Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Червячен редуктор за лебедка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Червячен редуктор за лебедка!

    Не мога да намеря в нета никаква механична лебедка на прилична цена, ако някой знае къде има да свирка. Виетнамкова или БТРска за предпочитане, поради по- ниската цена от вносните!

    Коментар


    • #62
      От: Червячен редуктор за лебедка!

      Какво да ви кажа, купих си лебедка от Виетнамка без да съм виждал такава на живо! След като ми я доставиха, първото нещо което ме ужаси са габаритите и, височина около 35 см. и ширина около 65 см. Веднага взех кантара и последва прескачане на сърцето ми от 105 кг. без въже. Това нещо е огромно! Сигурен съм, че ако я монтирам мога да счупя всичко останало но не и лебедката.
      И преди да съм предприел каквото и да е с нея, реших да се консултирам с вас! Мисля да я олекотя максимално:
      1. Да намаля дължината на барабана с 12 см. тоест на около 23-25см.
      2. Да намаля диаметъра на барабана.
      3. Да изтъня стените на барабана, че са доста дебели.
      4. Да разпробия оста на барабана, че е около 50 мм. плътно желязо.
      Това на пръв преглед, надявам се да я направя 70 кг. без въжето.
      Какво ще ме посъветвате, преди да съм я започнал?
      Има ли някой който да го е правил това упражнение?

      Коментар


      • #63
        От: Червячен редуктор за лебедка!

        Каквото и да я направиш, тя си е голяма. Намери си от Патрол например.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #64
          От: Червячен редуктор за лебедка!

          Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
          Какво да ви кажа, купих си лебедка от Виетнамка без да съм виждал такава на живо! След като ми я доставиха, първото нещо което ме ужаси са габаритите и, височина около 35 см. и ширина около 65 см. Веднага взех кантара и последва прескачане на сърцето ми от 105 кг. без въже. Това нещо е огромно! Сигурен съм, че ако я монтирам мога да счупя всичко останало но не и лебедката.
          И преди да съм предприел каквото и да е с нея, реших да се консултирам с вас! Мисля да я олекотя максимално:
          1. Да намаля дължината на барабана с 12 см. тоест на около 23-25см.
          2. Да намаля диаметъра на барабана.
          3. Да изтъня стените на барабана, че са доста дебели.
          4. Да разпробия оста на барабана, че е около 50 мм. плътно желязо.
          Това на пръв преглед, надявам се да я направя 70 кг. без въжето.
          Какво ще ме посъветвате, преди да съм я започнал?
          Има ли някой който да го е правил това упражнение?
          Така като те слушам, ще я направиш 102-103 килограма без въжето и вече няма да е виетнамкова лебедка. А проверил ли си колко "либри" се води? Че ми се въртят в главата едни 9000.

          Коментар


          • #65
            От: Червячен редуктор за лебедка!

            Нямам представа колко либри е, но съм сигурен, че няма чупене, щом вади камион пълен с дърва, няма как да я счупя!
            А за килограмите да вметна, че с тези неща дето съм изброил съм сигурен че ще сваля поне 20 кг., само барабана сега тежи 35 кг.

            Коментар


            • #66
              От: Червячен редуктор за лебедка!

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Каквото и да я направиш, тя си е голяма. Намери си от Патрол например.
              Дай такава за 500 лева и я купувам, ама няма, не че не искам!

              Коментар


              • #67
                От: Червячен редуктор за лебедка!

                Абе ясно, че е трудна за намиране, но Газковата ще ти създаде повече проблеми, отколкото ще реши. Защо не опиташ да намериш ъглов редуктор, който да задвижиш с кардана и да ползваш планетарния механизъм от електрическа или да замениш електромотора с хидромотор и помпа+разпределител. От всяко положение ще е по-нормално от камионската лебедка.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #68
                  От: Червячен редуктор за лебедка!

                  Защото намирането и синхронизирането на тия работи докато станат лебедка, не мога да го направя, човек трябва да знае докъде му стигат възможностите.
                  По същия начин писах за направата на КОМ за текезесаркова раздатка, много хора писаха и накрая никой не го е правил, иначе било много лесно, така и с лебедката, намери това, онова, ама кой го е направил,да каже, толкова ми излезе, използвах еди какво си!
                  Така че моето решение е готова лебедка, сега проблема е как да намаля поне малко теглото!
                  Знам че има хора които са го правили, но дали ще споделят???

                  Коментар


                  • #69
                    От: Червячен редуктор за лебедка!

                    Колега,ако запродаваш лебедката от Виетнамката свиркай.Аз,винаги тегля нещо по-тежко,на страх да не счупя редуктора(правил съм го два пъти)аз,съм си направил ком от капака с лостовете на скоросната кутия на волга(такава имах )използвам само две положения в нея свободно и включено .между нея и раздатката има малък кардан.Сигурно има и по-добър вариянт но на мен ми върши работа и мисля че така е добре.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Червячен редуктор за лебедка!

                      Не съм я купил за търговия, засега обмислям, ще успея ли да я монтирам, заради габаритите, ако се откажа ще те имам предвид!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Червячен редуктор за лебедка!

                        Лебедката е от Молотовка, от тук идва това че е по тежка, Виетнамковата била по лека!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Червячен редуктор за лебедка!

                          Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
                          Дай такава за 500 лева и я купувам, ама няма, не че не искам!
                          Ако отпред сложиш и цифрата "2"500 може и да успееш да намериш но пак е малко вероятно...аз имах тема като търсех и имаше доста предложения..http://www.offroad-bulgaria.com/show...E1%E5%E4%EA%E0
                          а инак 100 кг лебедка и то без въжето
                          и на мен нещо не ми се връзва да е в джипа...
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #73
                            От: Червячен редуктор за лебедка!

                            Значи ще олекотявам тази, по- добре 30 кг. да тежат на джипа, от колкото 2000 лева на окъсания ми бюджет!
                            Ще си возя по- лек навигатор за да компенсирам!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Червячен редуктор за лебедка!

                              Слязох да я снимам и отново се изплаших, ей много е голяма:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130126_111543.jpg
Прегледи:1
Размер:172.0 КБ
ID:5447421Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130126_111606.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5447422Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130126_111842.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5447423Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130126_111904.jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5447424

                              Коментар


                              • #75
                                От: Червячен редуктор за лебедка!

                                Разликата в лебедка от газ 63 и газ 66 е само в барабана(на виетнамката е по-малък) иначе редуктора е еднакъв. Барабана на молотовката е с размерите на зилова лебедка, събира 70 метра 13 мм въже.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X