Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ос за стойка за резервна гума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
    Понаучих доста от целия този проект, имам конкретни идеи как да подобря цялото нещо, но ще си карам тази - металът стана супер скъп, а и достатъчно време отиде.
    Виж, ако ти е кофти за целия вложен труд само за 1 стойка... веднага идвам да направим още една... А и реципиента ще ти допадне
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • MoridinBG
      MoridinBG коментира
      Редактиране на коментар
      Оставям цялото ноу хау, чертеж и размери при Борко в цеха. Аз имам да свърша още купчина проекти преди лятото (:

    • icerunner
      icerunner коментира
      Редактиране на коментар
      Знаех отговора, разбира се, но всъщност не се шегувах... тъй че, моля, сподели за кой Борко и кой цех става дума.

  • #32
    Направих и фиксиране в отворено положение с две позиции - една да мога да си отварям багажника и една с максимално отваряне, за да седи под сянката на тентата, така че да мога да обикалям около колата без да ме вали.

    Между горните две пластини ще сложа пружина, за да държи пинът затворен.
    Голямо главоболие ми беше да направя отворите в една ос, защото са много плътни около пина, за да няма луфт. 4 заварки, 4 часа

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4421.jpeg
Прегледи:221
Размер:437.7 КБ
ID:6854278

    Идеята взех от. Де да можех и аз да заварявам така...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d065d2969869b8208372a5e312e1fa19.jpg
Прегледи:196
Размер:32.8 КБ
ID:6854279

    С това тази сага приключи окончателно. Утре отива на пясъкоструене и боя.

    Коментар


    • blackfirefly
      blackfirefly коментира
      Редактиране на коментар
      Шиша осигурен ли е, че не е невъзможно да се загуби някъде на път, или да се извади много лесно? На втората снимка гледам някаква пружина, която го държи в затворено положение и е невъзможно да падне. При твоя вариант няма нищо...
      Последно редактирано от blackfirefly; 03-05-22, 15:08.

    • MoridinBG
      MoridinBG коментира
      Редактиране на коментар
      Да, писал съм, че ще сложа пружина. Бях взел този дълъг поцинкован болт с ухо отгоре от строителния магазин и му ошлайфах резбата долу, но се оказа много мек. Първоначално бях сложил само двете горни уши върху лагерното тяло, но болтът се гънеше като мокра спагета, за това добавих и трето най-долу, което помогна, но само частично.
      След това пробвах с един дълъг 10мм клас 8.8 болт с частична резба само долу и беше значително по-добре с минимално отклонение.
      Сега мисля да взема един 12мм усилен болт и на струга да го направя на 10мм ос.

      И тогава вече ще сложа пин и пружина (:

  • #33
    Ето и пружината фиксирана с набит пружинен щифт. Докато намеря подходящ О-пръстен, капачката е уплътнена с грес. Заварих ѝ две уши, навих им резба и пробих лагерното тяло, за да я хвана с два болта.
    В крайна сметка ползвам 10мм болт клас 10.9 Пробавх с някакъв произволен болт с ухо за дървения, но се сучеше като спагета. Болт 8.8 също доста се гънеше, чак с 10.9 станаха нещата.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4510.jpeg
Прегледи:203
Размер:566.4 КБ
ID:6859651

    Ето и финалният резултат след катафореза и боя и с отрязана и монтирана броня. Малко прекалих с рязането на ъгъла и сега зейна повече отколкото трябва, но какво да се прави...
    Остана да си преместя основния номер долу в ляво на бронята, но първо трябва да му подготвя светлини. До тогава си карам с третата табела от велосипедния багажник.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4634.jpeg
Прегледи:195
Размер:675.0 КБ
ID:6859652

    Коментар


    • Dilyan Zagorchev
      Dilyan Zagorchev коментира
      Редактиране на коментар
      А нещо калъф ще мислиш ли за гумата?

    • MoridinBG
      MoridinBG коментира
      Редактиране на коментар
      Може би раница за боклук или както му викат австралийците - trasharoo

  • #34
    Taя броня ,мисля че е от АBS. Дано не си изхвърлил ъгълчето. Таман и това ще пробваш , кака се лепи . Супер лесно е
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Надали е от ABS - такава заводска още не съм виждал. Всичко живо е от PP, евентуално със стъклофибърни добавки и други пълнители. ABS-а е твърд, а това за роня не е добре - всяко подпиране значи трошене, освен че и хомологация не е ясно дали ще може да вземе.

    • MoridinBG
      MoridinBG коментира
      Редактиране на коментар
      PP ще да е - доста е жилава. Парчето не е изхвърлено, но проблемът е, че ъгълът го изрязах с бор корона, за да има хубава извивка, после съединих с диска за неметал и реално са две парчета с доста изяден материал. По-скоро ще сложа някаква гума. Може би.

  • #35
    Супер е станала бронята, браво за старанието и усилията,

    Имай в предвид, че има стандарти за номерата, размерите и разположението им.

    На някой места изискват надпис (лепенка или магнитен стикер) с държавата в размери нещо като 10 х 18см.

    И още един съвет от опит, на дълъг път аз вече нося поне две резервни регистрационни табели, познай защо...
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #36
      Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
      Taя броня ,мисля че е от АBS. Дано не си изхвърлил ъгълчето. Таман и това ще пробваш , кака се лепи . Супер лесно е
      Дори и да го е изхвърлил някакво гумено маншонче ще заспи там

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X