Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Броня за пред кафето , Патрул Y61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

    След празниците ще работя и ще кача доста снинмки , сега ми е пиянско . Весело посрещане на новата година ........
    ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
    тел. 0889 017703
    0897 516030

    Коментар


    • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

      Здравейте, много мислих дали да пиша и аз тук в темата, но след последните събития реших да изкажа мнение. Принципно не обичам да пиша без да съм наясно или да имам директен опит - както е в случая( за съжаление много неприятен опит)
      Имам Субару Форестър, и защото обичам да ходя в гората реших да му сложа метална броня, като основната и цел беше по- големи скосове отпред, протектори на фаровете и укрепни уши за ванти. Като от сега да кажа, знам че колата ми не е джип - тя е далеко от вашите машини и нямам грешна представа за това.
      В началото на Декември след много питане и търсене се свързах с Дидо и след няколко разговора и изчитане на темата няколко пъти реших, че той ще е човека, който ще направи моята броня.
      Оставих колата при него за да може да си работи на спокойствие, като освен бронята каза, че може да ми изработи и шнорхел, както и стойка за резервната гума на тавана. Определихме цената и работата започна. Колата беше готова на 28.12.2015, и за мен се получи много добре. Много ми хареса работата на Дидо. Шнорхела ръбат, като колата, бронята точно това което исках ( в моя случай от по-тънка ламарина - поради естеството на колата). Стойката за гумата не беше готова, но за мен не беше проблем, да я изчакам няколко дена. Ето снимки на колата в почти завършен вид. Както бяхме се разбрали нито бронята нито шнорхела правя просто за визия, и двата елемента искам да мога да ползвам пълноценно.
      Три дена след като си прибрах колата обаче, се случи нещо странно - новата ми броня и шнорхел започнаха да ръждясват, като шнорхела направи много грозна следа по калника на колата. Бронята ръждяса практически навсякъде. Освен това, втората изненада беше, че при монтажа и заварянето на шнорхела, колата не е била покрита и цялата дясна част на предното стъкло, страничното стъкло и огледалото са на дълбоки прогорени точки от заварките. Тъй като грешни стават и няма непоправими неща, говорих с Дидо и се разбрахме да получа някаква компенсация за повредения прозорец( стойката още си я чаках).
      Мина известно време и ни компенсация ни стойка. Преди няколко дена във Варна с един колега от Субару форума решихме да се разходим с колеги от Офроуд форума във Варна. Разходката беше много приятна и интересна, до момента в който моята кола остана в една река( напълни се до волана отвътре). Когато колата изгуби сцепление в реката, единствено мисълта, че мотора е защитен от шнорхела ме успокояваше. Колегите с джиповете хвърлиха много усилия и енергия да ме изкарат от реката и накрая успяха. Предната броня и външно изнесените и теглителни куки си свършиха работата. Издържаха почти час лашкане опъване и влачене с лебедка, като накрая колата беше извадена. Лошото, че беше доста мокра и не искаше да пали. Отворихме за всеки случай въздушния филтър, който за моя голяма изненада беше доста мокър. В последствие се разбра, че и мотора е глътнал вода (за сега без поражения големи). Вчера в сервиза рехих да сваля шнорхела, за да видя от къде е поела вода и видях причината. Първо, целият шнорхел, е на дупки от заварките и реално няма начин да уплътни и второ по-интересното - тръбата, която влиза в кутията на филтъра беше просто натикана вътре, без силикон, без уплътнения. По - лошото, обаче, е че тръбата, не излиза някъде горе на нивото на стъклото, а си беше сложена до калника ( горе долу на фабричната височина на колата). Също така стойката за резервната гума, която си платих преди месец още си я чакам, а колегата спря да си вдига телефона.
      Прилагам снимки на казаното, а клип с потъването има в темата за Варненските разходки.
      Исках да напиша това за да се знае и другат астрана на нещата. Сега моята кола с доработките има разходи по ремонти повече от колкото платих за "тунинга" на Дидо. Като цяло човека е кадърен работи добре много идейно, но довършителните му работи ( поне при мен) са през пръсти, колкото да се отбие номера.
      И тъй като не ми отговаря на телефона, с Ваше разрешение искам да попитам тук.." Дидо кога ще си получа стойката за гумата и компенсация за стъклото", а за ръждясалата броня и шнорхела, който не става за нищо и тепърва ще преработвам и дооправям" там вероятно ще се задоволя с чаша студена вода.
      п.п. Надявам се администраторите да позволят поста ми да се види, защото една такава недовършена работа, може да коства и на следващият клиент счупен мотор.
      С уважение към колегите във форума Стилиян.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12631531_10208636251086099_179138189265196213_n.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5700235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12511635_10208463408525143_1422977709_n.jpg
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5700236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12511801_10208463408645146_650513037_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5700237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12506656_10208463408405140_294254458_n.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5700238

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12400512_10208509355953800_695382223195055002_n.jpg
Прегледи:2
Размер:156.6 КБ
ID:5700226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12549030_10208509351953700_3022430481670625337_n.jpg
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5700228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12498827_10208463408805150_1066659063_n.jpg
Прегледи:1
Размер:154.0 КБ
ID:5700239

      Коментар


      • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

        Кой е тоя Дидо не ми е ясно, но има тема за "тунинг майстори леваци" някъде из форума

        Коментар


        • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

          В отговор на Стилян ще кажа , че всичко написано от него е вярно за което съжалявам. Поради лични причини нещата се проточиха доста и се получи неприятно. Относно щнорхела , за първи път правя такъв за лек автомобил и не се получи поради липса на място в подкалника (Субаруто няма рама и няма как да се поореже под калника за да се монтира тръбата по добре ) и нямах представа , че ще се гази 1м. вода . Компенсацията за предното стъкло мисля , че я решихме като ти направих разпънки 2 комлекта (като единия е при теб а другия се прави) и боя за бронята.

          Стойката за гумата ще ти я пратя утре , а втория комлект разпънки след няколко дена като ги изрежат на лазера.

          Благодаря ти за градивната критика .
          ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
          тел. 0889 017703
          0897 516030

          Коментар


          • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

            Първоначално публикуван от gogo16 Преглед на мнение
            Кой е тоя Дидо не ми е ясно, но има тема за "тунинг майстори леваци" някъде из форума
            Аз не правя тунинг , мъча се да правя разни железа по джиповете за по малко пари от оригиналните Китайски тенекии.

            И никого не моля да идва при мен .
            ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
            тел. 0889 017703
            0897 516030

            Коментар


            • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

              Първоначално публикуван от gogo16 Преглед на мнение
              Кой е тоя Дидо не ми е ясно, но има тема за "тунинг майстори леваци" някъде из форума
              Дидо , би трябвало да е " Гаргата " от Ст. Загора . Не мисля че Гаргата би се Изложил и направи нещо не- както трябва ! Много хора ползват неговите Майсторски Умения , и се допитват за Съвет ! ..... Колегата като е решил да влиза във вода над 1 - метър , да беше помислил , все пак не е с Високо проходим - състезателен джип !

              Коментар


              • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

                Ей така става,като се изказват хората неподготвени...
                Първо - водата беше ПОД 1 метър (бях там и бях един от хората,които го вадиха),второ - наистина ръждата е избила навсякъде и трето - шнорхелът наистина има доста пролуки.Което и мен ме изненада неприятно,защото аз бях този,който насочи Стилян към Дидо...
                o888 37 63 69

                Коментар


                • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

                  Първоначално публикуван от Yulianski Преглед на мнение
                  Ей така става,като се изказват хората неподготвени...
                  Първо - водата беше ПОД 1 метър (бях там и бях един от хората,които го вадиха),второ - наистина ръждата е избила навсякъде и трето - шнорхелът наистина има доста пролуки.Което и мен ме изненада неприятно,защото аз бях този,който насочи Стилян към Дидо...
                  Прав си , изложих се и ще си понеса критиките . Ама в кръга на щегата не вкарвайте Субару в река ....
                  ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                  тел. 0889 017703
                  0897 516030

                  Коментар


                  • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

                    Ми ентусиасти,кво да ги правиш...
                    o888 37 63 69

                    Коментар


                    • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

                      Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                      Прав си , изложих се и ще си понеса критиките . Ама в кръга на щегата не вкарвайте Субару в река ....
                      Извън кръга на шегата-няма особена разлика в мотори нагълтали се с вода между Субару и Патрол да речем...

                      Коментар


                      • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

                        А, темата не е ли за броня пред кафето, а не под водата... Или бъркам?
                        Щото едното, няма нищо общо с другото.
                        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                        SSang Yong Kyron 2.0xdi
                        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                        Коментар


                        • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

                          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                          А, темата не е ли за броня пред кафето, а не под водата... Или бъркам?
                          Щото едното, няма нищо общо с другото.
                          И когато завали дъжд пред кафето какво правим?!?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

                            Aбе бронятa си е броня,мa понятие декорaтивен шнорхел зa водни прегрaди немa!Дaли ще е 60см.,1метър или повече щом слaгaш шнорхел ,aко ще и нa скутер дa е требвa дa е ефективен,инaче бронятa мaйнaтa и ръждaтa може дa се спре всякaк,но в.моторa е кофти,кaмо ли воден удaр от смъркaне нa водa.Виждaл съм няколко отсечени колянови вaлa ,много криви биели и счупени бутaлa.Кофти рaботa.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              И когато завали дъжд пред кафето какво правим?!?
                              Ако, питаш за ръждата, ясно не трябва да е така. Ама, ако питаш за пиенето на вода от колата, ми правим това, каквото правим със стокова броня и без шнорхел.
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • От: Броня за пред кафето , Патрул Y61

                                Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                                Ако, питаш за ръждата, ясно не трябва да е така. Ама, ако питаш за пиенето на вода от колата, ми правим това, каквото правим със стокова броня и без шнорхел.
                                То ясно ама идеята на това е, че не е стокова бронята и има шнорхел. Без значение както каза колегата по-горе метър, 60см. или до праговете само.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X