Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧИП ТУНИНГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: ЧИП ТУНИНГ

    Първоначално публикуван от Nikiboy Преглед на мнение
    Повер бокса може и да не е лошо - зависи от мотора и как е нагласен за момента. Може да има и мн добър ефект, освен дупки в буталата разбира се.

    Относно ремапа знам колко струва да имаш надежден парньор и знам колко струва да специализираш в определена група автомобили, както ние гоним италянки. Дано само няма счупени двигатели, че.... лошо за псевдо маперите
    Aз също знам от личен опит всичко това и знам кое колко струва ако искаш да е както трябва.Много от клиентите обаче не го знаят и после излиза име на всички под общ знаменател.И че не биха се доверили на някой в бг да им прави каквото и да било по електрониката на колата.
    и резултата е пауърбокс,защото идва от "германия"(примерно) и си мислят ,че е по-надежден.
    Пауътрбокса се води Low Budget на всякъде,тук обаче е обратното с токова много"мапери".Защо не пада цената на японските примерно или да видим кога ще падне цената на полследните ЕДЦ17 и МЕД17 които нямат "чипове"и дори БДМ порт за да с еправят от гаражни майстори,за които вече производителите на флашери се застраховат и правят всичко да минава през техни сървъри когато правиш такава кола.

    Коментар


    • #62
      До: ЧИП ТУНИНГ

      гледам че има разбирачи по темата на друго мисто питах и тук ше повторя
      като дигна турбото от 1 бар на 1.8 барa компа засича че има високо налягане и ми прекъсва тоест
      стига до едни определени обороти и неше повече на горе светват всички лампи по таблото.
      намалих на 1.4бара и сега джипа е корено различен откак няма и гърнета и е с изключен клапн за рециклиране на изгорелите газове.
      1 Въпрос къде да вържа интерколера преди или след сензорите които се намират след турбото
      2 Вапрос ше духне ли нещо ако оставя машината да духа с 1.8бара само при положение че сам с газта до дупка много рядко нормално каране не стига не надхвърля 1-1.4
      поздрави

      Коментар


      • #63
        До: ЧИП ТУНИНГ

        какъв е джипа първо.Това в пик ли 1,8 или ?Ама и да не ми кажеш -няма как на 1.8.Не може с 80% да го надуеш.Ти сам ли си го правиш и как разбра че е на 1.8...дай малко повече инфо

        Коментар


        • #64
          До: ЧИП ТУНИНГ

          Доколкото си спомням Джимни с 1.5 турбодизел.
          Това нялягане му е много. Кофти и за турбото и за мотора, а смисълът не е ясен - ако вкарваш толкова въздух, а няма пропорционално и повече гориво съвсем е безсмислено.
          Сензорът за налягане и преди и след кулера ще показва на практика едно и също (е, с малко закъснение).
          А този за температурата след кулера - ясно, ще показва по-малко

          Коментар


          • #65
            До: ЧИП ТУНИНГ

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            за каква кола и колко пари ти искат?

            Познавам хора, които правят ЧТ на много добри цени - аз лично съм много доволен на Рено Меган 2001г. 1.9ДТИ... на най-големите баири по магистрала Тракия и Хемус, където преди с пълна газ е вървяла 140-150кмч, сега не е проблем 170-180кмч чак не смея да дам пълна газ... Vмакс става над 200кмч...
            На всичкото отгоре разхода пада и на градско и на магистрала...

            НО! преди да правиш ЧТ трябва да си сигурен, че турбото, мотора и трансмисията са здрави... иначе влизаш в бокса... със висока скорост

            От горчив опит на приятели знам, че не се препоръчва за автоматици /например Ауди и БМВ/...
            Момчета,става дума за Тойота Land Cruiser ,автоматик,174 коня,та за него ще може ли да се постави чип,макар че е автоматик,и добре ли ще е ?

            Коментар


            • #66
              До: ЧИП ТУНИНГ

              монтираx манометър с глицериен за да видя колко е фабрично отам се тръгна лека по лека да вдигам



              самоче се поулисах и на 1.8бара съм в пик при подаванае на много газ в продължение и невероятно но факт само на пета се получва прекъсване на инжекцията.
              за да не прекъсва горивото е намалено на 1.4 бара само при максимално натоварване иначе на магистрала със около 100км/ч дига на 1.2бара
              да кажем че съм с някъв тип чип който увеличих оше но не е до край категорично има много още за даване но прекъсва нa малки обороти акто давам газ и падат се получава едно претрисане което в нормално каране го няма.
              за мен е важно джипката да не мре на втора в кaлата а да вдига оборотите както на първа
              тук става дума за много кал или некой голем баир не на равно магистралата не е проблем ако дига 90км/ч са ми достатъчни.
              относно надежноста има джимита с мотор 86кс и те са напънати до 1.6 бара в пик така че не се плаша много макар и моят мотор да е малко по стария вариант на рено клио 65kc.
              като се прави репрограмиране има ли вариант да се промени да не засича компа високо налягане
              разполагам с програма която мога да си поприказвам малко с джипката но още ниамам кабел за връзка все пак ако знам кое да пипам може би бих рискyвал.
              поздрави

              Коментар


              • #67
                До: ЧИП ТУНИНГ

                Таркалям Nissan Patrol 3.0 GR - 2004г - автоматик. Наличните му 160 коня хич не му стигат и доста ме нерви. Може ли съвет тунинга ще помогне ли и кой е най удачният. Цената не е от голямо значение

                Коментар


                • #68
                  До: ЧИП ТУНИНГ

                  Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                  монтираx манометър с глицериен за да видя колко е фабрично отам се тръгна лека по лека да вдигам



                  самоче се поулисах и на 1.8бара съм в пик при подаванае на много газ в продължение и невероятно но факт само на пета се получва прекъсване на инжекцията.
                  за да не прекъсва горивото е намалено на 1.4 бара само при максимално натоварване иначе на магистрала със около 100км/ч дига на 1.2бара
                  да кажем че съм с някъв тип чип който увеличих оше но не е до край категорично има много още за даване но прекъсва нa малки обороти акто давам газ и падат се получава едно претрисане което в нормално каране го няма.
                  за мен е важно джипката да не мре на втора в кaлата а да вдига оборотите както на първа
                  тук става дума за много кал или некой голем баир не на равно магистралата не е проблем ако дига 90км/ч са ми достатъчни.
                  относно надежноста има джимита с мотор 86кс и те са напънати до 1.6 бара в пик така че не се плаша много макар и моят мотор да е малко по стария вариант на рено клио 65kc.
                  като се прави репрограмиране има ли вариант да се промени да не засича компа високо налягане
                  разполагам с програма която мога да си поприказвам малко с джипката но още ниамам кабел за връзка все пак ако знам кое да пипам може би бих рискyвал.
                  поздрави
                  С какво се "улисваш" и го вдигаш това налягане?С това налягане ако го изкараш на междуградско 20км и ще хвърли турбинката.То кабела е най-важен ,софтуер само не ти върши работа да си "приказваш".Това коя година е?С делфи еку ли е,евро 3 или 4.от тези моторчета може да изкараш около 25к.с и 40нм.

                  Колкото до патрола-той е със зексел еку,което се намира в средната конзола в таблото до педалите.той е с 2 чипчета 27ц1001 и от него се изкарват 30ина к.с и 50-55Нм.Доста понамалява турбодупката до 2200 2300 оборота която има.

                  Коментар


                  • #69
                    До: ЧИП ТУНИНГ

                    Моята на пикове вдига то 1.9 бара - така съм я нагласил и вече 40 000 не съм прецакал мотора нито пък турбото - луфтовете са му почти същите, въпреки че има разбити лопатки.

                    За дефорсиран мотор не е проблем според мен.

                    Коментар


                    • #70
                      До: ЧИП ТУНИНГ

                      Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                      монтираx манометър с глицериен за да видя колко е фабрично отам се тръгна лека по лека да вдигам


                      самоче се поулисах и на 1.8бара съм в пик при подаванае на много газ в продължение и невероятно но факт само на пета се получва прекъсване на инжекцията.
                      за да не прекъсва горивото е намалено на 1.4 бара само при максимално натоварване иначе на магистрала със около 100км/ч дига на 1.2бара
                      да кажем че съм с някъв тип чип който увеличих оше но не е до край категорично има много още за даване но прекъсва нa малки обороти акто давам газ и падат се получава едно претрисане което в нормално каране го няма.
                      за мен е важно джипката да не мре на втора в кaлата а да вдига оборотите както на първа
                      тук става дума за много кал или некой голем баир не на равно магистралата не е проблем ако дига 90км/ч са ми достатъчни.
                      относно надежноста има джимита с мотор 86кс и те са напънати до 1.6 бара в пик така че не се плаша много макар и моят мотор да е малко по стария вариант на рено клио 65kc.
                      като се прави репрограмиране има ли вариант да се промени да не засича компа високо налягане
                      разполагам с програма която мога да си поприказвам малко с джипката но още ниамам кабел за връзка все пак ако знам кое да пипам може би бих рискyвал.
                      поздрави
                      Чудиш се явно как да строшиш мотора,не се занимавай с тези японски гадинки,не са податливи на корекции,Струва много скъпо за да стане истинско.Във България няма такъв човек който да е налял 15-20 000 за да прави DENZO или други Японски компютри.Лично мнение.Позанимавал съм се с това.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-01-09, 01:24.
                      [url]www.4x4varna.com[/url]

                      Коментар


                      • #71
                        До: ЧИП ТУНИНГ

                        ами аз съм налял да ти кажа...и доста повече от това.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #72
                          До: ЧИП ТУНИНГ

                          маи нещо не се разбираме след като ви казвам че има серйно джими по новия модел което духа с 1.6 бара в пик
                          та то мойто е скопено сега на 1.4-1.5 бара.на магистрала повече от 1.2бара не стигам не се е скапал мотора и няма
                          зависи от кой дава газта.всички джимита дизел са с DELFI(EURO 4) като съм е карал на доктор които има уред за диагностика на DELFI мойта джипка е разпознава като рено канго.
                          интерколера си губи смисъла в гората при бавно каране чесно казано ефект нула а на мен тогава ми трябва
                          все пак мога да опитам като поставя един много тънак за да мога да го събера между мотора и капака.
                          поздрави

                          Коментар


                          • #73
                            До: ЧИП ТУНИНГ

                            Щото взехме да размиваме темата имам предложение - тъй като всеки иска да си чипоса джипката или да пишем в отделни теми по марки или в официалните раздели. аз лично се обърках.

                            Коментар


                            • #74
                              До: ЧИП ТУНИНГ

                              [quote=batpepi;603584]То кабела е най-важен ,софтуер само не ти върши работа да си "приказваш".

                              quote]

                              какъв е кабела за връзка и откъде мога да ко закупя.
                              поздрави

                              Коментар


                              • #75
                                До: ЧИП ТУНИНГ

                                [quote=zenit;618673]
                                Първоначално публикуван от batpepi Преглед на мнение
                                То кабела е най-важен ,софтуер само не ти върши работа да си "приказваш".

                                quote]

                                какъв е кабела за връзка и откъде мога да ко закупя.
                                поздрави
                                това е кабел ,с който само ще прочетеш файла в екуто.После някой трябва да ти направи файл и пак да го запишеш.Най-евтиния китайски е 1ххлв.Колко е надежден незнам обаче.Истински флашер е доста пари-1/3 от цената на чисто ново jimny.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X