Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсано ухо на въжето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъсано ухо на въжето

    Скъса ми се ухото, което държи въжето към барабана. Как може да се оправи? Въжето е ново и нищо му няма, но сега съм закъсал и не мога да се извадя... Не ми казвайте, че трябва да си купя ново. Може би някъде се ремонтират такива неща?

  • #2
    От: Скъсано ухо на въжето

    Шошо? Я пусни снимка?
    Ако е това дето си мисля си купуваш кабелна обувка стискаш я с клещите към въжето и си ти
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Скъсано ухо на въжето

      Въжето никога не "държи" с ухото си силата на опън.
      Това става чрез силите на триене м/у него и барабана (формула на Ойлер). Никога не го развивайте до край, освен при подреждане.
      Съвета по-горе е правилен, още повече, че на много лебедки (в т.ч. и моята) закрепването е извършено именно по описания начин.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Скъсано ухо на въжето

        Ясно ми е това, не помня как се скъса, не съм се дърпал на него, минимум 1/2 барабан, демек малко след червеното почвам да дърпам. Развивам до край само за да го пренавия, в началодо доста често, като беше ново. То е от меден говнолин и предполагам, че като се е отпуснало някой път не съм усетил и така... Само дето снощи като се сипнах към дерето и ме хванаха клоните, бях забравил и сега се доскъса. Точно тази част е Петьо, кабелна обувка, ех благодаря, забравил бях за това. Значи остава да се извадя някак 1-во.

        Коментар


        • #5
          От: Скъсано ухо на въжето

          Абе фани го с тел, тиксо или квото имаш там. Колкото да направи две тви навивки и си ти
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Скъсано ухо на въжето

            Ще го пробвам това с телта, сигурно ще стане. Лошото е, че май няма, за какво да се дръпна. Има едно дръвченце само, но е с диаметър 10 см и сигурно няма да ме издържи...

            Коментар


            • #7
              От: Скъсано ухо на въжето

              Кажи къде си, някой да дойде да помогне. И после мини през къщи освен да си избереш килим, да ти дам и такива тръбички за кербоване на въжета. И кербовъчни клещи имам.

              Коментар


              • #8
                От: Скъсано ухо на въжето

                Ще мина задължително, трябва да слизам тия дни до града.
                Над с. Бов съм. Благодаря, но ми е неудобно е да разкарвам хората, точно в момента нямам 1 стотинка, а си е разход. Нямам ни бира ни нищо и да почерпя. Абе срам, ама няма банкомат при мен .
                Мисля някой от тук ако мога да викна, но и за тях нямам пари . Ще ида сега пак да пробвам с тел да хвана въжето и се надявам да ме издържи дръвцето. Аз реално не съм закъсал сериозно, просто лявата страна се сипа от пътя, щото като тръгнах пуснах волана да махна 1 кабел, дето ми се закача в краката и от снега той сам се нави към дерето. Нямам обяснение как мога да направя такава простотия за 1 метър буквално, но сега и огледало трябва да сменям .

                Коментар


                • #9
                  От: Скъсано ухо на въжето

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  ... Ще ида сега пак да пробвам с тел да хвана въжето и се надявам да ме издържи дръвцето. ...
                  Привържи го някак с тел, след това леко намотай въже на барабана да го притисне отгоре и би трябвало да стане. Хващал съм го със самозалепваща лента моето (синтетика).
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скъсано ухо на въжето

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Ще мина задължително, трябва да слизам тия дни до града.
                    Над с. Бов съм. Благодаря, но ми е неудобно е да разкарвам хората, точно в момента нямам 1 стотинка, а си е разход. Нямам ни бира ни нищо и да почерпя. Абе срам, ама няма банкомат при мен .
                    Мисля някой от тук ако мога да викна, но и за тях нямам пари . Ще ида сега пак да пробвам с тел да хвана въжето и се надявам да ме издържи дръвцето. Аз реално не съм закъсал сериозно, просто лявата страна се сипа от пътя, щото като тръгнах пуснах волана да махна 1 кабел, дето ми се закача в краката и от снега той сам се нави към дерето. Нямам обяснение как мога да направя такава простотия за 1 метър буквално, но сега и огледало трябва да сменям .
                    Ей, мама му стара - в такава ситуация да се говори за пари, особено когато ги няма...

                    Съжалявам, че си ми много далече....

                    Ама пари... ами който е тръгнал да помага, на пътна помощ ли ще се прави, или просто ще помага.....

                    Дано се оправиш някак си...

                    Успех!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скъсано ухо на въжето

                      Всичко е с пари вече, нали който дойде ще сипе гориво? За моята дивотия, той да плаща!? Къде дават така... Днес не остана време да се боря с това, че 100 неща изкочиха, но утре ако не се извадя сам ще пиша. Все пак 1-во с неволята.
                      С тел ще трябва да се, че метално. Синтетиката е прекрасно нещо, лесно и просо, но в моите ръце няма да изкара дълго, а да купувам често няма как, то аз дори за 1 не мога да отделя. Надявам се някой ден да го добутам до там. Благодаря на всички!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скъсано ухо на въжето

                        Няколко колеги съм ги вадил,за пари никога не е ставало въпрос,колеги все пак сме.Ако няма кой да те извади да идвам,Краси 0888344659.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скъсано ухо на въжето

                          Помощ не мога да ти предложа че си ми далеч, но ако искаш, ще го изплетем въжето.
                          През седмицата съм в София. Звънни ако искаш. Носиш ми го, а на следващия ден ти го давам изплетено ухото.
                          Баща ми ги плете от години. И мен ме учи няколко пъти, но иска инструмент, който е горе при него.
                          Успех!
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скъсано ухо на въжето

                            Ами благодаря. Кербоването на Стефан звучи по-лесно и бързо сякаш. Каквото и да означава тази нова за мен дума /така де, ясна ми стана процедурата, но кой ти знае такива технически термини освен Стефан /... A и наплитането няма ли да направи голямо ухо, пък то трябва да е мъничко, че да го хване винтчето...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скъсано ухо на въжето

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Помощ не мога да ти предложа че си ми далеч, но ако искаш, ще го изплетем въжето.
                              През седмицата съм в София. Звънни ако искаш. Носиш ми го, а на следващия ден ти го давам изплетено ухото.
                              Баща ми ги плете от години. И мен ме учи няколко пъти, но иска инструмент, който е горе при него.
                              Успех!
                              Няма какво да се плете от този край на въжето, дето се хваща за барабана. Там се слага една кабелна обувка с подходящ размер и, ако липсват кербовъчни клещи, се използва подходящ по размер чук.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X