Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсано ухо на въжето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Скъсано ухо на въжето

    А да бе, то е жилаво и се гъне. Разбило се е и винтчето. Точно от отпуснато въже, което се мета насам натам по барабана. Наблюдавах го днес...

    Коментар


    • #32
      От: Скъсано ухо на въжето

      Споко. Въжето омеква и се пречупва с времето и дърпанията и става лесно. Яли сме го тоя, да не мислиш, че откриваш топлата вода
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Скъсано ухо на въжето

        Тва го каза и в началото... Вече 100 лебедки /поне/ не е. Ще трябва да са 1000, ама няма да е с тва въже... Та бек то скуеър уан...

        Коментар


        • #34
          От: Скъсано ухо на въжето

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Споко. Въжето омеква и се пречупва с времето и дърпанията и става лесно. Яли сме го тоя, да не мислиш, че откриваш топлата вода
          Нищо не омеква! Това, дето е откъм барабана с времето така си запаметява витките с малкия диаметър, че няма излизане на глава с него.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Скъсано ухо на въжето

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Това, дето е откъм барабана с времето така си запаметява витките с малкия диаметър
            Тва имах предвид и аз. Губи си еластичността и става на спирала
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Скъсано ухо на въжето

              E то е на спирала, но това по никой начин не ми е от полза...

              Коментар


              • #37
                От: Скъсано ухо на въжето

                Както ти писах и преди готов съм да дойда утре преди обяд.Сега се чухме по телефона с rraadd00 той също може да дойде утре.Въпроса е искаш ли помощ?За пари тук не става на въпрос!
                КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
                УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

                Коментар


                • #38
                  От: Скъсано ухо на въжето

                  Помощ няма да откажа, преди обяд ако минете поне кафенце ще мога да ви направя . И кейк е направила жената, та няма да умрЪ от срам. Сега ще пусна и телефона си на лични.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Скъсано ухо на въжето

                    Ясно, ще те извадят.

                    Да разплетем малко въжето тогава:

                    Явно е, че съм се престарал, но това го измислих в гаража на другия ден след като ядох един четвъртит в гората заради измъкнало се от обувката въже. Както Чавдар каза-въжето си стои на спирала и не ще да се стегне и да започне да дърпа. Колко се мъчих да му захвана края в обувката та да стегне поне малко, ама нцъ... Изядоха ни комарите тогава.
                    Та на другия ден с яд реших да го направя здраво и измислих това с тръбичката и пробиването. Ако се стигне до такава сила на опън при напълно развито въже, че да излезе от оригиналната обувка-и при мен ще излезе. Но не въжето от тръбичката, а болтчето 6мм от страницата на макарата. Тя е направена от ламарина 4 мм(мисля), та смятайте колко витки държат. Всъщност това болтче ми е излизало заради смотана резба, затова направих нова дупка, с нова резба. После като си помислих-0направих още 2 или 3 нови дупки пак с резби. Да има там...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Скъсано ухо на въжето

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      като си помислих-0направих още 2 или 3 нови дупки пак с резби. Да има там...
                      Ей това вече е умна приказка. Резба лесно се, ъъъ, такова, а по стара машина винаги има откъде да се отвинти М6

                      Коментар


                      • #41
                        От: Скъсано ухо на въжето

                        Моето е криво и попрецакано вече, болтчето де, а може и винтче да е, знам ли. Ще трябва да го махам и слагам с клеши. Малко не са го измислили. Основната беля е при разпускане на въжето и после стягане само на горните намотки. Понякога става голяма каша вътре. От там и се къса ухото, което можеше да е и по-здраво, но така поне е като бушон. Отделно ми се посмачка въжето в една такава ситуация, защото аз го развивам с мотора, а то пък затегнало и почнало да се навива, на обратно. Не ми харесва концепцията с металното въже, трябва редач. Е това ще ми е много полезно нещо и силно бих желал да се сдобия. Нещо не е много на мода, но не може да няма начин да се реди адекватно. Или като се дърпаш под ъгъл и то се навива само в 1/4 от барабана и се натрупа, затегне и трябва едни гимнастики, едно чудо. Ае гадно нещо е това лебедката, а по-гадното е дето за толкоз години никога не ми е трябвла, а сега като имам от има няма 1/2 година я ползвам постоянно, че и пънове дърва може да влачи. Ако мога да си го позволя, бих ползвал синтетика, но ще се скапе ако не я пера постоянно сякаш.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Скъсано ухо на въжето

                          Първоначално публикуван от dan4o naidenov Преглед на мнение
                          Както ти писах и преди готов съм да дойда утре преди обяд.Сега се чухме по телефона с rraadd00 той също може да дойде утре.Въпроса е искаш ли помощ?За пари тук не става на въпрос!
                          Разбрахме се с колегата Данчо, той ще дойде утре и ако прецените, че трябва още един джип идвам и аз.
                          Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                          BMW F650CS
                          Радо о885 5о 59 5о

                          Коментар


                          • #43
                            От: Скъсано ухо на въжето

                            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                            защото аз го развивам с мотора, а то пък затегнало и почнало да се навива, на обратно.



                            Не ми харесва концепцията с металното въже, трябва редач. Е това ще ми е много полезно нещо и силно бих желал да се сдобия.
                            По първия абзац(щото не знам как се разделя един цитат на две):
                            Затова ако няма човк който да вади рзвитото въже, или не си под наклон за да се върши това от гравитацията-развиването на въжето само на дърпане при освободен съединител. Ако има човек да гледа какво се получава при развиването на мотор-да, става. Ама и човека трябва да знае какво да гледа, че съм си патил и от това. Сина зяпа мухите и дърпа колкото за участие, през това време въжето се развило, оплело и тръгва да се навива на другата страна.

                            Относно редача-досега не съм виждал такова нещо по нашите лебедки. За да работи трябва или да е с винтова линия и да се двици насила през винта, със стъпка колкото диаметъра на въжето, или както по крановете-ролка която да се притиска от пружина към барабана и да не позволява качването на въжето. Ама при сериозните усилия при нашето дърпане-трябва много сериозна пружина за да устиска на напъна на въжето и да не изпусне някоя витка.
                            Начина при събиране на въжето на единия край е когато "топката" стане твърде голяма да се спре дърпането, да се развие въжето и да се намотае наново, но на другия край на барабана за да има място за новонавитото въже. Обикновено с едно такова упражнение се получава. Най много с две. То повече въже няма...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Скъсано ухо на въжето

                              Не мисля да се наложи, аз не съм закъсал никак страшно. Малко му трябва да излезе. Просто дръвце няма стабилно и днес почна да пада, хем е тънко, хем на сипей та явно корените не го държат... Благодаря, наистина хем малко ме е срам, хем ми е гот, че има хора готови да помагат!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Скъсано ухо на въжето

                                Ами аз си го развивам на откачен барабан, но се е налагало и с мотора на лебедката. Там е рботата, че съм сам и няма кой да гледа. И като се намота и спре да ме вади, няма как да слизам и да гледам, щото трябва да съм вътре. А то се затегнало, аз го развивам, то се навива и става манджа с грозде. Гравитацията не помага съответно, защото въжето е затегнало и се развива не там, където трябва. Нищо де, 1-ва лебедка, 1-вото въже беше ясно, че няма да живее дълго. Така се е скъсало и ухото. Наистина се замислям за синтетика, но нея като я съсипя ще сдухам, а това поне не е скъпо и ще взема ново.
                                Редачи съм виждал само на клипче, май в индонезия ли къде беше, в голяма кал и гняз. Така и не разбрах как работят, но бяка нещо голямо с рамо на носъ на бронята, никак не ми е ясно. Ще потърся има ли тема и ако няма ще взема да пусна, че си е полезна джаджа. Предполагам, че този модел, за който говоря е нещо като фиксатор, за да може въжето да завива на 2 педи от водача и съответно да влиза постоянно централно от ухото към водача и съответно да се намотава правилно...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X