Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧИП ТУНИНГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ЧИП ТУНИНГ

    Първоначално публикуван от Ksit Преглед на мнение
    ... или са се изгъбаркали с него?-
    Не ми се ще свободни съчинения върху нова кола. -
    Ъпсурд.най вероятно е той да се гъбарка с теб. Без геометрични,механични и само софтуерни промени подобна почти 100% разлика е виц.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • До: ЧИП ТУНИНГ

      Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
      Ъпсурд.най вероятно е той да се гъбарка с теб. Без геометрични,механични и само софтуерни промени подобна почти 100% разлика е виц.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • До: ЧИП ТУНИНГ

        Благодаря ви пичове.
        Поне сега знам, че няма смисъл да мисля в тази посока въобще.
        Иначе идеята ме беше обзела сериозно наистина. -
        Просто следващата кола ще я избирам по-мощна. -)))

        Коментар


        • До: ЧИП ТУНИНГ

          Първоначално публикуван от Ksit Преглед на мнение
          Благодаря ви пичове.
          Поне сега знам, че няма смисъл да мисля в тази посока въобще.
          Иначе идеята ме беше обзела сериозно наистина. -
          Просто следващата кола ще я избирам по-мощна. -)))
          Ако искаш следващата кола да я тунинговаш по-сериозно, избирай я да бъде с турбо.Без значение дизел или бензин.Туниговането на атмосферен двигател си е мъка
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • До: ЧИП ТУНИНГ

            Добре в крайна сметка заслужава ли си да сложа на 3.1 td без интеркулер - http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4928.html чип със следните показатели по тази оферта : http://www.digitaltuning.bg/tuning/j.../3.1-td-140-cv Възможно ли е да се отрази негативно по турбото или двигателя? Не искам да правя някакъв невиждан тунинг, ми дето се вика любителско чипиране... това би трябвало да ми е предостатъчно?
            Последно редактирано от baha; 09-03-10, 03:35.
            R 727cc BB KIT
            ZJ V8
            WK2 V6

            Коментар


            • До: ЧИП ТУНИНГ

              Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
              Добре в крайна сметка заслужава ли си ?

              Колега, не знам дали си заслужава, но от вчера съм с такъв (за моя джип де). Динамиката се подобри, за разхода още не знам!
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • До: ЧИП ТУНИНГ

                Със какъв си, на коя фирма, колко пари... Ако ще излезе реклама ми пиши лично
                R 727cc BB KIT
                ZJ V8
                WK2 V6

                Коментар


                • До: ЧИП ТУНИНГ

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  Ако искаш следващата кола да я тунинговаш по-сериозно, избирай я да бъде с турбо.Без значение дизел или бензин.Туниговането на атмосферен двигател си е мъка
                  Бихте ли ми дали Вашето мнение... Виждам, че сте доста компетентен. Мерцедес Е220 CDI 143 к.с. автоматик модел декември 1999 г. Какво да й сложа в смисъл добро като качество и поносимо като цена. Бях решил за Пауър бокс, но след като прочетох Вашата статия се отказах. Благодаря Ви предварително.

                  Коментар


                  • От: До: ЧИП ТУНИНГ

                    Скоро си направих на колата чип тунинг тук, предложиха ми лицензиран чип тунинг.
                    Процедурата беше следната: прочетоха оригиналния ми софтуер и заедно с номера на шасито го изпратиха в Холандия, след три часа се обадиха, че колата е готова.
                    Последно редактирано от robkobg; 14-06-10, 23:33.

                    Коментар


                    • От: ЧИП ТУНИНГ

                      Къде, колко пари и какъв е ефекта?

                      Коментар


                      • От: До: ЧИП ТУНИНГ

                        Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                        Добре в крайна сметка заслужава ли си да сложа на 3.1 td без интеркулер - http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4928.html чип със следните показатели по тази оферта : http://www.digitaltuning.bg/tuning/j.../3.1-td-140-cv Възможно ли е да се отрази негативно по турбото или двигателя? Не искам да правя някакъв невиждан тунинг, ми дето се вика любителско чипиране... това би трябвало да ми е предостатъчно?
                        На това чероки може да се ремапне(чип) само ако компа е БОШ,ако не е най-вероятно ще ти предложат поур бокс,защото ЕКУ-то ти е Даимлер и тварянето му не е препоръчително

                        Коментар


                        • От: До: ЧИП ТУНИНГ

                          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                          Колега, не знам дали си заслужава, но от вчера съм с такъв (за моя джип де). Динамиката се подобри, за разхода още не знам!
                          Твоята кола е различна,по-нова е и се ремапва с така наречения ОБД тунинг,тоест сменя се софтуерна през диагностичната букса а неговата е стара и ще се налага отваряне на ЕКУ-то

                          Коментар


                          • От: ЧИП ТУНИНГ

                            Здравейте,
                            бихте ли ми казали за Патрол У61/1998 с двигател rd28td, може ли да се напави чип тунинг? Чета във форума, че за този модел не можело да се прави чип тунинг, а да се монтира powerbox. Дори да се направи едно от двете, ще трябва ли задължително да се направи и допълнителен тунинг, описан в поста на kiki.t?

                            Въпросите са породени от страховете ми, че този двигател е слабичък за такъв камион, сравнен с другите двигатели, които се монтират на този модел, стигащи до 4,5 сс и по-специално при пътешествия извън пътя и с доста багаж. За сега не съм прекалявал с офроуд (имам жипката от няколко месеца), но идва лятото и имаме планове за пътешествия, включващи и извънасфалтови преходи.

                            Коментар


                            • От: ЧИП ТУНИНГ

                              http://cement1000.hit.bg/

                              Коментар


                              • От: До: ЧИП ТУНИНГ

                                Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                                Добре в крайна сметка заслужава ли си да сложа на 3.1 td без интеркулер - http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4928.html чип със следните показатели по тази оферта : http://www.digitaltuning.bg/tuning/j.../3.1-td-140-cv Възможно ли е да се отрази негативно по турбото или двигателя? Не искам да правя някакъв невиждан тунинг, ми дето се вика любителско чипиране... това би трябвало да ми е предостатъчно?
                                Аз при тях си направих тунинга и съм много доволен, някой "майстор беше бърникал (казаха че това което имам не е оригинален софтуер и ме попитаха дали да го оставят или да го оптимизират ) преди това имах грижи от рода на това че отчета за разход на гориво лъжеше с много, сега джипката върви много по добре и разхода падна (отчета се оправи).

                                Относно въпросът дали ще се намали ресурса на двигателя, турбината и скоростите смятам че ако човек си кара нормално, не би трябвало да има разлика в ресурса. Трошенето идва от "гонката" а с тунинга така малко ти се отварят "крилата" да гониш. Ама като зареди човек и се вразумява.

                                Моето мнение след като го направих е че много трябва да се внимава къде и кой пипа, ако се направи както трябва ефекта е страхотен, но по форумите има десетки момчета които се оплакват.

                                Относно по горното мнение на колегата за флашването през OBD аз не разбирам много, но тези момчета извадиха компа за 1 мин и всичко си го правиха на бюрото, мисля че няма да имаш проблем, но все пак ги питай за това пари не се дават. :-)
                                Последно редактирано от bombata; 12-11-11, 10:52.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X