Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсано ухо на въжето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скъсано ухо на въжето

    И много - много тъп секач. По-скоро плосък избивач. Или грамадно менгеме, и две стоманени пръчки. Или два камъка. Или каквото друго неволята е донесла.

    Коментар


    • #17
      От: Скъсано ухо на въжето

      Колегата спомена за ухо, та затова. Ако става с кабелна обувка, още по-лесно.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Скъсано ухо на въжето

        Как го направих аз:
        Понеже не ми хареса да бъде с кабелна обувка, просто отрязах 2 см желязна тръбичка с диаметър колкото да се нахлузи на въжето. Колкото по-стегнато влезе-по-добре. ПОсле разплесках тръбичката да стане плоска, както е с въжето вътре. То ще не ще се разплесква заедно с тръбичката. Пробивам тръбичката със свредло 6-7 мм(болтчето което задържа въжето към барабана е 6 мм) и през готовата дупка навивам болта и е готово. Държи по-здраво от обувка. Особено като нямам кербовъчни клещи за да стисна обувката както трябва.

        При пробиването на дупката се пробива само тръбичката. Въжето е доста твърдо и само затъпява свредлото. Затова след като пробих тръбичката от двете страни с пробой направих дупка в самото въже.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Скъсано ухо на въжето

          Koле добре звучи това. Само дето няма сякаш смисъл да дупча и въжето, а и винтчето не е толкова дълго, че да хване толкова дебело нещо /въже с тръбичка/. Може само стърчащия край предполагам, сплескан и ще стане точно като обувка. Само дето аз нямам тръбичка такава тук . За сега оставаме на тел, то там усилие няма и ще е достатъчно да прибере въжето. После ще го ремонтирам по-трайно, но дето вика един приятел, временните неща имат тенденцията да стават доста трайни...

          Коментар


          • #20
            От: Скъсано ухо на въжето

            Въжето го закачих с тел и макар и да издържа едно опъване, дръвцето не издържа. Гъта се. Сега ще направя нова дупка на старото ухо, че за малко да направи куп мизерии, като се откачи от телта. Работата е там, че има дебело дърво, но то не е в правилната посока. Чудя се дали ако се дърпам право напред ще стане. Май може и да ме сипе още повече в дерето. Ще пробва де, малко да съ позатопля, дупча и се метам...

            Коментар


            • #21
              От: Скъсано ухо на въжето

              Няма да я бъде таз, търси се нещо достатъчно тежко да ми бъде котва...

              Коментар


              • #22
                От: Скъсано ухо на въжето

                Изкопай си дупче и си заври резервната гума вътре
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Скъсано ухо на въжето

                  Разни гуми с джанти имам, но как точно трябва да стане!? Отделно, че не съм сигурен дали ще държи основата. Ще ровя из нета за снимки...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Скъсано ухо на въжето

                    Баси форума, толкова ли няма някой да се вдигне да помогне на човека?
                    От Варна ли да паля????

                    Коментар


                    • #25
                      От: Скъсано ухо на въжето

                      Е ти па са, ще копам гума . Oбаче ми излизат едни стари спомени за пулпал и как Стефан искаше да прави котва дето не ти трябва 2ри човек да я държи... Е сега ми стана ясно що /а при мен е доста нужна таквази особено през полето/.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Скъсано ухо на въжето

                        Колега ако искаш дай малко подробности, къде по-точно си, как си се окопал и какво трябва според теб, за да те извади някой. От постовете ти оставам с чувството че живееш близо до мястото на което си закъсал. Аз утре мога да дойда.
                        Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                        BMW F650CS
                        Радо о885 5о 59 5о

                        Коментар


                        • #27
                          От: Скъсано ухо на въжето

                          Едва ли не пред нас съм закъсал. Макар и да е малко по-нагоре по пътеката, но си е в мойто пътче. Не съм се окопал кой знай колко, трябва ми нещо да се закачи лебедката за да се дръпна. Мога да копам и гума у земята, но няма да е днес, че ми е клинчозно в тоя сняг и чакъл ще си е трайна операция. Лявата страна е към дерето, дясната на пътя. Та въртят по 2 търкала на страна и междинния не помага. Ще трябва да призная, че 1 заден блокаж би направил темата излишна след часта с ремонта на въжето. Малко ми е неудобно да разкарвам хора за такава щуротия, та за туй и не давам зор. Инак по-подробно на ЛС или по телефона, ако някой се ръгне насам, няма да се разминем.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Скъсано ухо на въжето

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Как го направих аз:
                            Понеже не ми хареса да бъде с кабелна обувка, просто отрязах 2 см желязна тръбичка с диаметър колкото да се нахлузи на въжето. Колкото по-стегнато влезе-по-добре. ПОсле разплесках тръбичката да стане плоска, както е с въжето вътре. То ще не ще се разплесква заедно с тръбичката. Пробивам тръбичката със свредло 6-7 мм(болтчето което задържа въжето към барабана е 6 мм) и през готовата дупка навивам болта и е готово. Държи по-здраво от обувка. Особено като нямам кербовъчни клещи за да стисна обувката както трябва.

                            При пробиването на дупката се пробива само тръбичката. Въжето е доста твърдо и само затъпява свредлото. Затова след като пробих тръбичката от двете страни с пробой направих дупка в самото въже.
                            Определено си се престарал.

                            На моята пък лебедка, фабрично въжето се държи от една скоба от ламарина 1мм, която е завинтена само от едната страна и притиска въжето към стената на барабана със символичната си еластичност. Ако дръпна юнашки се случва да изнижа въжето от нея и после с внимателно (но силно) ръчкане да го напъхам обратно. Прави сметка колко силно се държи там. Всякакви проблеми съм имал с лебедката, но не и да се изниже въжето по време на теглене. Теорията също отрича подобни възможности.

                            Всякакви кербовки, ковашки и шлосерски изпълнения ще направят лебедката по-трудна за възстановяване на място, когато въжето ВСЕ ПАК намери начин да се изниже при размотаване.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Скъсано ухо на въжето

                              По време на теглене не, но като примерно я отпуснеш да се преместиш и въжето отпусне и се размотае като живо и после пак дръпнеш и ето ти я моята тема. Днес така изкочи, че прасна радиатора. Куца работа, но вече не ми е проблем. Старата обувка има място за нова дупка и за сега така...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Скъсано ухо на въжето

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Определено си се престарал.

                                На моята пък лебедка, фабрично въжето се държи от една скоба от ламарина 1мм, която е завинтена само от едната страна и притиска въжето към стената на барабана със символичната си еластичност. Ако дръпна юнашки се случва да изнижа въжето от нея и после с внимателно (но силно) ръчкане да го напъхам обратно. Прави сметка колко силно се държи там. Всякакви проблеми съм имал с лебедката, но не и да се изниже въжето по време на теглене. Теорията също отрича подобни възможности.

                                Всякакви кербовки, ковашки и шлосерски изпълнения ще направят лебедката по-трудна за възстановяване на място, когато въжето ВСЕ ПАК намери начин да се изниже при размотаване.
                                Псолютно. Въжето се пъха в кабелната обувка и се хваща с тиксо/изолирбанд да не избяга. It is that simple.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X