитане на оригиналния фаил.
                      -обработка на картите
                      -изравняване на чексумата
                      -записване обратно в епрома на ECU-то.
                      Прочитането и записването стават с помоща на съответния интерфеис.Има и евтини китайски, но много хора са изпищели от тях.Хубавите струват скъпо, много скъпо
                      Обработката на картите и правилната чексума се извършват със спецялни програми които преобразуват суровите данни в съответната полезна информация.Струват скъпо-средно около 5000лв.
                      Отделно от парите, трябва да си много в час и да знаеш какво правиш.
                      Така че, колеги не е проста работа.Ако мислите да вземете едно китайско кабелче и да направите нещо с него-забравете.Беля обаче със сигурност ще стане.Най-малкото изтрит софтуер и заключено ECU.Ако въобще успеете да прочетете нещо.
                      Преди да се тунингова колата е задължително да се направи пълна диагностика и да се оправи и смени каквото не е наред.Отделно при турбодизелите например е желателно да се смени амбреажа с усилен такъв, поради чуствителното повишаване на въртящия момент при тях.
                      Има още много подробности които ще пропусна, че излезе цял роман
                      Дано съм бил полезен.
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #86
                        До: ЧИП ТУНИНГ

                        Ето как изглежда в общи линии софта за ремапване на ECU(в случая ecm titanium на фирмата alientech)Цена-2300 евро+допълнително за ъпдейти

                        http://tuning-equipment.co.uk/ecm2001graph3d.jpg

                        А ето и примерен интерфеис(флашър за EDC16 в случая)


                        http://www.szhtech.com/manage/images/2007811232316.jpg

                        И на последно място, с така наречните пауър бокс не се занимавайте.Това най-често е един резистор вързан към някой от датчиците на двигателя и подаващ грешен сигнал към блока за управление.Ако някой много държи да сложи такова нещо, да ми пише.Ще му кажа къде да си върже резистора на съответния автомобил(ако е възможно) и цялата работа ще му струва колкото струва резистора(между 5 и 10 стотинки)
                        Последно редактирано от kiki.t; 11-02-10, 12:25.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • #87
                          До: ЧИП ТУНИНГ

                          От всичко написано тук и аз се зайнтересувах от чип за Рейнджъра,но незная къде му се намира ЕКУ-то.
                          Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.
                          2004 г.-2500 см3 Мазда от всякъде.
                          Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                          Коментар


                          • #88
                            До: ЧИП ТУНИНГ

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            И на последно място, с така наречните пауър бокс не се занимавайте.Това най-често е един резистор вързан към някой от датчиците на двигателя и подаващ грешен сигнал към блока за управление.Ако някой много държи да сложи такова нещо, да ми пише.Ще му кажа къде да си върже резистора на съответния автомобил(ако е възможно) и цялата работа ще му струва колкото струва резистора(между 5 и 10 стотинки)
                            Чак за един резистор да ти искат 1000-2000 лв., а пък да струва 10 стотинки. Някои дори казват, че бокса е по-приемлив вариант, но и аз съм объркан.
                            Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                            Коментар


                            • #89
                              До: ЧИП ТУНИНГ

                              Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                              Чак за един резистор да ти искат 1000-2000 лв., а пък да струва 10 стотинки. Някои дори казват, че бокса е по-приемлив вариант, но и аз съм объркан.
                              1000-2000 е безумна цена.Така наречените пауър бокс струват 50-100лв.
                              Вътре рядко има повече от резистор
                              Нормална цена за истински чиптунинг с ремапване е до максимум 500лв.
                              И то направен от човек който разбира.Щото много хора взеха да се пробват и изпочупиха маса коли.И не се лъжете по гръмки имена, в крайна сметка ремапването се прави от един човек.Две са нещата, той да знае какво прави и да има необходимите софт и хардуер.
                              Цени над 500лв. са чисто мародерство.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • #90
                                До: ЧИП ТУНИНГ

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                1000-2000 е безумна цена.Така наречените пауър бокс струват 50-100лв.
                                Вътре рядко има повече от резистор...
                                Ааа, има и скъпи "резистор тунинг" изпълнения. С таймер и реле - за да изключва "резистора" при първоначално включване на системата - против грешки. Резисторът се състои от резистор, тример за настройка на пауъра и два насрещно паралелно свързани диода - против измерване с евтин омметър.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X