Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Червячен редуктор за лебедка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Червячен редуктор за лебедка!

    Колеги намерих червячен редуктор с който мисля да си направя механична лебедка, но не разбирам от редуктори!
    Редуктора има табелка на която пише: MOTEURS LEROY XRO/S 1/15 7,5 mkg
    Разбирам че предавателното съотношение е 1/15, но какво означава 7,5 mkg?
    Лебедката ще се ползва на самурай, интересува ме какво натоварване ще може да понесе този редуктор, за да не се получи много труд за нищо, след като я направя, да счупя редуктора!
    Благодаря предварително и весели празници!

  • #2
    От: Червячен редуктор за лебедка!

    Вероятно така е обозначен приложимият момент.
    Не се занимавай с това.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Червячен редуктор за лебедка!

      Колега,не е проблем да се сдобиеш с червячна лебедка за механичен привод,основно кома е проблема.Незнам дали ще си струва усилието да създаваш такава тепърва.
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #4
        От: Червячен редуктор за лебедка!

        Аз си търся такава лебедка. Или поне редуктора. По груби сметки ми трябва редукция от сорта на 30-50:1
        И да е за малко пари, мамка им.

        КОМ-а ще го направя на входящия вал на раздатката на ГАЗ 69. Сега тъкмо имам един за модел.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Червячен редуктор за лебедка!

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

          КОМ-а ще го направя на входящия вал на раздатката на ГАЗ 69. Сега тъкмо имам един за модел.
          и ги пускаш серийно............
          лебедки много видове и модели но КОМа е друга работа!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: Червячен редуктор за лебедка!

            От междиния кардан верижна предавка.При междинно положение между бързи и бавни ползвате въртенето на кардана за задвижване на лебедката.
            Проблема е да се намести някъде задвижващия вал,повашему КОМ.Обаче трябва да е доста разтоварена.Впредвид че червячния редуктор трябва да е над 30/1.

            Коментар


            • #7
              От: Червячен редуктор за лебедка!

              Някъде във форума четох, че най добре е 25 към едно, пишеше колега който го знае от опит! Интересува ме не "кое е най добре размисли и страсти", а как може да се изчисли!
              Пример, моята отговаря на 2000 кг., 30/1 отговаря на 5000кг., защото според мен не може да се каже най добре е да се ползва 30/1, при положение че се слага на различни джипове, с различно тегло и различни двигатели!

              Коментар


              • #8
                От: Червячен редуктор за лебедка!

                Аз си мисля за изработка на нов първичен вал. Оригинално завършва с резба за гайката която стяга зъбчатката. Резбата ще се направи с колкото може по-голям диаметър за да не се явява критично малък диаметър. Като след резбата се удължи за да се нарежат шлици. Включването ще е с муфа с вътрешни шлици, която пък ще лагерува в специално произведен за целта корпус. На корпуса на раздатката има три резбови отвора за капачка, които в случая ще послужат за захващане на новия детайл.
                Абе всичко е измислено, остава да се вземат точни размери, да се конструира и начертае, и да се пусне поръчка в някой завод да се изработи. Нищо сложно не е.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Червячен редуктор за лебедка!

                  Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
                  Някъде във форума четох, че най добре е 25 към едно, пишеше колега който го знае от опит! Интересува ме не "кое е най добре размисли и страсти", а как може да се изчисли!
                  Аз го смятах така:
                  За да имаме ниска скорост на теглене, съответно по-високо теглително усилие ни трябва задвижване със скорост като на електрическите лебедки. Ако приемем, че барабана прави по 1 оборот на всеки две секунди(там е някъде) излиза, че ни трябва барабана да се върти с 30 об/мин.
                  Оттам започва смятането. За моя вариант-скоростната кутия на омегата на първа предавка намалява 3,55:1 Ако приемем, че двигателя ще е на 3000 об/мин. излиза, че на изхода на кутията ще имаме 845 об/мин. Тези обороти ще ги подам през първичния вал на раздатката, т.е. няма да има намаление през нея, така, че ми трябва редуктор който да намали тези 845 на 30 об/мин. При редуктор с редукция 30:1 се получава 28 об/мин. Което е близо до желаните 30. А и двигателя няма да е закотвен на тези 3000 оборота, винаги може да се подаде или отпусне газта.

                  Тази сметка е за бавно дърпане. За по-бързо може кутията да се включи на по-висока предавка, и ще имаме по-висока скорост на дърпане. На директна(обикновено четвърта) предавка ще имаме 100 оборота на барабана. Което е 3,55 пъти по-бързо от на първа. А на пета предавка става още по бързо.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Червячен редуктор за лебедка!

                    По начина по който го пресмяташ, ако двигателя е на 1500 оборота с моя редуктор 15/1 ще получа същите обороти на лебедката!
                    Мен ме интересува дали моя редуктор ще издържи на натоварването, а това че лебедката ще е по бърза само ме радва, ако исках бавна, нямаше да си продам електрическата!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Червячен редуктор за лебедка!

                      Дали ще издържи редукторът зависи от самата му конструкция. Освен предавателно отношение има още доста подробности, като лагери, материали и т.н.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Червячен редуктор за лебедка!

                        Весело посрещане на новата година,а догодина /утре/ ще го снимам, той е разглобен и ще ви го покажа!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Червячен редуктор за лебедка!

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Аз го смятах така:
                          За да имаме ниска скорост на теглене, съответно по-високо теглително усилие ни трябва задвижване със скорост като на електрическите лебедки. Ако приемем, че барабана прави по 1 оборот на всеки две секунди(там е някъде) излиза, че ни трябва барабана да се върти с 30 об/мин.
                          Оттам започва смятането. За моя вариант-скоростната кутия на омегата на първа предавка намалява 3,55:1 Ако приемем, че двигателя ще е на 3000 об/мин. излиза, че на изхода на кутията ще имаме 845 об/мин.
                          Не са ти верни сметките ПЧ на твоята раздатка е 1:1.25
                          Лудак

                          Коментар


                          • #14
                            От: Червячен редуктор за лебедка!

                            Аз ползвам механична лебедка повече от 10г,най удачно е ПЧ-20-25 /1.Здравината на лебедката зависи от големината наа нейните зъби.Неможе редуктор 10кг,да е здрав(минал съм по този път-малкото си е малко)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Червячен редуктор за лебедка!

                              Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                              Не са ти верни сметките ПЧ на твоята раздатка е 1:1.25
                              Разбира се, че са верни. Раздатката намалява с 1,25, но ако ползвам изхода и. В случая ще взема движението от входящия вал на раздатката. Той си предава навътре към другите валове и да си намалява колкото иска. Аз го ползвам само като "удължител"-да изкара въртенето от другата страна. Колкто влиза-толкова излиза.
                              Сега разбра ли?

                              @ Вардаров-е, аз по теоретични сметки стигнах до 30. Това с моята скоростна кутия. Твоята може би е с друго предавателно число на скоростната кутия, и ще работи и с по-бърз редуктор. Ама дали 25 дали 30-разликата е малка. С подаване или отнемане на газ разликата става невидима.
                              Аз предпочитам да имам една по-бавна скорост за по-прецизно дърпане на по-криви места, та и по-бавна да е не ми пречи. Като искам скорост-включвам на пета предавка и с повечко газ...

                              Честита нова година.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X